Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Statistike o citanju i necitanju u miloj nam Srbiji  (Pročitano 9323 puta)
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


koncentrat 100%

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 546
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6020
ljudi hoce da citaju,al da ih se ne tera,primer iz skole nastavnik ti kaze nauci ovo,ono i ti jednostavno pruzas prirodni otpor prema tome,nemogu ovo da ucim,ma ne mogu............a kad ti je dosadno i kad nemas sta da radis isto to mozes da citas i da naucis bez problema,koje knjige ti preporucujes,imas nesto interesantno, Smile

to je fazon ...ne teraj ljude da citaju,pusti ih da se sami zauinteresuju

ja sam pao prvi razred u skoli jer nisam hteo da ucim,posto je bila pauza,i jednostavno od dosade sam citao knjige onako radi reda i sve naucio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a da sam to radio u skoli nista ne bi naucio

a kad te neko tera..je si li naucio ovo,daj da te preslisam,da vidim lekciju...tako covek jednostavno ne moze da cita i pamti i pruza otpor prema gradivu

a ovako sednes,dosadno ti,popijes sok uzmes da procitas nesto i zaglibis se i zainteresujes se Smile

ustvari ja jos idem u skolu,dolazim na motoru,kad odvalim 200 na sat sve ispari iz glave i sve zaboravim Smile
« Poslednja izmena: 26. Maj 2008, 14:39:43 od Serbmen*_* »
IP sačuvana
social share
Siberia/Serbia,Sibe/Srbi,Siberian/Serbian,stara i zaboravljena sirbska postojbina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 


momak....uzmes malo dostojevskog,majakovskog,kafku....da vidis kako ce ti biti zanimljivo Smile

e ako ce to da mu bude prvo stivo, tesko da ce ikad vise da uzme knjigu u ruke  Smile
... pocne se od neceg prilagodjenog uzrastu i interesovanjima ...  Smile al' sta ja znam o tome, ja samo volim knjige i umetnost uopste, sto mi, naravno, ne daje za pravo da svoje pristrasno misljenje smatram jedino ispravnim  Smile
polazim od toga da knjige covek treba zavoleti da bi ih citao i van skole i nakon skolskih dana.

u skolama te teraju (doduse sto se mora, mora se, ako hoces nesto da naucis) da citas sve sto su oni zamislili da treba, izgleda upravo vodjeni ocekivanjem (podstaknutim ovakvim statistikama) da djaci vise nikad knjigu nece uzeti u sake  Smile
stvarno bi taj plan i program trebalo malko 'pospremiti'  Smile
sta im je cilj, da deca postanu citaoci i ljubitelji knjige kroz prilagodjen uvid u knjizevnost, ili da natrpaju u isti kos babe dostojevskog i zabe aristofana, pa ko prezivi  Smile 
i matematicke funkcije retko kome trebaju, oni koje to zanima ce otici na pmf ili vec gde... ali knjige su drugo.
jer, ljudi ne pisu knjige za studente i diplomce knjizevnosti (kao sto ne slikaju slike za istoricare umetnosti).   cilj srednjoskolskog programa bi morao biti drugaciji, prvenstveno bi morao biti usmeren ka tome da djaci knjigu i umetnost uopste zavole... uz neki najopstiji, najmanje presirajuci uvid u knjizevne ili umetnicke tokove.  
« Poslednja izmena: 26. Maj 2008, 16:09:26 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
e ako ce to da mu bude prvo stivo, tesko da ce ikad vise da uzme knjigu u ruke

a sto? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile
cek, cek...  pa ti ozbiljan? stvarno ne znam kako zamisljas da neko ko ima averziju prema knjigama otpocne svoju citalacku karijeru bas sa dostojevskim, ili kafkom... ja bih da ti to meni objasnis, ako mozes   Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


koncentrat 100%

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 546
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6020
necu da idem u skolu,ne ne necu skolu,ne ne necu u skolu jednostavno necu i necu Smile

zasto me teras kasd necu,ostavi me na miru,necu da citam,necu da ucim,necu da pisem necu i tacka Smile

ali zato da vidis Smile Smile Smile neke seljake u 40 i nekoj dolaze vanredno,kaze jedan lik ma pusti,poslali me da ucim,jer nisam ucio kad sam bio u tvojim godinama hahaha Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Maj 2008, 20:45:30 od Serbmen*_* »
IP sačuvana
social share
Siberia/Serbia,Sibe/Srbi,Siberian/Serbian,stara i zaboravljena sirbska postojbina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
mene uzasno nervira ta prica o nepismenoj srbiji i srbima, pravo da vam kazem.... gotovo jednako koliko i kunjava nad natalitetom  Smile (videla sam sad tamo negde neku temu o vrticima i bas sam postala mineralno raspolozena Smile )

lako je kukati, praviti statistike... reci kako omladina ili srbi uopste nece da citaju, nece da radjaju, nece da rade... ma sve nas treba zatvoriti u neki logor gde cemo samo da citamo, sadimo paradajz i mnozimo se  Smiley 1

.... bas me zanima ima li neka statistika o tome koliko mlad svet cita... ove ankete koje obuhvataju i staru populaciju koje je u srbiji najvise, a koja je dobrim delom bukvalno polupismena, ili zavisna od tv-a a ne pisane reci (mada stari ljudi najvise od svih citaju na pr. novine, cak i oni na selu, a i novine spadaju u pisanu rec), ne mogu bas ozbiljno da racunam kao reprezentativni uzorak  Smile
« Poslednja izmena: 27. Maj 2008, 11:38:26 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Smile
cek, cek...  pa ti ozbiljan? stvarno ne znam kako zamisljas da neko ko ima averziju prema knjigama otpocne svoju citalacku karijeru bas sa dostojevskim, ili kafkom... ja bih da ti to meni objasnis, ako mozes   Smile
macko....stize objasnjenje Smile Smile

da li ti mislis da ce neko vise da se zainteresuje za knjige ako prvo procita sabrana dela danijele stil( Smile) ili treba da krene sa velikanima kao sto su dostojevski,kafka,kami.... Smile

procitati lepo "kockara".....sesti i ide razmisljanje:ne verujem da ima teze knjige od ove....pa se onda procita "zlocin i kazna" pa "proces"....i posle nekoliko dana se nadjes sa gomilom knjiga slicne tematike(i tezine) na svom stolu.....bar je tako bilo u mom slucaju Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
a bwe mrgec, valjda ima nesto izmedju danijele stil i kockara...? Smile

autostoperski vodic kroz galaksiju, na pr.  Smile

neke knjige koje nisu teske i ne boli glava od njih, ali su interesantne iako nisu ljubici  Smile
onako neke, koje ti omogucavaju da mastas, vozas film, neki svoj ....
a i ta vrsta literature opet zavisi od uzrasta i interesovanja Smile

ja sam pocela od kiplinga, ako me secanje dobro sluzi...  Smile
imala sam vise od 6 godina, u svakom slucaju... to su bile moje prve prave knjige, tj. price, koje pamtim... u smislu da su ostavile neki utisak na mene i zainteresovale me za druge knjige Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
a bwe mrgec, valjda ima nesto izmedju danijele stil i kockara...? Smile

autostoperski vodic kroz galaksiju, na pr.  Smile

neke knjige koje nisu teske i ne boli glava od njih, ali su interesantne iako nisu ljubici  Smile
onako neke, koje ti omogucavaju da mastas, vozas film, neki svoj ....
a i ta vrsta literature opet zavisi od uzrasta i interesovanja Smile

ja sam pocela od kiplinga, ako me secanje dobro sluzi...  Smile
imala sam vise od 6 godina, u svakom slucaju... to su bile moje prve prave knjige, tj. price, koje pamtim... u smislu da su ostavile neki utisak na mene i zainteresovale me za druge knjige Smile
naravno da ima izmedju nesto....stephen king na primer Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile

e pa... molim lepo, to nas vraca na podtemu teme: a sta to citaju ti koji citaju, posto sem klasika knjizevnosti jos more knjiga postoji  Smile

sem toga, vreme je nastavilo da tece i nakon kafke... pa covek je pisao pre 100god.  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.