Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:06:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stop za Jehovine svedoke  (Pročitano 13116 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Slazem se ja oko toga.. ali ne mozemo zbog toga zabraniti celu jednu grupaciju ljudi.. Jedini nacin je da se tim ljudima objasni da vera koju Jehovini svedoci propovedaju nije agresivna, te da je jedini nacin da budu sigurni da njihova deca nece prici toj veri da im objasne da je to no-no...


Наравно да не можеш забранити читаву групацију људи али можеш забранити њихово ширење. Објаснити детету? Дај немој ме зајебавати, па пођи од себе, шта су ти све родитељи као детету објашњавали да не треба, да не сме, да није лепо...па си опет радио.
Много смо ми у Србији толерантни према разноразним сектама... То треба све максимално колико је могуће свести на минимум минимума.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
u moju kucu oni vec godinama na svracaju Smile Smile
verovatno ne zele da poginu Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia E
kokota pa to pricas zato sto svoj objekat ne grade u tvom komsiluku! ja znam sta bih uradio da hoce da grade u mom

Bor je uzasno siromasan i umesto da drzava radi na resavanju tog problema oni im implementiraju jehovine svedoke u zajednicu tako sto im daju da grade objekat pa sto ga ne izgrade u Beogradu? svakako da sam za sprecavanje izgradnje takvih objekata i naravno da sam za zabranjivanje takvih verskih skupina!
Mene u pravoslavnje niko nije vrbovao ili uvukao pravoslavac sam rodjenjem i nece moju decu niko nikada pokusati da vrbuje niti za jehovine niti za bilo koje druge svedoke! Smile svim silama se moramo boriti protiv te posasti! Nema mirnih protesta odmah motke u sake!  ako ih sada ne sprecimo kolko sutra ce traziti neku autonomiju za odredjenu oblast i zato.. gonimo nekrste bolje da ih trazimo sa macevima u njihovim domovima nego da ih sa kasikama cekamo u svojim! Smile
« Poslednja izmena: 08. Jun 2008, 13:36:50 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Bor je uzasno siromasan


И самим тим је веома погодно тло за овакве и сличне групације.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
Slazem se ja oko toga.. ali ne mozemo zbog toga zabraniti celu jednu grupaciju ljudi.. Jedini nacin je da se tim ljudima objasni da vera koju Jehovini svedoci propovedaju nije agresivna, te da je jedini nacin da budu sigurni da njihova deca nece prici toj veri da im objasne da je to no-no...


Наравно да не можеш забранити читаву групацију људи али можеш забранити њихово ширење.
Много смо ми у Србији толерантни према разноразним сектама... То треба све максимално колико је могуће свести на минимум минимума.

Zabraniti sirenje? Zasto? Neko drugi mozda smatra da SPC ima negativan uticaj na ljude. Treci da ima Islam. Ne mozes zabraniti veru (ili sektu) bez pravog razloga.
Nismo mi tolerantni prema sektama. Nimalo. U nekim drugim drzavama je to mnogo otvorenije..

kokota pa to pricas zato sto svoj objekat ne grade u tvom komsiluku! ja znam sta bih uradio da hoce da grade u mom

Ne bih imao nista protiv da u mom komsiluku izgrade crkvu ni obozavaoci Velikog Svetog Pileta sa Bubasvabom ako to nikoga ne bi ugrozavalo. Boli me uvo ko u sta veruje, sto se mene tice, mogu da se klanjaju i kisnoj glisti.

Citat
Bor je uzasno siromasan i umesto da drzava radi na resavanju tog problema oni im implementiraju jehovine svedoke u zajednicu tako sto im daju da grade objekat pa sto ga ne izgrade u Beogradu? svakako da sam za sprecavanje izgradnje takvih objekata i naravno da sam za zabranjivanje takvih verskih skupina!

Nije drzava zvala Jehovine svedoke da izgrade tu crkvu vec su oni podneli zahtev koji je normalno prihvacen jer ne postoje zakonske osnove da ne bude. U Beogradu postoje takvi objekti kao i u svakom vecem gradu u Srbiji. Ova poslednja recenica samo pokazuje da bi mogao da taj kukasti krst u tvom potpisu prebacis na svoju ruku ili grudi. Cist fasizam.

Citat
Mene u pravoslavnje niko nije vrbovao ili uvukao pravoslavac sam rodjenjem i nece moju decu niko nikada pokusati da vrbuje niti za jehovine niti za bilo koje druge svedoke!

Niko te nije uvukao u pravoslav"NJ"e? Znaci ti tvrdis da na tvoje versko ubedjenje nikakav uticaj nije imala sredina u kojoj zivis? Tvrdis da bi bio pravoslavac i da si se rodio u Africi? Sta, kao dete si izucavao sve religijske knjige i zakljucio da ti bas ta vera najvise odgovara?

svim silama se moramo boriti protiv te posasti! Nema mirnih protesta odmah motke u sake!  ako ih sada ne sprecimo kolko sutra ce traziti neku autonomiju za odredjenu oblast i zato.. gonimo nekrste bolje da ih trazimo sa macevima u njihovim domovima nego da ih sa kasikama cekamo u svojim! Smile

A ova recenica mi zvuci kao iz onih filmova o srednjem veku.. Spaljivanje vestica, naucnika i tako to.. Burn the Heretic! Kill the Mutant! Purge the Unclean! Smile
Prosto neverovatno..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Zabraniti sirenje? Zasto? Neko drugi mozda smatra da SPC ima negativan uticaj na ljude. Treci da ima Islam. Ne mozes zabraniti veru (ili sektu) bez pravog razloga.
Nismo mi tolerantni prema sektama. Nimalo. U nekim drugim drzavama je to mnogo otvorenije..


Православље и ислам нису секте. Јеховини сведоци јесу секта. Ја још нисам чуо да су у Србији некога врбовали на начине како то секте чине, да пређе у ислам или православље. Нисам још чуо да су православна црква или исламска заједница некога одвојили од породице. Нисам још чуо да неко своје приходе тако врбован ставља на располагање православној цркви или исламској заједници. А то се све дешава у случају верских секти.
Поредити једне са другима је смешно.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Jun 2008, 15:03:37 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
Zabraniti sirenje? Zasto? Neko drugi mozda smatra da SPC ima negativan uticaj na ljude. Treci da ima Islam. Ne mozes zabraniti veru (ili sektu) bez pravog razloga.
Nismo mi tolerantni prema sektama. Nimalo. U nekim drugim drzavama je to mnogo otvorenije..


Православље и ислам нису секте. Јеховини сведоци јесу секта. Ја још нисам чуо да су у Србији некога врбовали на начине како то секте чине, да пређе у ислам или православље. Нисам још чуо да су православна црква или исламска заједница некога одвојили од породице. Нисам још чуо да неко своје приходе тако врбован ставља на располагање православној цркви или исламској заједници. А то се све дешава у случају верских секти.
Поредити једне са другима је смешно.  Smile

Da imaju mnogo slicnosti imaju.. da mogu u isti kos, ne mogu, tu si u pravu... ali.. Jehovini svedoci su sekta koja je zakonski "odobrena", te samim tim ne postoje smetnje za njihovo delovanje. Ukoliko neko zeli da se prikljuci, to cini dobrovoljno. Da li se Jehovini svedoci odvajaju od porodice, zaista ne znam, to je opet njihova stvar. Live and let live.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Zabraniti sirenje? Zasto? Neko drugi mozda smatra da SPC ima negativan uticaj na ljude. Treci da ima Islam. Ne mozes zabraniti veru (ili sektu) bez pravog razloga.
Nismo mi tolerantni prema sektama. Nimalo. U nekim drugim drzavama je to mnogo otvorenije..


Православље и ислам нису секте. Јеховини сведоци јесу секта. Ја још нисам чуо да су у Србији некога врбовали на начине како то секте чине, да пређе у ислам или православље. Нисам још чуо да су православна црква или исламска заједница некога одвојили од породице. Нисам још чуо да неко своје приходе тако врбован ставља на располагање православној цркви или исламској заједници. А то се све дешава у случају верских секти.
Поредити једне са другима је смешно.  Smile

Da imaju mnogo slicnosti imaju.. da mogu u isti kos, ne mogu, tu si u pravu... ali.. Jehovini svedoci su sekta koja je zakonski "odobrena", te samim tim ne postoje smetnje za njihovo delovanje. Ukoliko neko zeli da se prikljuci, to cini dobrovoljno. Da li se Jehovini svedoci odvajaju od porodice, zaista ne znam, to je opet njihova stvar. Live and let live.


Па то и јесте проблем што у Србији свакојака говна могу да се региструју као верска заједница и да буду законски одобрени. И пентакостална ''црква'' је законски одобрена...
Опет долазимо на исто, или ме не читаш већ само тераш неки инат или се правиш блесав.  Smile Деца! Није исто кад се коњ од 40-50 година одвоји од породице и кад неко врбује дете од 14-15 година и одвоји га од породице. Да ли видиш разлику?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 3Gs
Опет долазимо на исто, или ме не читаш већ само тераш неки инат или се правиш блесав.  Smile Деца! Није исто кад се коњ од 40-50 година одвоји од породице и кад неко врбује дете од 14-15 година и одвоји га од породице. Да ли видиш разлику?

Kapiram. Ali to je obaveza roditelja. Svako vaspitava svoje dete kako misli da je najbolje. Ako kaze detetu da "ne prica sa nepoznatim cikama" verovatno nece imati problema. Po istoj logici bismo trebali masu stvari da zabranimo jer imaju negativan uticaj na decu i omladinu. To je stvar vaspitanja koje je posao roditelja.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia E
cekaj bre kokota daleko si ti zapucao!
pre svega kukasti krst u mom potpisu znaci to sto znaci mislim da mozes i sam da provalis to, ja nisam fasista nacista ili sta vec, nisam za istrebljenje bilo kojih ljudi bez obzira na veru ili naciju! moj ti je savet da uzmes malo da procitas nesto pre nego sto potegnes rec fasizam da znas sta to znaci i na koga se odnosi! ovako se samo blamiras bezveze!
ja sam lepo rekao da sam ja pravoslavac po rodjenju znaci mene niko nije vrbovao sa 10 ili 15 godina da pristupim toj verskoj organizaciji kao sto oni rade! jel razumes na sta sam ja mslio kada jehovini svedoci dobiju dete valjda je "normalno" da i dete bude clan verske organizacije jehovini svedoci! nisam za njihovo istrebljenje samo sam za to da se stave pod kontrolu zakonsku i kontrolu svake druge vrste! nemas bre ti prava da vrbujes ljude da ih spopadas po kucama i zgradama da pristupe religijskom kultu, ajde da vidim kako bi prosli po islamskim zemlajma, jos smo mi po tom pitanju demokrate na kvadrat! treba ova drzava da povede racuna gde se i sta se radi sto se tice tih religijskih pokreta! ne znam dal mi oupste imamo zakon o prevenciji osnivanja i razvijanja verskih sekti?!

ja zivim u Nisu i ja ne znam gde jehovini svedoci imaju zgradu ajde reci mi posto ja Nis smatram za jedan od vecih centara reci mi posto vidim da si informisan gde im je ta zgrada da odem hocu nesto da ih priupitam

kazes da roditelji vaspitavasju decu da ne pricaju sa strancima kakva vajda od toga kad ti stranci spopadaju tu istu decu i ne samo decu ej pa moj deda od 80 godian je kuci par puta doneo njihov materijal dali mu na ulici dal misle da mogu nekog da vrbuju ko je 80 godina pravoslavac da im se privoli pa znaju oni gde udaraju na decu pa kasnije na ljude malo zrelijih godina veruj mi ja sma par puta video neke klinke od po 17-18-19 godina gde valjaju njihov materijal, i vidjao sam par puta na sta su spremni stampaju materijale tipa razglednice sa motivima SPC i to prodaju za po 100 dinara a na foru kao crkva skuplja pare za izgradnju bolnice u Tirsovoj i tu akciju sprovode na sred Bulevara Nemanjica u Nisu! pa kog zajebavate vi kad je SCP ikada skupljala nesto i da jeste nije na taj nacin nikada!

hahahha sad sam video da imas jedva 18 godina izvini sto se prepirem sa tobom necu vise i ja sam imao 18 godina shvatam te u potpunosti!
« Poslednja izmena: 08. Jun 2008, 16:26:48 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:06:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.