Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strategija za podsticaj radjanja u Srbiji-kasnimo li ili ipak ima sanse ?  (Pročitano 11233 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da se previse optimisticki gleda na tradiciju...
Ipak je u pitanju standard...
Npr. cula sam za primer dve srpske porodice u Juznoafrickoj republici i Argentini... Jedna ima 12 dece, druga 6 i zele jos... Ovi iz Argentine su cak i odlucili da salju svoju decu na skolovanje u Srbiju, tako da ce se mama, tata i baba svakih nekoliko meseci rotirati na relaciji Afrika-Argentina-Srbija...
Ali... Ono sto izdvaja te porodice od nasih je to sto oni imaju pristojna finansijska sredstva, tako da im nije neko veliki problem da radjaju i odgajaju toliku decu... Wink
Nase porodice ne mogu da odgajaju toliko dece, a 10k mesecno zaista ne znaci nista kada majka koja zeli i trece dete dobija otkaz samo zato sto je ispucala vec dva porodiljska odsustva od po 6 meseci...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
То су појединачни примери.
Иначе, слажем се да је у питању стандард, али није пресудан. Јер у запдноевропским земљама је фертилитет од око 1,5 детета по жени, и то просек "ваде" муслимански имигранти.
Е сад, ако ми имамо другачије моралне и културолошке вредности, онда ће побољшањем стандарда (које је извесно), порасти и наталитет (чак постоје неки подаци о томе). Значи, овде, у Русији и Украјини би требало да расте наталитет, како народ боље живи.
Држава би то могла помоћи, и ту је укидање ПДВ-а скоро па смешна мера. Можда би требало размислити и "породичној плати", или не знам како се то звало у Америци. Очеви који имају више од двоје деце и жену која их чува добијају већу плату.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
...
Citat
Cilj je da u Srbiji porodice imaju bar troje dece, ali i četvoro, jer ono predstavlja prirodni priraštaj.

cime?!?
...

Ajde da ne napadamo odmah. Uvek je bitno postaviti ambiciozne planove, kako u zivotu, tako i u poslovnim i drugim oblastima. Bilo je jedno istrazivanje u Americi gde su pratili dve grupe ljude. Jedna grupa ljudi dala si je u zadatak da do odredjenog vremena ima na racunu 100 000 dolara, druga grupa do istog roka 1 000 000 dolara. U obe grupe je procenat uspesnosti bio isti, ali su zato oni nesupesni u prvoj grupi imali oko 20 000 - 30 000, a u drugoj grupi 200 000 - 300 000 dolara. Razumes poentu. Sada je situacija veoma losa, ali moramo da imamo jasne ciljeve i vremenom cemo doci do toga.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, porodica nisu akcije i ekonomija...
Pored para, potrebno je tu decu i formirati, kontrolisati, vaspitati... radjati...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 296
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Pa, porodica nisu akcije i ekonomija...
Pored para, potrebno je tu decu i formirati, kontrolisati, vaspitati... radjati...
Tako je.
Ali je i "faktor" novca veoma jak.
 Smile
IP sačuvana
social share
Uz Moravu vetar duva,stari ribar tajnu cuva,niko za nas nemora da zna.....Samo za hrabre-Klik
Ako neko misli da će zaustaviti sprovođenje zakona time što će mene ukloniti onda se grdno vara, jer ja nisam sistem.....Aha,ko pa ne!....jok ja!....To kod mene ne prolazi.....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 

Kulturna, duhovna i moralna vrednost se ni po koju cenu ne može postići na bilo kakav materijalan način...Toliko imućnih il nema dece ili im deca zbog svog materijalnog statusa često završe na nekoj stranputici, bez imalo moralnog stida...Sa druge strane pak, deca nastala u  ne tako imućnim porodicama u kojima su od muke i truda svojih roditelja naučili da vrednuju život i svoga bližnjeg i na taj način sebe formulisali kao neko ko prvo teži nekim osnovnim ljudskim pa onda materijalnim vrednostima...No nije isključiva i obrnuta situacija...
Ali jedno je sigurno, da finansijkska sredstva u mnogo čemu utiču ali ne u onom najbitnijem a to je da mi dajemo sebi opravdanje i za pravo da upravljamo tuđim životima i da za trenutka udovoljavanja svome hiru ili sebičnom "ja" žrtvujemo nečiji život, koji je svakako od Boga dan, sviđalo se to nekom ili ne...Za sve ovo svakao je rešenje svetinja porodice koja se u nekom duhu žrtvovanja za svoga bližnjeg može nadati nekom pozitivnom ishodu...Ako čekamo da nam sistemi države budu oni koji će nam uticati i u potpunosti upravljati volju o stvaranju naših potomaka, nećemo se po ovom pitanju mnogo "hleba najesti"  Smile

PS Jedno usputno pitanje: Kakav je vaš status kada su u pitanju deca, koliko biste voleli da ih imati i koji bi vam bio strateški plan za realizaciju svega onog što je vezano za to...Baš bih voleo čuti  Smile
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Dobro @Anea, nemoj bukvalno shvatiti to sto sam napisao. To se odnosilo na strategiju drzave, da napravi uslove da bi mogla da ispuni ciljeve. Ako ti ciljevi budu visoki, i neka budu ispunjeni 80%, to ce biti dobro.
« Poslednja izmena: 21. Jul 2007, 14:10:06 od niksa517 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 
pa duse, evropa dolazi kod nas, hteo ti to ili ne...tako da ce ti zapadni razlozi uskoro potpuno postati i nasi.


naravno, postoji i ta opcija koju ti guras, da se vrnemo u ono doba u kojem su siptari sada

btw. vi ste kreteni ako smatrate da klinka od 17 god koja se kresnula( sto je sasvim normalno) treba da rodi dete i upropasti svoj zivot, zivot svojih roditelja i zivot tog jos nerodjenog deteta.
zasto to sve??
ZBOG SRBIJE?!?!?

ajde vi muski upropastite svoj zivot na slican nacin. npr. mogli biste da se prijavite za dodatni posao volonterski.
znaci, da 8 sati radite za 20k i jos 8 za drzavu.
ajde tako ako vam je drzava toliko bitna!

nego ovako samo prosipate 'pamet' i pustate muda
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 6630
Nemoj da budeš neozbiljan u ovako ozbiljnoj temi .
Svi mi znamo da je jedan od najlepših trenutaka u životu dobiti dete , na kraju krajeva , svoj život i ime dalje živi kroz njega . Naravno dete je obaveza i odricanje , ako neko nije spreman da shvati to , onda nema potrebe i da razmišlja o porodici .
Bez popravka finansijske situacije i proširenja šansi za mlade , bela kuga će i dalje jesti Srbiju .
Sa druge strane ne moramo živeti u 14.veku i tretirati žene onako kako to rade neki narodi u našem okruženju .
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Ljudi u savkom trenutku razvoja Srbije bilo je poteskoca. Da su nasi stari tako gledali ne bi bilo odavno Srba.
deca su bogatstvo najvece. To vam pricam iz licnog iskustva. nema para koje mogu da nadokanade sve ono sto te tisti a dete ti pridje i pocne da se satobom mazi i da te onako malo tesi.
Imaam dva sina. da je bilo srece i da nije supruga imala poteskoca sa dve trudnoce( mozda su bile i greske lekara ali sada je kasno za preispitivanaj- samo bih jos vise zivaca izgubio) znaci imao bih tri ili mozda 4 deteta.
prica da je skupo sve stoji. ali dok su mali klincima ne treba nesto znacajno markirano i mnogo skupo. brzo deca prerastu sve. Cipelice su najbitnije a ostalo moze i da se nadje po nekim pristojnim cenama.
Ko hoce firmirano neka kupuje- valjda ima para.
Smatram da detetu trebam da priustim nesto normalno ali nikada nisam trcao da ako drugi u skoli imaju Nike patike i moj klinac mora. Zasto da dajem 100-tinak evra kad ih on preraste za nekoliko meseci.
Sve se moze kada se hoce.
Moj drugi klinac iznosi pola bratovljeve odece i ne vidim da mu nesto fali. Ziv je i zdrav i prav pa idemo dalje. Neka staro nosi makar kada se igra pa mi je olaksanje za dzep.
Definitivno:
     Ko hoce da ima decu moze. Uvek je bilo teskoo i bice. Znaci nemojmo da budemo sebicni i da imamo samo po jedno dete jer nas ubrzo nece biti kao naroda. I dva deteta su prosta reproduckcija a tri i vise natalitet.
Budimo optimisti i ne jurimo karijere i pare. Jurio sam u zivotu mnogo i nisam stigao juerci nista- sasmo sam dozivljavao stresove a ova dva moja zlata su mi najvece bogatstvo. Da sam malo mladji a i supruga mozda bi smo i pored svih nedaca jurcali za jednom sekom . Ovako ako se omakne bice sa nama.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.