Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah Evropljana od najezde Arapa i muslimana  (Pročitano 7231 puta)
24. Jul 2006, 13:55:45
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
EURABIJA
Među zapadnjacima vlada strah da će do kraja 21. veka živeti u muslimanskoj zemlji, jer u Evropi već sada živi 20 miliona muslimana

Preplavili Evropu

LONDON - Evropljani strepe da će do kraja 21. veka muslimani zavladati njihovim svetom i da će doći vreme "Eurabije" i "Londonistana"! Priča je potekla posle upozorenja američkog poznavaoca arapskog sveta Bernarda Luisa od pre dve godine na moguću pretežno muslimansku Zapadnu Evropu do kraja ovog veka.
Teroristički napadi u sistemima javnog prevoza u Londonu i Madridu podstakli su poplavu publikacija čiji naslovi poput "Zaspala bela Evropa" ili "Opasnost u Evropi" upozoravaju na nesposobnost Starog kontinenta da adekvatno odgovori na izazov islamskog fundamentalizma.
Prošlogodišnji neredi mladih muslimana širom francuskih predgrađa i religiozno motivisano ubistvo holandskog filmaša Tea van Goga raspalili su strah od islamskog radikalizma širom Zapadne Evrope, u čijim gradovima su džamije posećenije od crkava.
Na otuđenje mladih muslimana od svog evropskog okruženja upozorava činjenica da teroristi dolaze iz dobrostojećih i naizgled integrisanih porodica. Pored toga, paradoksalno, mladi su islamizovani više od svojih roditelja, iako ovi drugi imaju čvršće veze sa svojom muslimanskom postojbinom.
Odgovor na pitanje o stvarnoj moći evropskog islama da vremenom stvori većinsku "Eurabiju" ili "Londonistan" pokušao je da nađe londonski časopis "Ekonomist". Prestižni časopis u svom istraživanju objavio je statistiku koja pokazuje da trenutno u Evropskoj uniji živi oko 20 miliona muslimana ili četiri odsto stanovništva. Ova brojka najviše može narasti na 17 odsto ulaskom Turske sa oko 71 milion stanovnika u Uniju.
Iako im mali prirodni priraštaj zapadnoevropskih hrišćana pruža priliku, istraživanja pokazuju da muslimani ni pored najbolje volje svojim natalitetom do 2025. godine ne mogu imati više od jedne desetine stanovnika EU. Evropski muslimani, osim toga, nisu homogeni. U Velikoj Britaniji uglavnom su došljaci iz Pakistana i zemalja južne Azije, u Francuskoj su severnoafrički Arapi, a u Nemačkoj Turci.
I pored negativnih pokazatelja, kao što je činjenica da u francuskim zatvorima trenutno boravi devet puta više mladića čiji su očevi muslimani, postoje razlozi za optimizam da će u Evropi prevladati integrisani islam.
(BETA)

"Evropljani" vođe islama

Četvrtina muslimanki u Francuskoj udata je za hrišćane, dok su britanski univerziteti puni mladih muslimana, koji se čak javljaju i u redovima tradicionalnog bastiona belih hrišćana - Konzervativnoj partiji.
U narednih 50 godina može se desiti da ti obrazovani evropski muslimani postanu prosvetljene vođe kakve islam treba, zaključuje "Ekonomist".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Siromastvo, siromastvo, siromastvo!!!

Mi u Srbiji nismo Arapi ili muslimani, ali zato 90% stanovnistva Srbije predstavlja puka sirotinja za koju je jedina nada za bolji zivot odlazak u neku od EU zemalja da bi tamo dirincili za dobru platu (Rumunija, Ukrajina, Moldavija...) I ti imigranti iz Srbije imaju ozbiljnih problema sa integrisanjem u drzavama EU, jer su odavde poneli drugacije obicaje i sasvim drugaciji nacin razmisljanja. Deca tih nasih imigranata rodjena i odrasla u EU imaju ozbiljnih problema sa integracijom jer ih roditelji sasvim drugacije vaspitavaju nego njihove vrsnjake domorodce EU.

Ovo sam napisao da bi se shvatilo da nije kriv nekakav islamski fundamentalizam, vec siromastvo i neprosvecenost, sto vazi i za Srbe. I muslimani imaju obrazovanu i emancipovanu gospodu, a takav ne dolazi u Kopenhagen da dirinci kao djubretar. To je posao za siromasne Turke, Srbe, Moldavce... Pa je logicno da postiji jaz, a zapadnjaci se i ne trude da taj jaz premoste. Ti si doveden u EU da budes djubretar, pa ce i tvoj sin biti djubretar, a bolje je za one koji po svemu prihvataju norme Zapada.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Kako posejes,tako ces i poznjeti, tj ko se maca lati odmaca ce i da strada, jevandjeoska je poruka zapadnoj Evropi i SAD. Sto su cackali mecku, ko im je sad krv. Hteli su materijalno bogatstvo, a dobice duhovno siromastvo. Dva gospodara se ne mogu sluziti istom merom, to je bar jasno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Страх о коме је реч је више него оправдан.

Када дођеш у туђу земљу, дужан си да поштујеш њене законе. Ако ти се ти закони не допадају, можеш да одеш. То је барем принцип који важи за већину имиграната... Србе, Румуне, Молдавце, и сл. Ми нисмо ти који су проблематични.

Проблематични су управо они који своје обичаје стављају испред законе земље која их је примила под своје, они који не желе да се потчине законима те земље, већ да наметну своје, и то и остатку грађана...

И због тога смо у огромном проблему. И тек ћемо да будемо.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Страх о коме је реч је више него оправдан.

Када дођеш у туђу земљу, дужан си да поштујеш њене законе. Ако ти се ти закони не допадају, можеш да одеш. То је барем принцип који важи за већину имиграната... Србе, Румуне, Молдавце, и сл. Ми нисмо ти који су проблематични.

Проблематични су управо они који своје обичаје стављају испред законе земље која их је примила под своје, они који не желе да се потчине законима те земље, већ да наметну своје, и то и остатку грађана...

И због тога смо у огромном проблему. И тек ћемо да будемо.

Ne znam gde tebe u Beogradu ugrozavaju extremni muslimani...da li ti neko kolje ovcu na terasi iznad tvoje? Da li te budi zvuk dzamije? Ne shvatam odakle takav osecaj ugrozenosti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Skapirace...ali bice prekasno. Covek stvarno da se zgrozi gledajuci po zapadu feredze...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Zapadnjacima duhovno bogatstvo ne znaci nista, tako da ce oni bez problema prihvatiti islam i nastaviti u okviru nove vere da se materijalno bogate.
Stradacemo samo mi Hriscani, a jedini Hriscani su Pravoslavci.
Ma i Papa ce prodati veru za veceru, ako si materijalista sta te briga za veru, cuvaj svoje "bogatstvo".
Da se Vatikan i E.U. plase islamizacije, ne bi dopustili ovo sirenje islama u srcu Evrope.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2006, 22:42:10 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
E sad kenjas. Nece biti da ce katolici da prodaju veru, mislim lupetas za medalju. Ako Vatikan bude hteo da se muslimani isteraju iz Evrope to ima da naredi vladama i brate odletece cas posla. Njima muslimani sada dobro dodju kao jeftinija radna snaga za nize poslove.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sad se sve vise pojavljuju crnci iz Arrike i sa Kariba kao izvor jeftine radne snage na Zapadu. Dobro rade, ne politizuju, crnci za religiju previse ne mare a posluze i kao sexy zabava raspolozenim Zapadnjakinjama, tako da u tom smislu sve ubedljivije potiskuju imigrante iz muslimanskih zemalja, pa i imigrante iz Istocne Evrope.

IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


----- Whiro -----

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1848
Zastava Šabac, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Citat
Deca tih nasih imigranata rodjena i odrasla u EU imaju ozbiljnih problema sa integracijom jer ih roditelji sasvim drugacije vaspitavaju nego njihove vrsnjake domorodce EU.
Ne znam odakle ti ovo, deca naših gastarbajtera koju sam ja upoznao su uglavnom više Nemci (Švajcarci, Holanđani...) nego Srbi. Po mom mišljenju Srbi se isuviše dobro uklapaju u sredinu u koju odu i ne rade dovoljno na očuvanju svog identiteta. Što se tiče prihvatanja emigranata od strane lokalnog stanovništva slažem se da postoji jaz koji oni uglavnom ne pokušavaju da premoste, ali ako se i potrude da nekoga prihvate to će pre biti ljudi iz istočne Evrope nego iz muslimanskih zemalja. U poređenju sa Turcima ili Arapima mi smo zapadnjacima prilično slični, i po načinu razmišljanja i običajima, i po fizionomiji. Znači krivice ima i do lokalnog stanovništva, ali i do emigranata koji često i ne žele da se prilagode.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.