Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:10:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta čitati? "Da me sada neko vidi"  (Pročitano 931 puta)
01. Avg 2006, 12:14:10
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Šta čitati? "Da me sada neko vidi"

Raspust je, što znači da konačno imate više vremena za čitanje nečega što nije školska lektira. A šta odabrati? Zavisi za kakvu vrstu literature ste raspoloženi. Ukoliko ste za nešto vedro, veselo i neobavezujuće - literaturu za plažu ili za popodne kada se dosađujete - predlažemo vam "Da me sada neko vidi" Luiz Renison.

Ovaj lagani romančić (prilično je tanak i možete ga pročitati za maksimum dva sata) četvrti je u seriji "Ispovesti Džordžije Nikolson". Neka vas ne brine ako niste čitali prethodne nastavke - mada knjige idu hronološkim redosledom, vrlo brzo možete pohvatati ko je ko, a radnja nije ništa dubokoumno niti komplikovano što bi bilo teško pratiti. Dakle, o čemu je reč u ovoj knjižici?

Džordžija Nikolson je engleska srednjoškolka, koja živi sa svojim roditeljima, malom sestrom Libi i mačorom Angusom, mešancem domaće i škotske divlje mačke, što ga čini veoma raspoloženim za lov svega što se kreće (počev od komšijskih pudlica koje dobijaju histeričan napad kada ga vide, pa do automobila u pokretu). Džordžija je sasvim obična tinejdžerka - buni se kada joj roditelji nešto ne dozvole, ima dečka Robija, u koga je zaljubljena (mada flertuje sa još jednim dečakom, Dejvom - Robija zaista voli, ali je on dovoljno stariji i zreliji od nje da bi joj nekada bio preozbiljan, dok je Dejv njen vršnjak i s njim je najopuštenija), izlazi sa svojim prijateljima, bavi se sportom (hokejem).

U četvrtom nastavku priče o Džordžiji, Angus i dalje izluđuje čitav komšiluk, naročito komšije koje imaju rasnu mačku Naomi, koja treba da se omaci i oni za to "zlodelo" sumnjiče Angusa (što znači da mačići neće biti rasni), Džordžija i njeni školski drugovi i dalje smišljaju razne zabavne fore da prekrate vreme u školi (fore koje vas navode da na svake dve strane kažete: "Pa ovi nisu normalni", i da se nasmejete), a uz to su oduševljeni ekskurzijom u Pariz, barem dok dve devojčice (ne iz njihove ekipe, niti baš popularne) ne budu optužene za krađu i izbačene iz škole - a to su devojčice koje su suviše velike kukavice i nedovoljno inteligentne da se uopšte sete da nešto ukradu. Nije teško saznati da su ih školske siledžijke naterale na krađu, ali ko će se usuditi da stupi u njihovu odbranu i rizikuje teške batine? Uz sve to, i Džordžiju i njene drugarice i dalje muče ljubavni problemi...

"Da me sada neko vidi" je kratka knjiga koja se brzo i s uživanjem čita - možete je čitati sami ili svom društvu naglas čitati delove koji su vas nasmejali. Bez obzira na to što je ova knjiga priča jedne devojke, dovoljno je smešna da bi i dečacima bila veoma zabavna. Nakon čitanja "Da me sada neko vidi", svakako nećete biti prosvetljeni, niti ćete postati bolja i plemenitija osoba - knjiga je zaista suviše površna za to - ali ćete se lepo zabaviti i od srca nasmejati. A i to je super. Uživajte!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:10:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.