Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Стратеџик: За ДС 35 одсто, СНС 31  (Pročitano 7366 puta)
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
SonyEricsson k530i
Стварност су једино избори,што се видело и прошли пут.

Што се распореда снага тиче,ту су негде власт опозиција пола пола као и увек,па уколико радикали и напредњаци наставе да се пенале,једина могућност је ДС-СНС коалиција.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Qtek 小米
Znaci trio Seselj-Toma-Kostunica ima vecinu  Smile....i ko kaze da izbori ne bi nista promenili  Smile
Znaci trio Seselj-Toma-Kostunica ima vecinu  Smile....i ko kaze da izbori ne bi nista promenili  Smile

Нема од тог трија ништа. Напредњаци немају ама баш икакав разлог, да са Вјеком ступају у било какав вид сарадње.
Ма Тома ће баш тебе да пита. Шта си ти умислио да си владар из сенке ? У политици је све могуће и верујем да је могућа и та коалиција.

Народ зна да напредњаци не могу ништа боље да среде стање у држави од жутих, али народу су се згадили жути. Могуће је да ће колективно да им пукне филм и да ће рећи ''дај да ова жута говна више не гледамо па нека дођу други лопови, ако не можемо да променимо на боље свој живот, ајмо тој жутој копилади да загорчамо живот''. Или ти да жутом комшији цркне крава.

п.с. не мислим да ће размим Тадићима и Ђиласима тешко пасти опозиционо деловање опет, али они мањи жутаћи ће остати без сисе.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Ове анкете су кретенске и резултати потпуно зависе од тога ко анкете спроводи, гледају се циљне групе и слично.

Капирам да ја спроводим анкету и да желим да навлачим за Тому, питао бих доње сталеже (по имовини, не интелектуално, немојте ме схватити погрешно) а да желим да навлачим за Тадића питао бих директоре, власнике, адвокате и слично. Разлог је једноставан, вишим сталежима никада не одговара промена власти, чак и ако се са тренутним владаоцима не слажу. Smiley
IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia E
СНС ће направити коалицију са СРС или ћемо их натерати да се укрцају на ДС-титаник, нема треће варијанте. Ондноси између нас би требао да остану на овом нивоу како би били спремни на оба сценарија.


Cekaj bre malo stani cekaj kako to da pravite koaliciju sa stakom Borisa Tadica, sa prijateljem olija rena, sa spijunom i rasturacem SRS-a, sa covekom cije su gazde u Briselu i Vasingtonu, coveku ste prokleli 11-o koleno a sada bi da jedete hleb za istom trpezom Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Qtek 小米
СНС ће направити коалицију са СРС или ћемо их натерати да се укрцају на ДС-титаник, нема треће варијанте. Ондноси између нас би требао да остану на овом нивоу како би били спремни на оба сценарија.


Cekaj bre malo stani cekaj kako to da pravite koaliciju sa stakom Borisa Tadica, sa prijateljem olija rena, sa spijunom i rasturacem SRS-a, sa covekom cije su gazde u Briselu i Vasingtonu, coveku ste prokleli 11-o koleno a sada bi da jedete hleb za istom trpezom Smile
Ја сам изнео своје приватно мишљење, јер нисам као неки страначки војници који чекају саопштење странке, па онда понављају оно што им је сервирано.
Могуће је све на разочарење и једних и других, а и трећих.
А тај хлеб са трпезе не бих јео ни да СРС сама узме власт, пошто не живим од политике.
И једни и други су разменили тешке речи, само што ми имамо разумевања само за своје поступке.
Ко би рекао да ће Слобин наследник бити са Ђинђићевим наследником, али ето десило се.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
LG 
@Ramms+ein

DSS se nece sigurno pomaci sa svojih 7% (a zahvaljujuci sabanizmu Velje Ilica moze samo jos da padne), SPS je vec imao priliku da pravi sa Tomom i Kostunicom vlast pa nisu....a sad kad su uvalili dupeta u fotelje sa DS-om vise je nego neverovatno da ce menjati koalicionog partnera, tako da je moje pitanje tebi kao clanu (ili simpatizeru) SNS-a - Da li SNS zeli da dodje na vlas u koaliciji sa DS-om ili  da nastavi radikalsku tradiciju dobijanja izbora i gubljenja vlasti?

Прво, СНС на следећим изборима не сме ићи испод 35%, а с обзиром да овој странци све што се дешава у држави иде на руку, овакав резултат уз добру кампању је више него реалан.

Друго, ДС чак и да поново напабирчи своје сателите у виду Љајића, Чанка, Вука, Батића, па чак и Млађе (мада сам ипак склонији веровању да овај потоњи нема места у коалицији) неће ићи значајније изнад 30%.

Идемо даље - народњаци управо захваљујући Вељи таквом какав јесте, скоро испод 10% падати неће, а све ми се чини да могу чак и да поправе резултата са последњих парламентарних и узму цирка 12%.

Вјекини јуришници док је дотични жив неће узимати мање од 7%, а све и да се врати до избора прео 10% не могу, тако да им ја прогнозирам (уз максималну кампању, која је са овим вођством тешко изводљива) неких 8%.

ЛДП  ће се грчевито борити за цензус као и обично, само што га овај пут изгледа, ипак, неће прећи (Богу хвала и на добробит напаћене Србије).

СПС, уколико успе да поново ојача постојећу коалицију, неће ићи преко свог претходног резултата - али ни испод цензуса, дакле неких 7%.

Ту су мањине које узимају 6-10 посланичких места, али и неколико, мањих листа које би могле узети 3 или 4%, те се њихови гласови по Д'онту преливају најјачем, дакле напредњаци и народњаци би у том случају имали већину, тој коалицији би сасвим сигурно пришле и кључне мањинске вође (Пастор је у одличним односима са Николићем, а Суљо са Коштуницом), па би дата влада имала подршку 130-135 посланика.

Алтернатива овој већини је стабилна, стриктно реформска коалиција СНС-ДС (без сателита)-мањине, која би имала можда и двотрећинску већину, Тому на месту премијера, Тадића за председника, подељену одговорност, легитимитет на свим странама света... и јако, јако пуно посла.

Како год изборе очекујем на јесен следеће године, а дотле се може још свашта испромењивати.

Citat
пре само три месеца, стратеџик је објавио анкету према којој је СРС испод цензуса са 4%, а сада су нам дали чак 10%, што значи да је у стварности наша подршка још већа.

Зато што је то истраживање било вршено само на нивоу Београда, где цензус можда заиста и немате.
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
LG 
СНС ће направити коалицију са СРС или ћемо их натерати да се укрцају на ДС-титаник, нема треће варијанте. Ондноси између нас би требао да остану на овом нивоу како би били спремни на оба сценарија.


Cekaj bre malo stani cekaj kako to da pravite koaliciju sa stakom Borisa Tadica, sa prijateljem olija rena, sa spijunom i rasturacem SRS-a, sa covekom cije su gazde u Briselu i Vasingtonu, coveku ste prokleli 11-o koleno a sada bi da jedete hleb za istom trpezom Smile
Ја сам изнео своје приватно мишљење, јер нисам као неки страначки војници који чекају саопштење странке, па онда понављају оно што им је сервирано.
Могуће је све на разочарење и једних и других, а и трећих.
А тај хлеб са трпезе не бих јео ни да СРС сама узме власт, пошто не живим од политике.
И једни и други су разменили тешке речи, само што ми имамо разумевања само за своје поступке.
Ко би рекао да ће Слобин наследник бити са Ђинђићевим наследником, али ето десило се.



Ти немаш приватно мишљење, што је и логично ако у обзир узмемо твоју професију - Вјекиног јуришника и традиционално харлемашко лицемерство.

Радикали су такви, без образа, без части, код њих постоји само једно - како узвишени вођа Вјекослав каже! Не постоји увреда и лаж коју нисте изнели на наш рачун и које настављате да износите, а овамо држите одступницу за неку могућу коалицију са нама! Луууууууудо буразеру...

Citat
Ма Тома ће баш тебе да пита. Шта си ти умислио да си владар из сенке ? У политици је све могуће и верујем да је могућа и та коалиција.

Народ зна да напредњаци не могу ништа боље да среде стање у држави од жутих, али народу су се згадили жути. Могуће је да ће колективно да им пукне филм и да ће рећи ''дај да ова жута говна више не гледамо па нека дођу други лопови, ако не можемо да променимо на боље свој живот, ајмо тој жутој копилади да загорчамо живот''. Или ти да жутом комшији цркне крава.

п.с. не мислим да ће размим Тадићима и Ђиласима тешко пасти опозиционо деловање опет, али они мањи жутаћи ће остати без сисе.

Па увек ме је до сада питао, не видим што не би и даље... куд ћеш бољег консилијера од мене  Smile
У политици је доста тога могуће, али зависи у ком временском периоду, у овом и поприличном у будуће вас и нас у истој влади гледати нећеш, а и не треба. Са таквим примитивцима, лелемудима, неспособњаковићима, Вјекиним идолопоклоницима, квази идеолошким јуришницима, не бих никада више имао ишта заједничко.

СНС је искрено проевропска странка, ето савез Европских народних партија, најјача групација у ЕП је узела нашу молбу за чланство у разматрање, ускоро ћемо се и наћи у том друштву. Наше опредељење за ЕУ је јасно и недвосмислено, ту попуштања једноставно нема и неће бити, јасно нам је речено - Космет није услов, НАТО није услов, дакле нема ни препрека преко којих се не може прећи.
И сад како ти очекујеш да ми са вама правимо владу која ће најенергичније да спроводи корените реформе, доноси европске законе, мења навике људи? Или ћете зарад фотеље још једаред, по ко зна који пут "појести сва говна која сте изасрали" и профилисати се као покрет европске деснице, релаксиран од ектремизма, а посвећен ЕУ циљу?

А овај део како ће народ гласати за нас, а контра режиму само, зато што су им се потоњи смучили је просто чаробан. Па што онда не гласају у том проценту за вас или народњаке, за рахметли Карићеву странку или шта знам Унију трансцедентних чобана? Па зато што у само једној странци виде реалну алтернативу. Ето зашто.

IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Samsung XYZ1004
Citat
Прво, СНС на следећим изборима не сме ићи испод 35%, а с обзиром да овој странци све што се дешава у држави иде на руку, овакав резултат уз добру кампању је више него реалан.

Ovo je malo nategnuto, ali nije potpuno nerealno.
Cak u uslovima bez kampanje, SNS ima mogucnost da predje 35%.... ali ono sto zaboravljas jeste da tu izbornu kampanju nece da vodi samo SNS nego i ostale partije. I ogromna vecina partija ce u toj kampanji da se obruse na SNS.
DS zato sto ste im najveci protivnik,  G-17 i LDP zato sto ste im najveci konkurent za moguceg koalicinog partnera sa DS-om, SRS zato sto....jel ovo uopste potrebno objasnjavati  Smile
DSS ce kao i uvek biti neodredjen, nedefinisan i izgubljen u prostoru i vremenu, bez neke posebne poruke koje ce poslati biracima, a SPS ce isto tako biti u fazonu "nit smrdi nit mirise", mada je ocigledno da se Toma i Ivica bas nesto i ne mirisu  :[115]
Tako da je u tim uslovima dostici 35% jebeno tesko i to bi bio fantastican rezultat za SNS

Citat
Друго, ДС чак и да поново напабирчи своје сателите у виду Љајића, Чанка, Вука, Батића, па чак и Млађе (мада сам ипак склонији веровању да овај потоњи нема места у коалицији) неће ићи значајније изнад 30%.

Opet podcenjujes znacaj izborne kampanje  Smile
Jel' mislis da je tako tesko za samo mesec dana izborne kamapnje, u kojoj ce se biraci konstantno podsecati "ko je zapravo Toma", "kako je on govorio" i "da vuk dlaku menja ali cud nikada", pa onda naci gomilu nekih izjava evropskih zvanicnika koji "suptilno i skriveno" porucuju da za Srbiju SNS nije najbolja opcija (vecina to ne misli, ali ce sigurno naci takve likove u nekim evropskim institucijama...Doris Pak mi je odma pala na pamet,  Smile  kad bi se malo zamislio cak bi i ja naso nekoliko njih koji bi slali takve poruke  Smile ) ponovo zastrasiti narod od Tome (nece to biti u onom obimu kao ranije ali sasvim dovoljno)....pa sad taj strah koji ce posejati iskombinuj sa novom gomilom lazi o investicijama, napredku, prosperitetu, (oni su izbore dobili na Fijatu i akcijama...a koliki je kurac to sve bio i sam znas) prici "na dobrom smo putu, nemojmo da sad stanemo i skrenemo sa tog puta", pa ces videti da DS moze mnogo vise od tih 30%  Smile
Samo mi nemoj dati onaj omiljeni odgovor politicara "To ne moze proci jer, narod ne mozete prevariti - narod nije glup" jer Narod jeste glup!!!....pojedinac je pametan  Smile

Citat
Идемо даље - народњаци управо захваљујући Вељи таквом какав јесте, скоро испод 10% падати неће, а све ми се чини да могу чак и да поправе резултата са последњих парламентарних и узму цирка 12%.

Kako mislis da to postignu?
DSS je jedna tako sterilna i "nezanimljiva"  Smile stranka bez imalo energije koja bi pokrenula ljude da glasaju za nju, da je povecanje podske naroda DSS-u, po meni, prilicno nerealna!
Sta ih moze podstaci na to?..Kostunica lelemudjenja i jednomesecna saopstenja? Samardzicevo kukanje o Americko-Evropsko-Vatikanskoj zaveri protiv svete srpske zemlje? Aligrudiceve ljigave izjave....sve moj do mojega!
DSS je potpuno skrajnuo jako kvalitetne ljude u njihovim redovima (Parivodica, A Popovica, Bubala) koji su mogli da nesto pametno i konstruktivno predloze, pokrenu neku pricu, akciju i ostavila samo ove sto prepodne mrze Eu, a popodne ceo svet.

Citat
Вјекини јуришници док је дотични жив неће узимати мање од 7%, а све и да се врати до избора прео 10% не могу, тако да им ја прогнозирам (уз максималну кампању, која је са овим вођством тешко изводљива) неких 8%.

ЛДП  ће се грчевито борити за цензус као и обично, само што га овај пут изгледа, ипак, неће прећи (Богу хвала и на добробит напаћене Србије).

СПС, уколико успе да поново ојача постојећу коалицију, неће ићи преко свог претходног резултата - али ни испод цензуса, дакле неких 7%.

Slazem se

Citat
Ту су мањине које узимају 6-10 посланичких места, али и неколико, мањих листа које би могле узети 3 или 4%, те се њихови гласови по Д'онту преливају најјачем, дакле напредњаци и народњаци би у том случају имали већину, тој коалицији би сасвим сигурно пришле и кључне мањинске вође (Пастор је у одличним односима са Николићем, а Суљо са Коштуницом), па би дата влада имала подршку 130-135 посланика.

Ukoliko SNS vec napravi vecinu i koaliciju od 126 poslanika, onda nije iskljuceno da mu se i manjine prikljuce (prosto manjine uvek gledaju da su pri ili u vlasti jer tako mogu najvise da dobiju za sebe....i to nije nista neobicno), ali ako one budu odlucujuci faktor i od njih bude zavisila vecina - uvek ce se pre odluciti za DS, nego za SNS i to je prosto aksiom  Smile

Citat
Алтернатива овој већини је стабилна, стриктно реформска коалиција СНС-ДС (без сателита)-мањине, која би имала можда и двотрећинску већину, Тому на месту премијера, Тадића за председника, подељену одговорност, легитимитет на свим странама света... и јако, јако пуно посла.

Po meni je ovo najbolja stvar za Srbiju (iz gomile razloga koje me mrzi sad da pisem, ionako sam se raspisao nenormalno  Smile ) i ja licno navijam za ovu opciju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Qtek 小米
Ramms+ein одрасти, примаш се много и немој ово што пискараш на форуму да причаш другим члановима СНС-а, јер ћеш добити батине.
Како то да од свих напредњака на овом форуму, једино се ти разликујеш од свих, као неко ружно паче.

Ја сам ти лепо рекао, коалиција СНС-СРС је могућа и наш циљ у том случају би био да смањимо притисак Е.У.  и да се боље повежемо са остатком света (као што смо учешћем у изради устава допринели да ћирилица постане службено писмо).

Ни ДС није искрена европејска странка, а не Вучић и Тома који су до јуче срали по тој Е.У., зато немој да се примаш на њихово позивање на евро интеграције, јер је то само шарена лажа за не-радикалско бирачко тело и апстиненте које може привући СНС.

Не ваља ти што си толико пун мржње, што си толико примитиван, то нису европске вредности о којима стално причаш.

« Poslednja izmena: 05. Sep 2009, 19:37:24 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
LG 
Citat
Ovo je malo nategnuto, ali nije potpuno nerealno.
Cak u uslovima bez kampanje, SNS ima mogucnost da predje 35%.... ali ono sto zaboravljas jeste da tu izbornu kampanju nece da vodi samo SNS nego i ostale partije. I ogromna vecina partija ce u toj kampanji da se obruse na SNS.
DS zato sto ste im najveci protivnik,  G-17 i LDP zato sto ste im najveci konkurent za moguceg koalicinog partnera sa DS-om, SRS zato sto....jel ovo uopste potrebno objasnjavati  Smile
DSS ce kao i uvek biti neodredjen, nedefinisan i izgubljen u prostoru i vremenu, bez neke posebne poruke koje ce poslati biracima, a SPS ce isto tako biti u fazonu "nit smrdi nit mirise", mada je ocigledno da se Toma i Ivica bas nesto i ne mirisu  :[115]
Tako da je u tim uslovima dostici 35% jebeno tesko i to bi bio fantastican rezultat za SNS

Не верујем да се ико у СНС нешто посебно плаши те негативне кампање, но кренимо редом.

Прво, наступ напредњака у јавности, њихов однос према неким за државу Србију јако важним питањима прија уху просечног бирача. Обраћање пажње на неке детаље који много значе, усуђујем се рећи да је на вишем нивоу него ли код других политичких актера. СНС прави добар тим који води кампање, скупљен од стране професионалаца, оних који познају психологију масе и умеју да каналишу народно незадовољство, односно задовољство одређеним поступцима кључних фактора. Дакле, можемо очекивати једну савремену, технички дотерану и финесама зачињену кампању.

Друго, не сумњам да ће нас ДС нападати, ништа мање него ли ми њих, али то ипак неће бити на оном нивоу на ком је било за председничке изборе. Зашто? Па зато што тада није постојала шанса за било какву сарадњу СРС и ДС, данас та прилика између нове странке и демократа, будимо реални, постоји.

Напади минорних креатутра попут Г 17, ЛДП или СРС нам могу само користити, мислим да је просечном бирачу довољно само рећи, молим те погледај ко нас напада - Динкић који вас је слагао за акције, слагао за монетарни процват, слагао та 1444526354141 месечно произведених аутомобила у Крагујевцу, зар његова реч може било шта тежити? ЛДП? Знаш како просечан Србин гледа на њих? - Аааа, то су они који се залажу за независност Косова, шиптарски лобисти, наркомани, хомосексуалци, мафијаши...
Кад на све то додамо Чедине и Бебине афере око џипова, кућа, станова, телохранитеља, прескупих хобија, гардеробе... па сукобе са Петровићем, др Самарџићем, Батићем, Србљановићевом и добар број егових старих сабораца који су га напустили, чини ми се да ће Чедомир имати много већих брига од нас у кампањи.
А радикали су тек цртани филм, мислим погледајмо само Шаровића, Тодора, клетвобацачице или ако хоћеш јуришнике попут Гамбина - ма све ће ти бити јасно. Па они нас пљују непрекидно, непрекидно, добијају сасвим фин простор у медијима за такво деловање, само се нама баве... И? Ми побеђујемо, тамо где јединствена СРС никада није могла, а они губе од неважећих листића.

Народњаци се са нама у кампањи неће смети качити, а социјалисти ионако више трпе наше ударе него што их задају. А и немају како, ипак је то странка СМ.  Smile

Citat
Opet podcenjujes znacaj izborne kampanje  Smile

Веруј ми -  ни најмање. Сваки четврти гласач се одлучи за кога ће гласати на основу кампање.

Citat
Jel' mislis da je tako tesko za samo mesec dana izborne kamapnje, u kojoj ce se biraci konstantno podsecati "ko je zapravo Toma", "kako je on govorio" i "da vuk dlaku menja ali cud nikada", pa onda naci gomilu nekih izjava evropskih zvanicnika koji "suptilno i skriveno" porucuju da za Srbiju SNS nije najbolja opcija (vecina to ne misli, ali ce sigurno naci takve likove u nekim evropskim institucijama...Doris Pak mi je odma pala na pamet,  Smile  kad bi se malo zamislio cak bi i ja naso nekoliko njih koji bi slali takve poruke  Smile ) ponovo zastrasiti narod od Tome (nece to biti u onom obimu kao ranije ali sasvim dovoljno)....

Не сумњам да ће им се на то сводтити кампања, али пази сад, постоји неколико битних момената због којих они не могу експлоатисати ту причу као пред претходне изборе.

Они су у влади и најбољим могућим односима са СПС, је ли тако? Чак је пала и декларација о помирењу. Истим оним СПС - ом који их је прогонио, убијао, десет година живота узео, изазивао ратове санкције итд. Међутим, тај и такав СПС и дан данас држи Слобину слику, никада се није одрекао његове политике, а Мркоњић, министар у влади за Слобу отворено тврди да је херој  Smile Буди сигуран, да такве ствари не пролазе и неће проћи незапажено.  Smile

Даље, ту су врло кокетне изјаве њихових званичника, одмах након раскола, а када смо ми у питању. Треба ли их вадити? Канда треба. Па коалиција у две општине (а до избора ће их бити још).
Такође, ДС више никада не може заиграти на карту Европљана и њихових антитомистичких ставова. Види, Тому су у Брисел позвали ни мање ни више, него ли Рен и Мирел и тим чином му дали пуну легитимност. Мислиш да то СНС неће експлоатисати до бесвести? Дорис Пак није више никакав фактор, она је само један од пар стотина посланика у ЕП. На једну такву, СНС преко свог партнера Форца Италије или неке друге владајуће десничарске странке у Европи, а преко савеза ЕНП, чији ће напредњаци ускоро постати члан, могу наћи још барем тројицу њих, који ће врло отворено почети да деле комплименте на Томин рачун. И то неће бити одговор на неку критику, већ један од основних и првих стубова кампање.
Николић, ваљда 16. септембра иде у званичну посету Русији, где ће га примити, између осталих и шеф руске дипломатије Сергеј Лавров, као и други функционери руске државе.
Председник РФ Димитриј Медведев, затражио је од свог амбасадора, да му уприличи разговор са опозиционим лидерима, Коштуницом и Николићем (не и Тодоровићем)  Smile.

А да не причам, о готово сваконедељним састанцима Николића са страним амбасадорима и веома лепим закључцима тих састанака. Ти мислиш да у јавности ово остаје непримећено? Да то у Бриселу не прате? Да се таква сарадња неће интезивирати како се избори буду ближили? Замисли, какви ће папани испасти "жути" ако понове кампању против Томе, називајући га кочничарем, а оно у првим редовима на завржној конвенцији СНС, акредитовани представници, свих кључних земаља и ЕУ и света.  Smile
Ту су и до скора високи званичници ДСС, па СПО, понеки и из ДС, СПС, који су нам пришли. Затим јавне личности којих имамо све више и које ће сигурно бити максимално исфорсиране. Такве ствари јако пале у народу. Знаш ли колико Срба машта о нпр. Ани Кокић? И замисли да се она или нека попут ње, учлани у СНС... Иха! Ето ти 10.000 профи мастурбера...  Smile

Идемо и даље ако треба. У Чика Љубину, бр. 8, долазили су и највиши представници ЕК у Србији, али и директор британског Форин Офиса. Николић је добио позив америчког државног секретара за спољне послове, Хилари Клинтон да пости Вашингтон, што ће се и одиграти у јануару, такође позван је и на отворени Цанкаров универзитет у Љубљани, да одржи политичко предавање. Мислим, да након даље експлоатације ових и будућих достигнућа у страним контактима, СНС неће имати превише проблема да се одбрани од напада "жутих".

Сетимо се само какву су кампању Тадић и булумента приредили пред прошле председничке изборе, па Тома освоји 40% у првом кругу, а онда и 2.2 милиона гласова у другом. Када сви нападају једнога, а овај има јасне аргументе да се одбрани, онда народ по правилу долази до закључка - "Ма, ова сигурно вреди, чим га толико нападају".


А тек контра што им се може приредити? Изјаве покојног Ђинђића, па и Тадије, Шулета, Ђиласа о рахметли Слови и СПС-у као таквом. Па Зоранов цитат "Срушићемо ми комунизам, ако треба и у Кини", комбинована са Тадићевим цитатима из Пекинга? Па, она досовска песмица о Ирану и Либији, са све посетом лидера демократа старом, добром Гадафију, на годишњици диктатуре, у својству јединог европског државника, уз премијера Малте? Па про(е)даја НИС-а Русима? Неиспуњење обећања везаних са Хаг? Јеремићеви иступи, који се сваком старом и убеђеном демократи гаде (а мени рецимо свиђају),тапкање у месту када је у питању напредак ка ЕУ? Једнострана примена и Божини снаааааажни сигнали? Диктаторски закон о информисању. Мали милион штрајкова, одсецање прстију, блокаде, барикаде...
Једино на шта могу и на шта ће заиграти је Шенген, али ако узмемо у обзир да 3/4 Срба ни не поседује пасош нити је икада било даље од екс Ју држава или у најбољем случају Сегедина - ови им може проћи само у по неком слоју. А и тамо је питање.



Citat
pa sad taj strah koji ce posejati iskombinuj sa novom gomilom lazi o investicijama, napredku, prosperitetu, (oni su izbore dobili na Fijatu i akcijama...a koliki je kurac to sve bio i sam znas) prici "na dobrom smo putu, nemojmo da sad stanemo i skrenemo sa tog puta", pa ces videti da DS moze mnogo vise od tih 30%  Smile
Samo mi nemoj dati onaj omiljeni odgovor politicara "To ne moze proci jer, narod ne mozete prevariti - narod nije glup" jer Narod jeste glup!!!....pojedinac je pametan  Smile

То је прошло једном. И народ је преварен на јако опипљивој ствари. Јако! А људи то не воле, ако не знаш да лажеш како треба, немој ни покушавати. Тадија се може извлачити на то, као, нисам ја - Млађа је. Међутим тешко да ће просечни грађанин коме крче црева успети да их разликује.

У кратком периоду, иста прича, против мноооого организованије и опасније опозиције, тешко пролази. Баш тешко. Уколико не буду имали шта да им понуде, боље и да не ваде из фиоке већ изношене форе.
Мислим, да су нам и протекли избори у Београду били добар лакмус, како читава коалиција око ДС ни до 30% није добацила, а ако је тако у престоници, по унутрашњости може бити само горе.

Citat
Kako mislis da to postignu?
DSS je jedna tako sterilna i "nezanimljiva"  Smile stranka bez imalo energije koja bi pokrenula ljude da glasaju za nju, da je povecanje podske naroda DSS-u, po meni, prilicno nerealna!
Sta ih moze podstaci na to?..Kostunica lelemudjenja i jednomesecna saopstenja? Samardzicevo kukanje o Americko-Evropsko-Vatikanskoj zaveri protiv svete srpske zemlje? Aligrudiceve ljigave izjave....sve moj do mojega!
DSS je potpuno skrajnuo jako kvalitetne ljude u njihovim redovima (Parivodica, A Popovica, Bubala) koji su mogli da nesto pametno i konstruktivno predloze, pokrenu neku pricu, akciju i ostavila samo ove sto prepodne mrze Eu, a popodne ceo svet.

Мање-више се слажемо када су они у питању, али постиће као и увек до сад.
ДСС из мени нејасних разлога ипак има својих 7-8% у Београду, по некад и целих 10%. Ваљда је толико стерилних, бем ли га. У Војводини готово и да не постоје, а ни у централној Србији баш нису прослављени. Но, не потцењуј Коштуницу, није тај наиван и даље има одређене делове службе који су уз њега. А буди сигуран да у друштву десеторице, један увек на помен речи поштење, одговори Коштуница.

Е, онда долазимо до по мени кључног играча ове веселе дружине, Шкорпијевог омиљеног Веље. Тај има, је имао и ће имати 40% у Чачку, Лучанима и околини. Држи, држао и држаће добар део Шумадије - у то се увек можеш поуздати. Није баш непопуларан ни у другим крајевима централне Србије, тако да на неком републичком нивоу, тај узима хладне воде, сам од себе 3.5 - 4%. Иако у северним крајевима, буквално не постоји. Зато су и укључили Мају, која је минорна личност, али ипак има своја 3, 4% у граду Новом Саду и даље. По тзв. унутрашњости Војводине, има мало више од Веље, тј. ништа.

Али, када све то спојиш, па на плакат ставиш Војине топле оке, па покушаје шлепања уз нас (истина безуспешно, али некоме и то значи), нарастајуће незадовољство народа, они испод 10% пасти неће, амогу доћи можда и до целих 12%.
 А то што су склонили способне, мало коме смета, ионако је вођа народу најбитнији  Smile

Citat
Ukoliko SNS vec napravi vecinu i koaliciju od 126 poslanika, onda nije iskljuceno da mu se i manjine prikljuce (prosto manjine uvek gledaju da su pri ili u vlasti jer tako mogu najvise da dobiju za sebe....i to nije nista neobicno), ali ako one budu odlucujuci faktor i od njih bude zavisila vecina - uvek ce se pre odluciti za DS, nego za SNS i to je prosto aksiom 

Било некад. Више не. Ено, Демократска партија Бугара ДС назива дисриминаторком странком, односно тако карактерише њену власт, алично рече и несрећни Ђурић из сада већ непостојеће Уније Рома, након избора када их је безмало оптужио за крађу. Слично мисле и Борисови, некада савезници Горанци. Јесте да је ово минорно, али ипак нису лоши сигнали.

А сада долазимо и до кључних играча. Пастор је подржао БоТу на председничким јер му је обећао - аутономију на северу. Од тога ништа, дакле - израђен је! Наравно тако нешто му нико не може испунити, осим Чеде.
Такође, СВМ је изузетно љут на Тадију због неприхватања Статута Војводине, али и ради бахатог понашања лидера ДС (више пута је избегао или одбио да прими Иштвана Пастора у последњих пар месеци). А ту је и очајна ситуација у граду Суботици, где је локална коалиција СВМ-ДС пред пуцањем.

Раније је било незамисливо да се Тома појави на неком скупу СВМ-а, а ове године на Палићу, на 15-огодишњици странке, представљен је као почасни гост у првом реду! И не само то него се на крају на очиглед свих загрлио са лидером Мађарске коалиције. Једноставно, тај притисак споља - "А не ви морате са ДС" је ишчезао, а "жути2 много обећавају а ништа не испуњавају.
Ту треба напоменути и добру сарадњу готово свих локалних одобора СНС и СВМ, која ће се тек интезивирати.

СНС је постигао споразум са водећим влашким странкама, а неке од њих су се и утопиле у СНС.
Такође, странци су приступили и неки веома утицајни ромски лидери, знам да је њихово тело јако, ајко, нестабилно, али све ово су добре основе за рад у кампањи, јер се зна да се само кампањом ромски гласови и могу добити. А да знају како, напредњаци су доказали у Земуну.
Исто тако, СНС је потписала споразум о сарадњи са Словачком народном партијом (ниједна хиљада гласова није за занемаривање), а близу су и слични споразуми са Буњевцима и Украјинцима.

Одемо ли на југ, видећемо да верни ДС-ов партнер Расим Љајић нема баш ништа против нас, за почетак је и то довољно. А Суљо... па Суљо је стари трговац...  Smile


Citat
Po meni je ovo najbolja stvar za Srbiju (iz gomile razloga koje me mrzi sad da pisem, ionako sam se raspisao nenormalno  Smile ) i ja licno navijam za ovu opciju  Smile

Искрено, и ја!  Smile
« Poslednja izmena: 05. Sep 2009, 22:07:31 od Ramms+ein »
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.