Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je gore - fizička ili emotivna prevara?  (Pročitano 37028 puta)
10. Feb 2010, 08:53:26
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Preljuba je greh. Nekome je emotivna preljuba najveći greh, dok je drugima gora fizička preljuba. Zašto je to tako?



I tu se upliće razlika u polovima. Dugo se smatralo da recimo muškarci ne mogu da pređu preko fizičke prevare, dok je ženama emotivna prevara neoprostiva, ali psiholog Kenet Levi je dokazao suprotno.

Tačnije sproveo je istraživanje i zaključio da je mali broj muškaraca ipak naveo emotivnu prevaru kao najveći greh, što ga je dovelo do zaključka: da li će muškarac ili žena smatrati većim grehom seksualnu ili emotivnu prevaru zavisi od toga kakav su tip i u kakvoj su vezi.
Postoje tipovi osoba koje su hipernezavisne i cene samo svoju nezavisnost. Kod drugog tipa reč je o osobama koje cene vezu i osećaju se prijatno zbog obostrane zavisnosti jedno o drugome na ovaj ili onaj način.

Nakon svih ovih podataka i saznanja, Levi smatra da osobe koje su sklone "opuštenijoj" povezanosti s partnerom ili partnerkom više muči seksualna prevara, a osobe koje su sklone "sigurnoj" povezanosti više muči emotivna prevara.

Kako bi testirao ovo svoje saznanje, Levi je sa kolegama napravio istraživanje u kojem je učestvovalo 400 ljudi. I naravno pokazalo se da je bio u pravu.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nakon svih ovih podataka i saznanja, Levi smatra da osobe koje su sklone "opuštenijoj" povezanosti s partnerom ili partnerkom više muči seksualna prevara, a osobe koje su sklone "sigurnoj" povezanosti više muči emotivna prevara.

Ако ово није знао пре тих тестова онда алал му вера Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa nije mogao samo da kaze da je to tako vec je morao da izvrsi experiment na ljutskim zamorcima pa da kaze koliko % misli ovako a koliko % misli onako kao pravi naucnik  Smile
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 372
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson k800i
evo ja imam pitanje.zanima me kakva je razlika izmedju fizicke i emotivne prevare?
IP sačuvana
social share
eqweqe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo ja cu pokusati da ti docaram  Smile
emotivna prevara je kada ti devojka posvecuje mnogo manje paznje nego nekim drugim osobama (npr. nekom ortaku) i npr ima sa drugima neke intimne price (ne mislim o seksu vec o problemima,zeljama,osecanjima,itd) ,odnosno, poverava im se vise nego tebi i ti je ljudi poznaju psihicki bolje nego ti jer ti ona ne dozvoljava da je upoznas bolje...takodje se stice utisak kao da vise voli tu osobu i da joj vise veruje nego tebi zbog svih tih stvari iz kojih te ona iskljucuje...to je ukratko
a sto se tice fizicke prevare,to i sam znas... Smile
« Poslednja izmena: 10. Feb 2010, 12:58:03 od markkko2000 »
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
emotivna je kad si s jednom curom, a zaljubljen si u drugu onako platonski, a fizicka je kad dodje do fizickog kontakta izmedju tebe i neke x djevojke, koja nije tvoja zakonita y djevojka.

ili drugim rijecima, emotivna se desava u mentalnom domenu, a fizicka u fizickom.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
hm... Smile

Shollex1... pitanje ti je na mestu... Smile i sada bi moja jaca polovina rekla "ooo neeeee.... filozof u akciji"... misleci na mene, jer ovakve i slicne teme zaobilazimo u sirokom luku Smile

elem...
fizicka - pet minuta gimnastike, odnosno sex bez emocija
emotivna - eh... emotivna znaci kraj veze... prosto receno: biti u vezi sa jednom, a ceznuti/sanjati/mastati o drugoj... zaljubljenost/zanesenost drugom osobom... mada... emotivna prevara moze biti i teska iluzija
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Wildfire S
Pa, ako ste već postavili uslov da su obe loše a pitanje je šta je gore... onda: Emotivna.
Tanka je linija između fizičke prevare i masturbacije.
« Poslednja izmena: 10. Feb 2010, 13:43:29 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 277
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mene bi jednako pogodile obe. ali kod emotivne prevare je problem što tu nemaš materijalne dokaze, ako kažeš dečku/curi da te emotivno vara on ili ona može reć da si paranoičan, ljubomoran i sl. jer ne možeš im pročitat misli da znaš što osjećaju. kod fizičke prevare imaš ''dokaze''.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
nema potrebe za citanjem misli i nisu potrebni "materijalni dokazi"... sasvim je dovoljan pogled "koji je odlutao" Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.