Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stanje tenkova m-84 u vs?kvalitet ili kvantitet?  (Pročitano 28380 puta)
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
... he he  he ...

   ... citajuci ovaj text dosao sam do zakljucka da se u stvari radi o prici mog zivota, samo sto sam ja , konkretno , na drugom kraju jedne te iste price ... bilo da se radi o Abramsima, Celendzerima ili T seriji, odnosno o Amerima, Englezima ili Rusima, prica je uvek ista ... klasicno vrbovanje i ispiranje mozga, kako bi, kako neko rece, popunili praznine u redovima ... te rupe su pocele da se javljaju jos od vremena kada sam ja bio na Akademiji, ali te davne 1996 niko nije smeo ni da pisne o tako necemu ... iz razumljivih razloga  ...  Smile Smile Smile Smile ... tada je jos uvek bilo na hiljade kandidata, i to na samom upisu, tako da su mogli da naprave kakvu - takvu selekciju iz date ponude ...ljudi , tj. sira javnost, tada o tome nije imala pojma, jer se cela ta prica oko  upisa, kao i oko Vojnih Akademimja uopste nije ni plasirala u javnost ni u 1000.-om delu kao u poslednjih nekolik godina ... kada su konacno doterali cara do duvara, onda su pocele reklame tipa "najjaci samo ostaju, nikada se ne predaju" i slicne stvari ...pocele  su reklame na TV-u, lepljenje bilborda, cela medijska hajka ... da bi na kraju, kada vise nije bilo kandidata ni za potreban minimum, poceli da primaju i zenske !!! ... ja pripadam jednoj od prvih generacija koje spadaju u tu grupu, i tu pocinje prica kao iz prethodnog posta ... kada konacno  prodjes kroz sve one uzase Vojnog skolstva iz '90.-tih, progutas sve one price o Vojsci kao "cetvrtoj sili na svetu" ( to je ona klasicna prica o Vojsci iz vremena kada je Tito bio ziv), i konacno dodjes u trupu, vidis da one price od pre 5-6 godina ne da ne piju vodu, vec da se radi o totalnom krahu sistema , koji se samo vestackim putem, na sve moguce i nemoguce nacine , odrzava u zivotu , kao neko ko je pre izvesnog vremena doziveo tesku nesrecu, i koga vestackim putem , preko aparata, iz ko zna kojih razloga, odrzavaju u zivotu ... u ovom slucaju, vegetiranje je preblaga rec, tako da sam je namerno preskocio ... a zasto je sve to tako, to je tek posebna prica, o kojoj sam vise puta pocinjao da pricam , ali su , nekim slucajem, sajtovi na kojima su dati tekstovi bili postovani, poceli da se gase ... kada sam , nakon hiljadu pokusaja da kontaktiram Admine i vlasnike sajtova, napokon uspeo, dobijao sam svakakve odgovore ... izmedju ostalih da se radi "rekonstrukcija "sajta, da se prelazi na noviju verziju SMF-a, a da ta nova verzija , nazalost. nije "kompatibilna" sa starom, tako da je verovatno nemoguce prebaciti sve textove sa foruma i bloga ... naravno, to su textovi koji vredjaju moju inteligenciju, ali to su jedini odgovori koje sam uspeo da dobijem, tako da sam od toga i odustao, dajuci "ljudima u crnom" tracak nade da vise necu pisati takve i slicne textove ( citaj kao "popravio se u disciplini i radu" ) ... { www.namestuvoljno.com/kantina } ... { www.namestuvoljno.com/blog } ...
   Razmatrajuci gore navedenu problematiku malo dublje ( a ja stvarno idem duboko, bez lazne skromnosti), uzimajuci u obzir sve gore navedene cinioce i faktore , i podvlaceci crtu ispod svega, sabirajuci konacno sve pluseve i minuseve, doslo se do zakljucka da se ceo sistem odrzava vestacki "u zivotu" samo sa jednim razlogom - da bi se u datom, tacnije receno najpovoljnijem trenutku, ubio na najbolji moguci nacin !!! Jedan od konkretnih primera svega ovoga jeste i seca "petica" prosle godine, kada je svaka nada, cak i ona iluzorna, umrla u glavama i srcima ljudi koji rade ovaj posao iz krajnje patriotskih i rodoljubivih pobuda... da bi konacno mogli da kazu da vise nema tenkova na stotine, vec par stotina, od toga je ( ko zna koliko tacno?) spremno da u svakom momentu upali na -20 i vise, i krene u akciju ... ali kao sto rekoh, nisu vise problem ni tenkovi, vec sama akcija, a tu dolazimo do kljucnog pitanja - sa kime to mi mozemo da se borimo, i za sta nama sluze ti tenkovi?    
   "Petice" smo isekli,  "dvojke " ceka ista sudbina uskoro, jer su , naravno, i one proglasene za "neperspektivne", a ovo malo jada i bede od "cetvorki" sto je ostalo, sluzice za glancanje i slikanje nedeljom ujutro za emisije tipa "Dozvolite" i slicne , kao i za otvorene dane u kasarnama, kada ce biti moguce da i osnovci od 10 godina i vise skacu po tenkovima, nose puske i voze se u transporterima , nebi li se slucajno, koji od njih, za 5-6 godina, odlucio da obuce uniformu ... bar kao ugovorac ... o necemu vise necu ni da pricam ... vise puta sam bio u prilici da se cimam sa klincima na tenku u gore navedenim situacijama, i iskreno da vam kazem - dozlogrdilo mi je vise da izgravam vaspitacicu i ucitelja, naravno uvek subotom i nedeljom ...
  Te kvazi price o vecnosti neprikosnovenog Abramsa, koji je inace u aktivnoj upotrebi vec nekoliko decenija, pri cemu se na kablovskoj pripovedaju eseji o neunistivosti,kao i generalnom remontu na svakih godinu dana , pri cemu se na prakticno novom tenku menja sve, od cerade, preko mlaznih motora, pa sve do topa, samo su jos jedan u nizu pateticnih pokusaja da se celokupna US Army prikaze u svetlu u kom nikada nije bila ... sto preko serijala o nadmocnosti pesadije, koja se koristi najnovijom tehnologijom prepoznavanja lica na terenu, i pri cemu su svi na terenu umrezeni preko Avaksa i satelita u real-time modu, preko tenkova , pa sve do nosaca aviona i kompletne organizacije zivota i rada na istim ...
   Zato, ne podlezite markentinskim prevarama i lazima lepo umotanim u pakovanje tipa Discovery i slicni ... ti ameri ne znaju nista drugo osim  gde im je ulica u kojoj zive, i ako nemaju internet uz dupe 24/7, ne bi mogli ni na goloj njivi da se snadju ... a ocigledan primer trulezi sistema, sto vojnog,a sto drzavnog, upravo gledam na jednoj ''susedskoj  i bratskoj'' televiziji ... antologijska scena koja pocinje sa onim cuvenim"drugovi vojnici" ... meni inace mobilni tako zvoni!!!  Smile Smile Smile
Sve te price oko nenadjebivosti svega sto je pro-americko i pro - NATO, padaju u vodu kada neko sa iole pameti , i sto je jos vaznije, iskustva, dozove pameti i odveze jezik ... e sad, za to je potrebna jos jedna stvar, ali ne bih sad o tome ... uostalom, nedostatak te stvari nas je i doveo do ovde gde smo sada ... ali o tome na nekom drugom mestu, i u neko drugo vreme ...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Tužno alo istinito...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
.... jeste kume, jeste ... nazalost, u nasem vremenu i situaciji, istina ima cenu, i to onu najvecu ... a zasto je to tako? ... e o tome mozemo da otvorimo novu temu ... pa da vidimo, ima li hrabrih ovde ... ili su to mozda glupi ? kako god, sve sto mozemo jeste da istinu izvedemo na videlo ... sve ostalo je precenjeno ...
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Да ли можеш нешто више да кажеш о тим петицама и због чега сматраш да их је требало задржати?

Овде на форуму смо већ водили дискусије на ту тему и било је оних који сматрају да су петице беспотребан терет којег се требало решити, те да се средства која се на њих троше могу употребити за модернизацију четворки.
Главни аргумент им је био да је петица неупотребљива против Абарама и Леопарда-2 док је било и оних који сматрају да петица може послужити добро и у друге сврхе те да основна функција тенка није само борба против другог тенка већ и мекших циљева где петица сасвим лепо обавља посао.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
eee,a hocete da pricamo i o ljudima koji su u tim tenkovima...onda,a koliko ih je ostalo sada?na prste jedne ruke?da se zapitamo zasto je skoro cela klasa omj skolovanih i u ratovima prekaljenih oficira otisla da trazi bolje sutra kao taksista privatni preduzetnik zandarm ili najamnik u iraku... Smile tek se o tome neprica Smile vojna tajna.strogo pov.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
@ st.george ...

.. ni sam ne znas koliko si u pravu ... ljudi koji su ostavili zivote u oklopu, goreli vise puta u tenku, ili izletali kroz lukove kada ih pogodi zolja - ostali su na cedilu, i krenuli trbuhom za kruhom , kao sto ti rece, obezbedjenje u nekim magacinima, taxisti, ili tako nesto .... ono malo sto je ostalo, ili su hronicni alkosi, ili ljudi koji ne vide bolje sutra, bar ne ovde ... to je sudbina vecine mojih kolega, koji dane odradjuju kao vaspitacice i bedinerke na tenkovima, pazeci da se deca na "Otvorenim danima" ne okliznu ili padnu sa tenka, ili cisteci i ribajuci donju plocu i patose ... a sve zato da bi neki guzonja iz kontrole, koji uzgred nije ni tenkista, i koji je tenk video samo na TV-u, okrenuo se i rekao kako je sve lepo i pod konac ... 

  Sto se petica tice, slobodno mogu da pricam i u okviru ove teme jer text koji sledi uopste nije off, tako da ovom prilikom dajem predlog da napravimo novu temu o T-55 , ili o oklopu uopste, jer je ova usko vezana za M-84 ... a kao sto i sama tema glasi, imali smo na stotine T-55, koji su bili mehanicki ispravni, u preko 95% slucajeva funkcionalni, i koji su mogli da se pokrenu i dovedu u funkcionalno stanje za 15 minuta!!! To sto neki nije mogao da upali sam jer su akumulatori bili prazni, ili su boce bile slabije - to su samo izgovori i price za malu decu ... svako ko se iole razume, zna da nakon strtovanja motora akumulatori se automatski pune, preko alternatora/generatora, kao i boce preko kompresora ... vozila kao takva su bila sasvim ispravna i funkcionalna, pri cemu su sve eventualne opravke u domenu krajnjih korisnika mogle biti odradjene na licu mesta, i bez angazovanja specijalizovanih servisa i strucnog osoblja ( nije bilo tog kvara koji nisam mogao sam da resim na licu mesta uz odgovarajuci alat ) ... zatim, tu se namece i pitanje rezervnih delova, jer nije bilo tog dela kog nisam imao u rezervi, i kog nisam mogao sam da zamenim na licu mesta ... naravno, ne pricamo o motoru, menjacu i pogonskim sklopovima, ali sve ispod toga, bilo je apsolutno izvodljivo .... moja ekipa i ja snmo se toliko saziveli sa njima da smo taj tenk posmatrali kao licno vozilo ... i tako smo se prema njima i ophodili ...ulje, voda/antifriz, pumpe, sklopovi, grejaci, servis, odrzavanje ... sve je islo kao na automobilu ... ovo pricam iz razloga sto je taj tenk imao neverovatnu mogucnost prilagodjavanja promenjivim uslovima na terenu, gde bi svi eventualni nedostaci, kvarovi i neispravnosti mogli biti reseni od strane posade u nekom realnom vremenu ... opet kazem u zavisnosti od vrste defekta ...
  I najzad, tu je stvar kvantiteta, jer jedna vojska, kada ima nekoliko stotina tenkova u rezervi, pa makar oni bili i T-55, predstavlja nesto respektabilno u ocima "sa druge strane" ... narocito ako znaju sve ovo , a znali su ... e, zato, a i pored toga, ti su tenkovi morali biti "sklonjeni" i proglaseni za "neperspektivne" i sta ti sve ja znam jos ... u svakom slucaju, bio sam ocevidac , i kao sto rekoh, neposredni izvrsilac "smrtne kazne" nad njima, kada su ih prodavali na sumnjivim tenderima , pod sumnjivim uslovima, za saku rize i tepsiju ribe ... bio sam tu i kada su strani posmatraci dolazili da kontrolisu secu, odnosno onesposobljavanje, pri cemu bi se samo zasekla cev, nakon cega bi tenk kao takav postajao neupotrebljiv ... stotine i stotine sam preterao "iza zice", gde su ih isekli u staro gvozdje, na dimenzije 1,20 X 1,00 X 0,60 , kako bi mogle da udju u visoku pec ...
  Samo postojanje i brojno stanje "na licu" tolikog broja funkcionalno ispravnih tenkova , je nesto sto direktno menja odluku o uopste zapocinjanju bilo cega u konkretnom smislu, a i kada i ako bi bilo zapoceto, to bi bila glavna stavka o kojoj bi suprotna strana eventualno trebala da vodi racuna ... o svemu ovome sam mnogo opsirnije i detaljnije pisao na nekim drugim sajtovima i forumima, gde postoje i slike o svemu ovome o cemu pricam ...
   Prica je neiscrpna, preko otvaranja tendera od strane "SDPR - YugoImport", sto je inace samo paravan za zakonitu i legitimnu preprodaju naoruzanja, pa sve do planskog i sistematskog unistavanja Vojske u celini ... bilo kako bilo, "petice" smo iseklli, "dvojke" su na redu, a "cetvorke" cemo voziti doveka, a sve samo zato da bi ih lickali, pickali i postrojavali "pod konac" za emisije tipa "Dozvolite" i slicne, ili za skakanje klinaca po istim za vreme "otvorenih dana" ... sve dok konacno jednog dana umesto "cetvorki" ne stajankama ne budu bili Abramsi, Celenderi, Leopardi, i ostali krs koji ce nam nasi NATO "partneri" prodati po basnoslovnoj ceni, a sve pod uslovom medjunarodnih integracija , i naravno, ulaska u NATO ... tada nas vise nece boleti glava oko popravki, servisiranja i rezervnih delova ... sve cemo to imati na licu mesta ... po ceni koju nam nasi "partneri " odrede ... a ona nece biti jevtina, verujte mi ... ili bar u onom smislu u kom smo svi mislili ...
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
... i opet, za svaku moju rec, kako ne bi bila mrtvo slovo na ekranu, par fotografija koje ne postoje nigde ... osim na sajtu na kome sam inace mod ... 3 bataljona T-55 u full-u... antologija!!!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

F1000032.JPG
(878.19 KB, 1840x1232)
« Poslednja izmena: 16. Jul 2009, 04:36:51 od tpku_2b »
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
A ja se sećam davno da sam video, ako se ne varam, i T-54, imalo smo ih valjda nešto malo. Ali sudbina ljudi je nešto što malte ne sve zabole krivak.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
... a , kume, kume - lisico stara ... T-54 su inace nesto kao prelaz ka T-55 ... mi smo ih inace zvali "kinezi " ... na "oko" su se razlikovali po nekim nebitnim detaljima, kao sto su tanji luk vozaca, drugaciji poklopac transmisije, i jos neki ... inace, i neke prve serije T-55, sa oznakama "18" ( prva dva broja od pet ) su imale ovakve i slicne modifikacije na sebi ... to su inace bili "poljaci" , kako smo ih mi zvali ... jedino oni iz cele game T-55 su imali hdraulicno upravljanje izmedju nogu ... "Cesi" i "Rusi" su imali klasicne komande sa  strane .... ali to vec spada u domen praistorije, a o tome je vise iluzorno i govoriti... mada, ako ima poznavaoca, bice mi drago da razmenim neka stara secanja i iskustva ...
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.152 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.