Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:52:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sukhoi 35-Su-35  (Pročitano 27027 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Су-35 са почeтка деведесетих и овај нови Су-35БМ се значајно разликују и у принципу их не треба мешати и треба их представљати одвојено.

Аеродинамичка шема је слична, што је очигледно јер припадају истој породици Су-27, али је много тога различито.

Авионика је у потпуности дигитална на новом Су-35БМ. Мотори су увећани и омогућавају суперкрстарење, радар знатно другачији и напреднији (Ирбис-Е). Структура је са већим учешћем композита. Смањен је радарски одраз итд.

Рамон би могао више да пише о овоме.

За Тамерлана Бекарбајева први пут чујем премда интезивно пратим руску индустрију радара. На интернету нема баш пуно података о њему. Он мора да је био пре садашњег шефа института им. Тихомирова Јурија Белог.


« Poslednja izmena: 10. Nov 2009, 00:33:59 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 7710
onda treba da ugrade neki retrovizor da vidi gde puca XD salim se, hvala na odlicnom objasnjenju  Smile extra avion
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Hm....Ljudi koji su to osmislili,verovatno su pre toga uvideli sve vrline i mane tog projekta!Tako da..Inace,kao sto si rekao.Rakete da bi krenule,moraju prvo da savladaju"negativnu brzinu",a ako se to desi,onda postaju rakete malog dometa....Pa za to su i predvidjene.Da u slucaju vazdusne borbe mozes nekog da oboris na maloj udaljenosti.Neces nekog ko je na 80km od tebe gadjati raketema u nazad.Okrenes avion,pa ga gadjaj kako hoces.Rakete su i planirane kao rakete malog dometa.Tako da... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
@sasa92

Ne postoji obrtni lanser raketa VV, niti rakete iko stavlja okrenute u rikverc jer to ponistava njihovu upotrebnu vrendnost u prednjoj polusferi. Ovo o lansiranju raketa unapred pa zaokretanja u pozadinu nisam ja izmislio vec nasao u clancima vezanih za tu tematiku. Jer realno ne znam ni kako bi raketa zadrzala stabilnost da leti u rikverc brzinom napr. jedan mah, pa da kompenzuje tu brzinu da bi uopste dosao na nulu, pa tek da krene napred, to iako ne traje dugo je potpuno nerentabilno, a ko zna kakva bi bila stabilnost same rakete.
Samim zaokretom koje se vrsi vektorisanim potiskom i krilcima na raketi je mnogo rentabilnije i korisnije jer se domet smanjuje daleko manje nego sto bi bilo sa lansiranjem raketa unazad. Nije da Rusi nisu razmatrali direktno lansiranje ali tako funkcionise prihvaceno resenje, i sto je najbitnije to nisu specijalizovane rakete, vec se mogu upotrebiti i napred i nazad.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
@sasa92

Ne postoji obrtni lanser raketa VV, niti rakete iko stavlja okrenute u rikverc jer to ponistava njihovu upotrebnu vrendnost u prednjoj polusferi. Ovo o lansiranju raketa unapred pa zaokretanja u pozadinu nisam ja izmislio vec nasao u clancima vezanih za tu tematiku. Jer realno ne znam ni kako bi raketa zadrzala stabilnost da leti u rikverc brzinom napr. jedan mah, pa da kompenzuje tu brzinu da bi uopste dosao na nulu, pa tek da krene napred, to iako ne traje dugo je potpuno nerentabilno, a ko zna kakva bi bila stabilnost same rakete.
Samim zaokretom koje se vrsi vektorisanim potiskom i krilcima na raketi je mnogo rentabilnije i korisnije jer se domet smanjuje daleko manje nego sto bi bilo sa lansiranjem raketa unazad. Nije da Rusi nisu razmatrali direktno lansiranje ali tako funkcionise prihvaceno resenje, i sto je najbitnije to nisu specijalizovane rakete, vec se mogu upotrebiti i napred i nazad.

Mozda!Ne kazem....Ali kazem sta sam procitao,i o cemu su ljudi razmisljali.Sta su oni posle radili sa Su-35m,to ne znam,nisam upucen.
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung S7
@sasa92

Ne postoji obrtni lanser raketa VV, niti rakete iko stavlja okrenute u rikverc jer to ponistava njihovu upotrebnu vrendnost u prednjoj polusferi. Ovo o lansiranju raketa unapred pa zaokretanja u pozadinu nisam ja izmislio vec nasao u clancima vezanih za tu tematiku. Jer realno ne znam ni kako bi raketa zadrzala stabilnost da leti u rikverc brzinom napr. jedan mah, pa da kompenzuje tu brzinu da bi uopste dosao na nulu, pa tek da krene napred, to iako ne traje dugo je potpuno nerentabilno, a ko zna kakva bi bila stabilnost same rakete.
Samim zaokretom koje se vrsi vektorisanim potiskom i krilcima na raketi je mnogo rentabilnije i korisnije jer se domet smanjuje daleko manje nego sto bi bilo sa lansiranjem raketa unazad. Nije da Rusi nisu razmatrali direktno lansiranje ali tako funkcionise prihvaceno resenje, i sto je najbitnije to nisu specijalizovane rakete, vec se mogu upotrebiti i napred i nazad.

Da, slicno resenje je vec u upotrebi na Tajfunu......raketa se lansira unapred, leti 400m, zatim pravi okret od 180% i krece ka radarskom ili IC zahvatu.Domet joj je 8km.Mislim da koriste USA AIM9 onako na izgled ali ne tvrdim.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
@sasa92

Ne postoji obrtni lanser raketa VV, niti rakete iko stavlja okrenute u rikverc jer to ponistava njihovu upotrebnu vrendnost u prednjoj polusferi. Ovo o lansiranju raketa unapred pa zaokretanja u pozadinu nisam ja izmislio vec nasao u clancima vezanih za tu tematiku. Jer realno ne znam ni kako bi raketa zadrzala stabilnost da leti u rikverc brzinom napr. jedan mah, pa da kompenzuje tu brzinu da bi uopste dosao na nulu, pa tek da krene napred, to iako ne traje dugo je potpuno nerentabilno, a ko zna kakva bi bila stabilnost same rakete.
Samim zaokretom koje se vrsi vektorisanim potiskom i krilcima na raketi je mnogo rentabilnije i korisnije jer se domet smanjuje daleko manje nego sto bi bilo sa lansiranjem raketa unazad. Nije da Rusi nisu razmatrali direktno lansiranje ali tako funkcionise prihvaceno resenje, i sto je najbitnije to nisu specijalizovane rakete, vec se mogu upotrebiti i napred i nazad.

Da, slicno resenje je vec u upotrebi na Tajfunu......raketa se lansira unapred, leti 400m, zatim pravi okret od 180% i krece ka radarskom ili IC zahvatu.Domet joj je 8km.Mislim da koriste USA AIM9 onako na izgled ali ne tvrdim.
Zasto bi letela ka radaru u nazad....Moze da je pogodi i spreda!Da tako kazem!Msm da su ameri nase radare pogadjali i bez povratka rakete u nazad...Apsolutno ne vidim svrhu da se raketa koja gadja radar,vraca u nazad! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Mislim da on ne govori o protivradarskoj raketi vec raketi zakljucanoj na radaru sopstvenog aviona odnosno na IC odrazu protivnickog. A zasto bi neko lansirao protivradarsku raketu unazad (kada bi ona bila u pitanju), teoretski zato sto ako te neko ima na ekranu svog radara, onda ili se katapultiras ili mu se zahvalis svojom raketicom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Nije rekao da gađa radar, već da skrene ka radarskom ili IC zahvatu. Ne govori se o protivradarskoj raketi, već o raketi vazduh-vazduh koja može biti radarski ili IC vođena.
Inače mogućnost gađanja ciljeva koji se nalaze iza aviona koji lansira raketu je potvrđena i kod aviona Dassault Rafale u kombinaciji sa raketama Mica, izdvojio deo teksta o avionu Rafale koji govori o tome:

Citat
Sve ove informacije avion može da razmenjuje u realnom vremenu sa drugim avionima, ali i brodovima i kopnenim snagama putem novog sistema za prenos podataka pod nazivom Link 16 koji postaje standard u NATO zemljama. Pomoću ovog linka pilot može da dobije informacije od drugih aviona na svom ekranu u realnom vremenu. Na taj način avion može da prati cilj a da pri tom ne uključi svoj radar, koristeći radar AWACS-a ili nekog drugog sistema. Ovo je demonstrirano 11. juna 2007. na veoma spektakularan način kada je jedan Rafale gađao metu u vazduhu koja se nalazila iza njega, zahvaljujući podacima koje je dobio od drugog aviona putem Link 16. Raketa korišćena u testu je bila Mica Em sa aktivnim radarskim samonavođenjem i vektorskom kontrolom potiska, što joj omogućava da oštro skrene i da gađa ciljeve koji se nalaze i iza aviona.

Citat
- MBDA MICA, raketa srednjeg dometa koja je razvijana paralelno sa avionom Rafale. Razvijene su dve varijante ove rakete:
      -MICA RF sa aktivnim radarskim samonavođenjem, koja se u literaturi često naziva i MICA EM;
      -MICA IR varijanta sa IC glavom za samo navođenje. Masa rakete je 112kg i moguće ju je nositi i na krajevima krila, dok je masa bojeve glave 12kg. Daljine ciljeva koji mogu da se gađaju ovom raketom su 500 metara do preko 60 kilometara. Raketa je opremljena kontrolom vektora potiska, što joj omogućuje da gađa ciljeve koji se ne nalaze u pravcu kretanja aviona, već je moguće gađati čak i ciljeve koji se nalaze iza aviona. Još jedna velika prednost ove rakete je mogućnost da se lansira na cilj pre nego što se cilj "zaključa", čime cilj nije obavešten o lansiranju pre nego što je kasno.

Ceo tekst
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Mislim da on ne govori o protivradarskoj raketi vec raketi zakljucanoj na radaru sopstvenog aviona odnosno na IC odrazu protivnickog. A zasto bi neko lansirao protivradarsku raketu unazad (kada bi ona bila u pitanju), teoretski zato sto ako te neko ima na ekranu svog radara, onda ili se katapultiras ili mu se zahvalis svojom raketicom.
Gadjas radar,od pozadi...Prilicno ne prakticno!Po meni!Velike su sanse da vidis da te neko ozracio mnogo pre nego sto ti prodjes radar,nego kada ga prodjes,pa te on tek tada ozraci.To je neko moje misljenje!
Ok...Ja sam razumeo da se radi o protiv-radarskoj raketi.Greska u koracima.Izvinjavam se! Smile
Ako se govori o IC i radarski vodjeni raketama...Onda je to skroz ok!Lep tekst je ostavio ramon23. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 11. Nov 2009, 00:25:43 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:52:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.