Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stradanja Srba ~ video klipovi, pomen zrtvama, optuzeni...  (Pročitano 155306 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7220
Парастос у Кравици код Братунца



БРАТУНАЦ, 5. јануар - У цркви Светих апостола Петра и Павла у Кравици код Братунца данас у 11 часова биће служен парастос за 152 погинула Србина из Кравице у посљедњем рату, од којих је 49 убијено на православни Божић 1993. године.

"Након парастоса биће положено цвијеће на централно спомен обиљежје које се у Кравици гради за око 3.500 погинулих Срба из регије Бирач у отаџбинском рату", потврдио је Срни предсједник братуначке Борачке организације Зоран Милосављевић.

На велики православни празник Божић 1993. године бројне муслиманске снаге из Сребренице, предвођене Насером Орићем, упале су у Кравицу и починиле масакр над српским живљем.

Тог дана убијено је 49, а рањено 79 становника овог села.

Убијали су и жене, дјецу и старце, а седам заробљених је након мучења и тортуре убијено.

Село је опљачкано и попаљено, а око 1.000 становника, носећи дјецу и рањенике, успјело је да се кроз сметове снијега повуче према Дрини и спаси од сигурне смрти.

За злочине почињене у Кравици, као и за бројне друге које су муслиманске снаге из Сребренице починиле над Србима у средњем Подрињу, још нико није одговарао.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung S7220
Митровић: Са Озрена измјештене гробнице са 137 тијела Срба

БАЊАЛУКА, 31. МАРТА (СРНА) - Републичка организација породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Републике Српске (РС) располаже поузданим сазнањима да су муслиманске снаге 11 гробница са 137 тијела српских цивила и војника са подручја Озрена послије рата измјестиле на непознату локацију.

Предсједник Организације Недељко Митровић рекао је Срни да би Тужилаштво БиХ требало да покрене истрагу у овом случају, након чега би се дошло до сазнања о извршиоцима злочина, иако је, како истиче, "позната чињеница да су на подручју Озрена током протеклог рата харали муџахедини који су починили стравичне злочине над српским цивилима и војницима".

Митровић је навео да су муџахедини, који су ратовали у саставу муслиманских снага, починили бројне злочине над Србима и на западнокрајишком подручју.

Он је додао да власти у БиХ прије одлуке о депортацији муџахедини из БиХ требају истражити њихову ратну прошлост, те процесуирати одговорне за ратне злочине почињене над Србима.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung S7220
16 година од напада у Добровољачкој улици



Служењем парастоса у цркви Светог Ђорђа и полагањем вијенаца и цвијећа на Централном крсту на Војничком гробљу у Миљевићима данас је у Источном Сарајеву обиљежена 16. годишњица страдања 42 припадника бивше ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву.

Вијенце и цвијеће на Централни крст на Војничком гробљу положили су представници Владе Републике Српске, Народне Скупштине РС, Града Источно Сарајево, Борачке организације, као и бивши припадници ЈНА и породице погинулих бораца.

Организатор обиљежавања годишњице страдања припадника бивше ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву је Одбор Владе РС за његовање традиције ослободилачких ратова, који је овај догађај, са још 17, уврстио у значајне историјске датуме који се обиљежавају сваке године.

Снаге некадашње Армије БиХ су 3. маја 1992. напале колону ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву.

У том нападу, према пријави Центра јавне безбједности Источно Сарајево против 15 лица, убијена су 42, а рањена 73 припадника ЈНА, док је заробљено 215 војника.

Заробљени војници су психички и физички злостављани.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung S7220
Доња Градина: Помен жртвама усташког злочина у логору Јасеновац



КОЗАРСКА ДУБИЦА, 4.мај- У комплексу Спомен-подручју Доња Градина данас ће бити одржан помен и служен парастос жртвама усташког злочина у логору Јасеновац од 1941. до 1945. године.

Парастос и помен поводом обиљежавања 22. априла - Дана пробоја логораша заточених у злогласном усташком логору Јасеновац започеће литургијом за упокојене жртве, која ће бити служена у храму Светих апостола Петра и Павла у Козарској Дубици.

Након богослужења, у Спомен-подручју Доња Градина кроз гробна поља кренуће помен поворка до Гробног поља "Тополе", гдје ће на спомен-плочу уз вјечну ватру за јасеновачке жртве бити положено цвијеће и вијенци и прислужене свијеће.

Од 12.00 часова на Гробном пољу "Храстови" почеће парастос и помен, што подразумијева српску, јеврејску и ромску молитву, након чега су предвиђене бесједе преживјелих логораша и обраћање званичника РС.

Очекује се да ће парастосу и помену у Доњој Градини, највећем стратишту логора Јасеновац, уз преживјеле логораше и њихове породице, присуствовати бројни политички, вјерски и културни представници и делегације, а долазак су најавили предсједник Републике Српске Рајко Кузмановић и предсједник Владе Милорад Додик.

Концентрациони логор Јасеновац отворен је убрзо након успостављања Независне државе Хрватске, средином 1941. године, а престао је да постоји тек по завршетку Другог свјетског рата 1945. године.

Јасеновац је био најсуровији и најбруталнији систем логора смрти хрватских усташа у коме је убијање трајало од 21. августа 1941. до пробоја логораша 22. априла 1945. године.

Простирао се на површини већој од 240 квадратних километара, а Доња Градина је највеће стратиште и једино подручје читавог овог комплекса које је до сада истражено.

Доња Градина обухвата ширу зону од 800 хектара, и ужу зону од 116 хектара, 64.880 квадратних метара масовних гобница, од којих су до сада откривене 162, чија се дужина креће од 15 до 50 метара, ширина од 3,5 до 4,5 метара и дубина од више од 2,5 метара.

Према званичним процјенама власти бивше СФР Југославије, у јасеновачком логору смрти на свиреп начин убијено је око 500 000 Срба, 40.000 Рома, 33 000 Јевреја, те 20 000 дјеце и 120 000 антифашиста.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung S7220
Дервента: Парастос српским жртвама из насеља Чардак



ДЕРВЕНТА, 4.мај - Његово преосвештенство владика зворничко-тузлански Василије служиће испред споменика Српским јунацима у дервентском насељу Чардак парастос за 36 Срба из овог насеља који су убијени у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Предсједник Општинског удружења логораша из Дервенте Драго Кнежевић рекао је да је злочин над недужним цивилима почињен на православни Васкрс 1992. године, када је у једном дану убијено 26 Срба из дервентског насеља Чардак.

Кнежевић је рекао да су овај злочин починили припадници регуларне војске Републике Хрватске уз помоћ паравојних јединица састављених од домаћих Хрвата и Бошњака и нагласио је да за овај злочин који је почињен прије 16 година још нико није одговарао.

Он је рекао да су на православни Васкрс ово насеље напале три бригаде регуларне Хрватске војске и домаћи Хрвати и Бошњаци и да је било много убијених и рањених цивила, међу којима су дјеца и жене.

Кнежевић је додао да су остали Срби из овог насеља одвени у логоре који су се налазили у бившем Дому ЈНА, војном складишту на Рабићу и школи у Пољарима, гдје су били изложени најбруталнијим методама кажњавања и малтретирања, које многи нису преживјели.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
199. годишњица боја на Чегру
30. мај 2008 - 12:13
 
Министарство рада и социјалне политике Владе Републике Србије саопштава да ће се 31. маја 2008. године са почетком у 12.00 часова у оквиру Спомен-комплекса на Чегру код Ниша обележити 199. годишњице знаменитог Боја на Чегру. Крај споменика на Чегру биће положени венци и одате високе државне почасти. Венце ће положити представници Министарства рада и социјалне политике, високa делегацијa Генералштаба Војске Србије, града Ниша, нишке општине Пантелеј и невладиних организација опредељених за неговање традиција ослободилачких ратова Србије.

Бој на Чегру, који се одиграо 31. маја 1809. године, представља један од најтрагичнијих оружаних сукоба у читавом раздобљу Првог српског устанка. Српски устаници, предвођени Стеваном Синђелићем, упркос херојског отпора нису успели да остваре победу у овом боју који је означио почетак слома устанка у Београдском пашалуку.

 Борећи се против надмоћнијег противника српски устаници пружили су пример безмерне храбрости и патриотизма који је остао уткан у колективну свест нације током читава два наредна столећа.

Обележавајући 199. годишњицу боја на Чегру Министарство рада и социјалне политике Републике Србије позива уредништва писаних и електронских медија да извештавањем о најављеној манифестацији дају свој пуни допринос очувању сећања на чегарске јунаке.

Као подсећање на чегарске јунаке у наставку саопштења за јавност налази се осврт великог француског песника епохе романтизма, Алфонса де Ламартина, који је у свом делу Пут на Исток поред осталог нагласио:

``За четири дана хода, час преко приступачних планина, час преко необично плодних, али опустелих долина и поља, стигох у равницу око Ниша, последње турске вароши готово на самој граници са Србијом; ишао сам, на коњу, пола сата испред каравана; сунце је пекло; на око миљу од града, угледах широку белу кулу како се уздиже усред равнице блистајући као да је од парског мермера; ка њој ме је водила стаза; приближих јој се и, пошто сам турском дечаку који ме је пратио дао да ми причува коња, седох у сенку куле да мало одспавам; тек што сам сео, када, подигавши поглед ка споменику у чијем сам хладу био, запазих да су његови зидови, за које ми се учинило да су од мермера или белог камена, саграђени од људских лобања, распоређених у једнаким слојевима. Те лобање и та људска лица, оголели и побелели од кише и сунца, облепљени с мало песка и креча, градили су славолук који ме је заклањао; могло их је бити од петнаест до двадесет хиљада; на некима су се још држале власи, које су лепршале на ветру као лишај и маховина; дувао је лак и свеж планински поветарац и, увлачећи се у безбројне шупљине глава, лица и лобања, изазивао тужно и болно цвиљење. Није било никога да ми објасни какав је то варварски споменик; дечак који је држало за узде два коња играо се комадићима лобања у распадању у подножју куле; био сам толико скрхан од умора, врућине и сна, да заспах главе прислоњене уз те зидине од посечених глава; када сам се пробудио, око мене је био караван и мноштво турских коњаника, који су дошли из Ниша да нас прате при уласку у варош; рекоше ми да су то главе петнаест хиљада Срба, које је паша погубио у последњој српској буни. Та равница била је поље смрти тих племенитих устаника, а споменик њихова гробница; поздравих погледом и срцем земне остатке тих јунака чије су одрубљене главе постале међа независности њихове отаџбине.

Србија, у коју смо улазили, сада је слободна, а из куле Срба изгинулих за своју земљу планински ветар је измамљивао песму слободе и славе! И Ниш ће ускоро бити у њиховим рукама: нека чувају овај споменик! Он ће учити њихову децу колико вреди независност једног народа, показујући им коју су цену њихови очеви за њу платили.``

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Samsung S7220
Обиљежавање 16. годишњице страдања Срба у Брежанима



СРЕБРЕНИЦА, 30. ЈУНА (СРНА) - У српском селу Брежани, двадесетак километара од Сребренице, данас ће бити служен парастос и обиљежена 16. годишњица страдања 32 српска цивила и војника које су муслиманске снаге убиле током напада на ово село 30. јуна 1992. године.

Код споменика погинулима, који су подигли преживјели мјештани, биће служен парастос Србима страдалим у оба свјетска и посљедњем отаџбинском рату.

У свим ратовима село Брежани је претрпјело велике покоље и паљења.

Већи број настрадалих Срба из овог села убијен је или запаљен у кућама, а неки су ухваћени живи и масакрирани.

Од пет несталих Срба из Брежана тијело посљедњег пронађено је тек прошле јесени.

За злочин у Брежанима, као и за многе друге злочине почињене над Србима из овог краја нико није одговарао.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Samsung S7220
На Петровдан обиљежавање страдања Срба у Подрињу



БАЊАЛУКА, 9. ЈУЛ-Страдање Срба у Подрињу биће обиљежено 12. јула у Братунцу и Сребреници, потврђено је данас из Одбора за његовање традиције ослободилачких ратова Владе РС.

Ово је један од 18 значајних историјских догађаја који су уврштени у програм обиљежавања Владе Српске.

Обиљежавање страдања Срба у Подрињу почеће парастосом и полагањем цвијећа на војничком гробљу у Братунцу.

Након тога је предвиђено полагање цвијећа на спомен обиљежје Биљача, освећење и откривање Спомен обиљежја на Залазју, затим литургија и парастос у Храму Покрова пресвете Богородице у Сребреници, након чега је предвиђено обраћање званичника и пригодан културно-умјетнички програм.

Долазак су најавили предсједник РС, Рајко Кузмановић, предсједник Владе Српске, Милорад Додик и министар рада и борачко-инвалидске заштите, Бошко Томић, као и делегације Народне скупштине РС, Вијећа народа, Трећег пука Република Српска и невладине организације које његују традицију ослободилачких ратова. Из Одбора је саопштено да су позивнице упућене и ОХР-у као и представницима амбасада у БиХ.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson 
"Zvala sam ga tata, a on je pobio svu moju rodbinu"

Čitaj mi!
BANJA LUKA/REPUBLIKA SRPSKA -
Sedamdesetogodišnja Zorka Delić-Skiba, nekadašnja logorašica logora za srpsku decu u Jastrebarskom, kod Zagreba, u fašističkoj nezavisnoj državi Trećeg rajha Hrvatskoj (NDH),izjavila je agenciji Srna da svet ne poznaje razmere stradanja kao što su stradanja srpske dece u logorima NDH, ni stravične zločine i mučenja koja su nad srpskom decom činile hrvatske fašističke sluge okupatora tadašnje Kraljevine Jugoslavije.
"O tim zločinima, u vreme bivše „Titove" Jugoslavije, bilo nam je zabranjeno da pričamo. Govorili su mi da sam bila mala i da se ne mogu ničega sećati" seća se bivša logorašica.

Skiba je istakla da je „u strahu da ne umre, a da ne prenese istinu o stradanju srpske dece u logoru Jastrebarsko bila primorana da napiše knjigu -„Spasile me umiljate oči".
Za tri noći ubili 5.500 ljudi
Skibova, rodom iz Sanskog Mosta, seća se da je 1941. godine, kada joj je bilo pet godina, iz Hrvatske došla ustaška satnija i za tri noći na Šušnjaru ubila 5.500 ljudi samo zato što su bili srpske nacionalnosti i pravoslavne veroispovesti.
Nju je, kako pripoveda, iz Jastrebarskog logora usvojio jedan ustaški satnik, da bi dugo godina kasnije saznala da je on došao sa ustaškom satnijom "Ante Starčević" i da su pod njegovom komandom na Šušnjaru, na Sanskom Mostu pobijeni Srbi, uključujući i celu njenu porodicu!
"Zvala sam ga tata i bila mu zahvalna što me izvadio iz Jastrebarskog, da bi kasnije saznala da je on pobio svu moju rodbinu"
„Među pobijenim Srbima bili su mi otac i mati i još 11 najbližih rođaka iz porodice Delića",Ona kaže da je iz njene porodice ostalo devetoro ratne siročadi, i da bi ih ustaše pobile da ih majka pre toga nije sakrila u žito.
  ***  Logor za decu  *** Skibova je objasnila da je ona zajedno sa ostalom srpskom decom, među kojima je bilo i jevrejske, iz Sanskog Mosta,vagonima za stoku prebačena u logor Jasenovac, gde su zbog prebukiranosti logorskih baraka boravili na otvorenom.
"Kada smo izašli iz vagona polovina dece u vagonima je bila mrtva, jer smo nekoliko dana putovali do Jasenovca", ističe Skibova, dodajući da su preživela deca morala da vagone očiste, a dečije leševe bace u reku Savu da bi noću mogli spavati u vagonima.
Skibova svedoči da su ustaše u Jasenovcu terale decu da piju vodu iz "jama i močvara po kojima su plivali raspadnuti ljudski leševi, a na površini su gmizali crvi".
"Sreća te nismo dugo boravili u Jasenovcu. Ubrzo su nas istim vagonima prebacili u logor Jastrebarsko kod Zagreba", kaže Skibova, dodajući da iz ovog logora, gde je provela dve godine, nosi trajnu uspomenu - "ožiljak od klanja".


    http://www.rtv.rs/sr_lat/politika/zvala-sam-ga-tata--a-on-je-pobio-svu-moju-rodbinu_85338.html
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
Zanima me kako vam se cini ova konstatacija?
nekako se izbegava prica o necemu sto je toliko ocigledno. . .

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Vucic2-Copy72f74.jpg
(617.75 KB, 1920x1000)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.