Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta ako je dusa u stvari samo nasilje nad prirodom?  (Pročitano 6593 puta)
25. Jan 2008, 23:19:24
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla

Do sada sam samo slusao o tome kako je telo prolazno a dusa vecna.

Sta ako je u stvari sasvim suprotno, tj. da je telo vecno dok je dusa prolazna?

Takav ugao posmatranja je nekako blizi realnosti. Telo je nacinjeno od materije ciji su sastavni delovi manje vise vecni, kada se ono posmatra kao skup pojedinacnih elemenata. Dusa je tu samo neki ometajuci faktor koji remeti prirodne tokove i kako su ti tokovi vecni i nepromenljivi ona uvek pre ili kasnije "gubi" tu bitku (mi to zovemo smrt).

Jeste li nekada razmisljali u tom pravcu?
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Jeste, ako podjes odatle, medjutim. Sta ako je dusa, ili sta vec, neki vid energije , nama jos nepoznat, ili vid nekog stanja materija/energija, koji je nama nepoznat. Ili ako zadire u druge dimenzionalne svere koje su nama opet jos nepoznate. Sve bi se onda veoma lako uklopilo u zakon o odrzanju energije. Ako bi nesto od onoga i ispalo za tacno, to bi znacilo da bi morali neke zakne revidirati, dopuniti, a neke bogme, iz korena menjati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
 pa ako smatrash da su telo i dusha dve suprotne i suprotstavljene stvari - onda su i telo i dusha nasilje nad prirodom  Smile . prava istina je da i telo i dusha nastaju i nestaju ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu

Do sada sam samo slusao o tome kako je telo prolazno a dusa vecna.

Sta ako je u stvari sasvim suprotno, tj. da je telo vecno dok je dusa prolazna?

Takav ugao posmatranja je nekako blizi realnosti. Telo je nacinjeno od materije ciji su sastavni delovi manje vise vecni, kada se ono posmatra kao skup pojedinacnih elemenata. Dusa je tu samo neki ometajuci faktor koji remeti prirodne tokove i kako su ti tokovi vecni i nepromenljivi ona uvek pre ili kasnije "gubi" tu bitku (mi to zovemo smrt).

Jeste li nekada razmisljali u tom pravcu?

Osnovni zakoni fizike su u suprotnosti sa time sto govoris. Da li si razmisljao da prestanes da razmizljas?  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0

Do sada sam samo slusao o tome kako je telo prolazno a dusa vecna.

Sta ako je u stvari sasvim suprotno, tj. da je telo vecno dok je dusa prolazna?

Takav ugao posmatranja je nekako blizi realnosti. Telo je nacinjeno od materije ciji su sastavni delovi manje vise vecni, kada se ono posmatra kao skup pojedinacnih elemenata. Dusa je tu samo neki ometajuci faktor koji remeti prirodne tokove i kako su ti tokovi vecni i nepromenljivi ona uvek pre ili kasnije "gubi" tu bitku (mi to zovemo smrt).

Ne zameri ali se nekako ne slažem sa tobom.
Naime, slažem se sa tobom u vezi postojanja duše.
ALi, premda se telo kao materija samo transformiše posle smrti (a i pre tog dogadjaja), ipak
iz naše perspektive ono - umire. Tj. dolazi do svoga 'ljudskog kraja'.
A duša? Verovatno se i ovde ti i ja razlikujemo jer ja verujem u njenu večnost.

I, ponavljam, slažem se sa tobom u vezi postojanja duše.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
Ne zameri ali se nekako ne slažem sa tobom.
Naime, slažem se sa tobom u vezi postojanja duše.
ALi, premda se telo kao materija samo transformiše posle smrti (a i pre tog dogadjaja), ipak
iz naše perspektive ono - umire. Tj. dolazi do svoga 'ljudskog kraja'.
A duša? Verovatno se i ovde ti i ja razlikujemo jer ja verujem u njenu večnost.

I, ponavljam, slažem se sa tobom u vezi postojanja duše.

Nema nikakve transformacije materije pre i posle smrti. Kiseonik i pre i posle ostaje kiseonik, voda i pre i posle smrti ostaje voda... dusa sve to drzi na okupu jedno krace vreme (zivot) i kada joj priroda oduzme snagu jednostavno se preda (smrt).  Dusa se ocigledno protivi takvom ishodu i bori se da sto duze ostane u telu i glavno je pitanje sta mozemo uciniti da joj pomognemo u njenoj nameri.

Mislite o tome...
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Да, али тело више није тело кад се распадне...  Smile

А шта можеш да учиниш... мумифицирај се  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
CO + H2O → CO2 + H2

DA li posle ove reakcije i dalje imas chasu vode ili nesto drugo - razmisli.

Materija i energija nikada ne ostaku konstantni - uvek menjaju oblik i stanje. Osnovni princim dijalektike. Sta imas pre a sta posle je ista materija ali u drugacijem obliku samim tim vise nije ista.

O cemu se onda prica?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
CO + H2O → CO2 + H2

DA li posle ove reakcije i dalje imas chasu vode ili nesto drugo - razmisli.

Materija i energija nikada ne ostaku konstantni - uvek menjaju oblik i stanje. Osnovni princim dijalektike. Sta imas pre a sta posle je ista materija ali u drugacijem obliku samim tim vise nije ista.

O cemu se onda prica?

Zaboravio si rad (duh-dusa)  za tu reakciju bez koga se ona nikada ne bi odigrala.  Koliko ja vidim sa obe strane jednakosti se nalazi isti broj C, O i H. Sta se promenilo? Vodonik iz vode nije onaj isti kao u slobodnom stanju? Po Ajnstajnu je materija samo energija skoncntrisana do tacke vidljivosti. On nije pravio razliku izmedju ta dva stanja.

 Mozes li ti da mi pojasnis kakve su to transformacije materije u energiju i obratno moguce, pa mozda i dodjemo do nacina da ih zaustavimo?
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
DA ih zaustavis - pa da li mozes da zaustavis univerzum u sirenju???

Ne vidim cemu ovo vodi. Ne postoji pretvaranje materije u energiju ili obratno postoji energija koja menja "frekfenciju" i postaje materija ili se vraca u neko od svojih prvobitnih stanja. C i H su ostali ali sta su to - elemetarne cestice a sta je manje od njih - energetske strune koje su nista drugo nego frekfentni pecat energije koja je materiju napravila. Promeni spin jednoj elementarnoj cestici i napravices ne drugu materiju nego drugi univerzum.

Samim tim energija ostaje kao takva sve sto cini ovaj univerzum kao konstanta - materija je posledica a ne uzrok. Sustina materije je da pripada temporalnom domenu - ima rok trajanja - dok energija pripada i temporalnom i vecitom domenu. MAterija kao takva je forma - forma traje od stvaranja do unistenja ili do prelaska u drugu formu - energija koja je od duha pokrenuta da stvori tu materiju je konstanta. Dusa ili duh su priroda (Bog, kreativna sila ) - materija koja iz njih nastaje je posledica kreativnog procesa. Priroda (kako je ti zoves) ce postojati i posle unistenja ove planete i nas na njoj (ako do toga dodje) - po tebi i tvom pitanju kako ga ja razumem, priroda vrsi nasilje nad samom sobom???? Pomalo bizarno cini mi se.

Mislim da je problem jer na smrt materije gledas kao na "zlo" a na stvaranje iste kao na "dobro". U realnosti zlo i dobro ne postoje - postoji samo kreativni proces a smrt je sastavni deo tog procesa. Bolje je da se sto pre naviknes na tu cinjenicu jer i tvoje telo pripada materijalnom domenu. Sa druge strane tvoju dushu to ne potresa preterano.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.