Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stenogrami o prisluškivanju sudije i članova i pomagača Jotkine grupe  (Pročitano 1837 puta)
16. Feb 2006, 22:36:31
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
 Stenogrami o prisluškivanju sudije i članova i pomagača Jotkine grupe
Jotka iz pritvora planirao letovanje

Još nije poznato koje je kolege iz Vrhovnog suda Srbije sudija Ljubomir Vučković pokušao da uvuče u korupcionašku kombinaciju za izvlačenje vođe kruševačke grupe Zorana Jotića Jotke iz zatvora. Ali da je Vučković imao nameru da u ovu igru uvede i nekog od sudija koji su sa njim bili u veću koje je 22. septembra prošle godine trebalo da odlučuje po žalbi na prvostepenu presudu kojom je Jotka osuđen na 12 godina zatvora, pokazuju transkripti prisluškivanih telefonskih razgovora koje je juče objavio nedeljnik „Vreme“.

U Veću Vrhovnog suda koje je odlučivalo o Jotki i njegovoj grupi, osim Vučkovića, bili su Milena Inić-Drecun, Slobodan Rašić, Goran Čavlina, Bane Cvetković i Dragan Aćimović.

„Stigla gospođa“

Razgovor od 31. avgusta između Vučkovića i Ljubinka Gobeljića, optuženog da je sudiji dao mito za poništenje presude i puštanje Jotića na slobodu, prema transkriptu, tekao je ovako:

Vučković: Evo me u kancelariji još, nešto gledam neke teorije.

Gobeljić: Dobro, ništa nisi uradio još?

Vučković: Stigla je gospođa.

Gobeljić: A još nisi bio sa njom?

Vučković: Jeste, seli smo, razgovarali, nju je predsednica zamolila nešto drugo da uradi danas i zato nismo stigli, ali ja mislim da će biti onako kao što smo se dogovorili.

Gobeljić: Dobro, a kad ćemo imati potvrdu?

Vučković: Sutra.

„Potvrda“, međutim, nije telefonski zabeležena, jer su sutradan utihnuli mobilni aparati svih aktera ove afere.

„Isključite aparate, slušaju nas“, bilo je, kako navodi „Vreme“, poslednje uputstvo koje se čulo iz do tada usijanih telefona Vučkovića, Gobeljića, Jotke...

Gangsterska mreŽa

O nameri da se još neke sudije uvuku u igru govori i telefonski razgovor obavljen 4. jula prošle godine između Gobeljića i Zorana Jotića Jotke, koji je poziv primio u ćeliji beogradskog Okružnog zatvora.

Gobeljić: Brate, sve je u redu, i juče mi je bio mali sa devojkom kući i danas sam bio sa njim.

Jotka: Je l’ držiš to pod kontrolom?

Gobeljić: Maksimalno...

Jotka: Znači ideš u Beč.

Gobeljić: I vraćam se, razumeš, ali samo da znaš da je ovaj moj i da je upleten u sve mreže sa mnom.

Jotka: Dobro, a je l’ drži onu dvojicu?

Gobeljić: Maksimalno, znači maksimalno.

Jotka: Znači, stoji iza onoga što smo se dogovorili.

Gobeljić: Pa, brate, kako može da ne, genije.

Istog dana Gobeljić se čuo i sa sudijom Vučkovićem.

Gobeljić: Šta radiš, genije moj?

Vučković: Ništa, dve stvari. Stigla je ova za dogovor, definitivno danas imamo sastanak, to je jedno od opšteg značaja, danas se nalazim i sa onim što smo se dogovorili.

Gobeljić: Ajde, molim te, da se vidimo kad završiš to danas da mi i jedno i drugo kažeš, ali insistiraj danas na ovome sa ženom, ali što pre u onom mesecu.

Opuštanje uz „mladu“

U avgustu Vučković je već, kako tvrdi u razgovorima, utanačio stvar. Jotka i njegova ekipa računali su da 22. septembra izađu iz pritvora i odu na letovanje. U međuvremenu, Gobeljić je sudiji Vučkoviću poslao i jednu svoju prijateljicu za „opuštanje“.

To je bila i jedna od tema njihovog razgovora vođenog 5. avgusta.

Gobeljić: Šta radiš, genije moj dobri?

Vučković: Evo, ništa još.

Gobeljić: Da li se sa mladom opuštaš?

Vučković: Pomalo, pomalo.

Gobeljić: Bravo, Ljupče moj.

Vučković: Trudim se, svega pomalo, ne sme ničeg da bude previše.

Gobeljić: Dobro, kad dođeš, imam jednu specijalnu stvar da ti dam, ali nikome ne smeš da pričaš jer će me razbiti. Ta stvar sve produžava. Eto, brate, molim te, zvao me ovaj tamo, žene, je l’ smemo mi do 20. da uplaćujemo letovanje.

Vučković: Dobro, dobro. Sve okej. Slobodno.

Sudija Vučković uhapšen je 14. septembra zbog sumnje da je primio mito. Istog dana uhapšen je i Gobeljić, ali i zamenik specijalnog tužioca Milan Radovanović, osumnjičen za odavanje službene tajne. Skoro mesec dana kasnije uhapšen je i Jotkin kum, Nenad Jovanović, zvani Mali Bidža. Pored njih, optužnicom su obuhvaćene i Radovanovićeva supruga Mira, kao i folk pevačica Lela Andrić.


Izvor: Blic \ T. M. S
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
BlackBerry bold 9000
Pa ceo grad zna da je gospođa ustvari sudija Drecun, mama gospođice drecun, ex-šefice kabineta Bože Đelića i sada nešto slično kod Borisa Tadića. Tek da se zna...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.