Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Стиже Млекопитатељница  (Pročitano 24705 puta)
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Citat
Чекам васкрсење мртвих.

cekajuci godoa... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Па, јеси ли сад Православац, Светосавац или нешто треће? Smile

Иначе то је онај који је утемељио српску цркву. Само што је није утемељио, као искључиво верску задругу, већ и феудалца, па је на огромним имањима СПЦ кулучило толико људи, да би обезбедили егзистенцију и мало више од егзистенције лењим поповима. Међутим, имају црквењаци и за то оправдање. Ти људи јесу радили за свету и непогрешиву и једну-једину и како се већ даље зове, Православну цркву. А црква је бринула о њиховом духовном животу. Пришао би поп кмету, док овај црнчи по киши и снегу и рекао би му: "Не бој се сине, наградиће те Бог у оном тамо животу. А ако успеш да до сутра окосиш и ону ливаду тамо, ја ћу лично замолити Светог Петра, кроз пресвету икону, да те пусти кроз капију раја преко реда".

Мене то подсећа мало на Стари Египат. Тамо фараон , овде црква. У сваком случају чекају те тешке муке у наредном животу ако се не будеш придржавао Божијих (читај: црквених) правила. У Старом Египту фараон и јесте био Бог, тако да њих разумем.

Међутим, ако се не варам Исус бејаше говорио о скромности, о дељењу, о човечности.

С друге стране црква није била скромна, шта више била је највећи феудалац. Делила ником ништа није, само је узимала, а што се човечности тиче, ако би неко одбио да плати десетарац цркви, био би тако ишибан, али нема бриге, јер је ту поп да му очита пар буквица и помоли се за његову грешну душу.


Први Хришћани су често спомињали дебели бродски конопац, који је касније грешком прекрштен у камилу и иглене уши. Мени то малко одудара од средњовековне цркве Светога Саве.
« Poslednja izmena: 02. Jan 2008, 20:59:05 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Још један атеиста који мисли да је духовит или духовити безбожник или нешто треће  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Атеиста нисам, духовит можда јесам, а истину свакако говорим.

Ако си се увредио, јер сам рекао нешто лоше за Светога Саву и Цркву, жао ми је, али изаћи из те црквене чауре мораш, а онда ћеш видети да ствари нису такве каквим ти их је неки поп представио.

Црква јеста била феудалац и то не било који него највећи. За цркву су морали радити кметови и давати им десетину прихода. Утемељивач те цркве код нас је био Свети Сава.

Е сад шта би Исус рекао на то, да се тад појавио. Да ли би рекао: "Ово нема везе с мојим учењем, јер сам ја говорио да су сви људи исти" или "Ма ајмо бре Растко потерати ове мрцине, да раде мало брже. И дај да повећамо тај данак. Мало је деет посто."?

Шта ти мислиш о томе?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Атеиста нисам, духовит можда јесам, а истину свакако говорим.
То видим, нико као ја.
Црква јеста била феудалац и то не било који него највећи. За цркву су морали радити кметови и давати им десетину прихода. Утемељивач те цркве код нас је био Свети Сава.

Утемељивач Српске Православне Цркве је био свети Сава.
 Растко Немањић је био син деспота Стефана Немање који је био оснивач и владар прве Српске државе. Значи Растко Немањић се одрекао овоземаљског богатства и кренуо путем духовности замонашивши се на Светој Гори. Турци су га се и мртвог бојали и зато су спалили његове свете мошти и то није било довољно него би ви желели да га поново оскрнавите вашим безбожничким глупостима.
   
    Дај уозбиљи се мало ако можеш Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Постојале су српске државе и пре Стефана Немање, само што то нашој званичној црквеној историји мало смета, јер по њој све треба да почне и да се заврши са Растком Немањићем и његовим оцем.

За овај даљи део текста, стварно немам коментара. Знаш ли ти било шта о историји феудалне Србије? Или кад год ти нешто засмета заурлаш: "Грех, безбошници, Господе спаси их!!!" Smile

Дакле, Црква је била највећи земљопоседник у средњовековној Србији. Црква је наплаћивала обавезан десетерац од верника.

Мислим да се Исусу то баш и не би свидело. Smile


Што се саме теме тиче, већ рекох да ми то Православно идолопоклонство више и није смешно, већ жалосно. Избалавити неку слику, као доказ чега? Па после кажу: "Није ствар у слици. Кроз њу заправо причаш с Исусом или свецима" Е то је већ занимљиво гледиште. Smile Smile Smile Па као што неко помену пар страница раније, како има светих, светијих, најсветијих и чудотворних слика. Па то је читава хијерархија! Smile
« Poslednja izmena: 03. Jan 2008, 01:00:05 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1721
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Атеиста нисам, духовит можда јесам, а истину свакако говорим.
Dobro ti je ovo - ne menjaj se!

Е сад шта би Исус рекао на то, да се тад појавио.

Šta bi bilo kad bi bilo je hipotetično pitanje,
i svako od nas u skladu sa bujnošću svoje mašte može dati od jednog
do 123.456 odgovora.
A to ničemu ne koristi!

Што се саме теме тиче, већ рекох да ми је то Православно идолопоклонство више и није смешно, већ жалосно.

Kada ti nebi bio u pravu, tj. kada nebi postojao i ovakav vid idolopoklonstva,
bilo bi lepo! Čuj lepo - bilo bi savršeno (bezgrešno) naše hrišćansko pravoslavlje.
Ali onda u njemu nebi bilo mesta za tebe i mene, jel tako!?


Избалавити неку слику, као доказ чега? Па после кажу:
"Није ствар у слици. Кроз њу заправо причаш с Исусом или свецима"
Nisam siguran da se tako komunicira sa Hristom Isusom niti sa Njegovim svetima.

Nisam siguran ni da razumeš baš ovo i o čemu se ovde radi.

Nekim majkama bolesne dece je Bog uslišao molitvu pred ovom ikonom i dete ozdravio,
ali ... hajde da iznišpodaštavamo radost te majke i tog deteta,
hajde da izvrgnemo ruglu i taj dvodimenzioni prikaz Bogorodice, jer...

Sve nam se može!
Pametniji od mene je rekao, citirajući prvo-vekovnu poslovicu velikog grada Korinta:
"Meni je sve dozvoljeno" ali je i sam dodao "ali nije sve na korist"!
I ponovio je on: "Meni je sve dozvoljeno" ali je opet dodao "ali neću da nešto ovlada mnome"!
Može nam se i da dajemo neke jako ozbiljne izjave a da posle njih stavimo nekoliko ovih:
 Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
I onda je kao sve u redu! Samo smo se šalili, nemoj da se 'primaš'!  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11

Што се саме теме тиче, већ рекох да ми је то Православно идолопоклонство више и није смешно, већ жалосно. Избалавити неку слику, као доказ чега? Па после кажу: "Није ствар у слици. Кроз њу заправо причаш с Исусом или свецима" Е то је већ занимљиво гледиште. Smile Smile Smile Па као што неко помену пар страница раније, како има светих, светијих, најсветијих и чудотворних слика. Па то је читава хијерархија! Smile

Prijatelju,oni slede nekog drugog Boga,kod kojeg nema drugi zapovest.Ustvari pola Božje zapovesti nema. Ali kao što kažeš postoji idolopoklonstvo sa svim njegovim čudima.A zašta služe čuda u ovim zadnjim vremenima i odakle dolaze, Isus nam tačno dao na znanje u Jevanđelje.Ko ima oči neka vidi.
Samo kada će morati da objasne svoje postupke pred Isusom,neće oni biti pred drugog Isusa kojeg su izmislili sa izmišljenim zakonima,već kod pravog i jedinog Isusa.
Pitam se šta će odgovoriti na ovakvo Isusovo pitanje.
Matej 15,3 "A on odgovarajući reče im: zašto prestupate zapovest Božju za običaje svoje?"

Ali već mogu pretpostaviti njihovo ponašanje i odgovor,gde će i onda umisliti da su pametniji od Isusa,pa će probati da pravdaju svoje bezakonje.To će biti prava drama,samo manje smešno nego ovde.
« Poslednja izmena: 03. Jan 2008, 00:57:59 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Атеиста нисам, духовит можда јесам, а истину свакако говорим.
Dobro ti je ovo - ne menjaj se!

Па, осим ако ниси врло саркастичан, захваљујем ти! Smile


Е сад шта би Исус рекао на то, да се тад појавио.

Šta bi bilo kad bi bilo je hipotetično pitanje,
i svako od nas u skladu sa bujnošću svoje mašte može dati od jednog
do 123.456 odgovora.
A to ničemu ne koristi!

Постоји много одговора, али сам прилично сигуран, да не би рекао оно што сам споменуо раније. То се изузетно коси с његовим учењем.


Што се саме теме тиче, већ рекох да ми је то Православно идолопоклонство више и није смешно, већ жалосно.

Kada ti nebi bio u pravu, tj. kada nebi postojao i ovakav vid idolopoklonstva,
bilo bi lepo! Čuj lepo - bilo bi savršeno (bezgrešno) naše hrišćansko pravoslavlje.
Ali onda u njemu nebi bilo mesta za tebe i mene, jel tako!?


Избалавити неку слику, као доказ чега? Па после кажу:
"Није ствар у слици. Кроз њу заправо причаш с Исусом или свецима"
Nisam siguran da se tako komunicira sa Hristom Isusom niti sa Njegovim svetima.

Nisam siguran ni da razumeš baš ovo i o čemu se ovde radi.

Nekim majkama bolesne dece je Bog uslišao molitvu pred ovom ikonom i dete ozdravio,
ali ... hajde da iznišpodaštavamo radost te majke i tog deteta,
hajde da izvrgnemo ruglu i taj dvodimenzioni prikaz Bogorodice, jer...

Sve nam se može!
Pametniji od mene je rekao, citirajući prvo-vekovnu poslovicu velikog grada Korinta:
"Meni je sve dozvoljeno" ali je i sam dodao "ali nije sve na korist"!
I ponovio je on: "Meni je sve dozvoljeno" ali je opet dodao "ali neću da nešto ovlada mnome"!
Može nam se i da dajemo neke jako ozbiljne izjave a da posle njih stavimo nekoliko ovih:
 Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
I onda je kao sve u redu! Samo smo se šalili, nemoj da se 'primaš'!  Smile

Пази не покушавам ја да било шта исмевам овде. Можда тврдњу изнесем на неки мало другачији начин, али тврдња полази од чињеница које би и малом детету биле јасне након летимичном погледа на црквена учења.

Нисам присталица историјског иконоборачког покрета. Мислим да је бесмислено тек тако уништавати ствари. Међутим, кад си већ поменуо жену којој је дете чудом излечено, желео бих мало наставити о томе.

Citat
Nekim majkama bolesne dece je Bog uslišao molitvu pred ovom ikonom i dete ozdravio,
ali ... hajde da iznišpodaštavamo radost te majke i tog deteta,
hajde da izvrgnemo ruglu i taj dvodimenzioni prikaz Bogorodice, jer...

Шта кад је прође та радост? Хоће ли наставити да се моли кроз икону? Онда прелазимо у апсурд, у сујеверје. Можда је била добра жена и Бог јој је сва добра дела узвратио излечивши јој дете. Можда је била и најгора грешница, али јој Господ у свој својој величини, ипак подари здравље детету. Зашто да не? Бог је милостив. Тако барем кажу. Можемо то протумачити као жељу Свевишњег да је изведе на прави пут.

Међутим, ни Богородица ни икона немају везе с тим. Као што рекох раније, не треба иконе склањати или уништавати. Оне представљају неку врсту традиције. У мојој кући стоји икона Светог Луке, али нити је мазим, љубим, грлим и сл.
« Poslednja izmena: 03. Jan 2008, 02:34:29 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Атеиста нисам, духовит можда јесам, а истину свакако говорим.
То видим, нико као ја.
Црква јеста била феудалац и то не било који него највећи. За цркву су морали радити кметови и давати им десетину прихода. Утемељивач те цркве код нас је био Свети Сава.

Утемељивач Српске Православне Цркве је био свети Сава.
 Растко Немањић је био син деспота Стефана Немање који је био оснивач и владар прве Српске државе. Значи Растко Немањић се одрекао овоземаљског богатства и кренуо путем духовности замонашивши се на Светој Гори. Турци су га се и мртвог бојали и зато су спалили његове свете мошти и то није било довољно него би ви желели да га поново оскрнавите вашим безбожничким глупостима.
   

Stefan Nemanja nije bio despot nego zupan pa kralj. Nije bio vladar prve drzave  nego je ujedinio sa Dukljom, Travunijom, Zahumljem i bio je prvi krsteni vladar Srbije.
 (Stefan Lazarevic je bio despot.)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.