Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:59:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 53 54 56 57 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta su rekli o Hrvatima ...  (Pročitano 165445 puta)
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Onda ako ti propituješ legimitet Hrvata kao naroda i mećeš Srbe za očeve...ja propitujem legalitet Srba i pitam se da li  ipak preko Srba Turska krv vrije.. 
Драги Максе,шта ти пада на памет? Не пропитујем и не стављам под знак питања постојање хрватског народа,ни у лудилу...већ сматрам да је велики део данашњих хрвата српског порекла што историја непобитно доказује.То је моје мишљење,ти се нећеш сложити са тим и на томе ћу се сад зауставити.Буди ти мени жив и здрав! Важно је да си ти нормалан и пристојан саговорник,за разлику од неких,и да ми је драго шти разговарам са тобом! Smile
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Istorija sigurno dokazuje da su većina Hrvata pokatoličeni Srbi ali povijest dokazuje da to nije tako.Dolazimo do pat pozicije gdje više ne treba o tome nikako raspravljati.Stvar je jednostavna.Nadam se da Bulajka mene ubrajaš u pristojne i normalne sugovornike.Ja tebe jesam bez obzira što se sa tvojim mišljenjem nikako ne mogu složit
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Boro nisi mi odgovorio na pitanje šta se desilo sa decom iz Prebilovaca i okoline koja su tog stravičnog dana bila u školi. I ne vredi ti da vrdaš mnogo jer znaš i sam da ne postoji skriveno što se neće otkriti i tajna koja se neće saznati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ne znam što je bilo sa dicom vjerojatno ubijena i ja sam izrekao svoj stav o tome.Samo je u tome spor što nigdje nije iznešen konkretan podatak o ubijenih 120 u školi.ja ne mislim da to ustaše nisu mogle učiniti ali nikad do sada to nije nigdje iznešeno.konkretno pitanje tebi koja je razllika Pribilovaca i Škabrnje?Sela opkoljena od vojske svi pobijeni na najgori način.Razlika je jedino u broju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
   
Podsećanje na zločine nad Srbima u Prebilovcima, kod Čapljine
Iživljavanje nad kostima ubijenih
Delovi smrvljenih kostiju oko 4.000 prebilovačkih mučenika, žrtava ustaških zločina iz 1941. godine, nađeni su u nasutom materijalu Spomen crkve srušene juna 1992. godine

Posle kratkotrajnog prekida zbog zabrane Državnog tužilaštva BiH, u Prebilovcima su prošle nedelje nastavljeno raščišćavanje ruševina Spomen crkve Sabora Srpskih svetitelja i prebilovačkih mučenika, u čiju su kriptu 4. avgusta 1991. položene mošti oko 4.000 Srba, ubijenih od ustaša u toku 1941. Većina žrtava je sa područja hercegovačkih opština Čapljina i Stolac, a među njima je i 500 žena i dece iz sela Prebilovaca, koje su ustaše iz okoline ubile u Šurmanačkoj jami, pored Međugorja.

Ovaj hram, čije je temelje pre 16 godina osveštao patrijarh Pavle, eksplozivom su razorili Hrvati u junu 1992. godine, da bi potom teren poravnali i na njemu i oko njega zasnovali deponiju, podsećaju članovi Srpskog nacionalnog društva "Prebilovci".
U dosadašnjim raščišćavanjima ruševina hrama došlo se do brojnih dokaza o smišljenom i monstruoznom zločinu nad kostima nevinih žrtava ustaškog bezumlja. Delovi smrvljenih kostiju nađeni su u nasutom materijalu, a sa njima i delovi mermernog sarkofaga u koji su bile položene. Velik broj oštećenih kostiju nađen je uz betonski zid glavne apside, na istočnoj strani kripte, gde ih je bacila eksplozija i prosto zalepila za beton.

Kosti mučenika su položene u kriptu u izuzetno dobrom stanju, a skoro sve lobanje su bile sačuvane. Sada se uglavnom nalaze stotine parčića prečnika ili dužine od nekoliko centimetara. Očigledno je da je cela crkva, od temelja na tri metra ispod zemlje, minirana enormnom količinom eksploziva, koji je ubačen u desetine izbušenih kanala. Sarkofag je posebno miniran sa svim kostima ili delom njih. Pored toga, u kriptu su bile postavljene i velike avionske bombe "krmače" i protivtenkovske mine, što je sve aktivirano nad kostima dece. Ovaj ozbiljan tehnički "poduhvat" nije bio problem za moćnu hrvatsku inženjeriju i građevinske firme iz Splita i Metkovića.

Do sada je pronađeno oko dva odsto sahranjenih kostiju, iako je prekopan veći deo ruševina hrama. Kruže priče da su se hrvatski vojnici iz Prebilovaca vraćali u Dalmaciju sa dečjim lobanjama o kaišu.
      
Upravo ovih dana, Prebilovci su ponovo izbrisani sa spiska naselja. Početkom ovog meseca, uporedo sa izricanjem zabrane radova na utvrđivanju istine o sudbini kostiju novomučenika, opštinske i regionalne vlasti, kao i hrvatsko stanovništvo u dolini Neretve, uz vatromete i pucnjavu iz svih oružja, su obeležili "15. obljetnicu Lipanjske zore hrvatske Hercegovine", što je "svečani naziv" za zauzimanje srpskih naselja od strane Tuđmanove vojske, potpuni progon Srba i uništenje svih njihovih tragova u dolini Neretve. Pored drugih svečanosti, u opštini Čapljina, 15. godina "Lipanjske zore" obeleženo je i značajnom međunarodnom sportskom manifestacijom - Svetskim kupom (klupsko prvenstvo) u sportskom ribolovu. Ono je održano u Karaotoku, na terenima Parka prirode Hutovo blato, nadomak Prebilovaca.

Pomenuto prvenstvo, "Lipanjska zora" i otvaranje novog puta, bila su dobra prilika vlastima u BiH i Čapljini, da njima omrznute Prebilovce, još jednom izbrišu kao naselje. Ustaše su 1941, posle pokolja Prebilovčana, u seoske kuće naselili hrvatske porodice, a naziv Prebilovci zamenili nazivom "NOVO SELO". Za vreme vlasti Titove partije, decenijama, za Prebilovce nije ni bilo putne oznake. Sredinom osamdesetih godina stavljen je putokaz iza mosta na Bregavi koji je 1992, naravno, uklonjen.

Skidanje table i brisanje Prebilovaca je novi zločin nad ovim selom koji, kako ističu članovi Srpskog nacionalnog društva Prebilovci prolazi nezapaženo kao i sve drugo.
G. J.


PREBILOVCI PREKRŠTENI U PRIBILOVCE

Prebilovčane je prošle godine iznenadilo postavljanje oznake, kod istog mosta, sa natpisom "PRIBILOVCI". Samo za neupućene reč je tehničkom propustu ili lapsusu. Naziv sela je ikaviziran da bi se stvorila predstava da se radi o hrvatskom naselju, u kome bi Srbi bili samo okupatori, za čiji je nestanak sve dozvoljeno. Hrvatski arheolozi i istoričari, u svojoj poznatoj megalomaniji prisvajanja svega i svačega, decenijama pričaju da pojam Prebilovci ne znači ništa, već da je pravi naziv sela Pribilovci. On navodno potiče od nekih Ivana i Stjepana Pribilovića, srednjevekovnih bosanskih i humskih velikaša, koji su svi od proglašeni za Hrvate, kao i sam kralj Tvrtko (inače, krunisan u Mileševi za kralja Srbije) i Herceg Šćepan (Stjepan, Stefan ili Stevan) Kosača, poznat i kao Herceg od Svetog Save!
      
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2007/06/24/srpski/DS07062301.shtml

Zbog straha od mogućnosti DNK analize i dokazivanja identiteta žrtava uniđštavaju se kosti. Još se od toga i dalje pravi monstruozna orgija. A znaš šta je od svega najgore? To što nema glasa protiv među Hrvatima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Normalan čovjek a mislim da jesam nema što tu dodati.Ti meni ne odgovorih ono što te pitao sam .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ti si više nego normalan covek , ti si dakle ab-normalan covek !  Smile Smile Smilež
Šala mala !  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ništa te nisam pitao (šala)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
konkretno pitanje tebi koja je razllika Pribilovaca i Škabrnje?Sela opkoljena od vojske svi pobijeni na najgori način.Razlika je jedino u broju.
Razlika je suštinska. Za ubistvo civila u Škabrnji odgovaraju krivci, selo nije istrebljeno, niko ne organizuje hodoćašće u Škabrnju kao svetilište monstruoznosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Ja mislim da razlike bitne nema.Uglavnom nitko nije odgovarao,onaj košarkaški trener je puštea a suđena je jedna žena ne znam sad ime.Tko je izvršio ili naredio 'selo nije istrebljeno ali su svi zatečeni pobijeni.Ni Pribilovci nisu istrebljeni. O hodočašću nemam što reći svatko se sjeća svojih pobijenih mislim od rodbine.postoji spomenik.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 53 54 56 57 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:59:34
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.