Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:58:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta ako vas prevari?  (Pročitano 5099 puta)
15. Jun 2009, 18:39:56
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
HTC CHA CHA

Da li ste ikada bili u situaciji da sumnjate da vas partner vara ili da ga otkrijete u tome? Ako jeste, onda znate kakav pakao u vezi nastaje posle ove bolne istine. Stručnjaci kažu da ako prevareni partner pređe preko neverstva, veza često postaje bolja, jer oboje rade na tome da koriguju uzroke neverstva. Tada uglavnom pronalaze razlog prevare i od tada njihova veza postaje još jača. Ako se i vi nalazite u ovakvoj ili sličnoj situaciji, dobro razmislite da li je raskid jedino rešenje.

Tražite odgovor

Ako između vas još postoji ljubav, možda je dobro da pokušate da se borite s velikim iskušenjem i da partneru date još jednu šansu.
Pre nego što odreagujete burno i zauvek odete iz veze, razmislite dobro o svojoj odluci. Najbolje je da iskreno razgovarate s partnerom. Slobodno mu tražite sve odgovore koji su vam neophodni da biste razumeli zašto vam se to desilo. Saznajte da li je neverstvo samo plod neobuzdanog nagona ili afere koja traje već mesecima. Imate sva prava da tražite da vam partner iskreno objasni „zašto i kako“.
Tek kada sve to saznate, sedite i razmislite da li hoćete da se odvažite za nov početak. Vodite računa da ne tražite od partnera da vam prepričava intimne detalje koje je doživeo sa suparnicom jer će vam takva pitanja samo škoditi. Imaćete izuzetno mučne slike u glavi, kojih nećete moći da se oslobodite.

 
Pokažite mu emocije

Slobodno pokažite partneru koliko ste povređeni, razočarani i nesigurni. Nemojte da se krijete dok plačete. Neophodno je da on shvati koliko vam je bola naneo i šta je uradio. Ako budete skrivali svoja osećanja, partneru šaljete pogrešnu poruku da vas prevara nije puno pogodila i da ni vama nije strana. Partner mora da oseti koliko patite da bi shvatio da to nikada više ne sme da se desi.

 
Utvrdite razloge

Terapeuti kažu da se prevara retko tek tako desi. Po pravilu, u jednoj vezi pre same prevare postoji mnogo nerešenih konflikata i neispunjenih želja koje ruše ljubav. U takvim situacijama treća osoba vrlo lako može da uleti u vezu. Zato uđite u trag problemima i zajedno pronađite rešenje. Samo tako jedan par može ponovo da izgradi poverenje i krene ispočetka.
Stručnjaci savetuju da se posle prevare nakratko odvojite od partnera kako biste oboje mogli da razmislite o svemu. Kada osetite da ste spremni da pričate o neverstvu, pre razgovora usvojite pravila: svako sme da priča tri minuta bez prekidanja i niko ne sme da prebacuje krivicu samo na onog drugog. Videćete, uglavnom posle ovakvih razgovora partneri zaključuju da su im u vezi nedostajale iste stvari.

 
Ne prebacujte mu

Velika anketa britanskih psihologa pokazuje da osam od deset parova daje šansu za nov početak nakon prevare. To, međutim, uspeva samo ako se prevara zaista oprosti, dok prebacivanja samo dublje kvare vašu vezu.
Ako ne možete sami da razgovarate o problemima, slobodno potražite pomoć terapeuta za partnerske odnose. To je dobar metod, jer vas u takvim situacijama sluša i gleda spoljni posmatrač, koji ne stoji ni na jednoj strani i vodi računa da u toku svađe ne dođe do ponovnog povređivanja. Mnogi parovi koji su tome iskreno pristupili imaju nakon toga bolje odnose nego ranije.


BLIC ŽENA


Da li ista od ovoga vredi i koliko vredi?
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Savrsen alibi da i ja malo prosetam . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 
Muškarci obično samo traže zabavu za noć, dve, da isprazne svoje rezervoare, ako je u pitanju prevara za jednu noć..
Ako je ta prevara bila duža, onda je ona indikator nekog problema u vezi...
Pružite mu više pažnje, više nežnosti...
Nije loše da mu nekad i kažete da ga volite..
Jednu stvar generalno treba da znaju i muškarci i žene u vezi...nije na odmet reći svom voljenom " volim te" ponekad...
Ako se prevara i desi....ne uzimajte mu za zlo, ipak, oni su samo muškarci Smiley
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Ako se prevara i desi....ne uzimajte mu za zlo,

Ja njemu necu ali problem je sto on meni hoce  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 
Zato što shvataju prevaru kao svoj lični poraz, ono kao "ja sam najbolji *ebač, što je tražila drugog pored mene 'vakog dobrog" Smile

A možda je u pitanju to što je svepošte poznata teorija (ja nisam njen poklonik) da muškarci varaju 'enisom a žene srcem...
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Zato što shvataju prevaru kao svoj lični poraz

Nije ni kod nas drugacije.


A danas i zene varaju penisom . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 


Ajoj... Smile Smile
Ali nije smešno, ti jesi u pravu Smile
Mada sam ja ipak poklonik prirodnih materijala
Nek mi ne zamere vegetarijanci, al ja ipak više volem meso... Smile
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Nisam mislila na vibrator i dildoe,mislila sam da zene sve manje  ulaze srcem u muskozenske odnose .
« Poslednja izmena: 21. Jun 2009, 15:35:54 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 
Znaš kako, nekad se u sve išlo srcem (nebitno sport, muzika, škola), ali sad kad znaš da sve možeš kupiti, jednostavno ljude mrzi/ne bi da gube vreme davanjem celog sebe, žele da ono što žele dobiju odmah, možda zato što su se previše puta opekli a ovako bar nema šanse da opet izađu iz veze sa povređenijm osećanjima.
Ne bitno da li je to ono "da i ja imam nekog, sve moje prijateljice imaju", "ipak mi treba neko pod stare dane" ili nešto slično...

Ljudi se plaše da daju sebe...jer se plaše da će biti ismejani, povređeni, ostavljeni...
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Znaš kako, nekad se u sve išlo srcem (nebitno sport, muzika, škola)
Kada to? Smile

Ranije nisu postojale kurve, sponzoruše, žene/muškarci koji varaju, ljudi koji kupuju titule, nepoštovanje moralnih načela, neudatih žena, zlih i pokvarenih ljudi? Kada je bilo to vreme kada ovo nabrojano nije postojalo?  Smile
« Poslednja izmena: 21. Jun 2009, 15:47:28 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:58:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.