Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:53:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je bolje kupiti???  (Pročitano 11392 puta)
02. Jan 2011, 20:16:45
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1046
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Evo ovako,posle duzeg vremena odlucio sam da prestanem da smaram komsiju pozajmljivanjem "alata".Dakle,kad god nesto krenem da radim komso daj busilicu,komso daj ovo daj ono,znate kako to ide.
Ono sto mene muci je sledece:Sta vi mislite da li je bolje kupiti na primer Bosch/Macitu/Black and Decker busilicu polovnu za 4500 din(cena je data okvirno) ili lepo otici u radnju(Metro) i kupiti neku kinesku busilicu kojoj je cena oko 2500-3500 i to novu,za koju jos dobijem i garanciju?Znam ja da bi najbolje bilo kupiti novu Boschovu i sl,ali odlucio sam da izdvojim 150 e i da pokupujem i busilicu,i brusilicu i test.i aku odvijac i zavijac(dakle sve sto bi mi trebalo).Zeleo bih da napomenem da ja taj alat ne bih koristio profesionalno vec samo kada zatreba...dakle sta je pametno uraditi??? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
znas kako , ja sam ljeti pocesto u garazi i nesto cackam i pravim...tj prepravljam...  Smile
 brusim, bussim.. varim...rezem, turpijam... Smile
i kad sam poceo to da radim....kupio sam sebi neki komplet womaks alata( tako nekako se zvao)... Smile
busililica, aku busilica, brusilica, ubodna testera, tracna i vibro brusilica...i jos neke zajebancije... Smile
i to sve je kostalo kao jedna dobra bosch busilica...oko stotinjak evra...
prvo je crkla brusilica... Smile
naravno da sam je reklamirao...lik mi je rekao da sam je preopteretio... Smile
i da to nije profesionalni alat nego hoby.... Smile
a ja sam s njom isjekao celicnu plocu od jedan m2 najvise dvadeset rezova da sam napravio.... Smile
busilica je crkla dok sam izbusio dvije stotine rupa... Smile
da ne duzim... Smile uglavnom je sve crklo sem aku bussilice...
mada su i njoj baterije crkle ali sam je ja prepravio
na nekakav ispravljac i tako jos uvijek radi... Smile
sto sam htio da kazem ako ces to cesce koristiti...bolje ti je da kupis polovnog boscha ili makitu nego to smece
kinesko....ja sam proslo ljeto  kupio dewalt i bosch alat...i sve i jedan komad alata radi ko zmaj... Smile
rezem sa malom bosch brusilicom celik 10mm debljine... Smile ma ne zagrije se uopste... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1046
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ok hvala tako sam i ja nesto razmisljao,e sad bunila me ta garancija,ipak novo je novo,a sa druge strane znam da je kvalitet na njihovoj strani...jer ono bas im se cene poklapaju,ove polovne kostaju kao ove nove.Po oglasima gledam,bosch busilica moze da se nadje za 3500,tako da cu da izdvojim 100 evra i da pokupujem alat da budem miran bar 3-4 god.
Hvala na odg!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ako ne koristis cesto vrsice ti poso i polovne a kvalitetne stvari, poput Black & Decker ili Bosh, mada ja smatram da je Black and decker bolji (iz iskustva sa njihovim busilicama, brusilicama, ub testerama i fenovima sa toplim vazduhom), Boshov fen je (polovan) sa el. displejom kao profesionalni trt mrt - mi je crkao posle 8 dana svakodnevne upotrebe na skidanju farbe sa trokrilnih prozora, pa su mi i prodavci u Merkuru rekli da se BandD alat u globalu pokazao dugovecniji  Smile

Kinesko nista ne kupujem, sem nekih lemilica i glinerica i imam jedan set srafcigera koji je skoro skroz pokrivljen  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1046
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Kinezi legende  Smile
Razgovarao sam sa nekim majstorima i zanimljiva stvar  je da su mi rekli da neki alat po imenu Matiko tako nesto uopste nije los...i to za "kucnu" upotrebu.Da li ste vi mozda culi za njega?
Najjverovatnije cu se odluciti za B&D polovne stv(samo moram biti obazriv) koliko sam cuo po ovim oglasima uvaljuju neke mnogo slabe punjace Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Matco mozda, ja u radionici imam dva njihova cekica, to je tata doneo iz Poljske pre nekoliko godina  Smile

Ne znam gde moze ovde da se nabavi Matco, pogledaj malo po netu, oni navodno imaju ekstra kvalitetan alat  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
b&d je amaterski alat...u rangu sa zelenim boschom....i cak i losiji od njega....
b & d je imao sreiju profy alata ali nekad davno i bio je crne boje...imam negdje od starog neku busilicu...
koja radi i dan danas a stara je trideset godina najmanje.... :shock:ali takav alat se vise ne pravi....
cak i metabo je prestaop da pravi kvalitetan alat...bas zbog smanjene prodaje...
kupis busilicu i traje ti dvadeset godina...jbg....ne isplati im se...takav alat praviti..... Smile
sve i jedan alat danas.... sem dewalta, festoola i feina se radi u kini i maleziji...pa cak i plavi bosch....

za taj matco nisam nikada ni cuo...a mozda sam i cuo...al' se ne sjecam.....
ako se vec odlucis na b&d.... bolje ti je kupi skill...to je serija boschovog amaterskog alata...
koji je robusniji i kvalitetniji i od b & d i zelenog boscha... Smile  a tu su negdje sa cijenom....

fakticki garancija ti nista ni ne znaci...ljudi grese kada misle da ce dobiti novi alat ...
ili besplatnu popravku....garancija je na neke dijelove alata....
u sto ne spadaju ni rotor ni stator  Smile niti bilo sta sto je lako kvarljivo na masini....
a dfa ti ne pricam koji je proces dok dobijes nazad svoj alat...kad ga poprave....
zna da potraje i mjesecima....barem sam ja dozivio slicno iskustvo....

btw ...ja imam boschov fen par godina i radin otpustanje nekih metala sa njim... Smile
ali je plavi bosch u pitanju....i proizveden je u njemackoj...i mislim da ne postoji bolje uradjen alat u toj cjenovnoj kategoriji....
uglavnom na svakom alatu na kojem pise made in prc...znaj da.je smece...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Jedan savet,za profesionalno bavljenje nekim poslom najbolje je kupiti Makitu ili de walt,za amatersko ima toliko alata koji nisu kinesko sranje.  Konkretno ja sam uzeo pre tri godine aku busilicu frohmann (12V ima i cekic, busi beton bez problema do 6mm pise do 10mm ali nisam probao 3600din) i ubodnu testeru frohmann(sa laserom bila je 1500 din)  u uradi sam,kupio sam i rucni frezer power zute boje pise profesional za drvo(glodalicu oko 4000din) da bi napravio nesto od namestaja,rade veoma dobro(zadovoljavajuce).  Inace sam u metalskoj struci i pomalo se razumem u alat, imam i profesinalni alat privatno bosove brusilice veliku plavu staru oko 30 godina i malu zelenu donetu iz nemacke staru oko 10 godina i jos koje kakvog alata.  Kod alata ti je bitno Ako na busilici pise da busi 16mm ne stavljas burgiju vecu od 12mm tj.  uvek koristis manje alate nego sto je propisao proizvodjac i povrmeno podmazivanje.  Kad osetis da se pregreva bolje je sesti i popiti neko pice ili uraditi neku pripremu u vezi posla nego ono jos samo ovo da izbrusim ili izbusim nece mu biti nista za toliko.   Pozdrav 
« Poslednja izmena: 03. Jan 2011, 10:39:15 od dexy1111 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1046
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ok,tek sad ne znam sta kupiti Smile
Znate zbog cega,cene su im stvarno priblizno jednake,ako ne i iste.
Dakle ono u sta sam poprilicno siguran je da cu da kupim neki kineski aku odvijac/zavijac(nov u radnji oko 1500 din)pa da probam,da vidim kako ce se pokazati.
A narucicu busilicu(jos nisam siguran koju(makitu,bosch ili mozda b&d}.U svakom slucaju koja je vasa preporuka?Ako se odlucim za Bosch koji?Plavi ili zeleni?
Za ostali alat cu malo sacekati...dok ne vidim kako ce se pokazati ovo dvoje.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
plavi bosch je profesionalni alat...a zeleni je hoby...i on je duplo jeftiniji od plavog...
ja bih radije uzeo neku aku busilicu kvalitetniju....
a vibracionu sa cekicem... neku malo jeftiniju...
ove aku busilice jeftinije... imaju jako lose baterije...i nakon dvadesetak punjenja i praznjenja,
osjeti se da joj celije slabe....s obzirom da ti to neces stalno koristiti...
od stajanja ce se ostetiti celije....i taman kad ti zatreba pun kapacitet baterije on se isprazni...
i onda ti svasta padne na pamet.... Smile
imas plavi bosch aku...gsr 14, 4 v...za stotinjak evra...i miran si nekoliko godina...profesionalne upotrebe...
u tvom slucaju ako redovno praznis baterije i dopunjavas...to moze da traje dok si ziv...nekih sto godina... Smile
a sto se tice busilice i skill ili b&d i zeleni bosch su u istom cjenovnom rangu...
neces pogresiti bilo koju da kupis sa recimo izlaznom snagom od 700 w...
cijena takve univerzalne hoby busilice je oko sedamdesetak evra...i moze da zadovolji sve kucne potrebe...
od busenja  drveta, metala i zidova pa i betona....
a mozes da kupis i tu neku polovnu makitu za te novce...i neces se zeznuti....
sto se tice aku alata imaj u vidu da je jedna baterija za makitu skuplja nego nego b&d aku busilica sa dve baterije...
a to nije bez razloga.... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:53:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.