Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Starac ubio ženu, a snaha umrla od šoka  (Pročitano 2921 puta)
25. Maj 2006, 00:51:44
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple 15
Starac ubio ženu, a snaha umrla od šoka

VALJEVO - Valjevska policija uhapsila je Savu Ninića (77) iz sela Dupljaj kod Valjeva zbog sumnje da je juče oko 7.30 časova kuhinjskim nožem ubio suprugu Verku (71).

Policija je prilikom uviđaja, u dvorištu Ninića, u susednoj kući pronašla i leš Jovanke Ninić (90), snahe Save Ninića, koja je bila udata za njegovog pokojnog brata. Na telu nije bilo vidljivih tragova nasilja, pa se pretpostavlja da je starica pala i preminula od šoka ili srčanog udara pošto je videla leš jetrve.

Zločin se dogodio u njihovoj porodičnoj kući u odžakliji, velikoj prostoriji dnevne kuće koja služi za krsnu slavu. Kako saznaje „Blic“ iz pravosudnih izvora, Sava je suprugu dok je ležala na podu usmrtio sa više udaraca kuhinjskim nožem u grudi. U to vreme sin Radoje Ninić, koji živi sa njima u staroj kući, bio je odsutan.

Vreme smrti nije utvrđeno, te je Milan Aleksić, dežurni istražni sudija Okružnog suda u Valjevu, koji je obavio uviđaj, naredio obdukciju oba leša, koju će tokom popodneva u prosekturi valjevske bolnice obaviti veštaci sudske medicine Instituta za bezbednost MUP-a Srbije iz Beograda.

Zločin su prijavile komšije koje su redovno obilazile Niniće, s obzirom na to da su bili stari i bolesni, i koji su Savu zatekli kako sedi u dvorištu. Tokom istrage biće utvrđeno i mentalno zdravlje osumnjičenog Save Ninića za koga u komšiluku pričaju da se povremeno lečio na Psihijatrijskom odeljenju Regionalne opšte bolnice u Valjevu. Zašto je Sava usmrtio svoju suprugu nije poznato. Jedna od njihovih ćerki nije želela da razgovara sa novinarima.

Gde ste bili i vi i ostali kada je otac trebalo da se leči i da mu se pomogne - poručila je ona.

U razgovoru sa meštanima Dupljaja koji su poznavali Niniće, uz molbu da ostanu anonimni, „Blicu“ je rečeno da je Sava duže bio bolestan.

- Kad se iz dvorišta začula kuknjava, prvo smo pomislili da je Sava umro. On nije bio nasilan. Poslednje dve godine retko smo ga viđali, kao i Verku i Jovanku, jer su svi bili stari i bolesni. Gledao ih je sin Radoje. Brinuo se o starim roditeljima i strini, pa se još nije ni oženio. Starije ćerke Ninića su udate i ne žive s njima - kaže jedan od žitelja sela.

Sava Ninić danas će biti saslušan kod istražnog sudije Okružnog suda u Valjevu.



Izvor: Blic \ P. Vujanac
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Dve smrti u Odžakliji
B. PUZOVIĆ, 24. maj 2006

VALjEVO - U selu Dupljaju, u zaseoku Pimići, kod Valjeva, u sredu ujutro, oko osam časova, dogodila se teška porodična tragedija. Policija je uhapsila Savu Ninića (77), osumnjičenog da je juče ujutro sa više uboda nožem u grudi ubio suprugu Verku Ninić (71). U susednoj kući, u istom dvorištu, pronađena je mrtva i Jovanka Ninić (90), supruga pokojnog Savinog brata!
Krvavi događaj odigrao se u staroj porodičnoj kući Ninića - u narodu zvanoj odžaklija. Kao i svakog dana, komšije, koje su kod Ninića navratile na uobičajenu jutarnju kafu, zatekle su stravičan prizor. Na podu odžaklije, u lokvi krvi, ležalo je nepomično telo Savine supruge Verke i nož kojim je ubistvo počinjeno. Odmah je pozvana policija, a na lice mesta stigli su u istražni sudija Okružnog suda i zamenik okružnog javnog tužioca u Valjevu. Istražni sudija odmah je naložio obdukciju tela, koju će obaviti stručnjaci MUP Srbije.
Na telu pokojne Jovanke Ninić, koja je pronađena na podu u novoj kući Ninića u istom dvorištu, nisu uočeni tragovi nasilja. Pretpostavlja se da je umrla od srčanog udara. Obdukcioni nalaz pokazaće uzrok i vreme smrti starice.
Ćerka Save i Verke, koja živi u Loznici, nije želela juče da razgovara sa novinarima. Rekla je, više za sebe, da se tragedija ne bi dogodila da je neko na vreme reagovao i njenom ocu pomogao. O čemu se radi, nije želela da govori. Porodica Ninić nije juče znala ni kada će biti sahranjene Verka i Jovanka, jer sve zavisi od toga kada će biti obavljena obdukcija.
- Celo selo je šokirano. Sava je bio miran, tih čovek, ni mrava ne bi zgazio - pričaju Vera i Milomir Marković iz Dupljaja.
Šta je bio razlog da Sava potegne nož i usmrti suprugu, niko ne zna.


ČEKAO U DVORIŠTU
SAVA i Verka Ninić imaju tri ćerke i sina, koji je ostao da živi u porodičnom domaćinstvu u Dupljaju. Sin je bio prvi koji je, posle komšija, video mrtve majku i strinu. Posle zločina, Sava je bio u dvorištu, gde ga je valjevska policija, kako nezvanično saznajemo, pronašla i uhapsila. Bio je smiren, nije pružao nikakav otpor.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple 15
Starac ubio ženu, snaha umrla od infarkta

VALJEVO - Sava Ninić (77), zemljoradnik iz Dupljaja, sela pored Valjeva, uhapšen je juče pod sumnjom da je ubio svoju suprugu Verku Ninić (72) sa više uboda nožem u grudi, oko 8 časova, u svojoj kući u ovom selu, zaseok Pimići. Kako nezvanično saznajemo, oboje staraca bili su bolesni, a Sava je, čak, dve godine bio šlogiran. U selu niko nije mogao da kaže da je Ninić bio agresivan ili da su uočeni bilo kakvi problemi i nesuglasice između supružnika. Uglavnom su slabo viđani u selu, a meštani su puni hvale za njihovog sina Radoja (30), koji je neoženjen i živeo je zajedno sa njima u domaćinstvu. Ninići imaju i tri ćerke, koje su udate i nisu živele s njima. Kako je do ove tragedije došlo, niko u domaćinstvu Ninića nije želeo da komentariše.

U susednoj kući, u istom domaćinstvu Ninića, komšije i policija pronašli su još jednu mrtvu staricu. U pitanju je Jovanka Ninić (91), snaha osumnjičenog Save, odnosno žena njegovog pokojnog brata, ali se ovaj slučaj ne dovodi u vezu s ubistvom. Naime, na telu pokojne Jovanke nisu pronađeni tragovi nasilja, što ukazuje da je druga starica umrla prirodnom smrću, najverovatnije kao posledica onog što je videla da se dogodilo sa njenom jetrvom. Beživotna tela obe starice pronađena su pored kreveta na kojima su spavale.

S obzirom na to da je osumnjičeni bio bolestan, da je pre dve godine preživeo moždani udar i da se povremeno lečio na psihijatriji, pretpostavlja se da je ubistvo izvršio u trenutku nervnog rastrojstva. Uviđaj lica mesta obavio je istražni sudija Okružnog suda u Valjevu Milan Aleksić, koji je naredio obdukciju oba tela, kako bi se utvrdio tačan uzrok smrti. Iz valjevske policije saopšteno je da će privedeni Sava Ninić, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku biti predat istražnom sudiji na dalje postupanje.


Izvor: Glas Javnosti \ B. Osmanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple 15
Nožem ubodena 69 puta

VALJEVO - Istražni sudija Okružnog suda u Valjevu juče je saslušao Savu Nikića (81), osumnjičenog da je sa 69 uboda nožem ubio suprugu Veru Ninić (71) u selu Dupljaj kod Valjeva, i odredio mu jednomesečni pritvor. Policija je prilikom uviđaja u dvorištu Ninića, u susednoj kući pronašla i leš Jovanke Ninić (80), snahe Save Ninića, za koju se pretpostavlja da je pala i preminula od šoka ili srčanog udara, pošto je videla leš jetrve. Obdukcijom leša starice Vere Ninić utvrđeno je da je ona usmrćena sa 69 uboda nožem, a da je Jovanka Ninić umrla prirodnom smrću. Zločin se dogodio prekjuče, oko 7.30, a osumnjičeni Sava je, kako se saznaje, prilikom davanja iskaza istražnom sudiji pokušao da se predstavi kao neuračunjiva osoba. Meštani tvrde da netrpeljivost Vere i Save traje odavno.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
UBIO ŽENU, SNAHU STREFIO ŠLOG

VALJEVO - Istražni sudija Okružnog suda u Valjeva Milan Aleksić saopštio je juče da je u porodičnoj kući u selu Dupljaj pronađeno beživotno telo Verke Ninić (71), koja je verovatno umrla od više udaraca nožem. Pretpostavlja se da joj je smrtne povrede naneo njen suprug Sava Ninić. U drugoj kući, koja se nalazi u istom dvorištu, pronađena je mrtva Jovanka Ninić, Savina snaha, na čijem telu nema tragova nasilja.

Pretpostavlja se da je uzrok tragedije porodični nesporazumi između supružnika, dok je Jovanka verovatno umrla posle svega što se te noći dešavalo. Kako saznajemo, Sava Ninić se duže vreme lečio, bio je i agresivan, a rodbina je jedini spas videla u njegovom lečenju u bolnici. Istražni sudija Okružnog suda Milan Aleksić naredio je da se obavi obdukcija oba leša, a biće saslušan i Sava Ninić, kome je određen policijski pritvor.


Izvor: Kurir / (J. S.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.049 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.