Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 19:00:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stiže pravda za zločine u Beogradu  (Pročitano 11714 puta)
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i
Fiat justitia ruat caelum
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ma,oni su sve znali,i gde se nalaze i sta rade,nego su ih ostavljali na miru iz ko zna kojih razloga...i onda ih uhvate kad imaju po 80 godina i izruce njihovim zemljama,a to je u stvari blagoslov za njih,jer kako bi drugacije dosli u svoju zemlju i bili pokopani u svojoj zemlji....mislite o tome Smile

dželata treba spaliti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Ma,oni su sve znali,i gde se nalaze i sta rade,nego su ih ostavljali na miru iz ko zna kojih razloga...i onda ih uhvate kad imaju po 80 godina i izruce njihovim zemljama,a to je u stvari blagoslov za njih,jer kako bi drugacije dosli u svoju zemlju i bili pokopani u svojoj zemlji....mislite o tome Smile

dželata treba spaliti
Pa,normalno...ja se odmah setim onog zlikovca Andrije Artukovica,kada su ga vratili za Hrvatsku onako matorog...kakva je to bila zajebancija,kao nesto mu sude,a on covek svojom voljom dosao da umre u lijepoj njegovoj Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Прекасно је за правду.
Све ми делује као исмејавање исте.
Боље никад него прекасно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Sve je to zamagljivanje ociju, marketing + licitacija dugovima.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Који ће нам сад ти распали злочинци од стопетнаест година!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Teodora, mnogo volEm to ime (ime jedne moje bivše ljubavi).

Anyway, na temu, a i dogovor tebi: te 115'godišnjake i slične valja fino zapakovat u DHL i poslat nazad pošiljaocu Pod Hitno.

Mada, dojma sam da nisi rayumjela moj prethodni post. Ili, jesi, ali nisi odgovara meni (što sam se iskreno popnadao, a u nadi je spas)  Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Teodora, mnogo volEm to ime (ime jedne moje bivše ljubavi).

Anyway, na temu, a i dogovor tebi: te 115'godišnjake i slične valja fino zapakovat u DHL i poslat nazad pošiljaocu Pod Hitno.

Mada, dojma sam da nisi rayumjela moj prethodni post. Ili, jesi, ali nisi odgovara meni (što sam se iskreno popnadao, a u nadi je spas)  Smile

Разумела сам добро твој пост, него пишем шта мени тренутно падне на памет.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispovest logoraša Jovice Neškovića
Pravda je posle toliko godina došla po svoje
Autor: Uroš Piper - Vuk Z. Cvijić | 18.07.2008 - 06:05


BEOGRAD - Srećan sam što je nacistički ubica sa Starog sajmišta Peter Egner otkriven. Pravda je posle toliko godina došla po svoje - kaže za „Blic“ Jovica Nešković (81), koji je 1943. godine bio zatvoren u tom logoru. Komentarišući otkrivanje Egnera u SAD, Nešković ističe da svi zločinci moraju kad-tad da odgovaraju.

Nešković u razgovoru za „Blic“ ističe da još ima krvnika koji se kriju po svetu i mirno žive i pored zverstava koje su počinili.
- Egnera se ne sećam. Bilo je mnogo zločinaca koji su okrvavili ruke na Starom sajmištu. Tučeni smo i maltretirani svaki dan. Ja sam dobio dosta batina jer sam se skrivao da ne radim, pošto sam bio jako slabašan - priča Nešković.
Opisujući užasne uslove u kojima su logoraši živeli, on navodi i da su se u maltretiranju posebno isticali sami logoraši, koji su dobili status „kapoa“.
- Sećam se Kisića i Majora. Oni su takođe bili logoraši, ali su dobili poseban status u logoru. Uvek su nosili čizme u kojima je bio korbač, sa gumom i žicom, pa se ne savija pri udarcu - priča Nešković.
Prema njegovim rečima, najgore je bilo kada neko bude označen kao „neposlušan“.
- Znalo se da ga tada odvode iz logora. Takvi se više nikada nisu vraćali. Noću su dolazila vozila koja su ih odvozila na Banjicu - kaže Nešković.
On je početkom februara 1943. godine prebačen u nemački logor Mathauzen, gde se nalazio do 6. maja 1945. godine, kada su ga Amerikanci oslobodili.
- Nisam verovao da ću preživeti logore i da ću jednog dana videti da zlikovci kao Egner odgovaraju - zaključio je Nešković.
Posle otkrivanja Egnera, Tužilaštvo za ratne zločine Srbije uputilo je juče zahteve za skupljanje dokaza protiv njega na više adresa.
Bruno Vekarić, portparol ovog tužilaštva, kaže da su zahtevi upućeni BIA, VBA, nekadašnjem Arhivu Srbije i Crne Gore, arhivima Srbije i Beograda, kao i nekadašnjem Vojnom arhivu. Vekarić je rekao da će tužilaštvo kontaktirati i sa Efraimom Zurofom iz Udruženje jevrejskih žrtava Centra „Simon Vizental“. On je naveo da će dokaze protiv Egnera predati i američka služba za ratne zločine ako bude izručen Srbiji. Tužilac Vladimir Vukčević danas će se naći sa predstavnicima Ambasade SAD u Beogradu da razgovaraju o izručenju Egnera Srbiji. Ministarka pravde Snežana Malović kaže za „Blic“ da ratni zločin nikada ne zastareva.
- Privođenje zločinaca iz Drugog svetskog rata je važno zadovoljenje pravde za žrtve, ali kao poruka da se zločinci ne mogu sakriti. Srbija će učiniti sve da svi zločinci budu otkriveni i da im se sudi - rekla je ministarka.
Egner je nekada bio državljanin Kraljevine Jugoslavije, a od 1960. živi u SAD. Pretpostavlja se, kako „Blic“ saznaje, da je Egner živeo u Vojvodini, a zločine koji mu se stavljaju na teret počinio je u Srbiji, tako da u našem tužilaštvu veruju da neće biti prepreka da bude izručen našim pravosudnim organima.
Međutim, problem bi mogla da predstavlja duga procedura oduzimanja američkog državljanstva Egneru, pa nije isključeno da on i ne dočeka živ odluku o izručenju.
Egnerov advokat Robert Gibs očekuje da će sudski proces trajati godinama i da njegov klijent nema toliko vremena.
„On je veoma star čovek. Ne znam kakvog je zdravlja. Znam da je nedavno ostao bez žene. Nalazi se pod neverovatnim stresom“, rekao je advokat.
Egneru se stavlja na teret u Americi da je bio deo posebnih nemačkih snaga, koje su bile zadužene za sistematsko uništavanje Jevreja na teritoriji Beograda od 1941. do 1943. U zahtevu američkih federalnih vlasti, kojim se traži da mu se oduzme državljanstvo, navodi se da je njegova jedinica u 1941. odgovorna za smrt 11.164 ljudi, među kojima je bilo najviše Jevreja, ali i Srba i Roma.


Ubistva kao poklon
Logoraš Jovica Nešković kaže da je svaki dan u Mathauzenu gledao kako ljude odvode u gasne komore i kako se besomučno ubijaju.
- Za Hitlerov rođendan 1944, komandant logora je slavio i rođendan svog sina koji je postao punoletan. Pred svim logorašima mu je poklonio pištolj, kojim je ovaj mladić na licu mesta ubio 30 ljudi - priseća se Nešković.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Steta sto ce im se suditi u ovim godinama. Trebalo je ranije. Cek, cek, pa ranije smo imali bratstvo jedinstvo, a zatim i --Veliku Srbiju--, da bili smo zauzeti --vaznijim stvarima-- Smile
Па и није. Цео живот су провели у страху да ће једног дана бити откривени. И боље икад него никад. бар ће скончати у затвору.

Иначе, иди разноси неке пице.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 19:00:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.