Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:46:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je to s' ljudima?  (Pročitano 7526 puta)
19. Nov 2010, 14:45:01
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 83
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Jeste li primetili da su ljudi sve više bahati, sebični, nekulturni, egoistični...?
Gledam na pijaci, u banci, u prodavnici... Svi bi preko reda, svi bi i preko mrtvih gazili samo da stignu do nekog cilja, iz oka bi čoveku oteli, i uopšte ih nije sramota zbog toga. Postajemo društvo hardcore sirovina i nekulture.

Mlad sam pa ne znam kako je bilo pre, da li je ovo pošast novijeg doba ili su ljudi bili ovakvi i ranije?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Hajde malo objasni i razradi temu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Jeste li primetili da su ljudi sve više bahati, sebični, nekulturni, egoistični...?
Sebicnost je jedna od glavnih ljudskih osobina Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
Jeste li primetili da su ljudi sve više bahati, sebični, nekulturni, egoistični...?
Sebicnost je jedna od glavnih ljudskih osobina Smiley
Evoluciono podsticana.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Ma neee, otkud to, ljudi su fini, ljubazni i predusretljivi.  Smile

Pre neki dan imala sam tu karmičku nesreću da se zateknem u Idei baš na dan kada su stigle penzije. Možete misliti koji je to bio haos. Kase prebukirane, bakute i dekute se vuku, usput ćaskaju, pričaju, kasirke nervozne... Ja jedina osoba ispod 50 tamo. I šta ću, čekam, trpim, cupkam, nisam kreten da se na starije derem da požure. Ni inače to ne radim (naglas), ružno je i nekulturno.

I malo-malo se dve bakute pokoškaju, onako baš krvnički - požuri, ovo, ono, nemam mesta, vruće mi je, pridrži mi ovo. I niko nema ni najmanji problem da se na drugog izviče, ljutito mu okreće leđa, opsuje, prokune... gledam i ne verujem.  Smile I još počnu da viču na kasirke kako su spore (eeeeej, a oni zadržavaju redove, pet puta se vraćaju po nešto što su zaboravili, ne mere dobro voće i povrće pa kasirka mora da napušta radno mesto kako bi otišla do vage (koja je na drugom kraju lokala od nekih 200 kvadrata)) i tako....

I jedino što mi je bilo na pameti tada je to kako su ljudi (stariji ljudi, od kojih se više i ne očekuje da budu neki borci za pravdu i istinu, revolucionari) kurčeviti kada treba da se svađa, gloži, gura, vređa, žali na sve i svašta samo za svoje dupe... pa ne mogu da se ne zapitam gde je ta njihova buntovnost (ne samo starih, svih nas) kad je u pitanju sistematsko jebanje koje ova država provodi nad svima nama?!  Smile

Svi kenjaju kako je loše, niko ništa ne preduzima (ja prva).
Svi kenjaju kako su ljudi stoka, a prvi ne bi pustili preko reda majku sa malim detetom kog čekanje u redu očito čini nervoznim.
Svi su zgroženi nad kulturnim propadanjem naroda, Grand i Farma probijaju plafone po gledanosti.

Nismo li duboko, onako kolektivno, zagazili u licemerje?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Sto je glava praznija, to je bezobraznija.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Salu na stranu mislim da ima veze sa vremenom i drustvom u kome zivimo. Danas je covek u vecini slucajeva prepusten sam sebi i mora da se snalazi sa sebe ako hoce da prezivi. Ako tome dodamo cinjenicu da je situacija u zemlji takva kakva je ne cudi me da sve vise ljudi gleda sebe i kako da oni uspeju i "prezive" a sve manje druge ljude oko sebe i njihovu egzistenciju tj sistem ja sam bitan a druge ko j...

E sad, vecina tih ljudi ima porodice i vecina se brine o njima ali to ne menja cinjenicu da smo u svoj toj brigi za nas i nase potrebe postali imuni za potrebe drugih ljudi oko nas. Vrlo retko cemo naci nekoga ko ce nam pomoci a da nema neku svoju satisfakciju iza te pomoci pa cak i kada je rec o trivijalnim stvarima kao sto je ustajanje trudnicama u autobusu. Valjda svako misli da je njegova potreba najpreca. Valjda smo u svoj toj jurnjavi za slavom, moci, parama ili cega vec zaboravili da postoje i drugi ljudi oko nas i da u svoj toj jurnjavi "gazimo" preko njih ne obazirajuci se na to

Daleko od toga da su svi takvi i daleko od toga da ne postoji i druga strana medalje. Postoje i drugaciji ljudi, ljudi koji bi vam pomogli pa makar to bilo i nesto trivijalno a i nesto krupno i koji ne ocekuju nikakvu nagradu za to. Nazalost, u ovakvom drustvu takvi su retki

Naravno, situacija ja takva kakva je i treba da se menja. medjutim, sta ako se nikada ne promeni? Da li cemo svi postati sebicni do te mere da ce nas samo biti briga za sebe? Zato i kazem da promena treba da podje od nas samih. Pocnimo od trivijalnih stvari kao sto je ustajanje trudnicama i starijim ljudima u autobusu pa mozda kasnije dodjemo i do krupnije slike pa zaista pomognemo nekome kada je rec o necemu vaznom a za to nemamo neku licnu satisfakciju osim te da smo zaista ucinili nesto lepo za nekoga. Razmislite o tome  Smile

Inace, lep film na ovu temu

http://www.imdb.com/title/tt0223897/
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Obično vidimo tuđe postupke a malo je ljudi spremno da vidi i menja svoje.

Kažeš svi su sebični, a da li si ti nesebičan prema svojim najbližima, roditeljima, braći/sestrama, baki i dedi, devojci?

Kažeš svi se otimaju oko nečeg a da li je u redu da se ti iz otimačine izmakneš i zato neko drugi oskuduje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Ima mnogo razloga zbog cega se ljudi ponasaju tako. Takvo ponasanje gde prvo gledas sebe pa onda druge je jednim delom posledica zivotinje u nama i taj deo je ok, a drugi vazniji razlog zbog cega je to tako je taj sto su ljudi sve vise izlozeni stresu i nerviranju. Dokaz za to je sve veci broj takozvanih modernih bolesti.
Razlicite grupe ljudi imaju razlicite razloge zbog cega se tako ponasaju.
Na primer matori ljudi su fizicki i psihicki slabijii u odnosu na sve druge i zbog toga imaju stalan osecaj da neko hoce da ih prevari.
Onaj deo nase bahatosti koji je posledica zivotinje u nama ne mozemo i ne trebamo da menjamo, ali treba stvarati sto zdravije drustvo. Drustvo u kome stres i nerviranje nece biti nesto normalno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
sta znam...da sam cekao u svim redovima u kojim sam bio....jos uvek  bih nesto cekao...
naravno da bih i ja cekao...da i drugi cekaju...
a ja nemam namjeru da cekam dok drugi idu preko reda...

sve to u jednu rec moze da stane...neimastina...
ljude tjera na svasta nesto...gube se zivci...a zivcani ljudi svasta rade...
davno je pametan covek prestao da popusta budali...nego je pobudalio zajedno sa njim...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:46:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.