Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:13:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je duhovnost?  (Pročitano 36994 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia Luvmya 520
Gospodine Alex i Eyepheelyu slazem se sa vama da je duhovnost nalazenje unutrasnjeg mira i dostizanje vrline.
Blage veze nemam sa tom nebulozom od definicije, naprotiv, rekao sam da nikakav mir ne postoji u stvarnosti u kojoj je sve u pokretu i promeni.
Citat

Da li se slazete sa ovim okvirnim opisivanjem i da li mozete da navedete ljude (bilo koje i iz koje vremenske epohe) za koje smatrate da su duhovni,kao i nacine za dostizanje?
Znam da je tvoje "okvirno opisivanje" diskriminacija onih koji sebe ne vide u tom "opisu".
Kao sto ti rekoh ne postoji dokaz duhovnosti.
Dao sam ti opis duha i duhovnosti koji se nalazi u bibliji u kojoj su ti termini opisani, meni licno nije jasno
odakle ljudi uopste izvlace definicije duha i duhovnosti koje naturaju drugima.
Citat
Mislim da mozemo pomoci jedan drugom,kako u otvaranju novih vidika,kao i u dostizanju iste,bar prvog viseg stupnja.
Srdacan pozdrav.
To je samo tvoje emotivno misljenje, u stvarnosti nijedan covek nije pomogao drugom coveku da izbegne smrt.
Ti nisi pokrenuo ovu temu da saznas sta je duhovnost nego da izneses svoje verovanje i nadjes istomisljenike.
Isto kao kada bi pitao "sta je dobra muzika, knjiga ili film ?"
Citat: Alex616
Mislim da nisu svi ljudi takvi ,imas ljude koji nisu u potrazi za odgovorima ,imas ljude koji nisu uopste optereceni ovakvim pitanjima i koji ih ne postavljaju sebi ili drugom .
Imas ljude koji zive mirno i koji su zadovoljni svojom egzistencijom i zivotom  i stvarnoscu koja ih okruzuje i koji ne vide nista drugo van svakodnevne stvarnosti .Stanje vecnosti definitivno zvuci kao oaza mira .
Ima ljudi koji nemaju pitanja kao recimo ; " Sta cu sad da radim ? ", " Kuda cu da idem ? ", " Sta cu da jedem ? ", " O cemu da razmisljam ? ", " sta nekome da kazem ? ", " sta nekome da ne kazem ..... ?!?!?
Ti si toliko konzumiran naucnim bajkama da potpuno zaboravljas kako covek funkcionise i sta ga pokrece.
Niko ne zna kakvo je stanje vecnosti svesti , ali je logicno da u njemu ne postoje strahovi/nemir.
Citat
Ne zovu i ne vide svi ljudi sebe duhovnim.
Naravno, to vide samo oni koji zele da omalovazavaju, diskriminisu, vredjaju one koji nisu kao ti koji sebe nazivaju
" duhovnim ". Na ovim prostorima rec "duhovnost" se vezuje uz verovanje u religije/crkve.
Citat: Makros_Crni
Duhovnost se može posmatrati sa više aspekata.
Ako za kriterijum uzmemo neki filozofsko-religiski aspekt, duhovnost bila jedan dug proces koji prolazi kroz više etapa: potragu, veru i osećaj nekog višeg smisla. Tu su dakle uključeni intelektualni i intuitivni elementi koji zajedno trebaju dovesti do spoznaje.

Nesumnjivo da duhovni put menja ljude, ali tu se kriju brojne zamke. To što neko izgleda produhovljeno ne znači da je dosegao neke više stanje spoznaje. Njegova smirenost, npr. može biti posledica njegove jake vere koja može biti potpuno pogrešna, da nema veze sa objektivnom realnošću. Čovek lako ubedi sebe u nešto a onda počne i da se ponaša u skladu sa svojim ubeđenjem.
Mudrost dolazi iz bogatog životnog iskustva, zapažanja, učenja i povezivanja stvari koje opet ne mora imati nikakve veze sa nekim visim stanjima spoznaje.
Putnik na duhovnom putu lako postaje žrtva  ego tripova u kojima se izgubi i potpuno udalji od objektivne istine.
A dokaz za ove tvrdnje je sta ?
Ti nekoga mozes da ubedis da je duhovnost to sto ti tvrdis da jeste ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Ovde je traženo naše mišljenje i to iznosim.
Inače, retko kad  se u virtuelnom svetu ubeđujem ili nesto dokazujem.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia Luvmya 520
Ovde je traženo naše mišljenje i to iznosim.
Inače, retko kad  se u virtuelnom svetu ubeđujem ili nesto dokazujem.
To sto si izneo ne sadrzi nista sto bi moglo da to svrsta u misljenje. Nicim nisi naglasio da se to sto si izneo odnosi samo na tebe nego si naporotiv izneo tvrdnje o nekakvim "aspektima" duhovnosti, nekakvom "duhovnom putu" na kojem se nalaze nekakve "zamke".
Veoma lako si ubedio sebe da znas sta je duhovnost i govoris u skladu sa svojim ubedjenjem.  Smile

Zar stvarno verujes da je u virtualnom svetu nemoguce dokazati da je nesto receno ili nije ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Eye,
svaki pojam može da se definiše sa više stanovišta.
Na duhovnost možeš gladati sa stanovišta reiligije (može da se ide još uže i definistati taj pojam sa hrišćanskog, islamskog, hinduističkog, budističkog... aspekta), filozofije, psihologije, itd.
U zavisnosti od polazne tačke definicije se razlikuju.
Naravno u svemu tome je bitan i subjektivni element. Sa koje god strane da gledaš na neki pojam, naročito kada se radi o apstraknim stvarima, ostaje neki subjektivni pečet u svemu tomu.

Ovde se samo igramo, zabavljamo, upoznajemo jedni druge i ponešto učimo.
Ne treba davati previše značaja forumskim diskusijama i ići u neke sukobe i prepucavanja. Ne postoji tema koja je vredna gubljenja živaca i energije. Kada osetim da me nešto zamara jednostavno odlazim.
Virtualni život i ljude sakrivene iza avatara ne treba shvatati previše ozbiljno.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Odgovor za gospodina EyepheelYU,niste pazljivo procitali moj prethodni komentar.Napisao sam da je bolje preci na preciziranje sustine postepeno i izbegavati davanje definicije jer ona nosi zamke,tako da nisam dao definiciju.Takodje,molim vas da ne analizirate dalje moj psiholoski profil,nazivate me diskriminatorom i nema potrebe da budete neprijatni.Zasto je se neko odlucio napisati komentar ili otvoriti temu,verujem da nije bitno,a nije ni tema,pa se na taj nacin samo razvodnjava razgovor.Dokaz duhovnosti nije tema diskusije,a ni odgovor na ponudjenja pitanja.To mozemo ostaviti za neki kasniji stadij.Moji komentari i stavovi nisu izvuceni iz neke knjige vec su plod mojih zapazanja.Takodje,da ste citali moj prethodni komentar videli bi da sam upozorio na oholost koju ste ispoljili,a pripisujete je meni.Nemam nameru nametati misljenje bilo kome i ako iznesem svoje osobno i pitam za druga,ne znaci da sam navalentan.Da nisam rad razmenit misljenja,ne bih ni ucestvovao.
Mislim da je bolje da se usredsredimo na to sta je duhovnost i da se ne bavimo sta sve nije duhovnost.
Slazem se sa vama Markose da se na duhovnost moze gledati sa vise aspekate.Ja bih volio da se bar za sada distanciramo od religijskog i da se bavimo filozofskim jer me on najvise privlaci.
Mozete li prokomentarisati moj prethodni komentar sa prve strane i ako mozete odgovorite pitanja koja sam postavio.
Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia Luvmya 520
Eye,
svaki pojam može da se definiše sa više stanovišta.
Upravo ovakvo razmisljanje vodi do nerazumevanja i zloupotrebe.
Pokusavam da objasnim da je svaki covek duhovno bice, a vi izdvajate nekakve razlicite grupe ljudi koje su iz " ovog ili onog " razloga "duhovne osobe " u odnosu na ostale koji to navodno nisu.
Da li ti stvarno u tome vidis igru i zabavu u kojoj bi svi trebali da uzivaju.
Citat
Na duhovnost možeš gladati sa stanovišta reiligije (može da se ide još uže i definistati taj pojam sa hrišćanskog, islamskog, hinduističkog, budističkog... aspekta), filozofije, psihologije, itd.
U zavisnosti od polazne tačke definicije se razlikuju.
Naravno u svemu tome je bitan i subjektivni element. Sa koje god strane da gledaš na neki pojam, naročito kada se radi o apstraknim stvarima, ostaje neki subjektivni pečet u svemu tomu.
Na zalost nikoga ne izdvajam iznad drugih ljudi da bih mogao da vidim to sto ti vidis.
Odakle ti uopste pomisao da je duh, duhovnost - stvar apstrakcije ?
Citat
Ovde se samo igramo, zabavljamo, upoznajemo jedni druge i ponešto učimo.
Ne treba davati previše značaja forumskim diskusijama i ići u neke sukobe i prepucavanja. Ne postoji tema koja je vredna gubljenja živaca i energije. Kada osetim da me nešto zamara jednostavno odlazim.
Virtualni život i ljude sakrivene iza avatara ne treba shvatati previše ozbiljno.
Ovde smo da se ponasamo po pravilniku foruma, a subjektivna misljenja o razlogu zbog kojeg smo ovde nije potrebno isticati. Ako neko ovde gubi zivce onda je toj osobi potrebna pomoc.
Citat: acobb
Odgovor za gospodina EyepheelYU,niste pazljivo procitali moj prethodni komentar.Napisao sam da je bolje preci na preciziranje sustine postepeno i izbegavati davanje definicije jer ona nosi zamke,tako da nisam dao definiciju.Takodje,molim vas da ne analizirate dalje moj psiholoski profil,nazivate me diskriminatorom i nema potrebe da budete neprijatni.Zasto je se neko odlucio napisati komentar ili otvoriti temu,verujem da nije bitno,a nije ni tema,pa se na taj nacin samo razvodnjava razgovor.Dokaz duhovnosti nije tema diskusije,a ni odgovor na ponudjenja pitanja.To mozemo ostaviti za neki kasniji stadij.Moji komentari i stavovi nisu izvuceni iz neke knjige vec su plod mojih zapazanja.Takodje,da ste citali moj prethodni komentar videli bi da sam upozorio na oholost koju ste ispoljili,a pripisujete je meni.Nemam nameru nametati misljenje bilo kome i ako iznesem svoje osobno i pitam za druga,ne znaci da sam navalentan.Da nisam rad razmenit misljenja,ne bih ni ucestvovao.
Kakvu zamku nosi definicija duh=rec , duhovnost=receno ?
Kakvu zamku nosi cinjenica da su svi ljudi jednaki pod suncem ?
Svaki komentar tipa " ovi ljudi su duhovni, a drugi nisu ", " ovi su produhovljeni a drugi nisu " je diskriminacija
svidelo se to tebi ili ne.
Moja oholost se ogleda u cemu ? Zato sto sam objasnio zasto su tvoja "zapazanja" diskriminativna ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Za clana EyepheelYU,vidim da nemate nameru da diskutujete i utvrdite duhovnost u pozitivnom smislu vec da sabotirate.Niste skloni pazljivom citanju i vrlo ste arogantni.Kazali ste da sam izveo definiciju,a ja sve vreme insistiram na bezanju od iste i na utvrdjivanju sustine,a nisam rekao komentarisao vasu definiciju (kako je sami zovete) da je duhovnost receno,duh rec.Rekao sam da ste oholi i gordi pre svega zato sto svoje misljenje iznosite kao apslotno,sigurno i jedino moguce tacno.Trebali bi imati u vidu da su ovo nisu egzaktni pojmovi vec relativni.Takodje sebi dopustate i osecate se pozvanim da citate tudje misli,,etiketirate,preterano generalizujete.Vi ne pretpostavljate,vi znate.Vidim u drugim temama da lako upadate u sukobe sa ljudima,da  se retko iznosite misljenje,uglavnom se fokusirate na negaciju tudjih stavova sa gomilom pitanja koja diskusiju cine digresivnom.Osobno verujem da ljudi nisu isti i da se mogu deliti po nebrojenom broju kriterijuma.Tako bih ja mogao reci da ste vi zanesenjak ili da nekoristim podrugljive nazive (mada vidim da u drugim temama tvrdite kako ljudi nisu isti) ali to uopste nije tema ,pa vas molim da ne nastavljate dalje vec smo se previse udaljili o osnovne teme.Takodje,nije nam tema ni zasto je bilo ko pristupio ovom forumu,a ni koji je cilj naseg "boravka" ovde,a ni da li je nekom potrebno lecenje.
Ukoliko smatrate da ste objasnili sta je duhovnost ili da ona nepostoji,nema potrebe za daljim vasim ucestvovanjem jer smatraju postoje ljudi koji smatraju da ona postoji i koji zele o tome pricati.Na kraju krajeva,niko vas ne tera da dolazite.Ukoliko mislite da duhovnost postoji i zeliti utvrditi sta ona jeste,najsrdacnije vas molim da pristupite razgovoru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia Luvmya 520
Za clana EyepheelYU,vidim da nemate nameru da diskutujete i utvrdite duhovnost u pozitivnom smislu vec da sabotirate.Niste skloni pazljivom citanju i vrlo ste arogantni.Kazali ste da sam izveo definiciju,a ja sve vreme insistiram na bezanju od iste i na utvrdjivanju sustine,a nisam rekao komentarisao vasu definiciju (kako je sami zovete) da je duhovnost receno,duh rec.Rekao sam da ste oholi i gordi pre svega zato sto svoje misljenje iznosite kao apslotno,sigurno i jedino moguce tacno.Trebali bi imati u vidu da su ovo nisu egzaktni pojmovi vec relativni.Takodje sebi dopustate i osecate se pozvanim da citate tudje misli,,etiketirate,preterano generalizujete.Vi ne pretpostavljate,vi znate.Vidim u drugim temama da lako upadate u sukobe sa ljudima,da  se retko iznosite misljenje,uglavnom se fokusirate na negaciju tudjih stavova sa gomilom pitanja koja diskusiju cine digresivnom.Osobno verujem da ljudi nisu isti i da se mogu deliti po nebrojenom broju kriterijuma.Tako bih ja mogao reci da ste vi zanesenjak ili da nekoristim podrugljive nazive (mada vidim da u drugim temama tvrdite kako ljudi nisu isti) ali to uopste nije tema ,pa vas molim da ne nastavljate dalje vec smo se previse udaljili o osnovne teme.Takodje,nije nam tema ni zasto je bilo ko pristupio ovom forumu,a ni koji je cilj naseg "boravka" ovde,a ni da li je nekom potrebno lecenje.
Ukoliko smatrate da ste objasnili sta je duhovnost ili da ona nepostoji,nema potrebe za daljim vasim ucestvovanjem jer smatraju postoje ljudi koji smatraju da ona postoji i koji zele o tome pricati.Na kraju krajeva,niko vas ne tera da dolazite.Ukoliko mislite da duhovnost postoji i zeliti utvrditi sta ona jeste,najsrdacnije vas molim da pristupite razgovoru.
Iznosis neistine o meni i vredjas me ( po mojoj pretpostavci, ali cu za svaki slucaj konsultovati moderatora ).
Uopste ti nije jasno sta je "misljenje", sta je "pretpostavka", sta je "znanje" sto je glavni razlog tvog "vidjenja"
onoga sto se na ovoj temi desava.
Nikako ti nije jasno da ne postoje dokazi postojanja reci / duha i da reci / duh nisu dokaz postojanja bilo cega.

Kao sto sam vec rekao rec "duhovnost" se koristi za diskriminaciju kad god se aplikuje na odredjen broj ljudi posto se ne koriti kao negativan atribut nego nesto sto  bez ikakvog dokaza izdvaja taj odredjeni broj ljudi iznad drugih.

Toliko ti nisu jasne reci koje izgovaras da to komunikaciju sa tobom cini veoma teskom.
Tebi nije jasno da definicija predstavlja sustinu - a statement expressing the essential nature of something.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Da li se varam ili je tema o duhovnosti ? Ako jeste o duhovnosti, cemu osenjivanje nekoga ?

Zamolio bih ubuduce, ko god da je, da se ostavi toga. Usresredite se na ono o cemu se pise a ne na licnost onoga koji pise. Argumenti i konraargumenti o napisanom a ne uzimati kao argument necije navodno stanje intelekta. Sem sto takvo ocenjivanje moze dobrim delom govoriti o coveku koji ocenjuje, nema neke argumentovanosti u diskusiji. Iz prostog razloga, sto se vecina ne poznaje medjusobno. Sto dovodi do toga, da je to samo utisak. A utisak zavisi, dobrim delom od sujete i ega onog ko iznosi.

Zato, sto nas narod rece, pogledajte prvo niz svoj nos, pa onda tudji ocenjujte.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.63
Opet vadite iz konteksta i opet o dokazima,a sad jos o pojmovima znanje,pretpostavka i misljenje.Sta meni nije jasno,nisam vas pitao i ne znam zasto se osecate pozvanim i slobodnim da to iznosite.Ukoliko bih odgovorao na svaku vasu recenicu i na nacin na koji to vi radite,ovo bi otislo u nedogled i preraslo u svadju.Tema nam nije diskriminacija u bilo kom obliku..S toga cu ignorisati vase postove i najbolje bi bilo da i vi ignorisete moje ali to je vasa odluka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:13:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: duhovnost

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.