Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta mislite o nepotrebnom ucenju u skolama  (Pročitano 4223 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Ти себи желиш напредак, а другога хоћеш да држиш у тамници и са књигом "Поправљање бојлера у 24 корака"?Smile "Мајстора" у руке па на научи сам.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Škola nikoga ne može da osposobi ni za šta ako on to sam neće. Ako hoće i zanima ga to, naučiće sam više i bolje od onoga ko je to isto učio zbog prolazne ocene, pa makar 4 godine učio o bojlerima.

a moze da ga osposobi da bude 'svestrana licnost'? Smile

i naravno da su vece sanse da ce ako cetiri godine gleda u bojler zaista nesto i nauciti o tom bojleru nego da gleda u presek celije, cita Sopenovu biografiju i smara se sa 'ko je prvi koga napao' sranjem...
Može da mu ponudi još jednom deo onoga što nije naučio u osnovnoj školi, a smatra se elementarnom kulturom.
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 10:12:15 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Škola nikoga ne može da osposobi ni za šta ako on to sam neće. Ako hoće i zanima ga to, naučiće sam više i bolje od onoga ko je to isto učio zbog prolazne ocene, pa makar 4 godine učio o bojlerima.

a moze da ga osposobi da bude 'svestrana licnost'? Smile

i naravno da su vece sanse da ce ako cetiri godine gleda u bojler zaista nesto i nauciti o tom bojleru nego da gleda u presek celije, cita Sopenovu biografiju i smara se sa 'ko je prvi koga napao' sranjem...
Može da mu ponudi još jednom deo onoga što nije naučio u osnovnoj školi, a smatra se elementarnom kulturom.

gde pise da se to smatra 'elementarnom kulturom'? sta pricas.. Smile


evo quick search definicije sa neta:

3.1. Elementarna kultura

Kultura kao društveni fenomen ima funkciju da obezbedi i pruži zadovoljavanje primarnih čovekovih potreba koje su preduslov za čitavu ostalu kulturu, a to su: kultura stanovanja, kultura rada, tehnička kultura, kultura međuljudskih odnosa, kultura govora, opšta kultura itd.

dakle pojma nemas... Smile

Ти себи желиш напредак, а другога хоћеш да држиш у тамници и са књигом "Поправљање бојлера у 24 корака"?Smile "Мајстора" у руке па на научи сам.  Smile

pa ja njega placam da bi se on jebavao oko struje a ne ja. i hocu da ide u tvorza ako usere u toj meri da neko najebe zbog toga. ne znam sta ti tu nije jasno. tako je u Germaniji. ali oni imaju praksu ljudi a ne ko ovi nasi biolog - planinar - arheolog tehnicari...
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 10:23:31 od Hunab_Ku »
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
 Smile  Smile

Nisam rekao da je sve što se uči u osnovnoj školi elementarna kultura, nego deo onoga što nije naučio, a očigledno da nije, kao i 99,9% ostalih u nekoj meri. Kad bi svi znali sve šta se učilo u osnovnoj školi, srednja bi stvarno mogla da uči samo stručne predmete, ali to nije tako.

Citat
Imam rodicu dosla iz amerike sad zivi ovde kaze tamo svaka budala zavrsi fakultet i netraze ni 30% da se zna ko ovde kod nas
I zato ni sa diplomom ne znaju da pokažu prstom gde su na karti sveta, između ostalog.


Citat
evo quick search definicije sa neta:

3.1. Elementarna kultura

Kultura kao društveni fenomen ima funkciju da obezbedi i pruži zadovoljavanje primarnih čovekovih potreba koje su preduslov za čitavu ostalu kulturu, a to su: kultura stanovanja, kultura rada, tehnička kultura, kultura međuljudskih odnosa, kultura govora, opšta kultura itd.
Imao sam to u vidu pre nego što sam upotrebio izraz, a problem je tvoj što ne vidiš očigledan nedostatak bar kulture govora
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 10:30:44 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14


Citat
evo quick search definicije sa neta:

3.1. Elementarna kultura

Kultura kao društveni fenomen ima funkciju da obezbedi i pruži zadovoljavanje primarnih čovekovih potreba koje su preduslov za čitavu ostalu kulturu, a to su: kultura stanovanja, kultura rada, tehnička kultura, kultura međuljudskih odnosa, kultura govora, opšta kultura itd.
Imao sam to u vidu pre nego što sam upotrebio izraz, a problem je tvoj što ne vidiš očigledan nedostatak bar kulture govora

 Smile

koja to kultura govora se uci u okviru istorije, biologije, geografije, muzicke kulture i umetnosti, zivota ti?
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Pričamo kao da dečko uči istoriju do najsitnijih detalja. To ni mi u gimnaziji nismo radili.
Što se mitohondrija tiče, mislim da je imao jedan pasus na prvoj godina u okviru ćeliskih organela.
Svaki đak, bez obzira na školu mora da zna neke stvari. Da čujem šta mislite o onima koji ne umeju da nabroje vladare iz dinastije Nemanjića, da kažu ko je bio prvi srpski kralj, koji nikad nisu čuli za Dušanov zakonik, nemaju poima o toku prvog i drugog srpskog ustanka, o dinastijama Obrenović i Karađorđević, balkanskim ratovima...
Hoćete da dece uče što manje, da škole proizvode dobre majstore za bojlere, a onda kukate kao neprosvećene mase odlučuju o sudbini države, kako deca bolje poznaju tursku od domaće istorije i mnoge druge stvari.
Naravo da u stručnim školama naglasak treba da bude na stručnim predmetima. Ali neke stvari trebaju da se znaju i iz drugih oblasti.
Istorija, biologija, fizika, hemeija, sociologija i još neki predmeti moraju postojati u svim školama. Naravno gradivo treba prilagođavati potrebama tih učenika.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Citat
koja to kultura govora se uci u okviru istorije, biologije, geografije, muzicke kulture i umetnosti, zivota ti?

Elementi istorije, biologije, geografije, muzike i umetnosti bi mogli da se svrstaju u kategoriju opšta kultura. Ponoviću još jednom, ne sve, nego pojedine stvari.

Kultura govora mogla bi da se stiče kroz izučavanje maternjeg jezika kog svako uči 8 godina u osnovnoj, i još 4 u srednjoj, pa i dalje ne zna da se "ne bi" i "na primer" piše odvojeno, a ko ne zna da govori male su šanse da zna da piše
« Poslednja izmena: 06. Mar 2013, 11:02:48 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.97
su imbecilni po mom misljenju.

pa decko je upisao tehnicku skolu da bi bio tehnicar (zamisli opet); sta drzavu bole djoka da li je njegova licnost 'svestrana' ili nije. on treba da je nakon te skole osposobljen za to za sta se izjasnio da ce se baviti samim tim sto je upisao tu skolu. umesto bubanja napamet o mitohondrijama, pariskoj komuni ili ovcama i kravama na nasim vrletima bolje je da ima casove prakse ili stranog jezika. bolje i da ga udari struja 3x i eksplodira mu monitor u facu nego da izadje iz skole i veze nema sa svojim zvanjem a ima papir da se time moze baviti... Smile
Citat
Pa da imaju 2-3 4-5 iz ovog programiranja i komponenti a nemaju veze o kompjuterima jedva da znaju upalit i ulogovat se na fb i stalno im ja pravim ako se nesto pokvari a ja imam 2 iz obadva predmeta dobro programiranje neznam bas najbolje mozda za 3-4 jer nemogu da ucim to jer moram ove glupe sto mi netrebaju posto profesori obaraju i opet me obore na kraju godine sad neznam sta cu pascu najmanje iz 3 i oborice me na godinu a oni sto neznaju nista oni ce proc dobit diplomu posle a nece nista znati...Pa kad sistem neznaju oborit i instalirat a upisali tu skolu a imaju 5,ili oni uce napamet a neznaju sta uce i pita naprimer ovo Da li proesor moze da obradjuje u istom trenutku dva programa?Oni kazu NE a posle pita kako nemoze a kad gledamo 2 programa koji rade nezaustavljuju se,neznaju rec da procesor radi velikim brzinama i svake mili sekunde smenjuje jedan i drugi program i tako nemogu da rade u isto vreme a mi kad gledamo rade...Ili pita jednog kolka ti je brzina procesora on kaze 2,3mhz hahaha a ima 4 iz komponenti i sta ces dalje pricat,i on ce zavrsit a ja necu sto je baksuz ima srece pa prodje iz matematike,fizike i jos neki...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 739
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.152
mob
Samsung C3050
Istina je to, također sam smjer tehničara računarstva a učim tamo neke gluposti koje mi u životu neće trebati.
Umjesto da u 4 razredu imam desetak časova programiranja sedmično, ja imam 3 časa(+2 časa izbornog programiranja), ali zato imam  preduzetništvo, elektroenergetiku, te po 3 časa srpskog i matematike sedmično. A ova dva predmeta mi se vuku od prvog osnovne, i uvijek se vrtimo oko istoga.
IP sačuvana
social share
Gamer 4life

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.97
Istina je to, također sam smjer tehničara računarstva a učim tamo neke gluposti koje mi u životu neće trebati.
Umjesto da u 4 razredu imam desetak časova programiranja sedmično, ja imam 3 časa(+2 časa izbornog programiranja), ali zato imam  preduzetništvo, elektroenergetiku, te po 3 časa srpskog i matematike sedmično. A ova dva predmeta mi se vuku od prvog osnovne, i uvijek se vrtimo oko istoga.
Ja sam 2 srednji i imam 2 casa programiranja i 2 komponenti a srpski 3 casa i matematiku 4 casa nidje veze  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.