Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strah Evropljana od najezde Arapa i muslimana  (Pročitano 7159 puta)
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Страх о коме је реч је више него оправдан.

Када дођеш у туђу земљу, дужан си да поштујеш њене законе. Ако ти се ти закони не допадају, можеш да одеш. То је барем принцип који важи за већину имиграната... Србе, Румуне, Молдавце, и сл. Ми нисмо ти који су проблематични.

Проблематични су управо они који своје обичаје стављају испред законе земље која их је примила под своје, они који не желе да се потчине законима те земље, већ да наметну своје, и то и остатку грађана...

И због тога смо у огромном проблему. И тек ћемо да будемо.

Ne znam gde tebe u Beogradu ugrozavaju extremni muslimani...da li ti neko kolje ovcu na terasi iznad tvoje? Da li te budi zvuk dzamije? Ne shvatam odakle takav osecaj ugrozenosti...

Сиђи из Београда (претпостављам да си у Београду, по твом нику) рецимо до Новог Пазара, где су вехабије спречиле одржавање концерта Балканике... или до неких других градова Рашко-полимске области (Прибој, Пријепоље...) где екстремни ислам буја, и где чак и умерени муслимани трпе репресију од, за сада малобројних екстремиста.

Но, овде није реч о "домаћим" муслиманима, који овде, реално живе већ вековима, већ о Западној Европи која заиста има проблем са емигрантима...

Проблем је, као што сам рекла, тај што муслимани иако долазе у страну, већински хришћанску земљу, немају намеру да се покоре и то не хришћанским законима, већ позитивном праву једне земље... Многобројни случајеви полигамије у Немачкој и Италији говоре у прилог томе...

Не знам да ли знаш, али захваљујући присебности одређених струја у Италији није прошла иницијатива неких муслиманских верских учењака у Италији (пореклом наравно из северне Африке) и муслиманских лекара који су инсистирали да се легализује инфибулација у неком блажем облику (тј један вид "кастрације" девојчица), пошто би се на тај начин"заштитила света традиција муслиманских народа"...

Знаш ли да су из болница у неким француским и италијанским градовима избацили распећа из соба, пошто су увреда за ислам? Да ли знаш да је из школских програма у неким деловима Италије избачен Данте Алигјери, такође због увреде ислама? Да ли знаш да је у неким школама хришћанској деци забрањено да праве приредбе за Божић и Ускрс... Зашто? Због увреде ислама.

Тужно је што оваквих примера има на хиљаде...



Dear A,

Slazem se da problem u Zapadnoj Evropi postoji jer deo stanovnistva islamske veroispovesti jednostavno nije zeleo da se prilagodi evropskim normama zivljenja. U Holandiji je iz verskih pobuda brutalno ubijen potomak Van Goga..itd itd..

Sa druge strane ne mogu da se slozim da extremni islam buja na nasim prostorima. Vehabije postoje ali je njihov broj zanemarljiv. Za Srbiju su mnogo opasnije domace pravoslavne Vehabije, mladi zatucani klerofasisti izrasli u eri Milosevicevskog geta. Gledao sam te ludake u akciji kada su palili beogradsku dzamiju...moram ti reci da je porazavajuce izgledalo sagledati sav taj cemer i jad neartikulisanosti, primitivizma, besa i kvazipravoslavlja. 
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Наравно да је то поражавајуће. На жалост, делује као да је, да би неко словио за "доброг Србина" мора да има изражене шовинистичке црте... Као да не схватају да таквим поступцима, као што је паљење џамија, дају "муницију" онима који ће наше мирне суседе, умерене муслимане, натерати да се окрену агресивном и доследном тумачењу Курана, и да ће тај јаз још више продубити...

Што се тиче вехабија, њихов број још увек није довољно велики, али расте из месеца у месец, из године у годину, све су гласнији и агресивнији...

Уосталом, на жалост, код такве врсте ислама, која подразумева и задовољство због могућности "дати живот за Алаха", није толико битан број, већ организованост и фанатизам. За крвав терористички акт није потребно 10000 вехабија, већ 3 или 4 човека, добро повезана, испраних мозгова и добро индоктринирана.  Smile

И, да, малецки едит, тек да некуцам две поруке у низу...

Помиње се религија, као узрок скоро па свих сукоба... Иако хришћанству може много тога да се приговори, ислам се показао као неупоредиво опаснија религија: суровост, терор и експанзионизам којим се ислам ширио по медитеранским земљама је остао незапамћен у светској историји. Претварање цркви у џамије, силовање часних сестара и деце, одвођење дечака у јањичарске одреде, масовне егзекуције и обезглављивања неверника... а главна ствар која се ставља на душу хришћанству су Крсташки походи, који су, и хронолошки, а и реално, представљали врсту одмазде.

Уосталом, колико опасности носи ислам, може се видети и из овог угла... да ли сте икада чули за хришћане бомбаше самоубице? Да се неки "хришћански терориста" обмота експлозивом, оде у Мекдоналдс или дискотеку у јеку туристичке сезоне и дигне све у ваздух? Или да кидапује авион и скуца га у зграду, у којој има свега, само не војника. Да ли сте икада видели како хришћани са гуштом одсецају главе муслимана пред камерама?
« Poslednja izmena: 25. Jul 2006, 23:08:34 od Ainhoa »
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
FreeBSD
Browser
Konqueror 3.5
mob
Samsung Galaxy S10
@MladenIsakovic
Kao sto ja znam da se islam sirijo macem i silom danas nebi bilo hriscanski srba vec bi svi bili muslimani, to jeste pod prvo. Sto se tice katolika, oni su najgori po ovom pitanju. Njihova crkva kros istoriju ima najkrvavljije ruke. 

Islam se svakako jeste širio krvoprolićem, a to što nema Srba je zato što u tome nisu sasvim uspeli. Ali da su 500 godina unazadili Srbiju ne računaš? Da Rusija i Austrougarska nisu bili protiv turskog širenja po Evropi, misliš li da Turci ne bi uništili Srbiju? Uzmi neke istorijske knjige, zaboravio si gradivo.
Što se tiče onoga što si rekao za katoličku crkvu, tu se slažem sa tobom. Nema krvavije i đavolskije organizacije od Vatikana, od početka sveta pa do danas. Svaka čast velikom broju njenih vernika koje izuzetno poštujem, i koji su najčešće srcem predati Hrišćanstvu, ali Vatikan je najveća zločinačka organizacija ikada.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a po čemu je to vatikan zločinačka organizacija?
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
UNIX
Browser
Opera 9.0
mob
Samsung Galaxy S10
a po čemu je to vatikan zločinačka organizacija?

uh, pa zar treba objašnjenje??
Ja prosto nemam ni vremena ni živaca da pišem o svim njihovim zločinima kroz istoriju, te ću te podsetiti samo na neke za koje svi znamo:
- seti s krstaških ratova, koje je organizovala katolička crkva (čitaj Vatikan) da bi pljačkala istočne zemlje, tobož u ime čuvanja Hristovog groba i zaštite Hrišćanstva
- seti se Inkvizicije, i miliona ubijenih, prognanih, spaljenih na lomačama...
- seti se progona svih organizacija koje su im mogle biti konkurencija, od Templara, Luteranaca, pripadnika Priorata, ..., osvajanja kolonija i ubijanja u Hristovo ime
- seti se drugog svetskog rata, i počasnog proglašenja ustaškog poglavnika Ante Pavelića u nadbiskupa u Vatikanu, sporazuma sa Hitlerom o nenapadanju, da bismo od skora imali pristup knjigama koje govore da je Hitler bio snabdevan naftom i novcem tokom rata od strane nekih moćnika preko okeana, uz svesrdnu pomoć Vatikana
- seti se perioda od '50-tih do pred kraj '80-tih godina ovog veka, kada je Italijanska mafija prala novac preko Vatikanskih Banaka, čitao si pretpostavljam (budući da se javljaš po ovom pitanju) da su hedovi mafijaških porodica '70-tih imali uticaj na izbor pojedinih kardinala u Vatikanu, itd....
- seti se da je Vatikan prvi priznao ND Hrvatsku '91-ve, i svo vreme rata aktivno učestvovao u raspadu bivše Jugoslavije
- i pokušaj da se seti još mnogo koje-čega što je Vatikan činio po planeti, čime je spisak svojih zlodela toliko uveličao, da ja ne znam ni za jednu drugu organizaciju na svetu koja ima krvavije ruke od njih.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Mladene,

Batali te price. Sveti Sava i Car Dusan se nikako ne bi slozili sa tvojim teorijama. Oni su vrlo pazljivo & brizljivo negovali odnose sa Vatikanom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Пипл, а да се сви лепо сложимо да проблем са хришћанством у глобалу (и католичанством и православљем и осталим мањим и већим облицима) настаје када духовна лица крену да прљају руке политиком?

Мис'им, ОК, свештеник си, владика, жупник, whatevah... Моли се Богу, венчавај, сахрањуј, али немаш шта да тражиш руку под руку са председницима, краљевима, војницима и тд... То је проблем био у средњем веку, то је проблем и дан данас... Барем са хришћанством.

Ислам је сам по себи опасан, и то не само по кафире, већ и по саме муслимане... тј муслиманке...

Па и сам појам џихада... Наравно да он може да се тумачи на зилион начина, као и сам Куран, али није ли у томе највећа опасност ислама као религије?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 0.7.3.2
mob
Samsung Galaxy S10
Ислам је сам по себи опасан, и то не само по кафире, већ и по саме муслимане... тј муслиманке...

Па и сам појам џихада... Наравно да он може да се тумачи на зилион начина, као и сам Куран, али није ли у томе највећа опасност ислама као религије?

Vidim da si malo čitala o tome. Jesi li uopšte pročitala kuran? Džihad po Kuranu i Muhamedu znači "rad za alaha", a ne rat. Džihad nije sveti rat, bar po izvornim pravilima. Ovi što pozivaju na rat u ime alaha su fundamentalisti, i ne rade u skladu sa islamom. E to je opasno, taj fundamentalizam, a ne islam sam po sebi.

Mladene,

Batali te price. Sveti Sava i Car Dusan se nikako ne bi slozili sa tvojim teorijama. Oni su vrlo pazljivo & brizljivo negovali odnose sa Vatikanom.

Zato što su morali, jer su pokušavali da se zaštite od Turaka, a Vatikanu je išlo na ruku da se islam ne proširi u Evropu. Mi Srbi smo nesrećna nacija 'ebo nas ko je stig'o.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung S7
Ja ne smem da gresim dusu.Ebiga ja kad sam zavrsio fakultet, prvi posao koji sam dobio bio je bas u Jordanu od njihovog FastLinka(mobilna mreza)Jebiga sa FON-om si kod nas mogao da obrises dupe,ali kod njih ne.Sigurno sam bolje placen nego vecina nasih koji rade po Evropskim zemljama,ako nista sam sam sebi zaradio stan,kola i neku paricu sa strane....sad opet crncim kod nas za bedu i sirotinju ,ali ako i to je zivot.Ljudi mnogo grese kad su u pitanju muslimani.....odmah ih vezuju za ratove i sranja koja su nama Turci doneli,ne mojte da zaboravite da su ti Turci bili i tamo ....i njima radili isto sto i nama......ali pod pokrivljem Islama.Nemam nameru nikoga da blatim,hvalim,hulim.......Siptari su jedno,Bosnjaci drugo,Avganistanci su trece...i sta ti ja znam.Mnogo ljudi mnogo cudi,nije sve vezano za religiju,vec za same ljude....poenta je tolerisati druge ,da bi bio tolerisan.Koliko sam samo sati proveo sa njima uveravajuci ih da mi Srbi nismo genocidan narod,da ne koljemo sve sto stignemo ....ali jebiga ..propaganda nas sjebala.I sta sad ,pojavi se neki kreten na forumu i kaze"Ma ko im jebe mater ,neka ginu bole me k***c"...za tamo neke Arape muslimane ...znas i oni su slali Mudzahedine u Bosnu i slicno.....mislim daj te ljudi nisu oni zapoceli vec domoroci .Ok otisao sam malo off topic......Sto se tice najezde muslimana u Evropi ...pa gledajte to po principu "Kolo srece se okrece"(Hvala bogu pa mi nismo u njemu)...Ali ta ista Evropa je krajem 19 veka usla u sve severno Africke,BliskoIstocne,Indije...itd i kolonizovala ,s tim i explatisala njihova bogastva za sopstvenu korist,kao i ubijala itd.Pa Aparthejd je vladao do pre 10 godina u Juznoj Africi(Doduse nije muslimanska zemlja) ...ALo bre ..ta ista Evropa je nas bombardovala i u Bosni i zbog Siptara na KOsovu ...pa kad su ih hteli ....eto im ih ....pa nek uzivaju.
« Poslednja izmena: 28. Jul 2006, 05:48:21 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 415
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zasto strah, pa muslimani su nasa braca, zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.