Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:21:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strava na Dorćolu  (Pročitano 3695 puta)
02. Jul 2009, 09:38:04
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia N95 8gb


TELA sestara Marije Mustafić (88) i Siglide Janković (90), pronađena su u sredu oko 11.30 u soliteru u Knez Danilovoj ulici 12. Leševe, bez vidljivih tragova nasilja, u stanu broj 46 na šestom spratu otkrio poštar, koji je doneo penzije.
Starice su ležale u dnevnoj sobi i to nage! Šokirani čovek je odmah pozvao policiju, koja je zatekla i Zdenka Radovića (52), Marijinog sina. Go je ležao u spavaćoj sobi. U teškom psihičkom i fizičkom stanju, Radović je kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar, gde je utvrđeno da nije životno ugrožen. Detalji istrage će pokazati šta se dogodilo u stanu.
Radnik "PTT Srbije" je tela pronašao kada je sestrama doneo penzije. Zvonio je nekoliko puta na ulaznim vratima, ali niko nije odgovarao. Kako su vrata bila otključana, poštar ih je polako otvorio. Tada je, na podu dnevne sobe, ugledao tela starica.
- Već godinu dana, svakoga meseca, donosim im penziju na kućnu adresu - kaže poštar Slaviša. - Ulazio sam dosta puta u njihov
stan i znam da je jedna od žena potpuno nepokretna, pa sam se začudio kada mi nisu otvorili. Čim sam kročio u predsoblje spazio sam jedno žensko telo u dnevnom boravku, a čuo sam i da se neko kreće u spavaćoj sobi. Odmah sam izašao u hodnik i pozvao policiju.
Policija je ubrzo stigla. Umesto jednog leša, u sobi su zatekli - dva. Preminule nage starice ležale su jedna kraj druge. Imali su problema da utvrde identitet. Sestre su izrazito ličile, a dodatni problem su stvorile i lične karte, trajne i izdate pre više od deset godina. U spavaćoj sobi, policija je pronašla i vlasnika stana - sina pokojne Marije Zdenka Radovića, takođe, bez odeće. Kolima Hitne pomoći prevezen je na Urgentni centar, gde su lekari konstatovali da nije u životnoj opasnosti.
Na telima starica nisu vidljivi tragovi nasilja ni eventualnog seksualnog zlostavljanja. Tačan uzrok smrti biće utvrđen tek nakon završene policijske istrage i nalaza obducenata sa Instituta za sudsku medicinu.
Stan broj 46 u kome su pronađena tela i oboleli Radović je ruiniran, ali nije izvršena premetačina.
Po priči komšija, porodica se u Knez Danilovu ulicu doselila sa Mirijeva pre desetak godina. Preminula Siglida je ostala nepokretna i nikada nije izlazila iz stana. U svakodnevnu kupovinu odlazila je mlađa sestra Marija, koja se i susretala i razgovarala sa komšijama. Njen sin Zdenko, navodno, ima i težak oblik šizofrenije.
- Gađao je danima prolaznike sa prozora najrazličitijim stvarima - kaže jedna od stanarki u zgradi. - Šerpe je bacao prošle nedelje na prolaznike, upućivao im psovke i pretio. Često je i prosio na ulici. Od sugrađana je, pored novca, tražio i da ga okupaju!
Obducenti će, takođe, utvrditi i uzrok smrti, a veruje se da su starice preminule pre nekoliko dana i to u razmaku od samo nekoliko sati, dok Radović nije mogao da ih prijavi. Policijske uviđajne ekipe su u stanu na šestom spratu pronašle i gomilu smeća, ali i fekalije.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ovo nije Srbija, ovo je katastrofa...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1957
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia N8
 Smile Bolesno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Šta radi socijalno? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Penzije kasno stigle
Sestre umrle gladne
Četvrtak - 02.07.2009

Starice Mariju Mustafić i Saglidu Janković, starosti oko 80 godina, juče je oko 11 sati u stanu u ulici Kneza Danila 12 u Beogradu mrtve i nage zatekao poštar koji im je doneo penziju.

Kako „Alo!“ saznaje, nesrećne starice nisu imale povrede na telima, ali će se tek posle obdukcije znati da li su umrle od gladi ili ih je neko ubio.
- Teško je reći koliko su dugo mrtve jer su tela u raspadnutom stanju. Oko njih bilo je nekoliko stvari po kojima se može zaključiti da je jedna od njih pokušavala da ustane - kaže naš sagovornik.
U stanu je pored dve žene jedva bio živ i Marijin sin Zdenko Radović (52). On je u teškom stanju prevezen u Urgentni centar, gde se lekari bore za njegov život.

Poštar Slaviša D., koji mesecima Mariji donosi penziju, čim se popeo na šesti sprat primetio je otvorena vrata stana. Znao je da nešto nije u redu jer se užasan smrad osećao iz jedne od soba. Čim je napravio nekoliko koraka u dnevnoj sobi, video je dve starice skroz gole koje nepomično leže. Nešto dalje od njih bio je Marijin sin, koji je jedva davao znake života. Danima ništa nije jeo, a kako je bio teško bolestan i skoro nepokretan, nije mogao majci i tetki da pomogne. U džaku, sa šestog sprata, spušten je u vozilo Hitne pomoći.
- Drao se i puštao nekakve krike, pa su morali da ga stave u džak. Pričala mi je njegova majka da je bolestan, ali je bio jako bezobrazan prema nama. Gađao nas je svim i svačim iz stana. Jednom mi je punim flašama piva slomio šoferšajbnu na kolima. Čula sam da je po komšiluku jurio ljude sa nožem. Nisam čula da je njih dve ikada tukao - priča nam jedna od komšinica.
Marija je pre desetak godina prodala stan u Mirijevu i doselila se u Knez Danilovu. Tada je sa sobom povela nepokretnu sestru i bolesnog sina. Sa komšijama je pričala o svojoj sudbini, koja se poigrala sa njom. Rodila je živog i zdravog sina, a onda kada je primio vakcinu, postao je takav kakav je i danas, patuljastog rasta i sa skraćenim rukama. Njegovo mentalno stanje takođe je bilo loše. Spopadao je ljude na ulici, tražio im telefon da priča sa majkom ili da pozove drugove.
- Bilo mi je žao Marije. Živela je od jedne penzije, ali dobijala je i pomoć za dva invalida. Činilo mi se da je poslednjih dana bila nešto bolesna, tako da se kretala pomoću štapa. Svakog dana je kupovala hranu. Nije joj bilo lako da brine o njima - dodaje komšinica.
 
Za decu mislio da su sa Marsa

Prema rečima jednog od komšija, kada bi Zdenko video majku koja vozi decu u kolicima, vikao bi: „Evo ih idu mali marsovci.“ Tada bi počeo da ih gađa šerpama i loncima kako bi ih povredio i video da li imaju zelenu krv.
 

J. Petrović

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Šta radi socijalno? Smile

Socijalno?
Socijalno na opstini Stari grad je pod najezdom... heh.. necu da lajem... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No pain-no gain!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 121
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9.0.11)
mob
Samsung E251
Prolaj, molim te  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, Stari grad je najstarija opstina... a isto tako... opstina na kojoj ima jako puno... hm.. manjina... Smiley

E, sad... potrebno je biti posebno bistara, pa ne zakljuciti kome se pridaje veca paznja.. Wink

Doduse... i oni su jako bezobrazni, ovi iz socijalnog... najjednostavnije im je da kazu "Idite u Crveni krst", a Crveni krst nije socijalna ustanova... ipak je osnovni cilj pomoc unesrecenima (rat, vremenske nepogode, razne druge nesrece), tako da cenim da ce da izbije prava panika kad i on zavrne slavinu... Smiley
« Poslednja izmena: 02. Jul 2009, 11:34:08 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Ja iskreno mislim da za ovo treba neko da odgovara, a nekako mi je najlogičnije da je za ovakve slučajeve nadležno socijalno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Не дирајте мањине... оће одма да вас апсе...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
Bio sam juče slučajno u Knez Danilovoj kad je došla policija,jebote,zatvorili ulicu,policije koliko hoćeš,a kad sam video lika u skafanderu da ulazi u zgradu,ja rekoh navatali nekog sa gripom pa ga izoluju,ali mi bilo sumljivo što je došao onaj beli kombi što skuplja leševe,kasnije saznam šta se desilo. Smile Sve u svemu,tuga. Smile


I nije Dorćol,Knez Danilova je na Paliluli. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:21:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.