Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:05:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je pravi MLM  (Pročitano 9974 puta)
14. Jul 2008, 11:33:13
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
MLM se isključivo uči kroz praksu(rad). Treba da imate dobrog učitelja koji će da vas vodi kroz posao. Treba da nađete dobru literaturu i da se nadograđujete. Ne smete da budete isključivi. Treba sve da saslušate, ali da ipak imate svoj izgrađen stav.
U svojoj literaturi imam preko stotinak knjiga koje su vezane za MLM, iz tih knjiga sam dosta toga naučio i primenio kroz praksu. Izgradio sam kroz rad svoj stav i svoje viđenje, koje se pokazalo kao izuzetno dobro.
U svim tim knjigama ima dosta stvari sa kojima se i ne slažem, ali koristim ono što je dobro u njima.
Znači radite, učite, pohađajte seminare i naučite da kažete -NE.

Odbacite stare navike, promenite svoje poglede, svoje stavove.
Da li želite da vas neko vodi kroz život ili želite da budete vođa???
Evo jedne priče:
Pronađu pastiri lavića i stave ga među ovce. Rastao lavić sa ovcama i poprima njihove navike. Jednog dana se pojavi Lav kralj životinja, ugleda poodraslog lavića i upita ga:šta ćeš ti ovde? -Pa ne znam, ja sam ovca-reče lavić. -Pođi za mnom - naredi lav. Lavić je krenuo. Lav ga odvede na reku, lavić je prvi put video svoj odraz u vodi i riknuo je. Shvatio je da je i on lav gospodar životinja.
Šta ćete biti ovca ili lav? Odlučite sami.

IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
Da bi ste se opredelili za neki od MLM-ova koji se nude, treba prvo da se upoznate sa kompenzacionim planom, pravilnikom o isplati. Pravilnici su pravljeni na osnovu bodova, tj. prometa koji se ostvari za kompaniju. Saznajte da li je vrednost boda na svim nivoima, pozicijama, ista, ako nije ne ulazite u taj sistem, jer ćete biti prevareni. Raspitajte se da li se radi mesec za mesec, tj. da li se obračun vrši mesečno, bez predhodne akumukacije, da li možete da zaradite više od svog sponzora, menadžera, od onog koji vas je uveo u posao, ako ne možete ne ulazite u sistem, bićete prevareni.
Najmanje 10 godina je neophodno da kompanija postoji na tržištu da bi se dokazala kvalitetom svojih proizvoda, a i uslugama.
Ako izuzmemo usluge, jer tu ne postoji konkretan proizvod, postoje dve vtste gradnje mreža:mreža trgovaca i mreža potrošača.
Šta mislite koji je lakši?
U pravom MLM-u ne daješ pare, da bi ih jurio, već se tržište osvaja reklamom, probaš proizvode pa ih preporučuješ drugima. Sve se postiže isključivo radom. Što je naš narod navikao preko noći da se obogati, pa se zaleti u pojedine sisteme, ko mu je kriv?
Pošto nema reklama u medijima, nema distribucije, zakupa poslovnog prostora, radne snage(prodavačica, čistačica, kafe kuvarica, itd), taj novac koji u klasičnim trgovinama ide na već pobrojano, zarađuju oni koji se bave MLM-om.
Pre nekoliko godina su pitali Donalda Trampa(jednog od najbogatijih ljudi na svetu) u jednoj TV emisiji, a gosti u studiju su bili studenti, ‚‚gde on vidi budućnost?‚‚, odgovorio je ‚‚u mrežnom marketingu‚‚, studenti su se nasmejali, a on im je uzvratio‚‚smejte se, zato ste vi tu a ja sam ovde gde jesam‚‚.
MLM je toliko prirodan sistem da sam sebe ‚‚čisti‚‚ od prevaranata, neradnika i ostalih iz te fele. U MLM-u je mesto za vredne, odgovorne, poštene i humane. ;-)
Treba doneti odluku i pokrenuti se. Do uspeha se stiže ako si uporan i dosledan.
Lako je biti skeptičan, a teško je biti uspešan.
Za početak napravite tri koraka:
Prvi korak je cilj.
Mnogi ljudi oko nas lutaju, zašto?zato što nemaju cilj. Mnogi od vas će reći:šta lupa ovaj drbob, ja imam cilj. Ja garantujem da nemate cilj, čak 95% vas, vi imate samo želje, i nikad u svom životu niste imali cilj.
U čemu je razlika između želje i cilja?
Želja kada dobije svoj vremanski okvir postaje cilj, ako ga nema ostaje želja i san. Tu je suštinska razlika.
Da li vi imate cilj?
Preispitajte sebe, budite iskreni prema sebi, dajte pravi odgovor.
Kada nema cilj u životu čovek luta, ali kada ima cilj ide ka tom cilju i na pravom je putu.
Alisa u zemlji čuda je pitala mačka kojim putem da ode, mačak je upitao kuda želi, rekla je sve jedno, i dobila je odgovor da može bilo kojim putem.
Veliki ljudi, koje je istorija zabeležila, su imali vizije i ciljeve, zato i jesu veliki. Jedini čovek koga je istorija zabeležila, a nije znao kuda ide je Kristofer Kolumbo. Svi drugi su imali cilj.
Zato i MLM polazi od toga da imate svoj cilj. Kada imate cilj, ne odustajete na prvoj prepreci.
Čovek koji ima cilj, jaku želju i strast, uspeva u životu. Preko noći ne dolazi ništa, treba uložiti rad, a onda se cilj ostvaruje.
Prednost MLM-a je u tome dok se edukujete vi zarađujete. Edukacija je besplatna. Kroz MLM se osposobljavate za život, jer MLM je životni menadžment, primenjena psihologija.
Da li je to kod nas u genima ili u neobrazovanju, ne informisanosti, pa se ljudi lako ‚‚zapale‚‚ za lake, milionske zarade?
Na zapadu je opšte poznato da se bogatstvo, a i brend, stvaraju generacijama. Nema prečica.
MLM je jedina prečica, jer je ubrzana utakmica života. U MLM-u se ne dolazi do uspeha preko noći, već jednim predanim radom.
Šta je prednost MLM-a?
Ne trebaju vam infrastrukture, proizvodni pogoni, ulaganja. Zašto?
Zato što vam kompanija sa kojom ste potpisali ugovor o saradnji, nudi partnerstvo. Vaš partner ima proizvodne pogone i ima svoj brend.
Šta se od vas očekuje?
Da se pridržavate Pravilnika i da radite. Bez rada se ništa ne postiže.
Nemate apsolutno nikakav finansijski rizik, ne ulažete ništa, osim svog vremena. Nešto se mora uložiti?
Zašto mnogi sumnjaju u MLM?
Zato što su u konktakt sa MLM-om došli preko ljudi koji nisu upućeni i koji nisu znali da objasne šta je MLM.

'Uspeh ne dolazi sam od sebe, on ima svoju cenu, koju ćemo, ako ga želimo, platiti. Neuspeh dolazi sam od sebe, ali njegova cena je mnogo veća i on ne pita hoćemo li da je platimo.'
Pravila neuspeha:

- robovanje navikama:'ne može niko da me plati toliko malo koliko ja malo mogu da uradim'
- život bez izazova:ne talasaj možeš da izazoveš buru, zato 'sedi di si ni za di si nisi'.
- ne donosi nikakve odluke: ja ništa ne radim, ne mogu da pogrešim, ja sam bezgrešan
- neka sve bude po starom:ako se nešto promeni može da mi bude gore, nije mi dobro, ali neću da menjam.
Najgori neprijatelji su, negativne emocije:strah, zavist, samosažaljenje, ljubomora, inf eriornost i bes, a uzroci supravdavanje, racionalizovanje(društveno prihvatljivo objašnjenje za društveno neprihvatljiv postupak), tuđe mišljenje i prebacivanje krivice na druge.
'Ako ne znaš kuda ideš, gde god da stigneš na pogrešnom si mestu.'
Šta je uspeh?
Ostvarivanje vaših ciljeva. Ne dozvolite da vam drugi nametnu ciljeve, a nemojte ni vi njima nametati svoje.
Vi upravljate poslom, te ga i tretirajte kao posao, uložite u njega nešto od svog profita jer nema 'nešto za ništa'.
Principi koji vas vode ka uspehu su:
Istrajnost
Ljudi koji su uspeli, koji su se obogatili, a skromno su počeli, nikada nisu odustali. Koliko god neuspeha da doživite, morate da učite iz tih neuspeha, da se oporavite, da vidite gde ste pogrešili i da krenete dalje.
Uspeh uvek dolazi neposredno posle najvećeg neuspeha. Nemojte da trčite trku na 100 metara, a na 95 metru da odustanete. Ako nastavite stići ćete do cilja, bez obzira kojom se brzinom budete kretali... Setite se priče o zecu i kornjači
Doslednost
Nije bitno koliko ćete sati nedeljno provesti radeći ovaj posao, ali je bitno da svake nedelje radite isti broj sati, nekad i više, ali nikako manje. Uradite svakog dana po nešto iako vam se čini da nema efekta rezultati će se videti, u napretku, i vaš trud će se isplatiti.

Angažovanje
Postali ste član i sedite da vidite šta će se dogoditi.?!Neće ništa, dok se vi ne pokrenete, i učinite da se dogodi.
'Mogu to da uradim + moram to uraditi= Uradiću'
Ako sam ne iniciraš dešavanje, neće se ništa desiti.

Želja

Svako može želeti da se obogati, i većina ljudi to zaista i želi, ali samo mali broj njih zna da je precizan plan uz goruću želju, jedini pouzdani način da se to i ostvari. Svako od nas može imati šta god poželi, može postići šta god poželi, ali ne i sve što poželi.
Onaj ko shvati, i odluči se, šta mu je najvažnije u životu, ima prednost i veliku šansu da to i ostvari.
Kako će te znati da osoba ima želju da radi?
Ona će vam to dati do znanja svojim rezultatima.

Otvorenost

U oduševljenju, i strahu, zaboravljamo na neke činjenice koje su vrlo bitne, a to su:
* postoje hiljade ljudi koji žele da se uključe u vaš posao.
* oni su izmešani sa ljudima koji vaš posao ne žele.
* jedini način da nađete one koji ga žele jeste da im ga predstavite.
* što većem broju ljudi predstavite posao, to ćete naći više onih koji ga žele.
Što brže i što s' većim brojem ljudi budete kontaktirali, to ćete brže naći one koje želite.
Zato vam je potrebna otvorenost, bez ustezanja, koristite pravilo ''tri stope'', pričajte o poslu svakom ko vam se nađe na toj udaljenosti.

Postavljanje ciljeva

Prvo pitanje koje sebi treba da postavite jeste:'Šta ja očekujem od ovog posla?'
Znači morate da znate kakvi su vaši ciljevi. Ako cilj stavite na papir i u svojoj svesti ga čvrsto utemeljite i projektujete, on deluje kao samoinicirajuća kapisla savremenog torpeda ispaljenog u metu.
Informacije koje nisu u vezi sa zadatkom, se odbacuju, ali će svaki koristan podatak, koji će doprineti da se torpedo drži na kursu, ka meti(cilju), biti prihvaćen i upotrebljen. Ukoliko torpedo počne da skreće sa kursa, njegov mehanizamza automatsku korekciju, ga ponovo usmerava ka meti. Torpedo bi bio beskoristan da konkretna meta nije uprogramirana u njegov mehanizam, a to važi i zaljudski um.
Nemojte snove da smatrate za ciljeve. Vaši snovi predstavljaju ono što želite da imate na kraju, ?ciljevi su konkretni koraci koje ćete morati da napravite, da bi ste te snove ostvarili.
Cilj je obećanje koje smo dali sami sebi.
Morate da imate kratkoročne ciljeve, jer oni utiču na ostvarenje dugoročnih.
Postanite Predsednik korporacije za pomoć samom sebi.
Pitanje:' tri mačke sede na ogradi, dve odluče da skoče, koliko je mačaka ostalo na ogradi?'


Obuka

'Sponzor' označava osobu koja preuzima odgovornost za nekog drugog, to znači da treba da pružite pomoć saradnicima u izgradnji njihovog posla. Njima je potrebna vaša pomoć, da im date uputstva, da ih motivišete, da ih podstičete.
Svog saradnika ćete naučiti svemu onome što vi radite, ne želite da vaš saradnik pomisli:'ja nisam u stanju da ovo uradim', nikoga nećete zanemariti, ali najveći deo vremena radićete sa onima koji žele da im vi pomognete i koji žele da uče od vas.

Pozitivan stav

je u vama, a on uključuje:
1. traženje dobrih osobina u drugim ljudima
2. uzdržavanje od kritikovanja drugih
3. davanje komplimenata kad god je to moguće
4. osmehivanje
5. otvorenost duha
6. iskreno interesovanje za druge ljude
7. češće slušanje nego pričanje
8. davanje
9. izbegavanje sukoba
10.izbegavanje ogovaranja

Pozitivan stav privlači ljude i podiže im moral

Vera u sebe

Kada započnete posao, verovatno ćete čuti mnogo obeshrbrujućih primedbi od raznih ljudi koji, verovatno, o svemu tome znaju manje od vas ili su po prirodi negativno nastrojeni i protive se vašim nastojanjima da popravite svoj životni standard.
Ukoliko ne verujete u sebe, nemate jasne ciljeve, oni će da vas pokolebaju.
Zato vi morate biti ponosni na svoju odluku a sa jasnim ciljevima znate da je vaša odluka ispravna.

- vera u mrežni marketing
Morate shvatiti da je ovo jedina šansa koju vam je neko ikada pružio u životu, najveća ekonomska šansa u istoriji čovečanstva.
Kada počinjete svoj posao 90% zavisi od entuzijazma, a 10% od znanja. Vi ljudima nudite pojas za spasavanje u današnjem nemirnom moru (ne)zaposlenosti.

- ovo je sjajna kompanija
Budite navijač svoje kompanije, a ne klevetnik ostalih. Vi i vaša kompanija ste partneri, ako ne volite i ne poštujete svog partnera ne treba ni da poslujete zajedno

- vera u proizvode
Vi morate biti proizvod proizvoda. To znači da proizvode morate koristiti stalno i strasno. Morate ih voleti, jer ono što pokraće ovaj posao jeste preporučivanje, najmoćniji marketing na svetu.

- ja ću uspeti
Da biste uspeli morate da ojačate veru, a to ćete uraditi ako pojasnite razloge zbog kojih ste u ovom poslu. Što su razlozi veći utoliko je vera snažnija.

- majstor objašnjavanja i podučavanja
Više nego u bilo kom poslu vaš uspeh zavisi direktno od vaše sposobnosti i želje da pomažete drugima da uspeju, a nemojte se ustručavati da ih naučite kako da budu bolji od vas. Kakav ćete tek uspeh postići ako svoje ljude naučite da vas nadmaše, bićete onaj koji od njih pravi zvezde.

Oduševljenje

-je zarazno. Morate biti vidno oduševljeni jer to će uticati na prisutne.
Oduševljenje dolazi od saznanja da imate posao koji će vam, bez većeg rizika, obezbediti onoliko novca i vremena, koliko želite, i mogućnost da taj posao možete ponuditi i drugima.
Činjenica je da ljude više oduševi ako mogu da smanje svoje troškove nego da uvećaju prihode. Ništa veliko nije nikada stvoreno bez oduševljenja.

Постоје три поделе људи у МЛМ-у:
1) су такозване шибице, брзо се запале за посао и још брже нестану
2) су псеудо дебили, балвани, они се интересују за све чак до најмањих ситница, као ''који је жиро рачун, која банка прати компанију'' итд, али кад схвате на и са њима се гради стабилан посао
3) шибице (златни бродови), који схватају у тренутку и знају да им је ово најбоља шанса која им се указала у животу и крећу са радом
Ову поделу је изнео и Дон Фајла у ''Моје салветне презентације'' а др.Никола Чанак у ''Пут успеха у МЛМ-у''.


IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
Tegla za džem i kafa

Jedan profesor je držao predavanje svojim studentima. Doneo je teglu za džem i napunio je lopticama za golf do vrha. Kada je pitao svoje studente da li je tegla puna, odgovorili su da jeste. Onda je sipao sitne kamenčiće, koji su ušli u prazan prostor oko loptica za golf. Ponovo je pitao da li je tegla puna i studenti su odgovorili da jeste. Kada je sipao šaku peska preko svega toga, pesak je popunio sitne praznine, a studenti su odgovorili da je tegla puna. Onda je profesor sipao kafu, koja je sve to natopila. Definitivno, tegla je sada bila puna.
Dragi moji prijatelji da li znate poentu ove priče?
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
Sta je pravi MLM?
Stara kineska poslovica:'Mladic se zahvaljuje ribaru sto mu daje ribu i kaze:ja sam vam zahvalan sto mi dajete ribu,nisam gladan,ali danas-sutra vi cete otici i ja cu biti gladan.Bicu vam zahvalniji ako me naucite da pecam'.
Poenta MLM je sadrzana upravo u ovoj poslovici.
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Mi imamo vrlo jednostavan i jedinstve stav o MLM:
3.12. Zabranjeno je sirenje mreznog marketinga u bilo kojoj formi na bilo kom delu foruma.
Vise o tome u sekciji "Pravila vezana za reklamiranje i spam"
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
Ok.
Ja nikoga ne reklamiram već sam hteo da ljudi shvate šta je pravi MLM.
Znači moja opservacija i viđenje i postovanje nekih tekstova koje pripremam za knjigu.
Oprostite i izbrišite.
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
Kada nema cilj u životu čovek luta,ali kada ima cilj ide ka tom cilju i na pravom je putu.
Alisa u zemlji čuda je pitala mačka kojim putem da ode,mačak je upitao kuda želi,rekla je sve jedno,i dobila je odgovor da može bilo kojim putem.
Veliki ljudi,koje je istorija zabeležila,su imali vizije i ciljeve,zato i jesu veliki.Jedini čovek koga je istorija zabeležila,a nije znao kuda ide je Kristofer Kolumbo.Svi drugi su imali cilj.
Zato i MLM polazi od toga da imate svoj cilj.Kada imate cilj,ne odustajete na prvoj prepreci.
Čovek koji ima cilj,jaku želju i strast,uspeva u životu.Preko noći ne dolazi ništa,treba uložiti rad,a onda se cilj ostvaruje.
Prednost MLM-a je u tome dok se edukujete vi zarađujete.Edukacija je besplatna.Kroz MLM se osposobljavate za život,jer MLM je životni menadžment,primenjena psihologija.
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
Da li je to kod nas u genima ili u neobrazovanju,ne informisanosti,pa se ljudi lako ‚‚zapale‚‚ za lake,milionske zarade?
Na zapadu je opšte poznato da se bogatstvo,a i brend,stvaraju generacijama.Nema prečica.
MLM je jedina prečica,jer je ubrzana utakmica života.U MLM-u se ne dolazi do uspeha preko noći,već jednim predanim radom.
Šta je prednost MLM-a?
Ne trebaju vam infrastrukture,proizvodni pogoni,ulaganja.Zašto?
Zato što vam kompanija sa kojom ste potpisali ugovor o saradnji,nudi partnerstvo.Vaš partner ima proizvodne pogone i ima svoj brend.
Šta se od vas očekuje?
Da se pridržavate Pravilnika i da radite.Bez rada se ništa ne postiže.
Nemate apsolutno nikakav finansijski rizik,ne ulažete ništa,osim svog vremena.Nešto se mora uložiti?
Zašto mnogi sumnjaju u MLM?
Zato što su u konktakt sa MLM-om došli preko ljudi koji nisu upućeni i koji nisu znali da objasne šta je MLM.
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
'Uspeh ne dolazi sam od sebe,on ima svoju cenu,koju ćemo,ako ga želimo,platiti.Neuspeh dolazi sam od sebe,ali njegova cena je mnogo veća i on ne pita hoćemo li da je platimo.'


Pravila neuspeha:

- robovanje navikama:'ne može niko da me plati toliko malo koliko ja malo mogu da uradim'
- život bez izazova:ne talasaj možeš da izazoveš buru,zato 'sedi di si ni za di si nisi'.
- ne donosi nikakve odluke: ja ništa ne radim,ne mogu da pogrešim,ja sam bezgrešan
- neka sve bude po starom:ako se nešto promeni može da mi bude gore,nije mi dobro,ali neću da menjam.
Najgori neprijatelji su,negativne emocije:strah,zavist,samosažaljenje,ljubomora,inf eriornost i bes,a uzroci supravdavanje,racionalizovanje(društveno prihvatljivo objašnjenje za društveno neprihvatljiv postupak),tuđe mišljenje i prebacivanje krivice na druge.
'Ako ne znaš kuda ideš,gde god da stigneš na pogrešnom si mestu.'
Šta je uspeh?
Ostvarivanje vaših ciljeva.Ne dozvolite da vam drugi nametnu ciljeve,a nemojte ni vi njima nametati svoje.
Vi upravljate poslom,te ga i tretirajte kao posao,uložite u njega nešto od svog profita jer nema 'nešto za ništa'.
Principi koji vas vode ka uspehu su:
Istrajnost
Ljudi koji su uspeli,koji su se obogatili,a skromno su počeli,nikada nisu odustali.Koliko god neuspeha da doživite,morate da učite iz tih neuspeha,da se oporavite,da vidite gde ste pogrešili i da krenete dalje.
Uspeh uvek dolazi neposredno posle najvećeg neuspeha.Nemojte da trčite trku na 100 metara,a na 95 metru da odustanete.Ako nastavite stići ćete do cilja,bez obzira kojom se brzinom budete kretali...Setite se priče o zecu i kornjači
Doslednost
Nije bitno koliko ćete sati nedeljno provesti radeći ovaj posao,ali je bitno da svake nedelje radite isti broj sati,nekad i više,ali nikako manje.Uradite svakog dana po nešto iako vam se čini da nema efekta rezultati će se videti,u napretku,i vaš trud će se isplatiti.
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 626
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia N70i
Постоје три поделе људи у МЛМ-у:
1) су такозване шибице,брзо се запале за посао и још брже нестану
2) су псеудо дебили,балвани,они се интересују за све чак до најмањих ситница,као ''који је жиро рачун,која банка прати компанију'' итд,али кад схвате на и са њима се гради стабилан посао
3) шибице (златни бродови),који схватају у тренутку и знају да им је ово најбоља шанса која им се указала у животу и крећу са радом
Ову поделу је изнео и Дон Фајла у ''Моје салветне презентације'' а др.Никола Чанак у ''Пут успеха у МЛМ-у''.
IP sačuvana
social share
ponosni potomak najstarije svetske civilizacije
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:05:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.