Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stečajna mafija najlakomija na novac  (Pročitano 12691 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
"Radulović nije želeo da proda C market Miškoviću"
Autor: Beta - Tanjug | 19.07.2007. - 17:35

U nastavku suđenja grupi poznatijoj kao "stečajna mafija" danas su saslušana tri svedoka, među kojima i nekadašnja sekretarica direktora C marketa Ljiljana Bošković, koja je rekla da su svi zaposleni u toj firmi, kao i direktor Slobodan Radulović bili za to da se C market proda, ali ne Miroslavu Miškoviću.
Bošković je istakla da je 10. februara 2006. godine u 19 sati u prostorijama C marketa održan sastanak kome su prisustvovali Slobodan Radulović, Milan Beko i Miroslav Mišković. Do sastanka je došlo tako što je Beko, kako je rekla, pozvao i zamolio je da pronađe Radulovića, "kako bi se njih dvojica (Mišković i Radulović) u toku dana konačno sastali da popričaju". Posle sastanka, prema njenom svedočenju, Radulović je izašao i saopštio prisutnima da više nije direktor C marketa već Primera C. Bošković je navela da je pre sastanka Beko zamolio da u Radulovićev kabinet niko ne ulazi dok ne završe, dodajući da je primetila, na ekranima sigurnosnih kamera na ulazu u zgradu kompanije, da se u toku sastanka okupljaju neki ljudi među kojima i članovi Upravnog odbora C marketa.
"Njih trojica su se sasvim normalno rastali. Radulović je delovao smireno.", istakla je ona i navela da su joj odmah nakon sastanka, novi članovi upravnog odobra C marketa, za koje je kasnije saznala ko su, oduzeli pečat kompanije.
"Kako su ta lica obaveštana da treba da dođu na sastanak Upravnog odbora ja ne znam, ja ih nisam pozvala niti je to učinio sekretarijat kompanije", rekla je Bošković.
"Za kratko vreme je sve urađeno i dešavalo se u minutama-sekundama", istakla je ona i predočila da je odmah posle sastanka promenjeno i obezbeđenje na ulazu zgrade.
Prema njenim rečima, u vreme kada je priča sa privatizacijom C marketa bila aktuelizovana - avgust i septembar 2005. godine, u C market je često dolazio i tadašnji sekretar Vlade Srbije Dejan Mihajlov i sastajao se sa direktorom Radulovićem, ali je i direktor C marketa išao u zgradu vlade na sastanke sa Mihajlovim. I Danko Đunić je, kako je navela Boškovićeva, u tom periodu periodu više puta dolazio u kancelariju generalnog direktora C marketa. Bošković je rekla da je Radulović jednom prilikom posle sastanka sa Đunićem u prostorijama C marketa, izašao iz kancelarije i njoj i drugoj sekretarici koja je bila pristuna rekao da je Đuniću saopštio da će "raščistiti sa Miškovićem u vezi C marketa" i da mu kompaniju neće prodati.
Ona je takođe navela da zna da je u periodu privatizacije C marketa održan sastanak i kod predsednika vlade Vojislava Koštunice, ali ne zna ko je sve bio prisutan na tom sastanku niti o čemu je tačno bilo reči.
Nekadašnji direktor nabavne službe u C marketu Zorka Bogunović govorila je i o Eko produktu kao jednom do najvećih dobavljača C marketa. Ona je navela da se u C marketu ponekad pojavljivao problem visokih cena nekih proizvoda pojedinih dobavljača, u odnosu na konkurentske kuće, ali je istakla da je sniženje cena uvek išlo na teret Eko produkta.
Iako se očekivalo da će se zamenik specijalnog tužioca Branislav Živković danas izjasniti o predlozima za puštanje iz pritvora otpuženih, to je ipak ostavljeno za sutra. Suđenje će biti nastavljeno sutra u 09.30 u Posebnom odeljenju Okružnog suda u Beogradu.

Ukinuto rešenje za puštanje Jolovića i Brašnjovića

Vrhovni sud Srbije saopštio je danas da je ukinio rešenje Specijalnog suda kojim je za dvojicu optuženih u aferi "stečajna mafija" prihvaćeno jemstvo za puštanje iz pritvora.
Predmet je vraćen prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje.
Sud je uvažio žalbu specijalnog tužioca i ukinuo rešenje kojim je Specijalni sud prihvatio jemstvo od 100.000 evra za puštanje iz pritvora optuženog Nemanju Jolovića i 50.000 evra za Milinka Brašnjovića.
U obrazloženju rešenja navodi se da prvostepeno rešenje Posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu sadrži bitne povrede odredaba krivičnog postupka jer nisu dati dovoljni i jasni razlozi ni za ukidanje pritvora optuženima, niti za visinu određenih jemstava.
Sudsko veće Specijalnog suda prihvatilo je 10. jula predlog za puštanje njih dvojice iz pritvora uz obrazloženje da će položeno jemstvo biti dovoljna garancija da oni ne pobegnu iz zemlje i da se odazivaju na poziv suda da prisustvuju suđenju.
Sudija Dušan Vojnović naveo je tada da je proteklo dosta vremena od kada su dvojica okrivljenih u pritvoru, i da više ne postoji bojazan da će oni uticati na svedoke jer je najveći broj već saslušan.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
"Stečajna mafija": Jasmina Kojić na slobodi
Autor: Tanjug | 20.07.2007. - 17:10

Sudsko veće posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu odlučilo je danas da ukine pritvor i odmah pusti na slobodu Jasminu Kojić, pripadnicu grupe optužene za privredni kriminal i malverzacije u privredi, poznatiju kao "stečajna mafija".
Predsedavajući veća Dušan Vojinović rekao je da je sud takvu odluku doneo jer smatra da Kojićeva ne može da utiče na svedoke s obzirom na to da je većina svedoka u vezi sa krivičnim delima koja joj se stavljaju na teret već svedočila. Vojinović je rekao da je sud privremeno oduzeo Kojićevoj pasoš i da će putna isprava biti predata Policijskoj upravi u Beogradu.
Veće je odbilo predloge za ukidanje pritvora Nemanji Joloviću, Milinku Brašnjoviću, Delinki Đurđević, Goranu Kljajeviću, Sekuli Pjevčeviću, Radisavu Jocoviću i Zoranu Jovanoviću. Advokat Pjevčevića, Vladimir Petrović, zatražio je izuzeće predsednika i članova veća, kao i specijalnog tužioca Slobodana Radovanovića i njegovog zamenika Branislava Živkovića zbog neprincipijelnosti, pristrasnosti i donošenja odluka pod pritiskom.
Branioci Jolovića i Brašnjevića, posle odluke Vrhovnog suda da ukine prvostepeno rešenje o ukidanju pritvora dvojice optuženih uz ponuđeno jemstvo, ponovo su predložili danas puštanje iz pritvora svojih klijenata ali uz povećanje jemstva na 200.000 i 100.000 evra.
Advokati Pjevčevića obrazložili su predlog za ukidanje pritvora bivšeg direktora Kreditno-eksportne banke (KEB), istakavši da je ponuđeni iznos od oko milion evra više nego dovoljan kao garancija da Pjevčević neće pobeći. Za puštanje na slobodu Pjevčevića ponuđena je hipoteka na imovinu u iznosu od oko 900.000 evra. Prema rečima njegovih advokata, Pjevčevićeva supruga ponudila je hipoteku na stan u kojem njegova porodica živi a koji je procenjen na oko 450.000 evra, brat od tetke ponudio je stan koji je procenjen na 100.000 evra, a stric iz Užica kuću čija je vrednost procenjena na 350.000 evra. Pjevčevićevi branioci ranije su za jemstvo ponudili 100.000 evra, ali je sudsko veće taj predlog odbilo uz obrazloženje da je iznos za koji ga optužnica tereti daleko veći od predloženog jemstva.
Predlog za ukidanje pritvora istakli su i branioci Jasmine Kojić i ponudili, kao alternativu, jemstvo uz hipoteku na stan u kojem živi njena porodica. Advokati bivšeg predsednika Trgovinskog suda u Beogradu Gorana Kljajevića, takođe su dostavili predlog za puštanje na slobodu svog klijenta uz ponuđeno jemstvo u iznosu od 100.000 evra. Prema navodima Kljajevićevih branilaca, ova suma obezbeđena je tako što je Kljajevićeva majka ponudila hipoteku na stan koji je procenjen na oko 130.000 evra. Predloge za ukidanje pritvora dostavili su danas i advokati Zorana Jovanovića, Radisava Jocovića i Delinke Đurđević. Advokat Đorđa Kolašinca zatražio je razdvajanje postupka koji se vodi protiv klijenta kojeg zastupa obrazloživši zahtev činjenicom da krivična dela za koja se Kolašinac tereti ne spadaju u organizovani kriminal i nisu u vezi sa ostalim slučajvevima. Sudsko veće je, međutim, i taj predlog danas odbilo.
Sledeći pretres je zakazan za septembar i trajaće od 10. do 14. i od 24. do 28. septembra.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Vođe stečajne mafije puštene iz pritvora
Autor: V.Z.C.-P.V. | Foto: V. Lalić | 31.07.2008 - 06:07


BEOGRAD - Optuženi kao vođe stečajne mafije Goran Kljajević (49), Sekula Pijevčević (43) i Jelica Živković (54) izašli su juče iz pritvora po odluci Vrhovnog suda, koji je usvojio njihove žalbe i u daljem toku suđenju braniće se sa slobode.

Oni su napustili CZ juče u 18 sati. Prva je izašla Jelica Živković koju je na kapiji čekao sin Miloš. Nakon pozdrava sa sinom novinarima je kratko rekla „ Ne želim da dajem izjave, izvinite“, a zatim je otišla kolima. Pet minuta kasnije izašli su Kljajević i Pijevčević. I oni su ćurali, jer, kako je rekao Pijevčević, novine nisu profesionalno pisale o slučaju. Interesantno je da njih niko nije čekao ispred zatvora, već su kućama otišli taskijem. U obrazloženju odluke Vrhovnog suda navodi se da više ne postoje osnovi za produženje pritvora koji se odnose na opasnost od bekstva optuženih, koji su važili od 12. aprila 2006. kada su uhapšeni. Specijalno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv 35 pripadnika kriminalne grupe, u javnosti poznate kao stečajna mafija, 11. oktobra 2006, i na teret im je stavilo da su nezakonito prisvojili oko 50 miliona evra tako što su u više slučajeva kupovali po znatno nižim cenama preduzeća u stečaju i uzimali proviziju od njihove prodaje. U optužnici se ističe da ukradeni novac nije otkriven i da je Slobodan Radulović, direktor „C marketa“ i jedan od vođa mafije, koji je u bekstvu, „spreman da svojim finansijskim sredstvima pomogne ostalim članovima da se osujeti vođenje krivičnog postupka, pa i da im tim sredstvima omogući bekstvo“. U optužnici se tužilaštvo poziva na prisluškivane razgovore i podseća da je zabeleženo da Pijevčević navodi da njegova imovina iznosi 15 miliona evra i da je razmišljao da bude guverner NBS.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Miljko Radisavljević, specijalni tužilac za organizovani kriminal za "Blic nedelje" tvrdi
Ukidanje pritvora Kljajeviću i Pjevčeviću opasan presedan
Autor: M. Ilić | Foto: J. Vučetić | 03.08.2008 - 00:01



Odluka Vrhovnog suda Srbije o ukidanju pritvora optuženima Sekuli Pjevčeviću, Jelici Živković i Goranu Kljajeviću je pogrešna i predstavlja opasan presedan. Ovakvim odlukama se dezavuiše rad ne samo tužilaštva, već i policije, istražnih sudija, a u velikoj meri i Veća pred kojim se vodi glavni pretres. Voleo bih da grešim, ali mi se čini da će zbog ovakve odluke nastavak glavnog pretresa u ovom predmetu u velikoj meri biti otežan- kaže u intervjuu za "Blic nedelje" specijalni tužilac Miljko Radisavljević.

Mnogi će biti iznenenađeni ovakvom vašom reakcijom i javno izrečenim ocenama?
- Poznato je da do sada nisam komentarisao ni jednu odluku suda donetu u krivičnim postupcima pokrenutim od strane Specijalnog tužilaštva, ali ovaj slučaj navodi me da učinim izuzetak. Razlog tome je i što ne postoji adekvatno pravno sredstva koje bi omogućilo prispitivanje sporne odluke koja otvara previše spornih pitanja.

Na šta konkretno mislite?
- Da li je u ovom trenutku pred bilo kojim sudom u Srbiji u toku krivični postupak zbog krivičnih dela korupcije, zloupotreba, koji po broju okrivljenih, visini pribavljene imovinske koristi, pričinjenoj šteti, povezanosti aktera iz različitih struktura društva, ulogama, složenim i brojnim aktivnostima koje su imale za zajednički cilj pribavljanje imovinske koristi, koji se može porediti sa ovde pominjanim postupkom?

Da li se time šalje poruka da su krivična dela korupcije postala društveno manje opasna?
A Srbija je upravo nakon pokretanja ovog krivičnog postupka u velikoj meri popravila rejting na listi država u kojima je prisutan problem korupcije.

Javnnost interesuje i dokel se stiglo u rasvtljavanju ubistva Slavka Ćuruvije?
Do sada prikupljeni dokazi još nisu dovoljni da bi Specijalno tužilaštvo moglo da podnese zahtev za sprovođenje istrage zbog ubistva novinara Slavka Ćuruvije. Nadam se da ćemo s novim kadrovima u bezbednosnim strukturama biti u prilici da napravimo odlučujući, ali i najteži korak -otkrivanje počinilaca ovog krivičnog dela .

Nadanja da će zločince ubrzo stići ruka pravde podgrevala su i obećanja iz vaše kuće?
- Možda su neka obećanja u vreme preuzimanja predmeta i nakon toga olako data. Ubistvo Ćuruvije je jedan od najznačajnijih događaja kojim se Specijalno tužilaštvo bavilo i bavi. Aktivnosti koje smo dosad preduzeli imale su dva cilja. Prvo, da kroz istražne radnje obezbedimo relevantne dokaze za krivični postupak koji može da bude pokrenut nakon otkrivanja učinilaca krivičnog dela. Drugo, da se istražnim radnjama olakša policiji posao na otkrivanju nepoznatih učinilaca, što je primaran zadatak. Onim što je da sada ostvareno na ovom drugom planu nismo zadovoljni, kao ni celokupna javnost.

Rusija je odbila da Srbiji izruči Stanka Subotića. Da li biste pristali na predlog advokata da njihov klijent dođe ovde, ali da mu se uz kauciju dozvoli da se brani sa slobode?
- Takav predlog u ovom trenutku ne postoji i o jednoj hipotetičkoj situaciji ne želim da se izjašnjavam i prejudiciram stav tužilaštva. Podsetiću da je protiv optuženog Subotića pritvor određen po više osnova, a ne samo zbog opasnosti od bekstva. Zbog toga je sud odbijao predloge za određivanje jemstva koji su do sada podnošeni. Sigurno je da tužilaštvo i u postupanju u predmetu protiv Subotića i drugih neće praviti bilo kakve izuzetke niti odstupati od svojih stavova.

Do sada su procesuirane tri grupe koje se bavile krijumčarenjem cigareta. Hoće li biti krivičnih postupaka i protiv drugih kriminalnih grupa koje su pominju u policijskom izveštaju "Mreža"?
- Policija prikuplja podatke i obaveštenja i o aktivnostima drugih lica koja su učestvovala u ovim ilegalnim poslovima. Da li će biti novih postupaka, zavisi isključivo od kvaliteta prikupljenih dokaza. Treba imati u vidu da se radi u krajnje otežanim uslovima, jer je reč o događajima od pre desetak i više godina.

Specijalno tužilaštvo je iniciralo postupke protiv zamenika republičkog tužioca Milorada Cvijovića i bivšeg beogradskog okružnog tužioca Radeta Terzića, ali su oba prebačena u nadležnost redovnog suda, odnosno tužilaštva. Ostao je utisak da su oba postupka vođena pod nečijim pritiskom.
- Oba postupka su pokrenuta pre mog stupanja na ovu dužnost i ne mogu da komentarišem utiske o kojim govorite. Pomenuti postupci se nisu na istovetan način našli u nadležnosti redovnih pravosudnih organa. U postupku protiv Cvijovića, Posebno odeljenje (Specijalni sud) se oglasilo nenadležnim za postupanje po optužnici Specijalnog tužilaštva. Za razliku od toga, u slučaju Terzić, odlukom Specijalnog tužilaštva predmet je ustupljen nadležnom "redovnom" tužilaštvu. Odluka u predmetu Terzić je jedna od prvih koju sam morao da donesem kao specijalni tužilac. Kada su analizirani dokazi do kojih smo došli tokom istrage, zaključeno je da polazna teza o Terziću, kao članu "zemunskog klana" nije potvrđena. Uvažavajući takvu činjeničnu realnost, doneta je jedina moguća odluka. Da nismo tako postupili, siguran sam da bi to učinio sud.

Zakon o oduzimanju imovine
Otvorili ste više frontova protiv organizovanog kriminala. Koji oblici ovog zla su najrašireniji u Srbiji?
- Sudeći po krivičnim postupcima koje smo pokrenuli, najzastupljenija su krivična dela koja se odnose na proizvodnju i prodaju narkotika, kao i ona protiv službene dužnosti i privrede.Jedna od osnovnih karakteristika organizovanog kriminala je vršenje krivičnih dela koja obezbeđuju sticanje velike imovinske koristi-bogatstva. zato je izuzetno važno da se u ovim postupcima izriču mere oduzimanje imovinske koristi i da se što pre donese Zakon o oduzimanju imovine proistekle iz krivičnog dela.

Predmet o ubistvu premijera
Posle prvostepene presude za atentat na premijera Đinđića, Specijalno tužilaštvo je formiralo neku vrstu dosijea o političkoj pozadini ovog zločina. Da li ste u međuvremenu došli do nekog podatka ili činjenici koji bi otvorile mogućnost za pokretanje krivičnog postupka protiv novih lica?
- Više puta sam odgovarao na ovo pitanje i sada ističem da se tužilaštvo neće baviti političkom pozadinom bilo kog događaja, pa ni pomenutog. Takve ocene trebalo bi da daju istoričari, politikolozi i drugi. Tužilaštvo interesuju krivično-pravni aspekti tog događaja. Postupak koji je pokrenut povodom atentata na premijera dr Zorana Đinđića još nije pravosnažno okončan. Treba sačekati odluku Vrhovnog suda Srbije i videti koje će činjenice nakon toga biti pravosnažno utvrđene. Tek potom možemo razmatrati da li ima drugih događaja, segmenata samog atentata ili aktivnosti pojedinaca, koje nisu krivično-pravno u potpunosti razjašnjene.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.