Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stetna elektromagnetna zracenja istina ili laz?  (Pročitano 48752 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
Sony xperia
Zivot je zivot. Sa svim svojim lekcijama. Nekim tezim, nekim laksim, nekim pogubnim. A lekcije su tu da se uce.

Sto se ovoga tice, jedna komparacija. Mikrotalasne peci rade na principu mikrotalasa. Ti mikrotalasi, najprostije receno, povecavaju vrenost energije u atomima. Sto za posledicu ima brze kretanje, sto se u nasem svetu ispoljava kao zagrevanje. Dovodom dovoljne kolicine energije, jelo ce prokuvati. Bila je pre neku godinu povika da dobar procenat, mislim oko 70-80% tih pecnica ne isijavaju dovoljno energije i jela ostaju nedokuvana. Zbog samog prodora mikrotalasa u strukturu materije samog jela, nije kao prenosioc toplote potrebna mast ili ulje.

Shodno tome, se dize i prasina za mobilne telefone. Samo mikrozracenje, podize temperaturu dela mozga. Kako kod koga i u kojoj kolicini zavisno od duzine upotrebe. Samim tim se i povezuje da to moze biti stetno. Medjutim, postoje standardi o kolicini isijane energije iz mobilnih. Sto ne znaci da je ona u okviru standarda ne stetna, vec u okviru neke vrednosti za koju se smatra da ne steti pri nekoj duzini vremenskoj izlozenosti tom i tolikom zracenju.
Zaboravlja se cesto, da i na samoj planeti, nisu sva podrucja sa istom kolicinom prirodnog zracenja. Na nekim mestima je i do 10x vece, pa ljudi i tamo zive. Naravno tokom vremena i generacija, njihov organizam se prilagodi. Ali za druge to mesto moze biti iritantno.

Zatim tu su i sami predajnici mobilne telefonije. A opet su i oni u okviru standarda za koji se smatra da su neskodljiva. Medjutim desava se, kao sto se desavalo, da se predajnik koji je preko 1 Kw nadje u gradskoj zoni zivljenja. Ti predajnici, te snage, mislim na radio i tv predajnike, po zakonu ne smeju biti jaci, u okviru gradske zone. Medjutim, narastanjem grada, on postane okruzen kucama ili zgradama. A onda novac postane problem pa se ne preseli na drugu lokaciju. Cesto ljudi koji su u blizini tih predajnika, ako imaju neke neonke, pricaju kako im nocu tinjaju. Smiley Mislim one i danju tinjaju iako su ugasene, ali nocu je uocljivije.

Samim zakonom je zabranjeno da se u soliterima, iza table za strujeomere, projektuje neka soba nekog stana. Posebno ako je spavaca. Medjutim, dovoljno je izmedju postaviti prostoriju za akomulatrosko napajanje stepenisnog osvetljenja i onda se moze postavljati soba. Sam strujomer ima u sebi elektromagnete koji opet zrace. Ali to je oklopljeno pa je samim tim zracenje dovedeno na najmanju mogucu meru i distancu delovanja.

Tako da pricati o tome ima podosta toga za reci. Ali dizati neku frku i paranoisati je malo preterano.

Neko pomenu geopatogena zracenja. Mislim da su japanci pre neku deceniju odradili neki uredjaj. Samo sto je tada mana tog uredjaja bila, da se morale poklopiti neki parametri. Tipa vlaznost vazduha, pritisak, vlaznost zemljista itd.
Mogu vam reci, probavao sam rasljarstvo i za divno cudo radi. Kako? Ne znam ali radi. A onda je na osnovu toga za tragaoce za zlatom, napravljen ili bolje receno su napravljeni uredjaji koji to pojacavaju. Iskreno, studirao sam semu, razmatrao je ali mi nije jasno sta pojacava. Znam na kojoj frekfenci rade, znam da se postavlja materijal koji se trazi, u jednoj kapsuli pri dnu antene i ta kapsula zasrafi a antena na njoj. Navodno ... jbm li ga sta navodno. Nije mi jasno da li i sta sa tim materijalom. Da pojacava frekfencu iz elektronike uredjaja? Kako? Da je u nekoj rezonansi, pa time i rezonantno polje za delovanje? Opet, kako?

Da ne duzim, ima svega i svacega, pa sta je kome milo kom misljenju da se prikloni.

Opet sto Bambina kaze, kada bi se pazilo na sve i svasta, ne bi smeli izaci. Mozda bi nam klavir pao na glavu ili neki meteorit. A da ostanemo pa samo da lezimo ... dobili bi uplau pluca ili bubrega.

Tako da ... zivite zivot.  Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2013, 22:47:08 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 238
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
mob
Sony Z5
Najviše zračenje imaju sledeći telefoni:
 1. Motorola MOTO VU204 [Verizon Wireless]
 2. T-Mobile myTouch 3G [T-Mobile]
 3. Kyocera Jax S1300 [Virgin Mobile]
 4. Blackberry Curve 8330 [Sprint, U.S. Cellular, Verizon Wireless, MetroPCS]
 5. Motorola W385 [U.S. Cellular, Verizon Wireless]
 6. T-Mobile Shadow [T-Mobile]
 7. Motorola C290 [Sprint, Kajeet]
 8. Motorola i335 [Sprint]
 9. Motorola MOTO VE240 [Cricket, MetroPCS]
 10. Blackberry Bold 9000 [AT&T] (Economy.rs, 12. septembar 2009)

Ali to je samo stetno za manju decu u razvoju i trudnice ali i to je malo vjerovatno.
« Poslednja izmena: 24. Feb 2013, 11:30:51 od Panisher21 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Zračenje podzemne vode,Hartman,Curry rađena su naučna istraživanja. Štetnost ovih prirdnih zračenja je frekvencija i pojačan magnetizam,na svakom Hartmanovom čvoru,Curryjevom čvoru ili žili podzemne vode mjeri se odrđena frekvencija i pojačan magnetizam. Možemo kupiti uređaje(naučne uređaje) koji mjere frekvenciju i magnetizam i lagano proći prostorom i doći do zaključka da se upravo događa svakih 2-2. 5m(Hartman) i 3. 5-4m(Curry). Onda neko kaže nije naučno i medicinski dokazano da ova jačina frekvencije i magnetizma stvaraju nama zdrastvene probleme. Pruža se prilika tko želi da čita između redaka,osobe koje rade na radarima mogu raditi 6mj i onda je obavezena pauza 6mj(radi neke druge poslove nije na radaru) , za taj posao ima benificriani radni staž. Piše u zakonu (pravilniku) i zaštiti na radu iz kojeg razloga mora na ovaj način raditi a to je doza izloženosti elektro magnetnog zračenja i frekvenciji. Pitanje je kako navedeno zračenje štetno je za osobu koja radi na radaru a nije za osobe koje žive u kućama i zgradama pored radara?!Strojovođe imaju pravo na staž sa povećanim trajanjem(beneficirani radni staž) tako da 12 mjeseci povedenih na poslu računa se kao 18 mjeseci uplaćenog radnog staža. Opet se pitanje nameće samo po sebi,kako naponska mreža štetna je strojovođi a nije osobama u kućama i zgradama pored te iste naponske mreže(pruga) ?! Radnici koji rade na održavanju na dalekovodima, štetno je tih par sati koji rade na dalekovodu a osobama koji žive pored godinama nije?! Ima puno ovakih primjera koji su nama ostavljeni da ih jednostavno čitamo između redaka. Hartmanov čvor,Curry,podzemna voda i druga prirodna zračenja imaju slabiju frekvenciju i magnetizam ali izloženi smo konstantno i godinama.

« Poslednja izmena: 06. Okt 2013, 12:13:26 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Duboko u šumama Amazonije

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 9116
Zastava Duboko u sumama Amazona
OS
Windows 7
Browser
MSIE10.0
mob
Nokia 2610
mi smo ustvai okruzeni mikrotalasnim I elektromagnetnim zracenjem sa svih strana pa bilo da smo u kuci, na ulici, u prirodi ili ronili pod vodom. Prakticno smo izlozeni svuda I odasvuda raznovrsnim intenzitetima zracenja kao I razlicitim frekvencijama. U blizini radio predajnih antenna, naprimer, u sudu sa vodom do odredjene visine (kada dodje do interverencije talasa) mozete grejati vodu I kuvati rucak besplatno, e a sta se ono tada sve kuva u nama? Izlaganjem ovim vrstama zracenja dolazi do stimulnsa nekontrolisanog rasta zivih celija odnosno do njihovog mutiranja I eto ti belaja - cika raka je zakucao na pragu nasega zdravlja. Fakticki treba ovo pojednostaviti, da li utice ili ne? Mi se jednostano nalazimo u takvom okruzenju kao da smo u nekoj vrsti mikrotalasne furune.
Ova zracenja nisu svuda ista na zemljinoj kugli. najveca su u visoko urbanizovanim sredinama gde se ima velika potreba za njima. Ako zelite da se malo oslobodite svega ovoga odite u pustinju Atacamu u Chileu ta mo svega toga nema. U blizini je obala Pacifika bogatog ribljim svetom I evo formule da produzite svoj zdrav zivot. Ali zivecete kao malobrojni indijanci kojui su se preorijentisali na priobalni ribolov.
Pustinja Atacama je interesantna po tome sto je njeno tle slicno MArsovom pa se tamo snimaju sekvence filmova koji se odnose na Mars I neke slicne planete. Na rubu Atakame na Andima su postavljeni mocni opticki I radio teleskopi za osmatranje svemira jer im tu pogoduje jer im je cist etar.
Ajd da ne pisem dalje sve toga ima u mnogim naucnim I strucnim radovima samo ih treba pronaci, a dotle ne brinite se jer sta je tu je I sta se tu moze kada je takva situacija I vreme u kojemu zivimo.
IP sačuvana
social share
zummba zlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.