Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:07:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta mislite o mracnom umu?  (Pročitano 12688 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Upravo...

Evo, ja bih se zaljubila u Vuka ili Bajrona. Smile (da se malo posalimo)

Strah tebe sprecava, kao i vecinu. Samo vecina cuti i zivotari (obrati paznju na glagol).
Verujem da si neka mlada dusica sa lirskim potencijalima (a, to ti je pogubno u savremenosti- ne bas uvek, ali cesto postade)

U svakom slucaju- danasnjica nudi drugacije pristupe... Mozes ograniciti svoj senzibilitet, al` onda bi izgubio identitet. (ju, pa ja sam stvarno veliki pisac Smile) Bice vremena da se snadjes...

Evo da ti pomogne u snalazanju- preporucujem ti Dostojevskog. Najveceg pisca, ikada. Predjes sabrana dela, i nema da mislis o svom bolu. Razvijes misao o svetskom bolu- k`o pravi romanticar (mislim na epohu)

(posto vidim da ti je Njegos- najveci, ikad sa ovih prostora poznat Smile Ne smem vise da davim. Spomenem li jos jednom Lucu mikrokozma- izbacice me, kolege. Smile)


Ne znam da li sam toliko romantican kao oni ali mislim da bih mogao da ide 1 na 1 sa njima  Smile
Lirskim potencijalima? Mislis ono tipa Shekspir, biti ili ne biti?  Smile
Zelim da ostanem onakav kakav jesam, i mogu ti reci da si pogodila da sam staromodan u smislu ljubavi i emocija i svih tih divnih i drevnih stvari koje su izgubljene ali se retko nadju. Nova kultura mi ni malo ne pasuje. Vitez u 21 veku je bas pukao nacisto, oklop em sto je tezak em sto ce da zardja jer nema ko da ga odrzava, i sam vitez postane isposnik i mucenik nazalost  Smile
Citao sam Dostojevskog davno, ali poslusacu tvoj savet.
Slobodno ti spomeni, ko pita kolege kada je u pitanju nesto ovako vazno.  Smile

E ovo je vec veoma konstruktivan odgovor ja sam odusevljen. Treba vise takvih odgovora umesto napadanja opadanja i prepucavanja.
Euridicat ti si macka i po  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Zatim, slede... Ove dve, pod obavezno! Izdavac Logos, i naravno- kao vecina savrsenih knjiga u Srbiji (manje poznatih) ne kostaju mnogo. Obe, za nekih 500, 600 din. (ljubitelj sam ruske misli)

Semjon Frank Fridrih Nice i etika "ljubavi prema daljnjemu"  (naravno, podrazumeva se da si procitao bar Tako je govorio Zaratustra) Smile

Ivan Iljin Put duhovne obnove


Nema tu sta da se pogadja ili ne pogadja. Izuzetno je ocigledno. Smile  Necemo bas preterivati s vitezovima i sl. Senzibilitet se mora ocuvati, kako bi onda svet opstao? Potrebno je biti covek i fizike i metafizike. Kako bi rekli anticki mudraci- covek po sredini.

Postojanje svetle strane... Naravno da postoji, samo je potrebno aktivirati lucu u sebi. Ne zaboravi da se brojni guse u svome samstvu. i, ne treba zaboraviti da je Nada ipak ostala u Pandorinoj kutiji.  Smile

(btw- ovo pise co`ek koji sebe karakterise kao pesimistu) Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Fantasticno. Smile
Volim konstruktivne odgovore. Stvarno dobro.
Nema nista lose biti vitez, jer kao takav imas cast i odlucnost. Doduse danas nam treba prevodilac Smile
Koliko ima snage u svetlom toliko snage ima i u tamnom.
Pozz baby  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Мислим да је прави наслов за ову тему требао да буде Шта мислите о мом мрачном уму? (који, узгред буди речено, уопште није мрачан, већ само тежи ка јединствености и признавању различитости) Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
Мислим да је прави наслов за ову тему требао да буде Шта мислите о мом мрачном уму? (који, узгред буди речено, уопште није мрачан, већ само тежи ка јединствености и признавању различитости) Smile
istina Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Мислим да је прави наслов за ову тему требао да буде Шта мислите о мом мрачном уму? (који, узгред буди речено, уопште није мрачан, већ само тежи ка јединствености и признавању различитости) Smile
Ja sam zeleo da bude tema vise kao sveobuhvatna, ali nekako se prelomila na meni.
Bili bi ste mogl da pojasnite vase misljenje? Zivo me interesuje.  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
I kakva je svrha, sta imas od toga sto si mracan? Po onome kako pricas ispade da je to nesto pozitivno i dobro  Smile

To sto si 'mracan' mozda cini da se osecas jedinstvenim, drugacijim, misterioznim, ali u stvari to je samo mehanizam samoodbrane. "Ja sam pesimista, svet je ruzno mesto u kom mogu da se desavaju samo negativne stvari." Sa takvim stavom mislis da te nista ne moze iznenaditi jer ti sai vec sav utucen, spreman na sve i svasta. U osnovi takvog stava i pogleda na zivot je kukavicluk i strah od zivota. Najlakse je zatvoriti se u sebe i crne misli. Ali pazi da ti to ne preraste u naviku, da to ne postane deo tvoje licnosti. Predpostavljam da si jos tinejdzer, po onome sto se moze zakljuciti iz tvojih reci, tako da ima vremena da pokusas da se malo otvoris prema svetu, jer u suprotnom samo ruzne stvari ce ti se desavati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ti Dark kažeš da si mračan. Moj otac je bio veoma mračan čovek i jednom prilikom sam ga zbog toga kritikovala. Odgovor mu je bio da iz njegove perspektive najgoreg mogućeg svaki drugi ishod izgleda dobar. To ga nije sprečavalo da bude visoko obrazovan, da ima izuzetno snažan karakter i britak um.

Majka mi je međutim bila veoma vedra. Ne glupa ili naivna nego baš vedra. Ona se sa kancerom borila deset godina i svaki dan je dočekivala kao još jedan blagoslov koji će provesti uz ljude koje voli.

Za mene lično obe opcije su legitimne mada sam negde u sredini. Bitno mi je da me ne obeshrabri i ne pasivizira nešto loše. Volim život, volim svoju porodicu i činim za njih mnogo, ali volim i svoje mračne trenutke. Obično tad pronađem nekoga doraslog za teške diskusije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
"You are the best. You are the worst. You are average. Your love is a part of you. You try to give it away because you cannot bear its radiance, but you cannot separate it from yourself. To understand your fellow humans, you must understand why you give them your love. You must realize that hate is but a crime-ridden subdivision of love. You must reclaim what you never lost. You must take leave of your sanity, and yet be fully responsible for your actions." -Gnarls Barkley, in a letter to the legendary rock critic Lester Bangs
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Very nice  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:07:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.