Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:58:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta Astrologija moze...  (Pročitano 2889 puta)
10. Jan 2007, 01:49:46
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T-68
Pocinjem postom sa jedne druge teme.
Retrospektivno gledano, za svaku situaciju u mom zivotu mogu da nadjem objasnjenje u natalnoj.

Tako da verujem da se zaista SVE moze i naslutiti na osnovu natalne. Pa i drugi ljudi u zivotu.

 I ja to verujem, verovatno svaki sustret moze da se vidi preko tranzita itd.. Mogli bi smo da otovorimo temu o tome. Zapravo ono sto nam nedostaje jeste i znanje i iskustvo. Treba dovoljan broj ljudi koji ce vam pruziti svoj zivot na dlanu. To bi nekako najlakse moglo da se uradi preko biografija, ali treba ti tachno vreme, mesto i datum rodjenja odredjenih osoba cije biografije gledamo. Kada bi astrologija postala zvanicna nauka, da daju neke zakone i potpomognu razvoj iste bilo bi verovatno mnogo lakse.

a sad o tome sta je Dupor pisao o tome sta astrologija moze a sta ne:



GRANCE PROGNOZA

  Opijeni carom predanja i obiljem divotnih simbola astrolozi preteruju obmanjujuci sve i svet. skloni su tvrditi da su svi stanovnici Hirosime imali lose horoskope i bas za dane 7.8.1945! A covek je i suvise slozena stvarcica prirode da bi zavisio o jedne tako stroge sheme kao sto je horoskop. a niti priroda niti bi priroda uspela  tako da postavim rodjenja da svi horoskopi stavnonika budu vezani u sreci i nesreci.
  Horoskopi starih astrologa su se divno ispunjavali. Drevni mudraci svojim nacinom zivota bese vezani za dusu prirode, lakse ponirali u ljudske i kosmicke energije i lakse proricali. Lakse im je  i bilo jer su sirovi ljudi ziveli stihijski, bez autokontrole i vise su podlegali sidralnim uplivima, MOderni covek sve vise sebe kontrolise i zajedno sa drustvom ispravlja svoju sudbinu.I dok modrac antike gleda prirodu svom vatrom duse, sinteticki,  neopredeljenim  ogragnom saznavanja, kao muziku sfera, - dotle savremeni ucen covek skuplja nepregledne analize, uporedjenja, i konano  se gubi u detaljima da bi morao traziti pomoc kompijutera.
  Uplivi nebeskih tela jednako postoje danas kao i ranije - kao tendence. Ipak  danas uz pomocu instrumenta  i efemerida mozemo sigurnije prici nauchnom ispitivanju ove prastare i cudesne grane umnovanja.

Sta horoskop moze.

  U 100 % slucajeva mozemo utvrditi: karakter osobe narucito u markantnom horoskopui ako karakter nije usled okoline pretrpeo  jace promen, oznaciti vrlo kritichne periodeu zivotu narocito  u horoskopima sa jakim aspektima, oznaciti harmonichnost izmedju dve osobe ,  sklonost bolestima  i josh razne stvari za koje su znaci nagomilani.
  U 95% slucajeva mozemo : ostale razne bolesti , organse slabosti, stanje vida, jacinu strasti, lenjost, aktivnost, asketizam, medijalnost, dar hpnoze, hrabrost, usmerenost, paznju, geste ,perverzije, uspehe i neuspehe u nekim terminima zivota gde su aspekti jace naglaseni, a statisticki i masu drugih stvari.

Sta horoskop ne moze.


U 99 % sluchajeva hroskop nece pokazati : Krvunu grupu, slepilo za boje, secernu bolest, boju kose i oiju, duzinu zivota, genijalnost, slavu, virusne bolesti, uticajne bolesti , uticaj sredine, kako su neki dogadjaji izmenili zivotni tok, vernost druga,  klimakterijske teskoce. kidnapovanje, imena mesta i dogadjanja, itd a u  100 % sluchajeva je nemoguce odrediti koliko je neki minuli aspekt izmenio stav coveka prema drustvi i zivotu od cega itekako zavisi dalje sudbina.

Verovatne mogucnosti

U nekim sluchajevima u dobroj granici verovatnosti dade se odrediti , sklonost alkoholu, drogama, perverzijama, ambicije, opasnosti , volesti , gubitak vida, bogastvo, nasilne smrti, fanatizam, lutrijski dobici, srece u ljubavi, fizicka lepota, robstvo, paronoja, papucarsrstvo, sklonost zlocinu i josh masa izuzetno naglasenih stanja i dogadjaja koji laika moraju silno zapanjiti.
7 smrtnih grehova i 7 kreposti u horoskopu ne vidimo bash sigurno i tu je religija pobedila. Istina najmanje laze tip Ma, So, a najvsie tip  Me, Ne, plasljiv je Mo, vi- a hrabar MA, Le- itd. Ali to je slaba strana horoskopa. Svaki covek pod datim okolnostima moze postati lazov, kukavica, nesavesan... a kazemo da e karakter osnov sudbine.

Vec i stoga  se dosta horoskopa ne ispunjava uredno. Laici zaborave sve sto se nije ispunilo a pamte sto jest i zadovoljni su. Uceniji gledaju kriticki ali ne  naj metode astrologa pa se rugaju. Marc Henrie uredno porice Zaklininiu  udaju  u 1969 za Teksasina. Udala se zsa Grka: prvi se divi predikciji drugi ismejava. A taj Grk I teksasanin u simbolici astrologa nisu daleko.

Pa i nakon 30 godina prakse dodje vam neka MIrjana J, rw 2.4.1942 10 h. Podaci tachni ali horoskop niakako ne stima! Sta je ?

- ili faktori  nasledja izuzetno jaki;
- ili upliv nekih kvazara sve promenio;
- ili naprosto iznimka koju nam priroda rado podvali.


Mile Dupor - Udzbenik Natalne astrologije
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


za mene ti je ljubav zabranjeni grad

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12827
Zastava podgorica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Samsung versus
znam osobe koje su rodjene istog dana,iste god.i u istom gradu,a potpuno 2 razlicite zivotne price imaju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
I u isto vreme?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


za mene ti je ljubav zabranjeni grad

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12827
Zastava podgorica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Samsung versus
za vrijeme ne znam,a i da nije isto aspekti su manje-vise isti,a toliko razlicit zivot
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


a person who deals tactfully with others

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 384
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
BlackBerry 
Mislim da može jako dobro da nas zabavi...
Valjda je sve tako i počelo...
Od običnog sujeverja, pa do nauke...
IP sačuvana
social share
Diplomacy is the art and practice of conducting negotiations between representatives of groups or states...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
za vrijeme ne znam,a i da nije isto aspekti su manje-vise isti,a toliko razlicit zivot

Koliko ja znam i sekunde mogu da promene izgled natalne karte.  Smile A to manje - više u astrologiji može doneti skroz drugačiju priču.  Smile

Opijeni carom predanja i obiljem divotnih simbola astrolozi preteruju obmanjujuci sve i svet. skloni su tvrditi da su svi stanovnici Hirosime imali lose horoskope i bas za dane 7.8.1945!

Ja mislim da je samo jedan u toj priči imao loš horoskop, onaj ko je došao na ideju da tako nešto uradi  Smile

Aiwass, dobar tekst... od čije ćemo karte krenuti??  Smile
« Poslednja izmena: 11. Jan 2007, 11:01:26 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Netreba smetnuti s uma da smo svi podređeni horoskopu prvo grada, zatim države itd.. Zato ne trebaju čuditi takve masovne katastrofe... I ako je u jednom momentu loš horoskop grada ili države ( vjerojatno pritisak na Mo koji predstavlja narod u mundanoj astrologiji ) naravno da će "nadrljati" puno ljudi koji su "krivi" samo zbog toga što su se našli u krivo vrijeme na krivom mjestu... jer se taj nadređeni horoskop mora ispuniti... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Reci Saša,  gdje pronači  horoskope gradova , odnosno država u kojima živimo? Imaš li neku literaturu za preporučiti?

Hvala.
znam osobe koje su rodjene istog dana,iste god.i u istom gradu,a potpuno 2 razlicite zivotne price imaju
da, ali rođeni su  različito vrijeme, što ima daje različit Ascendent, te im se mijenjaju kuće u koje padaju njihove planete, a i mjesec je vrlo brz, pa ode koji stupanj dalje, ponekad i u drugi znak....osim toga nismo svi ni iste starosti duša....upravo stoga treba gledati natalnu kartu u cjelini.


edited by Aiwass, sledeci put koristi opciju izmeni
« Poslednja izmena: 11. Jan 2007, 12:48:31 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T-68
A recimo, moze se pogoditi boja kose. Kod ovnova racimo cesto su plavi...podznak ovan itd.. ako nisu plavi onda su bar svetlije boje kose...
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Reci Saša,  gdje pronači  horoskope gradova , odnosno država u kojima živimo? Imaš li neku literaturu za preporučiti?

Hvala.
znam osobe koje su rodjene istog dana,iste god.i u istom gradu,a potpuno 2 razlicite zivotne price imaju
da, ali rođeni su  različito vrijeme, što ima daje različit Ascendent, te im se mijenjaju kuće u koje padaju njihove planete, a i mjesec je vrlo brz, pa ode koji stupanj dalje, ponekad i u drugi znak....osim toga nismo svi ni iste starosti duša....upravo stoga treba gledati natalnu kartu u cjelini.


edited by Aiwass, sledeci put koristi opciju izmeni

oprosti. hvala.
Možda da spomenem na osobnom primjeru, rađala sam zajedno s prijateljicom, rodila pola sata nakon nje, njeno dijete ima Asc škorpije i Sunce u prvoj kući, moje ima Asc strijelca i Sunce u dvanaestoj. I već to je velika razlika između njih.
« Poslednja izmena: 11. Jan 2007, 12:54:17 od Lenora »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:58:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.