Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta mislite o nepotrebnom ucenju u skolama  (Pročitano 4226 puta)
05. Mar 2013, 23:55:21
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Vidio sam na Blic-u ja mislim pise Srbi najneobrazovaniji narodi u evropi.I nebi bili kad u skoli ucimo o nekim glupostima naprimer ja sam Tehnicar Racunarstva i sad istorija sta ce meni istorija i kad je neki Filip 16 rodjen i kad je umro to sve pita ili jos neke tako gluposti,dovoljno je znat kad je prvi i drugi svetski rat,kad je potpisan dejtonski sporazum i ovaj gradjanski rat kad je izbio i jos mozda nekoliko recenica...Drugi fizika to boze pomozi,znaci tesko ubi boze profesor lud,diktira nam lekcije koje nemaju u knjigi plus i one sve iz knjige moramo ucit svi imamo 1 samo 2 mozda pozitivne uci me o nekom salabajzeru tamo iz 16 vjeka i mora znat kad je on rodjen kad je umro sta me boli kurac za njega,ko da sam upiso elektricara po banderi da visim i da sam upiso elektricara sta me briga sto je ovaj tad izmisli neko sranje???Elektronika e uzme mi i obicnoj zici pa po 16 casova ucimo o jednoj zici neki milion stvari sta me briga od cega je vazno je da provodi struju,ili ispravljac-punjac vazno je da puni struju,ili neke crteze crta nekontam ni sta crta citav cas prica neznam ni o cemu linije neke povlaci stavlja uzemljenje neke raskrsnice i svaki cas drugaciji crtez  Smile Smile Smile Smile.Matematika znaci svaki dan je drugi zadatak nema to 2*(2x-3x)*(14y-26x)+(2y-10x)=0 nema sad ovo pa sledeci izmeni brojeve da ostane isti zadatak vec skroz drugacije i ko ce to naucit ili neki zadaci preko citave table zadatak nidje brojeva samo neka slova i zagrade(velike,male zagrade)koji ce mi to kurac imam programiranje i gotov nista od matematike sto ucimo u programiranju nema vec skroz drugacije i sto puta lakse...Umesto upiso sam Tehnicar Racunarstva samo da stave Programiranje i Komponente i ta dva casa da imamo stalno ljudi bi bili experti za struku koju su upisali a ne ovako i pazi ovo ubace nam neke lude profeosre i sve nas obaraju mi moramo samo taj predmet ucit naprimer Matematiku i Fiziku kod nas ludi i mi nemozemo programiranje i komponente stic naucit vec moramo ova sranja ucit i na kraju nas opet obore a iz ovi predmeta sto nam trebaju svi 2 neki i keceve imaju...Imam rodicu dosla iz amerike sad zivi ovde kaze tamo svaka budala zavrsi fakultet i netraze ni 30% da se zna ko ovde kod nas...I normalno uce sto je potrebno i sigurno je u kini jos manje uce gluposti tj.nikako i zato su tako pametni i svasta naprave,a kad ce srbi nesto napravit(samo ako ja budem jbg neznam kako se zove ovo sto upravlja skolom tu ako ja budem ima budemo prvi u svetu po znanju jer cu izbacit sve sto netreba predmete i tako najgori ce prolazit 4 ko nikad neuzme knjige).Ako se setim jos sta dopisacu napisite i vi nesto o ovome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Ti druze nisi pismen..

Pitaj direktora jel ide da se vratis tamo negde izmedju drugog i treceg osnovne, tu si otprilike stao u razvoju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Ja sam već napisao dužu poruku, ali ti si ovo kratko i jasno Smiley
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Neke osnovne stvari iz istorije i drugih predmeta treba da znaš da  ne bi bio neobrazovani šalabajzer. Istorija na tvom smeru je verovatno manjeg obima od one koja se uči u gimnaziji, zato ne kukaj.
Isto važi i za druge predmete.
Na kraju nikad ne znaš u kom pravcu će život da te odvede. Možda se odlučiš za fakultet na kome će ti znanja koja sad smatraš nepotrebnim, dobro doći.
U svakom slučaju ni jedno znanje nije beskorisno. Učeći sve te stvari dobijaš jednu širu sliku o svetu u kom živiš.
Svrha škole nije da proizvedi robote osposobljene za jedan, tačno određeni posao, već što svestranije ličnosti.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Neke osnovne stvari iz istorije i drugih predmeta treba da znaš da  ne bi bio neobrazovani šalabajzer. Istorija na tvom smeru je verovatno manjeg obima od one koja se uči u gimnaziji, zato ne kukaj.
Isto važi i za druge predmete.
Na kraju nikad ne znaš u kom pravcu će život da te odvede. Možda se odlučiš za fakultet na kome će ti znanja koja sad smatraš nepotrebnim, dobro doći.
U svakom slučaju ni jedno znanje nije beskorisno. Učeći sve te stvari dobijaš jednu širu sliku o svetu u kom živiš.
Svrha škole nije da proizvedi robote osposobljene za jedan, tačno određeni posao, već što svestranije ličnosti.
Pa dobro ali sto sad da svi znaju sve isto i to naprimer 20% umesto da svako radi svoj poso za koji je upiso i zna 90% svoje svrhe sve bi bilo bolje a sta me briga sto je petar 16-ti ubio djoku 11-tog  28  februara 1758 godine?Ili tako neka sranja?
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 00:54:55 od NikolaDzoni92 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
apslolutno se slazem da su istorija, biologija, geografija, muzicka kultura i umetnost potpuno nepotrebni u tehnickim skolama jer ih je svako vec imao u osnovnoj skoli (zato se i zove OSNOVNA SKOLA zamisli).
komentari tipa:

Neke osnovne stvari iz istorije i drugih predmeta treba da znaš da  ne bi bio neobrazovani šalabajzer. Istorija na tvom smeru je verovatno manjeg obima od one koja se uči u gimnaziji, zato ne kukaj.
Isto važi i za druge predmete.
Na kraju nikad ne znaš u kom pravcu će život da te odvede. Možda se odlučiš za fakultet na kome će ti znanja koja sad smatraš nepotrebnim, dobro doći.
U svakom slučaju ni jedno znanje nije beskorisno. Učeći sve te stvari dobijaš jednu širu sliku o svetu u kom živiš.
Svrha škole nije da proizvedi robote osposobljene za jedan, tačno određeni posao, već što svestranije ličnosti.

su imbecilni po mom misljenju.

pa decko je upisao tehnicku skolu da bi bio tehnicar (zamisli opet); sta drzavu bole djoka da li je njegova licnost 'svestrana' ili nije. on treba da je nakon te skole osposobljen za to za sta se izjasnio da ce se baviti samim tim sto je upisao tu skolu. umesto bubanja napamet o mitohondrijama, pariskoj komuni ili ovcama i kravama na nasim vrletima bolje je da ima casove prakse ili stranog jezika. bolje i da ga udari struja 3x i eksplodira mu monitor u facu nego da izadje iz skole i veze nema sa svojim zvanjem a ima papir da se time moze baviti... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Образовање и школовање су двије одвојене ствари. Неко може бити школован, а необразован и обрнуто.  Smile


Citat
pa decko je upisao tehnicku skolu da bi bio tehnicar (zamisli opet); sta drzavu bole djoka da li je njegova licnost 'svestrana' ili nije. on treba da je nakon te skole osposobljen za to za sta se izjasnio da ce se baviti samim tim sto je upisao tu skolu.
Држави је циљ да направи роботизовану радну снагу, али због соптвене савјести, да не би било протеста малобројних, даје мали увид у хуманистичке дисциплине, чисто да људи не буду баш толико убивени . Срећом, мали број се превари и зађе испод површине.  Smile
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 09:45:07 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Ne, bolje je da on sve cetiri godine ima te glupave predmete i onda dodje kao kvalifikovani tehnicar da meni popravi bojler, pojebe sve zivo, ode, ja mu platim za 'uslugu', uzmem da okupam moje dvoje dece i struja nas sve pobije ko zeceve. Smile

ali hej, majstor kvaris zna mnogo o tome koliko je bilo ovaca i krava u Srbiji u jesen sedamdeset i nekeeeeee.... Smile

ljudi, istresite se prvo dobro na wc solji pa onda dodjite na forum...
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 09:52:21 od Hunab_Ku »
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Škola nikoga ne može da osposobi ni za šta ako on to sam neće. Ako hoće i zanima ga to, naučiće sam više i bolje od onoga ko je to isto učio zbog prolazne ocene, pa makar 4 godine učio o bojlerima.
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Škola nikoga ne može da osposobi ni za šta ako on to sam neće. Ako hoće i zanima ga to, naučiće sam više i bolje od onoga ko je to isto učio zbog prolazne ocene, pa makar 4 godine učio o bojlerima.

a moze da ga osposobi da bude 'svestrana licnost'? Smile

i naravno da su vece sanse da ce ako cetiri godine gleda u bojler zaista nesto i nauciti o tom bojleru nego da gleda u presek celije, cita Sopenovu biografiju i smara se sa 'ko je prvi koga napao' sranjem...
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 10:06:08 od Hunab_Ku »
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.