Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:18:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Studentski glasnik virus  (Pročitano 12836 puta)
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Imas USB worm-a..Klikni molim te na tab start-up u ovom programu i postavi screen...
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Evo ovako.  Crv je nenormalno prosto uradjen samo je extra osmisljen.  Uradjen je na foru proste reklame i u sebi sadrzi kodove koji se sami kopiraju na tacno zadatim lokacijama.  
Kada stavis usb fles program se preko autoruna sam kopira na racunar i to u windows direktorijumu.  To su tri fajla koja su medjusobno povezana.  
Ja sam dva otkrio ali za treci mi treba jos vremena
Fajlovi su :
sys. exe
backup. dll
Problem je u tome sto se fajlovi prilikom svakog pogretanja windowsa proveravaju i ukoliko ste izbrisali dva fajla (mislim na rucno brisanje preko del tastera) treci ce odmah obnoviti izbrisan link ta dva i plus ce u rootu na C particiji koprirati 9 txt fajla pod nazivom korupcija u kojima pise

Ne pokusavaj da me unistis!
Sledeci put ce ti racunar biti urnisan.
Ziveo Studentski Glasnik!


Pokusajte sa kaspersky 6 antivirus ali mora da bude updatovan.  Pronaci ce vam ova dva fajla koje sam spomenuo ali  treci ce ostati.  Tj treci samo kopira ove texualne fajlove a ne obnavlja ova dva koja kaspersky obrise.  Dok se nenadje neko bolje resenje ovo je za sada najbolje (sprecava se dalje sirenje)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.1.5
Treci fajl bi trebalo da bude
itsme.ini

i svi se nalaze C/windows

Taj pop-up mozes da otklonis tako sto ces fajl sys32.exe iz safe moda da otvoris sa notpadom i da izbrises njegov sadrzaj i sacuvas ga kao takvog...Pod uslovom da ne ide uspesno njegovo uklanjanje...

MalwareBytes ANtimalware ima alat koji se zove fileassassin pa pokusaj sa njim da ubijes ove fajlove..A sto se tice usb sleeci put kad ga budes ubacivao drzi Shift kako bi blokirao autorun...I onda uradi format usb-a...

@Tozijaner na osnovu cega tvrdis da ce ad-aware[koji po meni vise nije on sto je bio] resiti problem..Ovo je malo specifican malware i dosta tih programa ga uopste nema u bazi...

@maxik011 da nisi mislio na sys32.exe  Smile
« Poslednja izmena: 02. Jun 2008, 12:23:37 od diarno »
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Treci fajl bi trebalo da bude
itsme.ini

i svi se nalaze C/windows

Taj pop-up mozes da otklonis tako sto ces fajl sys32.exe iz safe moda da otvoris sa notpadom i da izbrises njegov sadrzaj i sacuvas ga kao takvog...Pod uslovom da ne ide uspesno njegovo uklanjanje...


Kod mene ne postoji taj fajl itsme.ini. Trazio sam ga i kao hide -ovanog ale nema ga.
Epa vidis druze, bilo bi lako da on sys32.exe vidi kao exe pa ga otvorim preko notebook-a ali fora je sto ga vidi kao folder. Hmmmm, izgleda da postoje vise verzija posto kod mene pise samo SYS.EXE bez 32....
U svakom slucaju prob sam uspesno resio kasperskym....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.1.5
To je mozda zato sto nisi decekirao opciju ‘Hide file extensions for known types  Smile
A ovo SYS.exe ti ti je backdoor IRC. torojan....

Evo uputstva za njegovo uklanjanje...
Jel njega nije ubio KaV

http://www.ghiath.com/?p=6
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
jeste killnuo ga je...
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
HTC Diamond
Citao sam malo po net-u i saznao da ovaj spam definitivno brise Kaspersky 6(updateovan)!!!
Nadam se da ce da pomogne!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
Ljudi ja kad skeniram kom sa novim kas.8 on pranadje virus i obrise ga, ali nakon restartovanja kompa opet se vraca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Moras da ocistis USB..AKo si ga u medjuvremenu ubacio ili je vec u kompu infekcija ce se stalno vracati...Koje sve fajlove Kav pronalazi...?

@goran988,zasto bi sa sesticom kad moze lepo da skine KIS7 ocisti komp  i mesec dana je miran[trial period][mada je i to relativna stvar]...
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
HTC Diamond
@goran988,zasto bi sa sesticom kad moze lepo da skine KIS7 ocisti komp  i mesec dana je miran[trial period][mada je i to relativna stvar]...
Samo sam rekao da su sa 6-icom resavali ljudi problem...A on neka izabere koji hoce!
Sto novija verzija to bolje! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:18:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.