Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:06:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta anksioznost želi da nam kaže?  (Pročitano 52612 puta)
26. Maj 2017, 12:58:02
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
Ja ne znam da li na ovom svetu postoji osoba koja kada počne da biva pojačano anksiozna, pa krenu da joj se javljaju panični napadi, to i shvati na pravi način. Lično sam to bio povezao sa sobom kao nekom slabošću, veoma dugo me je bilo sramota nekome i da priznam kako se osećam jer sam mislio da suštinski sa mnom nešto nije u redu. To je naravno tu anksioznost samo prolongiralo i pojačavalo.

Nakon što sam se malo bolje upoznao kako sa njom, tako i sa samim sobom, shvatio sam da je to zapravo najbolja stvar koja mi se dogodila!!! Shvatio sam i šta želi da mi poruči, te da se zapravo organizam i duša bune, da previše stvari držim potisnuto u sebi i da me anksioznost zapravo opominje da ne živim kako treba, i da nisam ono što jesam, jednostavno - da sam previše toga gurnuo pod tepih.

Da ne dužim dalje, naleteo sam na ovaj video koji savršeno objašnjava celu suštinu anksioznosti, zaista mislim da će vam biti od koristi kao što je i meni. Zašto se anksioznost javlja i šta ona zapravo želi da nam poruči - kada to budemo shvatili, znaćemo i kako da se odnosimo prema njoj na zdrav način.

Evo ga na ovom linku - Šta anksioznost želi da nam kaže?
« Poslednja izmena: 26. Maj 2017, 12:59:48 od kristijankamen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
to nije moj psiholog. moj psiholog se zove psihijator.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
Evo još jednog baš korisnog videa od njih -

ZAŠTO NAM SE JAVLJAJU OPSESIVNE MISLI?

Nadam se da će nekome da posluži kao što meni jeste  Smile

https://www.youtube.com/watch?v=zboUbP_4TJ4
« Poslednja izmena: 02. Jun 2017, 13:17:50 od kristijankamen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
na koji način ti je poslužilo ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
Da bolje shvatim sta mi se desava i pozabavim se realnim problemima koje sam gurao pod tepih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
nekad ne tako davno anksioznost nije bila bas tako poznata i rasprostranjena kao danas...
najpre jer su ljudi radili po citav dan i nisu imali kad da budu anksiozni...a i tu je bila i koja rakija i koje pivo pa se malo okupaju i malo seksaju i zaspu ko bebe....
a danas ljudi imaju vremena na pretek
i pocesto dosadu zamjene za anksioznost

ali eto ako ti je taj tekst pomogao...onda je dobro....
samo nemoj poceti lijeciti druge ljude.... Smile
« Poslednja izmena: 17. Jun 2017, 21:51:08 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
Citat
najpre jer su ljudi radili po citav dan i nisu imali kad da budu anksiozni...
i to je bila dobra stvar?
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
iy mog iskustva mogu reci da sam shvatio kako neke stvari danas u svijetu fun kcionisu.. tj. uvijek su fun kcionisale, covjek koji je anksioyan ili u neuroyi, ne daj boye psihozi, sizofreniji itd...

mora da pojmi da se nesto na covjeku moze promijeniti ozbiljno i kvalitetno samo teskim radom. ne moze se donijeti neka "jaka" odluka ocovjeka intelektualca koji samo i moze donijeti takvu odluku, (slikara takodje) i da to bude dovoljno. potrebna je reorganizacija zivota od samih glavnioh stubova covjekovog zivota. ustajanje ujutru, lijeganje uvece (  vrijeme), pri ustajanju mora se necim konstruktivnim poceti dan posto je to jako bitno. ako se nema vremena, shvaticete pokusavanjem u malo duzem vremenskom periodu da se stvari u vasem zivotu mijenjaju tako da imate sve vise slobodnog vremena. meditacija od 15r do 45 min dnevno prve 2-3 godine rada, citanje kvalitetnog stiva, cijeli dan mora proci u raspolozenju koje odgovara postizanju vaseg cilja, hatha joga(u mom slucaju)  ujutru. ustajanje u vrijeme brahmamuhurte od pola 4 do pola 6. tusiranjae hladnom vodom kad se vec ustalo u ta doba. ili pranje nogu hlladnom vodom. neka aktivnost da se ne zaspe tad cemu je covjek sklon. taj dan kad se ustane tako rano ne morate meditirati. jer je svaka aktivnost u to vrijeme meditacija i to jako kvalitetna. ja sam u to vrijme ynao 2000-3000 stihova njegosa. uglavnom luce mikrokozme. proucavanje mandala, crtanje svojih itd. ponekad molitva, koja  treba da bude stanje astralnog tijela, a ne puko izgovaranje napamet naucene molitve. nesutrasivo prelazenje preko nekih ometanja koja prirodno dolaze iz nesvjesnog io podsvjesnog. posebno u meditaciji, upravo meditacija treba da bude takva da je sto manje nekih slika, vizija(treba razlikovati animirani film od vizije). tj sto sira meditacija, jer sto je sira to je covjek pitomiji prema sagovorniku. meditacije je nista drugo nego vracanje, sto je gora meditacija to zene vise vole tog covjekal, tako da zene ne mogu biti prava ocjena... ako ste citali kvalitetne knjige onda kad se knjige trebaju citati bice od velike koristi za kvalitet meditacije. jer cete shvatati da ste jadni u nekim slucajevima kad se dobro osjecate u meditaciji, ja sam odbijao da se tako osjecam jer sam pokusavao da budem kvalitetnija osoba a ne da se dobro osjecam. covjek se kasnije pocne osjcati mocno, jer vidi da oko sebe privlaci sve kvalitetnije ljude. tj duhove.. ne treba se opterecivati bizarnim stvarima nego treba covjek da ima kompas u svojim osjecan jima, tj. da osjeti kakvi su duhovi oko njega. ili na nekom mjestu. ja sam kod jednog dragog prijatelja vidio da su duhovi sprecijalaca un predsoblju. pitao sam ga je li mu pocija provaljivala u kucu, on je rekao ne.. ja sam mu rekao da ce doci...nekad... hahaha da se nasmijemo da ne zaplacemo..

za vise informacija pitajte svoju babu.

Smile nasmijete se malo, bice od koristi protiv anksioynosti...  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
kako što gora meditacija to više privlači žene ?
kako se uklapaju hindu meditacije u naš dnk kod ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
moras meditirati pa da vidis.. ynana jogi kad meditira prolaze mu kroz mozak razne misli. od kvaliteta misli yavise i kvalitet meditacije. znas kako meditiras kad se svidjas zenama lose, jer ti lose "govoris" njima one cuju dobro. prica vishudi cakra. na vratu... 
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

ludo.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
pokušao sam. nekada mi glava bukvalno gori za vreme meditacije, nekada osetim da letim, nekada neverovatan pritisak u teme. posle nema negativnih posledica kako bih mogao da ocenim šta je šta. koristim samo staro slovenske i hrišćanske meditacije. smatram da druge vere nisu kompatibilne sa našim programom.
elem, tačno je da otklanjaju svaku negativnost, ali je potrebno vreme da uđeš u fazon.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
naravno svaka cast... samo naprijed, nema recepta za uspjeh!
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:06:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.