Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je NLP ili Neuro-lingvističko programiranje ...  (Pročitano 19781 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 
E da, tako možeš smuntati nekog ko u startu deluje kao meta. Međutim ako zaplivaš među onima koji već vladaju tehnikom ili su po prirodi kritični popićeš pesnicu u nos.

Zato se prodavci u kućnoj prodaji najradije obraćaju starijim ljudima, domaćicama i onima koji deluju pasivno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
svaka roba ima svoju ciljnu grupu kupaca i potrosaca, te je naravno nemoguce na sve primeniti uvek isti princip. U prodaji se to radi na drugi nacin, tzv "opipavanjem" , odnosno trazenjem zajednicke tacke sa klijentom, nakon cega ti koji vodis tok, razvijas pricu u smeru kojim zelis da ide.... no, to vec direktno spada u domen prodaje.
« Poslednja izmena: 07. Mar 2009, 12:10:23 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
« Poslednja izmena: 19. Mar 2009, 07:52:39 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
E da, tako možeš smuntati nekog ko u startu deluje kao meta. Međutim ako zaplivaš među onima koji već vladaju tehnikom ili su po prirodi kritični popićeš pesnicu u nos.

Zato se prodavci u kućnoj prodaji najradije obraćaju starijim ljudima, domaćicama i onima koji deluju pasivno.

Složio bih se sa tobom da dosta prodavaca tako procenjuje "metu". Ono što je po meni lepota NLP-a je što taj način komunikacije dopušta i drugačije načine.

Prva po meni bitna stvar je da sve tehnike mogu biti upotrebljene i zloupotrebljene i to nema nikakve veze sa kvalitetom samih tehnika, nego sa "ispravnošću" ciljeva tih ljudi koji koriste.

Ima dosta prodavaca koji idu sa stavom "sad ću da ga ogulim do gole kože", opet ima i onih koji razmišljaju "kako da ovom mom kupcu pružim najveću vrednost, zadobijem poverenje, pa da sarađujemo godinama".

Što se samog pristupa "kritičnim" ili onima koji "vladaju tehnikom" tiče, tehnički gledano je vrlo jednostavna stvar.

Kako NLP podučava, jedan od naših perceptivnih filtera su i tzv. metaprogrami, pa po jednom od njih ljudi upijaju informacije kao matcher-i ili mismatcher-i. Matcher će u ponuđenim informacijama tražiti sličnosti, dok mismatcher - razlike, nedoslednosti, propuste...

Verujem da kada uobičajenim jezikom kažemo "kritičar", prvenstveno se misli na mismatcher metaprogram. 

Zbog čega sve ovo pišem...

Pa s obzirom da je NLP poodavno identifikovao i proučio ovu svojstvenost komunikacije, naravno da postoji način da se i ljudima koji ovako funkcionišu upakuje poruka na način da je prihvate.

U stvari, ljudi koji su stvarno dobri komunikatori, tvrde da im je još i lakše da uvere mismatchera nego matchera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
koučing

Koučing je proces rada sa ciljem poboljšanja klijentovih performansi, najčešće kroz rad „jedan na jedan”, kao i refleksija načina primene specifičnih znanja i veština. Koučnig ima ulogu pokretačke snage koja oslobađa ljudski potencijal za stvaranje novih i kreativnijih ideja, modela i ponašanja koji vode do uspeha.

Zadatak kouča je da jasno i nepristrasno predstavi šta klijent radi i kako radi, da bi zajedno došli do novih saznanja koje bi klijent kasnije preneo u svakodnevni život. Razvoj je ključni element koučinga. Razvoj definišemo kao kontinuirani proces rasta i učenja, pa u skladu sa ovom definicijom cilj kočinga možemo definisati i kao lični i profesionali razvoj pojedinca preko trenutnih okvira.

Koučing je uspešan kad klijent prevaziđe postojeću blokadu ili razvije veštinu (ili sposobnost) koja mu pomaže da ostvari određeni cilj.

Kao rezultat koučinga možemo imati:

    * postizanje vrhunskih rezultata (posao, sport, upravljanje, učenje...)
    * uspešno završavanje projekata
    * proširivanje sopstvenih kapaciteta
    * razvijanje sopstvene vizije
    * postizanje balansa
    * identifikacija i aktivacija skrivenih talenata
    * razvoj lične misije
    * razvoj kreativnosti
    * definisanje vrednosti i prioriteta

Koje se veštine koriste u koučingu?

Neke od osnovnih veština kouča su:

    * pravilno i precizno postavljanje pitanja
    * aktivno i usresređeno slušanje i podrška
    * elicitacija unutrašnjih stanja
    * davanje i primanje povratne informacije

Ove veštine spadaju u osnovne veštine NLP-a.
Korišćenjem veština NLP-a, kouč „trenira“ klijenta za vrhunske rezultate u sledećim oblastima:

    * mentalno stanje (jasnoća, preciznost, razumevanje)
    * emocionalno stanje (emocionalna inteligencija u timovima, empatija i sl.)
    * verbalno izražavanje (veštine lingvističkog modelovanja)
    * ponašanje (veštine kompetentnog vođenja ljudi, veštine uveravanja, organizovanja i sl.)

Gde je primena koučinga?

Koučing vam može pomoći kod:

    * blokirajućih stanja
    * stresa
    * životnih i poslovnih kriza
    * manjka motivacije
    * problema pri upravljanju timovima, promenama itd.
    * mentalnih blokada
    * konfliktnih situacija

Koučing metode

Postoje mnoge koučing metode. NLP i Wingwave® se ubrajaju u efikasnije metode i posebno dobre za precizno definisanje ciljeva, razvoj talenata, identifikaciju resursnih stanja, brzo i efikasno otklanjanje mentalnih blokada, stresa i negativnih iskustava.
Posebno u sportu, kombinacija ove dve metode daje odlične rezultate.

izvor: NLP centar
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
da up-ujemo Wink

Mi znamo u čemu je razlika, a vi?

Varijanta 1: Gospodin Popović odlično poznaje NLP tehnike

Evo, došao je i momenat dugo iščekivanog sastanka. Gospodin Popović se nalazi ispred vrata i sprema se da uđe u prostoriju. Pre ulaska, aktivirao je svoje „sidro” i proizveo u sebi onaj snažan osećaj samopouzdanja koji je imao onog dana kada je prišao najlepšoj devojci na otvaranju izložbe i predložio joj da zajedno odu sa tog dosadnog mesta, na šta se ona oduševila.

Popović: (ulazi, zatvara vrata) Dobar dan, gospodine Borgman!

Borgman: Dobar dan. Izvolite, sedite!

Popović: (seda i ulazi u pacing) Kakva je gužva u gradu. Postalo je nemoguće ići kolima u ovo doba.

Borgman: Da, to svi kažu. Baš mi reče jedan kolega da od sutra dolazi na posao biciklom. Mi smo naravno prasnuli u glasan smeh kad smo to čuli! Baš me zanima šta će mu žena reći na to, kad budu počeli po gradu da pričaju kako njen muž vozi bicikl i zvoni pešacima da se sklone. To mi zvuči kao novi skandal za ove što pišu po novinama.

Popović: Vala baš, skandal za ove što pišu po novinama. Kad smo kod toga, jeste li čitali šta se danas desilo? Ovo, kada je premijer izjavio da smo primljeni u pregovore sa Evropskom unijom. Zvuči mi baš ohrabrujuće za ovaj naš biznis. Nešto mi govori da će biti sve više posla za nas. A tek kad izbacimo ovaj proizvod, ima da bude bum! Za nas će se čuti daleko!

Borgman: Da! Baš ste to lepo rekli! Želite li nešto da popijete?

Popović: Mogu da srknem jednu kafu. Usput, jeste li pročitali moju ponudu?

Borgman: Jesam, naravno. Zanimljiva je, čekao sam da se uživo upoznamo i popričamo opširnije o tome. Ipak je tako najbolje, da ljudi razmene rečenice. Evo, recimo, o vama već sada imam neko dobro mišljenje. Nekako ste mi simpatični. Znate šta, ustvari... ionako nemam mnogo vremena danas, dopada mi se ponuda koju ste mi poslali, a i vi delujete kao čovek od reči. Uostalom, raspitao sam se o vama i svi kažu da ste pouzdani. Tako da ja vašu ponudu prihvatam!

Varijanta 2: Gospodin Popović ne zna za NLP i oslanja se isključivo na svoju stručnost

Evo, došao je i momenat dugo iščekivanog sastanka. Gospodin Popović se nalazi ispred vrata i sprema se da uđe u prostoriju. Pre ulaska, dobro je proverio da su mu kragna i kravata skladno nameštene i obrisao mrvicu sa levog ramena. Ljudi vole da čovek izgleda lepo na sastanku, to je uostalom i gospodinu Popoviću najbitnije kad njemu neko dolazi.

Popović: (ulazi, zatvara vrata) Dobar dan, gospodine Borgman!

Borgman: Dobar dan. Izvolite, sedite!

Popović: (seda u stolicu) Da vidite samo kakva je gužva u gradu. Očigledno je nemoguće ići kolima u ovo doba.

Borgman: Da, to svi kažu. Baš mi reče jedan kolega da od sutra dolazi na posao biciklom. Mi smo naravno prasnuli u glasan smeh kad smo to čuli! Baš me zanima šta će mu žena reći na to, kad budu počeli po gradu da pričaju kako njen muž vozi bicikl. To mi zvuči kao novi skandal za ove što pišu po novinama.

Popović: Biciklom na posao? Neviđeno! Zamislite samo biznismena u crnom odelu i lakovanim cipelama kako vozi šareni bicikl usred glavne ulice! Kakav prizor?! Nije to loše, svi će ga zapamtiti i prepoznati čim se nacrta na ulici. Nego, jeste li videli šta se danas desilo? Ovo, kada se premijer pojavio na televiziji. Primljeni smo u pregovore sa Evropskom unijom. Razvedrava se situacija za ovaj naš biznis. Imam viziju da će biti sve više posla za nas. A tek kad izbacimo ovaj proizvod, ima da bude neviđeno! Gde god da ljudi pogledaju, videće naš zaštitni znak!

Borgman: Možda. Nisam baš siguran koliko to utiče na tržište! Želite li nešto da popijete?

Popović: Može jedna kafa, hvala. Usput, jeste li pogledali moju ponudu?

Borgman: Da, i detaljno sam je pročitao! Neke stvari mi doduše nisu baš jasne, ali zato ste vi ovde, da vas pitam sve što ne razumem, zar ne?

Popović: Slobodno! Videćete da je ovaj projekat vrlo isplativ.

Borgman: To ne znam dok mi vi ne kažete neke stvari. U stvari, meni ne deluje baš realno ostvarivo, nekako mi se čini da se vi i ja ne razumemo oko ovoga.

Izvor
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.