Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Studiranje na veterinarskom \ poljoprivrednom faksu!  (Pročitano 3844 puta)
23. Jan 2007, 18:21:01
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Motorola E 550
Ove godine zavrsavam, gimnaziju i trebalo bi upisati fakultet, sto se konkretno veterine tice imam osnovne podatke pa bi me interesovala atmosfera na fakultetu, kakvi su profesori?, gradivo, je li zamorno ili prenatrpano, da li se studentima izlazi u susret - opsti utisak ukoliko ste zavrsili i bilo kakve druge informacije u vezi sa faxom (iz prve ili druge ruke) - svaki savet je dobrodosao ...

Sto se poljoprivrede tice ne znam nista, pa ukoliko neko studira ili je zavrsio, mogao bi mnogo da mi pomogne, jeli tezak prijemni, sta se polaze? Cuo sam da uvode Bolonju, sta to konkretno znaci? Kakva je perspektiva za posao? Koje su mogucnosti zaposlenja? Je li tezak fakultet, interesantan, Kakva je organizacija, profesori ... Sve sto znate ili ste culi molim vas recite... ocajan sam!!!  Smile

Unapred zahvalan!!! I zivi bili...  Smile

« Poslednja izmena: 23. Jan 2007, 18:33:26 od pajser »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
A gde hoces da upises u kom gradu.... Zemun ili Novi Sad ili ...?
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Motorola E 550
Zemun! Bio sam, ali nemaju nikakve informacije zbog uvodjenja Bolonje ...   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 256
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pozz,pajser  Smile

ja sam ove godine upisala prvu godinu na poljoprivrednom,smer stočarstvo,pa ću ti reći par stvari,nadam se da ću ti biti od pomoći.

prijemni uopšte nije težak,od ponuđenih predmeta (biologija,hemija,sociologija,fizika) odabereš samo jedan za polaganje,kupiš informator u skriptarnici fakulteta,u njemu imaš zadatke koji će biti za prijemni,dovoljna su ti 2-3 dana da to spremiš i da razvališ prijemni.preporučujem biologiju,jer je najlakša.
inače,na prijemnom dobiješ 30 pitanja sa ponuđenim odgovorima i treba samo da zaokružiš tačan.

od sledeće godine se zvanično uvodi bolonjski sistem,što znači da studenti neće više dobijati ocene,nego poene,nakon svake ispredavane oblasti,radiće se kolokvijum,zatim,neće više biti uslova,što znači da moraš položiti sve predmete da bi prošao godinu,ali će gradivo biti dosta smanjeno i mnogi predmeti koji su do sad bili dvosemestralni biće jednosemestralni.
iako je na poljoprivrednom faksu još uvek stari sistem školovanja,neki profesori polako uvode neke promene,kako bi prelaz na bolonju bio lakši.
kada krene bolonja,na poljoprivrednom fakultetu studentima će biti ponuđeni neki izborni predmeti i sa drugih smerova,tako da npr.ako si na stočarstvu moći ćeš da izabereš,recimo,neki predmet sa voćarstva i da budeš stručan i u toj oblasti.

na poljoprivrenom ima 9 smerova: stočarstvo, voćarstvo i vinogradarstvo, ratarstvo, zaštita bilja i prehrambenih proizvoda, melioracija zemljišta, poljoprivredna tehnika, agroekonomija, prehrambena tehnologija biljnih proizvoda i prehrambena tehnologija animalnih proizvoda.
što se tiče perspektive,mislim da su zaštita bilja i prehrambene tehnologije u boljem položaju od ovih ostalih,pogotovo od ratarstva i agroekonomije,jer sam čula da oni najduže čekaju na birou za zapošljavanje.
e sad,ako planiraš da radiš u nekom selu onda ćeš uvek naći posla,jer gradu nemaš čemu da se nadaš,osim ako nemaš neku jaku vezu da se zaposliš.

fakultet je težak kao i svaki,ne baš kao medicinski,ali uz redovno učenje dobri rezultati neće izostati.

većina profesora se ne trudi da gradivo učini zanimljivim,nego samo dođe,izdiktira šta ima i ode,mada će ti uvek pomoći i objasniti ti nešto ako ti nije jasno.na mom smeru ima jedna ekstra profesorka (iz zoologije) koja se stvarno trudi da predavanja ne budu dosadna,pravi prezantacije u power pointu,koristi mnogo slika,video klipova,ona je jedina na mom smeru koja nakon svake oblasti daje test,što je super jer tako redovno učiš,ne nagomilava ti se gradivo...

eto,toliko od mene,ako te još nešto zanima slobodno pitaj i možeš na ovom podforumu da potražiš i temu koju sam ja letos pokrenula kad sam htela da upišem poljoprivredni,zove se ''poljoprivredni faks:za i protiv'',pa ćeš možda i tu naći neke korisne informacije...

pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Motorola E 550
@Qqriq - Hvala ti na ovim informacijama od zivotnog su mi znacaja!!!  Smile

Nego imam pitanje: Koliko sam te shvatio biranje predmeta je po starom sistemu, interesuje me da li Bolonja ima nekog uticaja na prijemni ... Hoce li se i tu nesto menjati ili ce ostati kao do sada ???  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
Ja studiram po onom starom sistemu, za bolonju ti ne mogu nista reci jer nisam upucen ,a i odlucio si se za Zemun ,
...e tu tek ne znam nista jer studiram u konkurentskom Novom Sadu ,tako da jebiga ....
Ali sta god se odlucis, zavrsavanje studija i ostalo sto dalje ide zavisi ce od tebe samog koliko ti pruzis od sebe toliko ce ti se i vratiti.
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
jel te jos zanima veterina? drugarica ima jos 4 ispita do kraja, pa ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Love is all around us!

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 484
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung D500
E zanima mene veterina! Pitaj je kakvi su profesori, ispiti,studenti,..., ako mozes! Smile
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 256
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nema na čemu,pajser,drago mi je da mogu da pomognem.
e,ne znam ništa o tome kakav će biti prijemni kad se uvede bolonja...
ali,mogu da se raspitam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Motorola E 550
@mirjanammm - Zanimaju mene oba fakulteta, samo sto ce jedan biti alternaiva, pitaj drugaricu za njeno misljenje - sta misli da je dobro, a sta joj se nesvidja! Smile Ja sam cuo da fakultet nema bas puno sretstava: konkretno da "ide jedna zaba na 10 ucenika", pa me interesuje da li je to tacno ...  Smile

@Qqriq - Ajde molim te vidi sta mozes da saznas ...  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.