Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta raditi sa Mudžahirima koji imaju bosansko državljanstvo?  (Pročitano 7758 puta)
04. Jun 2006, 03:19:08
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Ericsson T28
ДРЖАВЉАНИ И ДРЖАВНИ НЕПРИЈАТЕЉИ

У извјештају Комисије за ревизију одлука о натурализацији страних држављана, између осталог, наведено да је обављена ревизија 50 рјешења о додјели држављанстава натурализацијом, од којих је 38 већ одузето
У МAТИЧНЕ књиге држављана БиХ, у периоду од 6. априла 1992. до 1. јануара ове године, уписано је око 15.000 лица.
Ово је, поред осталог, наведено у извјештају о досадашњем раду Комисије за ревизију одлука о натурализацији страних држављана, који је недавно разматран и на сједници Савјета министара БиХ. У извјештају стоји и то да је Комисија до овог броја дошла на основу до сада достављених списа и одговора од надлежних органа и установа у БиХ, које су, на било који начин, биле укључене у издавање рјешења и личних докумената новопеченим држављанима БиХ.
Комисија је даље навела и то да је обавила ревизију 50 рјешења о додјели држављанстава натурализацијом, од којих је већ одузела 38. За два рјешења комисија је потврдила да су донесена у складу са законом, за седам предмета тражене су додатне провјере, док је у три случаја од Министарства цивилних послова БиХ затражено да позове странке и утврди имају ли право на држављанство БиХ.
AДРЕСЕ
Обавјештајне службе у неколико наврата указивале су на чињеницу да су неки од припадника "Aл-Каиде" и других исламских терористичких организација у БиХ живјели под неколико имена. Као примјер може да послужи вођа "алжирске групе" Бенсајах Белкацен, који је у БиХ живио под три имена, баш као и Aбу ал Ма'али, који је једном од захтјева за упис у матичну књигу држављана навео да станује на адреси Чекалуша 16, гдје је иначе шпанска амбасада.
У Комисији, међутим, нико није био вољан да говори о детаљима ових одлука, тако да је остало непознато коме је то одузето држављанство БиХ те да ли се међу тим лицима налазе и лица повезана са међународним тероризмом. Подсјетимо, још од септембра 2001. године, послије терористичких напада на Њујорк и Вашингтон, западне обавјештајне службе и истражни органи упозоравају на чињеницу да су током рата у БиХ до држављанства те земље дошли и неки од најтраженијих терориста данашњице.
Примјера ради, пасош БиХ у свом џепу имао је некадашњи командант "Ел Муџахедин" одреда Aлжирац Aбдлекадер Мокхтари, познатији као Aбу ал Ма'али или "млади Осама". У књигу држављана БиХ својевремено је уписан и први хуманитарац осуђен због веза са међународним тероризмом Енам Aрнаут, као и прошле године убијени вођа саудијског огранка "Aл-Каиде" Ибрахим Јунуз Мухамед ал Хајари. Држављани БиХ били су и чланови такозване "алжирске групе", који су због веза са међународним тероризмом испоручени америчким властима у јануару 2002. године.
Да су поједини натурализовани држављани само задавали главобоље надлежнима у БиХ, потврдио је нашем листу својевремено и замјеник министра безбједности БиХ Драган Мектић. Он нам је казао да надлежни у БиХ готово свакодневно добијају захтјеве за провјеру идентитета сумњивих лица, повезаних са екстремним исламским организацијама. За неке од њих, испричао је тада Мектић, утврђено је да су добили држављанство БиХ, али да прије тога ногом нису ни крочили на њено тло.
КОМИСИЈА
Дарко Трифуновић сматра да би надлежни у Републици Српској требало да формирају посебну комисију за истраживање злочина које су починили муџахедини. Истражни органи, казао је он, већ посједују доказе и припремљене пријаве против најмање 1.500 исламских светих ратника, који су иза себе оставили крваве трагове широм БиХ.

Све се то, тврди магистар међународног права и стручњак за међународни тероризам са београдског Факултета безбједности Дарко Трифуновић, одвијало у дипломатским представништвима БиХ у свијету, а понајвише у амбасадама у Бечу и Загребу. Преко Загреба у БиХ је стигао "Aл-Каидин" кључни човјек за довођење муџахедина Саед ел Гараф, као и бивши директор миланског Исламског центра Шеик Aнвар Шабан, који је касније погинуо у окршају са Хрватским вијећем одбране. Истим путем стигао је и рођак Осаме бин Ладена - Aбу Зухаир ал Мадани, познатији као Мухамед ал Хабаши.
- Бивши бошњачки предсједник Aлија Изетбеговић омогућио је великом броју исламских екстремиста да дођу у БиХ и остану у њој и послије рата. У свим амбасадама и конзулатима могли су да добију њено држављанство и да као такви отпутују у БиХ - казао је Трифуновић, који је својевремено обављао и дужност првог секретара мисије БиХ при Уједињеним нацијама.
И у мисији, наводи даље Трифуновић, исламски екстремисти могли су да добију држављанство БиХ и њен пасош те да под плаштом хуманитарног рада отпутују у БиХ. То им је, тврди Трифуновић, омогућавао тајанствени министар савјетник Сафет Ћатовић, који је само мјесец дана прије напада на Њујорк и Вашингтон водио љетни џихад камп у Пенсилванији.
Д. МAЈСТОРОВИЋ
Izvor:www.glassrpske.com
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


A bil' mog'o dobit malo gumaleze?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 77
Zastava Bosnia and Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson T637
de ti to nama na latinicu plz...
IP sačuvana
social share
Mjenjam Fiću za dva manja auta.
Također prodajem kuću na klizištu koja nije puno prošla.
Mjenjao bih i Rubikovu kocku za jednu manju piramidu.

Pitali Egipcana zasto je dosao u Visoko, a on im odgovori:
- "Dosao sam da izvadim rodni list!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Pa Alija podelio pasose svojim saborcima. Ne bi me cudilo i penziju da im dodele mujdze iz SDA.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


A bil' mog'o dobit malo gumaleze?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 77
Zastava Bosnia and Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson T637
a sta kazete na ruske placenike sto su dolazili i borili se za vas?  Smile

mislim da nemate sta reci drugim dok prvo sebe ne pogledate. prvo kreni od SEBE pa onda pljuj po drugim.
IP sačuvana
social share
Mjenjam Fiću za dva manja auta.
Također prodajem kuću na klizištu koja nije puno prošla.
Mjenjao bih i Rubikovu kocku za jednu manju piramidu.

Pitali Egipcana zasto je dosao u Visoko, a on im odgovori:
- "Dosao sam da izvadim rodni list!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Sta je boli istina a?
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


A bil' mog'o dobit malo gumaleze?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 77
Zastava Bosnia and Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
SonyEricsson T637
hehe, ma ne boli ba...boli me karo i dupe staro...tekst uopste nisam procitao jer slabo mi ide cerilica (ja se odupirao kad su htjeli da me nauce jer mi nece nikada trebati - Rusije nevolim a u Srbiju necu) . Znam da sam se borio i izborio za bosnu kosto je sada. U moj kraj nije gazila cetnicka cizma. Nije mi pomogo ni mudzahedin niti njemac niti amerikanac, vec sam pomogo sam sebi.

tako da mi nije nista bog zna krivo.

krivo mi sto su ljudi koji su bili do jucer komsije, podigli ruku na njihove komsije; a sve zbog jednih obicnih govnara koji su sjedili u kancelariji, sekretarice im pusile kurac cijeli dan i naredjivali. Oni su htjeli dobro za svoju djecu samo. A ja i ostali nismo imali djece, jal?
I onda kad se sve to zavrsilo, opet oni poceli nesto srat i ubacivati mrznju u ljudska srca. Pa bolje bi moj djed koji nema pojma o politici mogo da vodi politiku.

sramota sta nam rade.

IP sačuvana
social share
Mjenjam Fiću za dva manja auta.
Također prodajem kuću na klizištu koja nije puno prošla.
Mjenjao bih i Rubikovu kocku za jednu manju piramidu.

Pitali Egipcana zasto je dosao u Visoko, a on im odgovori:
- "Dosao sam da izvadim rodni list!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Да да кад год се спомиње нешто везао за вас увијек постајете патетични и пуни некаквих бајки итд. Smile
Да не дужим расправу мало мање псовања неће да шкоди јер ово улица није!
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Stalno izbegavam da zalazim na ove politicke forume jer se redovno iznerviram , al eto potrefim s vremena na vreme. Samo mi nije jasna jedna stvar: to sto su Srbi iz Srbije isli u Bosnu da pomazu braci je u redu, a kad se radi o tome da je neko isao u Bosnu da pomaze Muslimanima to se najcrnje osudjuje?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Republika Srpska da se na referendumu odcepi od ustaskih i mudzahedinskih zlikovaca, pa oni tamo nek cine sta im je volja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple Iphone 5
a sta kazete na ruske placenike sto su dolazili i borili se za vas?  Smile

mislim da nemate sta reci drugim dok prvo sebe ne pogledate. prvo kreni od SEBE pa onda pljuj po drugim.
Pa koliko znam ruske placenike niko nije video na delu, za razliku od mujdzi iz arabije koje su se "proslavile" na nekoliko javnih fotki sa srpskim glavama.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.