Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:12:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 81 82 84 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je Ateizam???  (Pročitano 142214 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: S Baldrick
U principu se na ovoj temi slazem s tobom, ali nemoj molim te da navodis odlomke iz Pisma, pa na osnovu njih da zakljucujes da je Bog covek...
Da li znas za neku drugu knjigu sem Pisma koja kaze da je Bog - covek  ?
Citat: comedian wannabe
........... ajme mene................ sta reci....................
Ako iko veruje na ovom forumu, ti si tu prvi ! Bas ti !
Sta god da ti ovde kazes je "humor" za koji si ubedjen da ga drugi osecaju. Svaki put kada sam ti postavio pitanje na tvoje "konstatacije" pobegao si, tako da ces uraditi isto kada budem pitao da navedes
moje verovanje. U sta ja to verujem, posto sam ja "najveci vernik" na ovom forumu ?
Citat
Zbog toga sto je uplasen da ce mozda neko da narusi njegove zidine duse u kojima je tvrdoglavo zacrtao svoje stavove. I ne prima nista drugo! Nekad mi se cini da je ovo sto on zapravo radi puko "nadmudrivanje". Tipa: 'Ajde da vidimo da li mogu da osporim tvoju logiku... A ako neko udari u temelj, onda se brani i nervira.
Nepresusan izvor lazi o meni i onome sto sam rekao. Na ovom forumu nisam izneo niti jedan svoj stav.
Citat: nofx0023
Netacno  Smile
Kada ja kazem da ne verujem u boga, mislim na tvrdnje koji mi iznose vernici.
Logicki i empirijski do sada nije predstavljen argument u prilog toj tezi.

Jel bi rekao da je neskupljanje postanskih maraka hobi.
Alo matori citaj pazljivo sta ljudi pisu.  Smile
To jeste netacno, ali nema nikakve veze sa tvojim stavom, ti nemas verovanje u Boga, Makros i "filozof/propali komicar" tvrde da postoji "verovanje u nepostojanje Boga".

Ja kazem da je intelektualni bankrot tvrditi da nesto ne postoji a on na to pocinje da simulira "devojacko ludilo" i da vristi kao "Damjanov zelenko".
Citat: nofx0023
Evo jos jedna interesantna definicija
Strah od mogucnosti pogresnog definisanja svog stava ga unistava, a pogotovo sto je na kraju sebe nazvao infidel
Citat: Alex616
sto ne znaci da su ljudi u tim sistemima manje duhovni ili da nisu
doziveli prosvecenje .
1.Shintoisam
4.Confusanism
ili da nisu doziveli opismenjavanje.
« Poslednja izmena: 29. Jun 2010, 12:17:59 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
U sta ja to verujem, posto sam ja "najveci vernik" na ovom forumu ?
Verujes da je Bog - covek. Da, verujes  Smile

Citat
Na ovom forumu nisam izneo niti jedan svoj stav.
Dal' da te covek poljubi ili bije  Smile

Citat
i da vristi kao "Damjanov zelenko".
Smile ova ti je dobra

Pa nema osobe osim tebe na forumu koja je vise puta rekla "ne postoji ovo, ne postoji ono". Stoga toliko bizarno zvuci to sto pricas.

Nemoj samo da me teras da trazim citate gde to pricas. Po tome si opste poznat ...

I da, VERUJES da je sve Bozija volja  Smile I da slobodna volja ne postoji.
« Poslednja izmena: 29. Jun 2010, 14:20:38 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
EyePheelYU


Kako bre nisu doziveli opismemjavanje?

E sad nemoj tako nisi fer ,ne razumem na osnovu cega si rekao to sto kazes .
Rani spisi u Kini su iz 1600 pre Hrista a Japanski jezik je stvoren 400 godina pre Hrista.
Daleki istok ima prelepu kulturu i ranu istoriju,poeziju kako usmenu tako i pisanu a tek razlicitih filozofija ,
pa raznih izuma i umetnosti koje su sve bile vekovima daleko ispred zapadnog sveta ovijenog u Hriscanstvo
sve do kraja 16 -stog veka.

U Shintoizmu je cilj vecine vazniji od cilja pojedinca i pojedinac ce uvek raditi ne za svoju dobrobit vec za dobrobit cele grupe ili svih.

Konfucije je po tebi bio nepismen ,daleko te bilo ..
Rekao bih ti sta da uradis sa tom Biblijom Kralja Djejmsa sto je citas ali necu,
jer nije knjiga kriva sto si ti takav ,evo ti nekoliko mudrosti od Konfucija..

Be not ashamed of mistakes and thus make them crimes.

Before you embark on a journey of revenge, dig two graves.

Everything has its beauty but not everyone sees it.

Forget injuries, never forget kindnesses.

He who will not economize will have to agonize.

I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand.

Ignorance is the night of the mind, but a night without moon and star.

It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.

Men's natures are alike, it is their habits that carry them far apart.

Our greatest glory is not in never falling, but in getting up every time we do.

Respect yourself and others will respect you.

Study the past if you would define the future.

The superior man, when resting in safety, does not forget that danger may come. When in a state of security he does not forget the possibility of ruin. When all is orderly, he does not forget that disorder may come. Thus his person is not endangered, and his States and all their clans are preserved.

To be able under all circumstances to practice five things constitutes perfect virtue; these five things are gravity, generosity of soul, sincerity, earnestness and kindness.

To see what is right and not to do it is want of courage.

To see what is right, and not to do it, is want of courage or of principle.

What the superior man seeks is in himself; what the small man seeks is in others.

When anger rises, think of the consequences.

When we see men of a contrary character, we should turn inwards and examine ourselves.

Wheresoever you go, go with all your heart.

They must often change who would be constant in happiness or wisdom.

By nature, men are nearly alike; by practice, they get to be wide apart.

Fine words and an insinuating appearance are seldom associated with true virtue.

Have no friends not equal to yourself.

He who exercises government by means of his virtue may be compared to the north polar star, which keeps its place and all the stars turn towards it.

He who speaks without modesty will find it difficult to make his words good.

He with whom neither slander that gradually soaks into the mind, nor statements that startle like a wound in the flesh, are successful may be called intelligent indeed.

Hold faithfulness and sincerity as first principles.

I am not one who was born in the possession of knowledge; I am one who is fond of antiquity, and earnest in seeking it there.
« Poslednja izmena: 29. Jun 2010, 14:59:54 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Nokia ????
Da li znas za neku drugu knjigu sem Pisma koja kaze da je Bog - covek  ?

Hteo sam da kazem da bi bilo bolje da ne citiras Pismo i da ga javno tumacis posto se blamiras bez veze.
U Pismu ne pise da je Bog covek, to su neki tvoji bagovi...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: ThePhilosopher
Verujes da je Bog - covek. Da, verujes  Smile
Aposlutna gnusobna laz. Rekao sam da u bibliji pise da je Bog - covek, a ne da ja u to verujem.

Citat

Dal' da te covek poljubi ili bije  Smile
Ja tebe kroz tvoj odnos sa svim sto se mene ne tice ne spominjem, tako me boli briga ko si ti da tebi to nikada jasno nece biti, i ti nikada samnom u stvarnom zivotu ovako ne bi mogao da pricas, to ti garantujem.
Samnom ovako kako neki od vas pricaju u stvarnom zivotu niko ne prica, a ja sa svim ljudima koji bajke zele da proture kao istinu pricam u stvarnom zivotu kao sto pricam ovde.


Citat

Pa nema osobe osim tebe na forumu koja je vise puta rekla "ne postoji ovo, ne postoji ono". Stoga toliko bizarno zvuci to sto pricas.
Da li bi bio ljubazan da citiras moje reci gde ja tvrdim kako nesto ne postoji ?
Zar je to tako tesko, kad tvrdis da sam ja to najvise puta rekao na ovom forumu ?
Citat
I da, VERUJES da je sve Bozija volja  Smile I da slobodna volja ne postoji.
Jos jedna u nizu lazi, rekao sam da u bibliji pise da je sve Bozija Volja i to govorim samo religioznim fanaticima koji tvrde da je "Bog coveku dao 'slobodnu volju'".
Ja najvise i volim da komuniciram sa ljudima koji ne citiraju bibliju i da na taj nacin objasnim da "slobodna volja" ne postoji.
Citat: Alex616
Kako bre nisu doziveli opismemjavanje?
Kada sam spominjao opismenjavanje, mislio sam na tebe. Ovo je engleski jezik :
1. Shintoism
4. Confucianism
a to sto si ti napisao je verovatno samo tebi jasno.
Citat: S Baldrick
Hteo sam da kazem da bi bilo bolje da ne citiras Pismo i da ga javno tumacis posto se blamiras bez veze.
U Pismu ne pise da je Bog covek, to su neki tvoji bagovi...
Jedini nacin da dodje do moje balamaze je da neko ko zna sta pise u Pismu objasni da ja to ne znam, osobe kao ti koje blage veze sa onim sto u Pismu pise, nego prati ceremonije, rituale i obicaje "hriscanske" dogme koja blage veze sa recima Hrista nema samnom o onome sto pise u Pismu nema sta da diskutuje. Ja navodim stihove Svetog Jovana iz Otkrivenja o radjanju Gospoda Boga ( Otkrivenje 12:5 ), o
Gospodu Bogu koji je covek koji ima svoje ime ( Otkrivenje 19:12 ) i koji je covek koji ima svoj narod
( Otkrivenje 21:3 ), a ti po tome pljujes. Isus, Sin Boziji je fizicki bio 100% covek, sta moze da bude
Otac covekov ?
Sta za tebe predstavljaju ove reci " Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi*
*- Gospod Bog + Isus Hrist = "mi" ( prvo je inkarnisan covek, pa onda Isus, pa onda njegov Otac )

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Aposlutna gnusobna laz. Rekao sam da u bibliji pise da je Bog - covek, a ne da ja u to verujem.

 Smile

Nije sija nego vrat. Sta znaci da ne verujes u Bibliju a citiras je svako malo  Smile Ko je dao Bibliji monopol nad istinom? Kaze Biblija, ne kazem ja  Smile Biblija ne postoji  Smile
"Ne ne verujem ja ni u sta, tako Biblija kaze "  Smile
--> verujes u Bibliju. Zasto ne verujes u Kuran?

Jer si izabrao svojom voljom da verujes u Bibliju!

Zasto nisi budista? Zasto ne citiras Lao Ce-a i Konfucija? Zasto ne kazes sta oni kazu?

Dok ne budes shvatio da VERUJES, daleko si od istine  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: ThePhilosopher

 Smile

Nije sija nego vrat. Sta znaci da ne verujes u Bibliju a citiras je svako malo  Smile Ko je dao Bibliji monopol nad istinom? Kaze Biblija, ne kazem ja  Smile Biblija ne postoji  Smile
"Ne ne verujem ja ni u sta, tako Biblija kaze "  Smile
--> verujes u Bibliju. Zasto ne verujes u Kuran?

Jer si izabrao svojom voljom da verujes u Bibliju!

Zasto nisi budista? Zasto ne citiras Lao Ce-a i Konfucija? Zasto ne kazes sta oni kazu?

Dok ne budes shvatio da VERUJES, daleko si od istine  Smile
Niko ne veruje u bibliju, religiozni vernici veruju u reci onih koji su bibliju pogresno protumacili, recimo onih koji kazu da je biblija bukvalna rec.
Jedini sam na ovom forumu koji je rekao da se u bibliji nalazi i istina ( zakon i proroci ) i laz ( poslanice ), tako da je apsolutno tacno da biblija nema monopol nad istinom.
Opet naglasavam bibliju citiram samo kada religiozna osoba pokusava da fantaziju predstavi kao istinu, samo kada se radi o judeo"hriscanskoj" apologetici, nikada nisam citirao bibliju osobi koju ne zanima sta pise u bibliji.
Ja "slobodnu volju" nemam, ja sam talac tela u kojem se nalazim ( koje je fizicki deo mojih bioloskih roditelja ) i
uma koji se nalazi u tom telu, bas kao i svi ostali ljudi. Ne posedujes elementarno poznavanje sebe i nacina na koji tvoje telo funkcionise i donosis nelogicne zakljucke kada se radi o volji koja pokrece telo u kojem se nalazis.
Takodje nemas elementarno razumevanje onoga sto postoji i reci koje predstavljaju sve sto ne postoji kao recimo "vreme" ili "sloboda" ili bilo sta drugo sto ne postoji izvan ljudske misli.
Pa su ti stoga usta puna neistina o tome kako ja tvrdim da "nesto ne postoji".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Citat
Jedini sam na ovom forumu koji je rekao da se u bibliji nalazi i istina
Nemoj da si siguran.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: lightsoft
Nemoj da si siguran.  Smile
Ne shvatam zasto si iskasapio recenicu, posto ta polutka koju si citirao nema veze sa onim sto sam ja rekao.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
I cela recenica opet opisuje ono sta sam tupio ovde po forumu. Izvuceno je ono sto samo potencira misao koja mi je na pameti. Nista vise. Znaci da to sto za sebe kazes da si jedini, nisi. Mogao sam i taj deo samo zacrveneti, isto bi bilo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 81 82 84 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:12:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.