Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 06. Okt 2024, 12:29:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je potrebno Srbiji za odbranbeni rat?  (Pročitano 10257 puta)
28. Avg 2011, 00:10:21
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Ajde da vidimo, nabacivanje ideja je jako bitan cin pri svakoj organizaciji, mislim da nas sistem odbrane nije dorastao zahtevima danasnje tehnologije. Mozda neko pokupi nesto pametno od nasih "gluposti".

Kako smo krenuli sa Botom, ja vidim neslavan kraj, u konfliktu.

Oruzje, komunikacije, saveznici, i ostalo, samo da mastamo.

Ako ne zatvore i ovu temu.

Moje je bilo davno. Vojnici u civilu jer brane svoju zemlju, menjanje frekvencija odnosno odasiljaca, u je pa ja pisem o vojnim tajnama. Sistem radara koji pokrivaju celu srbiju, na fles, prenosi se signal bezicno. I rakete koje deluju. Mi nemamo rakete. Kancelarije sa timovima, i to sam zamisljao, kao i da e neki filmovi ne emituju u srbiji....

Pao je Gadafi, Pao je Irak iz drugog puta. Iz grupe tih zemalja ostala je samo Srbija. I nama predstoji drugi udar po svemu sudecem.
« Poslednja izmena: 28. Avg 2011, 00:23:04 od Promaseni »
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Ajde jedna varijanta.

1. Sateliti, koje treba da paralisu sa vremena na vreme braca Rusi, Kinezi i Indici.
2. Stacionarni kao i mobilni raketni sistemi zemlja vazduh. Jos bolje kada bih smo imali dovoljno raketa za odmazdu nad Avianom i ostalim bazama, samo mi smo jajare.
3. Radari, mnogo radara. Cak sam svojevremeno zamisljao radare na frekfencijama, radijo stanica.....bezicne komunikacije izmedju radara
4. Avioni najmoderniji Ruski, hoce da nas naoruzaju na kredit. Ne mnogo, mali smo prostor. Nema svrhe.
5. mediski rat, tu ne radim, ne znam, majstori dajte neku crtu.
6. pesadija. mineri. praceni snajperistima.
7. transport ljudsva, dajte ideju mastoviti...
a dosta za ovo pijano stanje, valjda nabaca jos neko neku ideju....
8. Sta da radimo sa bespilotnim letelicama koje je neko pametan resio da iskopira? A ne da da u vojni muzej po prvobitnoj zamisli.  Smile  Daj da napravimo letece bombe.  Smile Ma da mirotvorno sredstvo u svrhe razaranja treba da se stidim kakve misli imam.
« Poslednja izmena: 28. Avg 2011, 01:57:19 od Promaseni »
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
a да ти лепо скинеш неки кол оф дјути ил бар кантер ... убијеш неког па се мало смириш ... ради проверено.

А Србији треба писмено становништво ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Tadic nas vodi pravo u svetlu buducnost. Nema vise pucanja u meso, samo sa distance. To krv, vidi mali broj vojnika, uglavnom stradaju na drugi nacin...

Daj neku ideju kako da se branimo? Predlozi neki avijon za ukras koji bi trebalo da imamo, a nemamo ga normalno?
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
Trebaju muda
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
da i puska M-48 najbolja puska koja postoji
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
Nokia 
Sta je potrebno Srbiji za odbranbeni rat?

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.215
mob
Nokia 6220
Odbrambeni rat je izgubljen rat, to smo valjda do sada naucili. Dokle god se rat vodi na tvojoj teritoriji, ti gubis. Nema pobede dok ne naneses stetu neprijatelju na njegovoj teritoriji.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
SonyEricsson K610i
Odbranbeni rat? Protiv koga? Možda protiv NATO-a sa obzirom da učestvuje u skoro svakom sukobu tokom protekle decenije. A protiv NATO-a ne vredi bilo kakva konvencionalna vojska, sa obzirom da oni imaju dovoljno resorsa i novca da rat vode nekoliko godina, dok ćemo mi predati za cca 3 meseca.

Ajde jedna varijanta.
.
.
.

 Smile
Previše maštaš...
Čoveče, sateliti, bespilotne letelice i najmoderniji ruski avioni ne rastu na drveću... sve to dođe nekoliko milijardi evra, koje Srbija nema.
A i to će definitivno prvo uništiti (satelit zapleniti).
Jedino se slažem za stacionarne i mobile rakete zemlja-vazduh... pešadija i transport se podrazumeva.

Dobro, pretpostavimo da nas napadne neki sused, lupam: Mađarska ili Hrvatska (uz blagoslov NATO-a, koji iz nekog razloga ne učestvuje u sukobu)
Evo neke moje uopštene vizije (raspoređeni po važnosti):

1. Obaveštajne i kontraobaveštajne službe
- znati šta neprijatelj namerava, šta ima, gde se nalazi i sl. i sprečavanje njegovih špijunskih akcija je krucialno za odbranu zemlje. Sve ostale stvari padaju u vodu ako ovaj segment nije ispunjen.
2. Dobro istrenirana pešadija sa artiljerijom - sa većim akcentom na protiv-tenkovska dejstva.
3. Protivavionska podrška - stacionarne i mobilne rakete zemlja - vazduh; više mobilnih, jer stacionirane je lako pogoditi.
4. Tenkovi - za kontraofanzivu.
5. Logistika - Treba imati dobra sredstva za transport ljudstva, hrane, goriva, municije i sl. na front.
6. Aviacija - Pod uslovom da NATO ne pomaže saveznicima bombardovanjem, može biti i te kako korisno...

I zaboravite na saveznike. Uvek treba gledati na to da sami odradimo stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.10
Да има проруски народ и власт.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 06. Okt 2024, 12:29:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.