Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta ako je dusa u stvari samo nasilje nad prirodom?  (Pročitano 6626 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
DA ih zaustavis - pa da li mozes da zaustavis univerzum u sirenju???

Ne vidim cemu ovo vodi. Ne postoji pretvaranje materije u energiju ili obratno postoji energija koja menja "frekfenciju" i postaje materija ili se vraca u neko od svojih prvobitnih stanja. 

Kako to mislis da nema pretvaranja materije u energiju? Zar nisi cuo za nuklearnu bombu?

Mislim da je problem jer na smrt materije gledas kao na "zlo" a na stvaranje iste kao na "dobro". U realnosti zlo i dobro ne postoje - postoji samo kreativni proces a smrt je sastavni deo tog procesa. Bolje je da se sto pre naviknes na tu cinjenicu jer i tvoje telo pripada materijalnom domenu. Sa druge strane tvoju dushu to ne potresa preterano.

Uopste nije u tome problem. Ja ne vidim stvari kao dobre ili zle, vec kao one na koje imam uticaj i na one na koje nemam. Osnovni cilj igre je da svedem na minimum stvari na koje nemam uticaj. Nemoj mnogo da se razmeces "cinjenicama", vec se prepusti cudu zivota. Telo je jedna simbioza miliona ako ne i milijardi razlicitih zivotnih formi i cak ni u najgrubljoj aproksimaciji se ne moze svesti na jednu rec (materija). Divim se tvome zivotnom iskustvu posto ja do sada nisam video ni jednu dusu (ukljucujuci moju) koja se rado odrice tela.

 Mene u ovom trenutku najvise interesuje koji je to "lepak" koji lepi dusu za telo.
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Citat
Kako to mislis da nema pretvaranja materije u energiju? Zar nisi cuo za nuklearnu bombu?

Na drugo nesto je mislio.

Ono za cim naucnici tragaju, jedinstvena sila, koja ce objediniti sve cetiri poznate, je ustvari "roditelj" i materije i poznate cetiri vida energije. I da je ono sto mi vidimo ustvari ili jedna ili druga manifestacija jednog te istog. U zavisnosti od frekfence "roditeljske" energije, dobije se i materija u drugom sastavu, dali je to vodonik, kiseonik, magnezijum,... sve je to manifestacija istog sa razlicitim frekfencom i razlicitom informacijom u sebi.
Ako se uspe otkriti ta jedinstvena, pocetna energija, koja objedinjava sve poznate danasnje, bice veselo. Jer onda ce se postaviti i pitanje sudbine, i vec predodredjenosti svega a smaim tim i pitanje slobode izbora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
DA ih zaustavis - pa da li mozes da zaustavis univerzum u sirenju???

Ne vidim cemu ovo vodi. Ne postoji pretvaranje materije u energiju ili obratno postoji energija koja menja "frekfenciju" i postaje materija ili se vraca u neko od svojih prvobitnih stanja. 

Kako to mislis da nema pretvaranja materije u energiju? Zar nisi cuo za nuklearnu bombu?

Mislim da je problem jer na smrt materije gledas kao na "zlo" a na stvaranje iste kao na "dobro". U realnosti zlo i dobro ne postoje - postoji samo kreativni proces a smrt je sastavni deo tog procesa. Bolje je da se sto pre naviknes na tu cinjenicu jer i tvoje telo pripada materijalnom domenu. Sa druge strane tvoju dushu to ne potresa preterano.

Uopste nije u tome problem. Ja ne vidim stvari kao dobre ili zle, vec kao one na koje imam uticaj i na one na koje nemam. Osnovni cilj igre je da svedem na minimum stvari na koje nemam uticaj. Nemoj mnogo da se razmeces "cinjenicama", vec se prepusti cudu zivota. Telo je jedna simbioza miliona ako ne i milijardi razlicitih zivotnih formi i cak ni u najgrubljoj aproksimaciji se ne moze svesti na jednu rec (materija). Divim se tvome zivotnom iskustvu posto ja do sada nisam video ni jednu dusu (ukljucujuci moju) koja se rado odrice tela.

 Mene u ovom trenutku najvise interesuje koji je to "lepak" koji lepi dusu za telo.

Lapsus u naletu inspiracije - promena frekfencije koju pominjem je "pretvaranje" materije u energiju. Rec pretvaranje sam vise koristio u kontekstu "nestajanja" mada je to moja greska.

Elem - lepak - lepak je VOLJA - volja duse da prozivi i dozivi sopstvenu sustinu a njena sustina je Bozija sustina. Ceo materijalni svet je igraliste za dusu u kojoj ona dozivljava sopstvenu realnost. Mi smo sveto trojstvo u ekspanziji - duh, um i telo - kroz jedinstvo ta tri dolazi do svesne kreacije a ta kreacija proizvodi zadovoljstvo iskustva i samo-spoznaju dushe. TAko sve dok ona ima potrebu da iskusi samo jedno - jedinstvo sa Bogom. TAda se nas put na ovoj planeti zavrsava a pocinje neki drugi - i tako u beskonacnost.

Samim tim - priroda kolko god izgledala bitno (mislim na planetu i okruzenje) je tu samo kao igraliste - zato i zivot ne treba shvatati suvise ozbiljno jer se nasa prava sustina ovde igra i odrasta i treba je pustiti da uziva a ne muciti je teskim mislima i patnjom.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
interesantan je pogled na odnos telo-dusa ili materija- duh dva veoma poznata i svestrana renesansna umetnika... 

mikelandjelo je, kao neoplatonista, smatrao da je dusa zarobljena u telu, tj. da je telo tamnica duse, koja pokusava da pobegne iz okova materije. prema neoplatonistickom verovanju, dusa se vraca tamo odakle je dosla onda kada telo prestane da je zatvara. neoplatonizam se prosto povampirio u 15. i 16.veku, dobivsi interesantne interpretacije i preobrazivsi se pod uticajem odredjenih tumacenja danteove bozanstvene komedije.
leonardo je mislio upravo suprotno- telo se nalazi u okovima duse!
telo je u ropstvu duse, i smrt nije oslobadjanje i vracanje duse u prvobitnu postojbinu, vec zapravo predstavlja oslobadjanje materijalnih elemenata i njihovo vracanje postojbini, sto se desava kada dusa prestane da ih drzi na okupu...
« Poslednja izmena: 29. Jan 2008, 22:41:10 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25

Kako to mislis da nema pretvaranja materije u energiju? Zar nisi cuo za nuklearnu bombu?


 energija nuk. bombe je takodje materija - na kraju krajeva i manifestuje se kroz fotone . kad se kaze energija u duhovnom smislu , misli se na neshto drugo - ono shto kinezi zovu chi ,japanci ki i.t.d.
 u zapadnoj "vilozofiji"  Smile bi to bila volja ,ali ne volja pojedinachnog bica ili boga , vec pre ono shto shopenhauer naziva voljom - dakle volja univerzuma  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.