Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:58:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Struja na kucistu  (Pročitano 3128 puta)
23. Jun 2012, 03:03:05
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Vec duze mi se desava da me ponekad pecne struja kad slucajno dotaknem kuciste dok komp radi. To mi se desavalo i sa starim kucistem a desava mi se i sa novim.

Uvek sam kapirao da je to staticki elektricitet od silnih ventilatora koji vrte unutra pa se i nisam mnogo uzbudjivao. Veceras sam se istripovao kad sam provalio da se pali glimerica kad njom pipam kuciste.

Na mestu gde najvise pecka struja glimerica svetli maltene konstantno dok na mestu gde skoro i ne pecka pali se sa prekidima.

Treba li da se zabrinem? Komp inace radi normalno.

edit: mozda kuciste nije dobro uzemljeno

Jednom mi je neki lik koji je cistio klimu (valjda je i elektricar) rekao da kod mene struja bas i nije u redu. koliko se secam rece mi da neko u komsiluku ima neki neispravan uredjaj koji baca neki napon na okolinu. Laik sam za struju tako da prastajte ako sam se nesto izlupetao.

Sad pokusavam da se setim i cini mi se da mi je pominjao da uzemljenje kod mene nije dobro.

edit 2:

Sad sam pipkako spoljnu jedinicu klime i isto pali glimericu na jednom mestu. Na brzaka sam pipkao i komsijsku i nije se upalila (ne pali ni moja na svakom mestu)

Nisam detaljnije ispitivao komsijsku jer samo mi fali da se probudi u 3 AM i nadje mene kako mu glimericom cackam klimu  Smile

edit 3: nije kod mene staticki

Citat
with static electricity you get a small shock for a brief moment when you touch the case, then nothing. With a wiring fault, you will feel a continuous tingling as long as you keep touching the case.


Sve mi se cini da cu morati da vijam elektricara da vidim sta mi je sa uzemljenjem. Jedino me tesi sto se ovo desava vec dugo i do sada nije uticalo na uredjaje. Jedino kod mene u sobi povremeno pucaju sijalice (minjonke) ali sam to uvek povezivao sa losim kvalietom samih sijalica.

edit 4: Da nije problem sa produznim kablovima? i klima i komp su zakaceni na produzne sa pijace.

Evidentno imam problem sa uzemljenjem ali je pitanje da li je do produznih ili cela kuca.

edit 5: mozda su ipak produzni. Sad sam nesto pipkao ostatak uredjaja po sobi glimericom i nigde se ne pali. I klima i komp vuku struju iz istog izvora gde je preko dva produzna svasta nakaceno. Moguce da cu morati pametnije da povezem uredjaje.

edit 6: Ako niko nece sa mnom da sredjuje struju bar ja necu biti lenj  Smile

prebacio sam produzni gde su klima i ventilator na slobodan steker sa ovog cvorista sto sam napravio i nema napona kad pipkam spoljnu jedinicu klime glimericom. Valjda bar nije problem sa celom kucom nego samo taj jedan utikac ili razvodnik. pre neku godinu sam menjao komplet strujne instalacije. jedino ne mogu da se zakunem da je promenjeno kod ovog prekidaca gde mi je sve bilo ukljuceno jer taj razvodnik dolazi iza nekih regala koji sto godina nisu pomerani

moguce da je taj utikac
moguce da je napon posledica previse uredjaja zakacenih na isto mesto
moguce da je jednostavno razvodnik los

napisah ja roman. Ako ima neki banderas  Smile na forumu bio bih vrlo zahvalan da mi sutra kaze svoje misljenje.
« Poslednja izmena: 23. Jun 2012, 03:49:23 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Ja bih prvo proverio da li je uopšte spojeno uzemljenje na toj utičnici, kad kažeš da je sa ostalima u redu.
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Kako to da izvedem? Samoj uticnici ni nemam pristup jer se nalazi na nedostupnom mestu.

Mogu nekako da proverim na produznom?

Jedna od stvari koja mi je sumnjiva je to sto na novom kucistu imam removable motherboard tray i gomila kablova od napajanja mi je nagurana iza zadnje ivice kucista i rmt-a pa postoji mogucnost da se tu napravio neki kontakt koji baca napon na kuciste.

Sad cu da vidim da ukljucim i kuciste na ovaj razvodnik sto ide sa drugog stekera...

edit: ukljucio kuciste na ovaj produzni gde sam prebacio klimu i nema vise napona  Smile

Malocas sam prvo ukljucio komp gde je sve bilo ukljuceno kao i do sada i bilo je napona.

Sad moram da vidim kako da prepovezem sve jer trenutno nemam gde da zakacim klimu

Monitor, zvucnike i modem cu da ostavim na rizicnom produznom jer kod njih nisam ni primetio neki problem (mada se na monitoru par puta desilo da me pecne struja ako bih ga pipnuo bas tamo gde mu ulaze kablovi)

Mogu nekako da vidim da li je problem na produznom? uticnica gde je taj problematicni produzni ukljucen mi je skroz nedostupna. Da li bih mogao da resim taj problem zamenom produznog? Kabl bih morao da ostavim ali bi sam produzni mogao da zamenim (uz prethodno iskljucenje osiguraac naravno)
« Poslednja izmena: 23. Jun 2012, 12:09:59 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Jedna od stvari koja mi je sumnjiva je to sto na novom kucistu imam removable motherboard tray i gomila kablova od napajanja mi je nagurana iza zadnje ivice kucista i rmt-a pa postoji mogucnost da se tu napravio neki kontakt koji baca napon na kuciste.
Iz napajanja idu sve relativno mali jednosmerni naponi koje dodirom ne bi mogao da osetiš


Citat
Mogu nekako da vidim da li je problem na produznom? uticnica gde je taj problematicni produzni ukljucen mi je skroz nedostupna. Da li bih mogao da resim taj problem zamenom produznog? Kabl bih morao da ostavim ali bi sam produzni mogao da zamenim (uz prethodno iskljucenje osiguraac naravno)
Lakše bi bilo kad bi ga isključio iz utičnice Smiley
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Sad sam sve prepovezao sa produznim i sve bitno zaobilazi problematicnu liniju i napona nema. na problematicnoj sam ostavio samo modem i ventilator. Za divno cudo ne pici me struja kad pipnem ventilator.

Iz napajanja idu sve relativno mali jednosmerni naponi koje dodirom ne bi mogao da osetiš

Definitivno nije to jer nema napona kad je komp ukljucen na drugoj grani (steker-produzni)

Postalo mi je sumnjivo u jednom trenutku jer je citav svezanj kablova od napajanja uglavljen izmedju rmt-a i stranice i jedva sam zatvorio tu zadnju stranicu kad sam sklapao komp. Kvalitetno kuciste gde su ti ostavili mogucnost da ostavis kablove iza da bi kuciste bilo urednije ali nisu ostavili (bar ga ja nisam provalio) mesto gde da nabijes visak kablova

Lakše bi bilo kad bi ga isključio iz utičnice Smiley

Bas i ne bi  Smile

Morao bih da rasturim regale.

Sad sam se prijatno iznenadio kad sam video da ipak nije bas toliko nedostupan kao sto sam mislio. trebalo bi da nekako mogu da iskljucim ovaj produzni i da ukljucim neki drugi.

Glimericom ne mogu da mu pridjem bez rasturanja barem jednog dela regala jer je skroz nabijen iza. Ne znam ni hocu li imati dovoljno prostora da ovaj izvucem iz zida i ubacim drugi koliko je sve nabijeno.

jel mogu nekako na samom produznom da vidim da li je problem sa zemljom na uticnici ili na produznom? Nije problem da se kupi novi produzni ako bi to resilo stvar. Nije beg cicija

Sad sam resio problem prebacivanjem skoro svega na liniju sa drugog stekera. jedino sto mi se ne svidja sto je opet gomila uredjaja na toj liniji (komp, monitor, zvucnici i klima)

koliko vremena je mene picila struja a ja tek sinoc definitivno utvrdim da nije bas potpuno normalno da te staticki elektricitet odbaci preko sobe...

Preterujem naravno ali nije uopste bilo prijatno ono peckanje a par puta sam skidao stranicu u radu jer mi neki kabl povremeno kaci neki ventilator pa pucketa kad ga kaci (uzasno naporan zvuk)

« Poslednja izmena: 23. Jun 2012, 12:51:25 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Možeš da izmeriš napon između uzemljenja na produžnom, i onog sa utičnice na kojoj je sve OK.
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Sacekacu za te operacije jednog prijatelja koji se kao razume u struju. Nije ni on sad novi Tesla ali od mene sigurno vise zna.

Vazno da sam ja eliminisao problem napona prebacivanjem svega na drugu uticnicu sad ne moram da zurim oko sredjivanja ove.

Al brzo sam ukapirao gde je problem. Struja me je tresla samo nekoliko godina  Smile Smile Smile

U moju odbranu na starom kucistu se nije ni izbliza ovoliko primecivalo (skoro sam ga menjao) dok mi je na klimi pre par godina lik koji ju je cistio rekao da ima napon na spoljnoj jedinici a ja sam to uspeo da zaboravim  Smile

Hvala puno na konsultacijama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Nema na čemu  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:58:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.