Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:05:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je Bog?  (Pročitano 26023 puta)
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1737
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@nemam pojma
A sto "Hristos Isus"a ne obrnuto.Mislim,vec sam vidjao da si tako pisao i ranije pa mi prosto nije jasno.Nikakva kritika vec,sto bi rek'o moj drug,nedouma... Smile
Iskreno da ti kažem, moj razlog je čak i meni .... odraz moje sebičnosti!  Smile

Naime, par puta su me neki kritikovali kada sam Gospoda nazivao samo Isusom,
ili samo Isusom Hristom (bez onog Gospod), pa sam ja - da bi me ostavili na miru
navikao da Božijega Sina nazivam (kada pišem) - Hristom Isusom!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
 Smile Ha,ha...zaista, "svijetu se ne moze ugoditi.."  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ne postoji ama bas ni jedan jedini razlog da se pretpostavi da postoji samo jedan bog.

Naprotiv, takva ideja je potpuno suprotna citavom univerzumu.

Jedini smisao svega sto postoji je da je to postalo od jednog Boga, kao apsolutnog i licnog bica. Postojanje vise apsolutnih bica, bi iskljucilo jedno drugo. Mirijade drugih bogova kao licnosti kada bi postojali, takvi bogovi ne bi bili ni apsolutni ni savrseni, a onda svako verovanje u takve bogove gubi svaki smisao.

No nije pitanje toga sta je suprotno sa univerzumom, nego kakav Bog se ljudima pokazao, a jednosusna Trojica, jedan Bog koji ima tri lica, se pokazao ljudima vise puta, a najpoznatije je na Isusovom krstenju na Jordanu.

Ideja da postoji jedno bozanstvo je mentalno vrlo skucena, je podrazumeva neminovnost univerzalnog pocetka.

Verovanje u nesto nesavrseno jedno koje sebe samog tapse po ramenu govoreci: "napravih nesto i videh da je dobro" je na nivou nesigurnog diletanta, segrta kome je majstor "bog i batina", a o vrhu piramide koju majstor gradi za faraona da bi se popeo i uhvatio Sunce za bradu (rep, kurac itd.) ne usudjuje se ni da pomisli -- a kamoli da u nj(ega) pogleda.

No dobro, da se ne bavimo besmislicama monoteizma -- on je potpuno diskreditovan vec u sledecoj generaciji iza Ekhnatona, pa ponovo sa uvodjenjem dualizma i to ne gnostickog, nego tradicionalistickog tzv. hriscanskog sa zmijom koja ima noge i govori i malo je "Satan" (tj. "oponent"), pa je onda ona ipak ona(j) koji govori istinu itd. da se sad ne bavim time -- to su valjda svi odavno apsolvirali.

Pa onda degradacija monoteizma kroz tzv. svece, tzv. andjele (koji su onda malo i sam bog -- npr. trojica koja su se ukazala Avraamu su malo 'vako, malo 'nako, kako kome kad treba), "sinove bozje" u psalmima, "budite jednako savrseni kao otac na nebu" u tzv. jevandjeljima, navodne tri navodne "ipostrazi" u jednom isl. besmislice. To vise sa monoteizmom nema veze.

Cak ni islam nije monoteisticki, o judaizmu sa Sehinom kao zenskom stranom bozanstva i da ne pricam... 


Elem, univerzum nema pocetka ni kraja. Vreme je prostor je nistavilo. Ni pocelo, niti traje, niti ce se zavrsiti, niti je ovde -- jer je svuda nije nigde.

Upravo zato bozansko je velicine broja koji niko ne moze da zamisli. Sve je potencijalno bozansko. Ali to nikako ne znaci ni da sve jeste bozansko, niti da proistice iz bilo kakvog jednog izvora -- naprotiv nikako ne potice iz neceg takvog.

Jer jednog nema ni sada ni ovde ni ikad ni u vekove vekova ni bilo gde/kada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Pogresno postavljeno pitanje "Sta je Bog".
Bog nije stvar. Valjda "Ko je Bog!"

@costa Smile

@tralala  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
@Liquid Snake

O Bogu ne znamo ništa.
Zato se kaže "vjerujemo" što je jednako "ne znamo"
Nedvojbeno možemo zaključiti da je čovjek nesavršeno biće i da su mu odgovori i na mnoga druga pitanja (i Boga) također nedostižna.
Dakle, kad se radi o općem neznanju, nije u pitanju samo Bog.
Iz brojnih ideja, koje se neminovno nameću čovjeku u traženju odgovora na konačna pitanja njegova bitka, razvila se religija kao ugledna i profitabilna profesija.
Kako su ti profesionalci, također ljudi, a ne nebesnici, sa svim manama svojstvenim običnom čovjeku, naravno da ni sami nemaju odgovora na fundamentalna pitanja koja na neki način razapinju duh čovječi.
U tu prazninu nedorečenosti i neznanja, ugurali su se razni žreci, magovi, popovi i bulumente duhovnih desperadosa koji predstavljaju kler.
Svoju djelatnost nazivaju poslanjem, a protkali su je brojnim misterijama.

Kao što reče drug Costa:
" uputi nas na malena uska vrata Istine....."

Poštovani prijatelju, vrata Istine nikako ne mogu biti mala, niti tajnovita, niti će nam svećensto ukazati na taj  procjep svjetla i spasenja.

Još je Lenjin, poznavajući neobuzdanu prirodu čovjeka za novim spoznajama i iz toga razvijenim slabostima, religiju kao odgovor, nazvao opijumom za narod.

Doista narod, kojeg zovu narodne mase (jer se dade poput mase oblikovati) ne posjeduje svog vlastitog mišljenja, već prihvaća ideju idejno snažnijeg individualca, kojeg prihvaća za vođu.

Takvih je primjera bezbroj i nije ih potrebno navoditi.

Ništa se posebno nije odigralo prije 2006 godina.
Tek jedan odsjaj u ponešto iskrivljenom ogledalu, već davno prije opisanim događajima.
Starija povijest, prepuna je čudesa, čudesnih osoba i sudbinskih događaja.

Dokument koji govori o životu Isusa Krista, Stari Testament, poznatiji kao  Biblija, i sam pati od nedorečenosti, kontradikcija, povjesnih falsifikata, čestih izmjena i dopuna (kako je kome u određenom trenutku odgovaralo), lošeg, gotovo do neprepoznatljivosti nezazumljivog prijevoda, (u odnosu na original), književnim, stilskim  i gramatičkim arhaizmima itd., da samim tim sebe sama isključuje kao mjerodavno dokazno sredstvo.
Jednostavno: ako imaš potrebu vjerovati, vjerovati ćeš.
Ako u svojim lutanjima labirintima mistike, upotrebom razuma kao duhovnim alatom, tražiš racionalne odgovore (ne prihvaćajući dogme), nećeš vjerovati!

Čovjek osjeća nepravdu, bol, nezadovoljstvo..... pa rješenje svojih problema neminovno locira u prostoru iluzija, gdje je sve moguće.
Naravno da u beskraju iluzija ima mjesta za beskrajno mnogo ideja Boga, što se u praksi manifestira mnogobrojni  religijama.
Preporučam pogledati temu -Iluzije- na istom PDF-u
U množini ideja koje su izložene na duhovnom tržištu, teško se mogu snaći i mnogo upućeniji od tebe.
Moj ti je savjet, da se previše ne opterećuješ pitanjima na koje nema valjana odgovora ili ih ima bezbroj.
Tako je i sa zakonima: što ih je više, manje je pravde.
Gradi mozaik svog duhovnog obzorja, prikupljajući sitne kamenčiće sa  svojih misaonih žala.
Ne žuri!
Tuđe ideje razmotri, ali ne prihvaćaj.
Samelji ih kao zrnje u vodenici i oblikuj hljebac po svom ukusu.
Vidi se da imaš potencijala čim postavljaš takva pitanja.
To ukazuje na tvoj nemiran istraživačik duh i nemirenje sa izloženim opcijama.
Tražiš svoj put, a u tim nastojanjima imaš moje najbolje želje da u tome uspiješ.

Srdačan pozdrav od Budjonija
 
« Poslednja izmena: 10. Jun 2006, 19:26:19 od budjoni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
sveci i andjeli kao bozanstva nizeg reda... zanimljiva pomisao...  Smile

to me je uvek zbunjivalo u hriscanstvu, ako je bog samo jedan, zasto mu je potrebna tolika pratnja... a i samo pravoslavlje je prepuno paganskih obicaja.. pocev od slave..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 375
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
                svako od nas je na neki nacin Bog. Imas mogucnost i da stvoris zivot, al ii da ga oduzmes (stvar izbora). Stvaras kroz zivot odredjene situacije, koje imaju svoje znacenje i smisao.     
                Ne verujem u postojanje jednog Boga, koji je stvorio sve poznato. To je vrlo glupo!
                Mislim da drzava i vera zajedno funkcionisu kao jedan aparat, koji drzi velike mase pod kontrolom.
               
               
IP sačuvana
social share
How can I live when you won't let me in
How can I die without reasons why
How can I laugh when I want to cry
How can I go on with nothing nowhere
How will I make it
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia Lumia 1020
Citat
Imas mogucnost i da stvoris zivot, al ii da ga oduzmes
U, ali sad će se žaliti hrišćani, onda čovek po ovome nije uopšte ekstra specijalan, pošto i životinja može stvoriti ili oduzeti život(uključujući i svoj, ima i takvih životinja).
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 375
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
                   A zasto je covek specijalan? Dali zato sto slepo veruje u nesto zasta nije siguran ni da postoji, vec je cuo nesto na tu temu, pa sad ceo zemaljski zivot podredjuje zivotu posle smrti!? WTF?
IP sačuvana
social share
How can I live when you won't let me in
How can I die without reasons why
How can I laugh when I want to cry
How can I go on with nothing nowhere
How will I make it
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia Lumia 1020
Ne mislim ja da je čovek specijalan, mislim da je realno samo mrvica u vasioni, ali da je samom sebi ipak najvažniji.
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:05:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.