Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta nas to drzi u tami kao civilizaciju???  (Pročitano 5726 puta)
29. Jan 2013, 14:29:31
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31
Browser
Opera 12.02
Dakle gledam, ubistva, ratovi, droga, nasilje, glad, bolesti, sex u ranom dobu...
A imamo toliko resursa da pomognemo svima, mozemo izleciti mnoge bolesti, mozemo mnogo vise...
A kada je u pitanju profit, tu se moze apsolutno sve. Pa se ja sada pitam ko ce pobediti u borbi profita i covecanstva, profit ili covecanstvo?

Kao da neko namerno pokusava da manipulise i menja ljude preko medija, igrica, filmova. A to sve ocigledno je za neki visi cilj. Ono sto mene isteresuje jeste sta ce biti na kraju, oni koji nas drze u "tami" i nedaju nam da napredujemo kao bica i usavrsavamo se, ocigledno se boje toga - da ljudi vide svetlo.

Doslo je vreme gde su zakoni dizajnirani da gaze ljude, vladavina ce ako se ovako nastavi postati fasisticka sto znaci apsolutna kontrola. Sloboda je postala lazna, isto kao i sloboda govora. Zelja da bobegnemo iz realnosti nas cini slabima..... Imam utisak da ce rezultat svega ovoga biti covek kao pojedinac koji trazi samo da ga neko prihvati - mucenik.
Imamo nauku, religije, fakcije....
Ali sta mi zapravo imamo od toga? Pronalaze nove lekove, resenja, ali mi necemo videti nista od toga.
sta vi mislite o svetu? Zasto imamo toliko gneva u sebi da se tucemo medjusobno umesto da samo malo radimo na samokontroli i da svatimo da ako smo u bozjim ocima svi isti, onda nemamo pravo da osudjujemo druge?

« Poslednja izmena: 29. Jan 2013, 14:30:06 od Shazoom »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Svega je toga i ranije bilo, samo sto sada imamo mass medije Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
mob
Apple 5
A sta je civilizacija uopste  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Ja znam da je ekstra igrica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
Citat
Ali sta mi zapravo imamo od toga? Pronalaze nove lekove, resenja, ali mi necemo videti nista od toga.
"Mracni Srednji Vek". Crkva je imala monopol na sve pa ti lekovi nisu ni mogli biti  pronadjeni uopste ako to nije odgovaralo Crkvi.  Smile

Sto kaze Anea, uvek bilo toga, samo sto covek sam ne treba da se da, nego da se snadje za sebe u tome i uspe da se samoostvari cak i u takvim uslovima...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
ma ja se jezim od likova koji petljaju o civilizaciji..a rade ljudima sr*** kad god stignu..
i kad onda nekome dopizdi pa ih nabije na kolac..onda dodju drugi civilizovani pa se cude i kazu vidi onog... Smile za svako sr*** postoji razlog...samo nenormalan covjek moze da na bilo koji nacin uznemirava nekoga...
a da ocekuje da mu se nece nista desiti...ljudima je ba pun ku*** svega....svaski treci drzi "prst na obaracu"
i ne zna gdje da usmjeri cjev ...sebi u glavu ili nekome drugom u glavu..kakva civilizacija...

i tako ti je od kad svet postoji...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Koga zanima, moze nabaviti knjigu Rut Benedikt "Obrasci kulture".

Dakle gledam, ubistva, ratovi, droga, nasilje, glad, bolesti, sex u ranom dobu...
A imamo toliko resursa da pomognemo svima, mozemo izleciti mnoge bolesti, mozemo mnogo vise...
A kada je u pitanju profit, tu se moze apsolutno sve. Pa se ja sada pitam ko ce pobediti u borbi profita i covecanstva, profit ili covecanstvo?

Kao da neko namerno pokusava da manipulise i menja ljude preko medija, igrica, filmova. A to sve ocigledno je za neki visi cilj. Ono sto mene isteresuje jeste sta ce biti na kraju, oni koji nas drze u "tami" i nedaju nam da napredujemo kao bica i usavrsavamo se, ocigledno se boje toga - da ljudi vide svetlo.

Doslo je vreme gde su zakoni dizajnirani da gaze ljude, vladavina ce ako se ovako nastavi postati fasisticka sto znaci apsolutna kontrola. Sloboda je postala lazna, isto kao i sloboda govora. Zelja da bobegnemo iz realnosti nas cini slabima..... Imam utisak da ce rezultat svega ovoga biti covek kao pojedinac koji trazi samo da ga neko prihvati - mucenik.
Imamo nauku, religije, fakcije....
Ali sta mi zapravo imamo od toga? Pronalaze nove lekove, resenja, ali mi necemo videti nista od toga.
sta vi mislite o svetu? Zasto imamo toliko gneva u sebi da se tucemo medjusobno umesto da samo malo radimo na samokontroli i da svatimo da ako smo u bozjim ocima svi isti, onda nemamo pravo da osudjujemo druge?
  Javicu se kasnije, da jos malo obrazlozim, kada ugrabim vremena....

Tvoja pitanja su zaista na mestu. Ljudi cesto beze od odgovornosti, pa idu linijom manjeg otpra i kazu "Tako je oduvkek bilo". Srecom, to je zabluda!

Beze od sebe, pa biraju "lidere", koji ce da misli umesto njih i slicno.

Ljudima se sistamatki ubija menjalacka energija, ako postavljas "cudna pitanja", onda si alternativa, ne znas o cemu pricas i slicno....

Citat
Svega je toga i ranije bilo, samo sto sada imamo mass medije

   To je glavno oruzije sistema, "Budi jajara, jer jajara si oduvek i bio, veruj nam!", vrlo mocno oruzije, udara tamo gde smo najranjiviji-emocije! Zavisi sta smatramo pod "pre".

   Istrazivaci opisuju svoje susrete sa urodjenickim plmenima, kao sa ljudima, koji vas direktno gledaju u oci kada im se obracate, bez ikakvih kompleksa, frustracija i nervoze, bukvalno se oseti energija. Naravno, takve ljude je tesko naterati na nasilje!

   Arheolozi ne poseduju dokaze o velikim ratovima i sukobima izmedju ljudi u periodu dok su ljudi ziveli kao lovci sakupljaci. Naprotiv, poseduju dokaze koji govore nasuprot tome. Smatra se da su, odprilike samo oko 20-ak sati nedeljno provodili u sakupljanju hrane. Slicno je vazilo i na tlu Severne Amerike, pre dolaska Evropljana.

   Tj, tema nasilja me zanima i nasao sam samo na dva mesta (gde arheolozi opisuju) dokaze o "masovnim" grobnicama iz perioda pre 8000 godina. Plemena Aboridzina u Australiji nisu znali za pojam "ubistvo", u klasicnom smislu te reci.

   Sta pomisli vecina ljudi kada se kaze "proslost" (u smislu medjuljudskih odnosa)? Pomisli na mracno doba inkvizicije, Hitlera, Stari Rim, neprekidne ratove, bedu, siromastvo... Sta uopste znaci "borba za osptanak"?

   Slicno tome, ako pricamo o nasilju i seksu i povezanosti ova dva pojma, u plemenima Amazona ne postoje termini i ponasanja kao sto su fetisi, silovanja i seksualna zlostavljanja. Ovo se prepisuje tome sto citava plemena i zajednice zive bez odece, skoro potpuno nagi, bez obzira da li se radi o sestrama, braci, roditeljima, tetkama ili babama.

Pojam privatne svojine, se javlja tek nakon otkrica zemljoradnje, i masovne proizvodnje hrane, kada se javila ideja o "posedovanju dobara". Takodje, period lovaca sakupljaca je podrazumevao odprilike oko 10% hrane u vidu mesa, bez mleka, a ostalo je bilo voce, povrce, korenje i sirova hrana biljnog porekla. Samim tim su raznorazne bolesti, kao i poremecaji na novorodjenoj deci bili nepoznanica. Npr. nisu imali problema sa karijesom, kada je u pitanju zdravlje zuba itd.

   Antropolog, Ricard Ragli, navodi da su ljudi iz perioda lovaca sakupljaca bili u dosta dobroj fizickoj formi, sudeci po ostacima koje su nalazili, vrlo jakog imunog sistema.

   U Starom Rimu, se ovaj period nazivao "Zloatno doba", a u Indiji "Savrseno doba". Judeohriscanstvo, ovaj period opisuje sa "Rajski vrt".

   Nadalje, muskarci i zene su imali problzino istu hijerahijsku vaznost, zene su brinule o pripremi i odrzavanju zajednice, a muskarci o snabdevanju.

   Naravno, niko ne zeli da se vratimo u period lovaca sakupljaca, samo iznosim podatke do kojih sam dosao, ono sto mozemo i, pre svega trebamo, kao ljudska vrsta je promena sistema vrednosti. Ono sto ohrabruje je, da sve vise ljudi uvidja besmisao postojeceg sistema, koji vodi samo u propast. To je prvi korak, potreba za markiranjem problema, da bi znao kako da pocnes da ga resavas.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2013, 17:51:39 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
ako se uzme u obzir da se pre dvadeset godina svakog dana...cetri godine...ubijalo svakog dana...
sta mozes da ocekujes....tek mozda za dvadeset godina...neki novi klinci mogu ocekivati nesto ljepse od ovoga danas...sto je opet superiska na period koji sam pomenuo....

anea je vjerovattno mislila i na ono vreme..pre ratova...nasih...na ovim prostorima..da je bilo svega...
kao i danas..samo su mediji bili ograniceni..sa pisanjem.i obavjesavanjem sirokih narodnih masa...
stvari za koje nije bilo potrebnbe da se zna nije se znalo...stoku pred zid,.,strelja ga i kraj price..
a ne danas ubici...pedofilu i raznim drugiom bolesnicima se pridaje toliki znacaj...
da je to meni nepojmljivo..utuci skota...i zdravo kakva prica...
nasilje se oduvjek resavalo nasiljem.sem u nekoj meni nepojmljivoj demokratiji..
pokusava se resiti nekim kompromisima...i sve ociju uprtih u svet...sta ce reci...
svet nema u tolikoj mjeri problem kao mi..a da ga imaju..resili bi ga nasiljem..
tj..sve resavaju tako..kad god imaju problem... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
ma malo je onih koji u opste vide sta.... ljudi samo vide pare i uzitak i da im drugi zavide.
najlakse je reci kako je takav zivot, izlaziti napijati se, duvati, sexati, potuci se i uzivati u paznji. Sve debil do debila, a u dubini duse samo jadnik koji trazi da bude prihvacen.  Kasnije u zivotu steknes nesto cisto da prezivis i ti si onda zadovoljan. Oni koji su imali srece u zivotu naravno kazu kako je tezak rad uslov za uspeh, a u vecini slucajeva je to samo sreca ili u zenskom slucaju - dizanje nogu. Ajde da vidim one iz treceg sveta da postignu nesto sa teskim radom..... Naravno ima i onih koji su uspeli u zivotu sa teskim radom, ali takvi su postrani. U ovom svetu moral diktiraju oni koji ga nemaju. A kad to kazem mislim na uzor koji danas mi mladi imamo.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Samsung 111111
Postoje dva nacina da se rese ratovi na planetarnom nivou

1.Da se ukinu nacije,granice,narodi,republike i svi se definisemo kao Zemljani.
2.Da se granice i republike ucvrste,da nema seljakanja iz drzave u drzavi i izvrsi konacna raspodela sta je cije
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.