Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:27:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SS obuka  (Pročitano 19512 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Samo krajnje neozbiljni ljudi izmišljaju izvore svojih saznanja. A ja sebe smatram ozbiljnom osobom. Za tvoju informaciju ja sam pročitao te knjige u celini, a ne samo naslove. Predpostavljao sam da ti kao takođe ozbiljan poklonik takve tematike, znaš za te naslove. Poznati su. Vidiš.. slažem se sa tobom da su ideje nacizma, naročito njena rasna doktrina bile bolesne. Samo, to je blag izraz. To je bilo ludilo, koje je svet krvavo platio sa preko 55 miliona žrtava. SS su mogle biti "elita" svom bolesnom Fireru i nakaznom Rajhu, mogli su biti fanatični borci koliko god žele. Za mene, baš zbog dokumenata i istorijskih dokaza o njihovim zločinima(kao i njihovih satelita), SS nije ništa drugo do organizacija umobolnih zločinaca, koja zaslužuje prezir, gađenje i ništa više. Da, u pravu si. Samo tako bolesno posvećeni umovi, mogu upravljati konc-logorima i verovati u ideju o "višoj i čistoj rasi", koja nikad i nijednim naučnim dokazom nije potvrđena. Ono što je propagirao nacizam, a posebno dr. Alfred Rozenberg, to je umobolna kvazi-nauka. Evo ti još jedna knjiga, u izdanju istorijskog instituta Univerziteta Oksvord: "SS-The Black Order". Nikad nisam rekao da "na klanje treba ići mirno", nego da ne treba na zločin odgovarati zločinom. Kaži mi da li ti zaista smatraš da li smo uspeli da vratimo iz mrtvih 800.000 zaklanih Srba u Jasenovcu i jamama, tako što smo u ratu 91 i mi činili zločine? Mislim da nismo vratili ni jednog jedinog zaklanog. Samo smo obrukali svetosavlje i našu vojničku tradiciju. Imam neke prijatelje koji razmišljaju baš kao ti i niko nije umeo da mi iskreno odgovori na to pitanje.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
Zasto mislis da su Nacisti bili bolesni? Ako su za tebe bolesni ne znaci da jesu. Sve zavisi kako se gleda. Sve jebeno pada u teoriju relativiteta. Onda su bolesni i lavovi sto jedu druge zivotinje i mi sto jedemo krave i ovce.
Rat je po meni prirodna stvar, a i u prirodi je coveka.

E oni su imali mogucnost da sprovedu tj pokusaju da sprovedu svoju ideju u delo. Po 40. put, SS je bio samo mach koji je drzao bolestan covek i niko ne govori o coveku vec o skoro savrsenom primerku oruzja.

Klasican primer savrsene vojske jeste kad se ne razmislja o postupcima komandnog kadra.
Ne moras da ides tako daleko. Dovoljno je da u zivotu sretnes lazova ili prevaranta i kroz neko vreme vidis da je on 100% ubedjen da je on to ucinio zato sto je morao i da za sve sto je on ucinio kriv neko drugi. Veoma cest slucaj, to je odbrandbeni mehanizam ljudske individue.
Jao samo nemoj o tim naucnicima... ne znam koliko godina imas i da li si upucen kako je vecina naucnih dostignuca objasnjavano, cak i ona dokazana dolazila su na XX nacina, a da ti ne govorim o koliko je bilo pogresnih bisera. Projekat Vise Rase nije nijednom dokazan naucno jer nikad nije ni postojao. Da je postojao  praxi videli bi kako to funkcionise.
Sto se tice knjiga nijednoj ne verujem. Svoje zakljucke donosim tako sto procitam sve, a onda povezujem kockice i trazim svoju neku logiku pokusavajuci da ubacim sve relevante podatke tog perioda. Najmanje verujem anglosaxonskim izadnjima. Oni nam vec 60 god kroje istinu koju oce sami da vide.
Da li ti mislis da mozemo nekako da vratimo mrtve? Da li mislis da to hrvati i ostala govna nece uraditi opet prvom sledecom prilikom? Da li mislis da sve ovo sto nam se desavalo zadnjih 15 godina pravedno i zasto amerikanci i sazlocinci nisu posegli za tvojim razumom i uvideli da sve rade pogresno? Zasto je svet slep?
Da li si ti ikad bio van svoje sobe i video kakvi ljudi postoje sve na ulici i selu?
I ne verujem da si nasao nekoga kao ja i nemoj da me 'klasifikujes' jer tu ti je poveci propust. Svako je svoj na svoj nacin. Nisam siguran na koje pitanje ti ne daju 'prijatelji' odgovor.
Da li mislis da smo mi sami usli u rat, tj da smo ga mi izazvali? Da li znas koliko civila je spasila srpska vojska?

Da li je 300.000 mrtvih Nemaca u Hamburgu casna stvar? Da li je 20.000 Francuza pod bombama u Caenu casna stvar? Covek koji je izmislio te operacije Arthur Travers Harris je dobio nickname od strane svojih (!) "The Butcher", koji je kasnije preimenovan u "The Bomber". Izmislio je strasnu doktrinu bombing around clock... bombardovanje 0-24... fala bogu bombi im nije nedostajalo.
Da li je atomska bomba casna stvar? Da li je bar JEDAN rat vodjen da se vodio u belim rukavicama?
Ako uzmes u obzir jednu bolesnu doktrinu i uguras tu SS, a zanemaris USA zlocine koji su eto koletaralna steta i koji zlostavljaju i zlostavljaju i zlostavljace dokle god mogu, a zlostavljaju na sve nacine ekoloski, ekonomski, ratno, psiholoski, onda cu reci da si jedan dobar licemer i da bi se u takvom okruzenju pre odlucio da budem pripadnik SS jedninica nego slobodan covek USA sveta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Svako ko tvrdi da je njegova nacija predodređena da zauzme prvo mesto na istorijskoj pozornici, iznad svih ostalih i to još čini osvajajući i terorišući druge(a nacisti su to tvrdili i radili), onda je umobolan i vredan žaljenja. Hoćeš li mi dati i jedan jedini(racionalni) dokaz i argument, koji bi opravdao nacističku ideologiju?! Da ja jako dobro znam kakav je svet napolju, ojađen, izmrcvaren idiotizmima, osiromašen i sluđen zahvaljujući politici veliko-nacionalnog bezumlja, ratovima do 2000 god. a od 2000-te do danas zahvaljući pljačkaškom kapitalizmu koji se sprovodi u ime globalizma. Ja sam protiv i jedne i druge doktrine. Na tvoje pitanje, u vezi američkog(savezničkog) bombardovanja Nemačke... odgovoriću ti jednom paralelom... Znaš li koja je razlika između žrtava Jasenovca i žrtava kod Blajburga? U tome što su u Jasenovcu stradale stotine hiljada nevinih ljudi(od istih onih krvnika, koje su bili kopija nemačkih nacista), a kod Blajburga su uglavnom ubijani oni koji su za Jasenovac bili veoma krivi i odgovorni(ustaše, njihovi simpatizeri). To isto važi i za bombardovanje Nemačke, koja je kriva i odgovorna za II sv. rat. S tim što su u tom bombardovanju stradali i nevini civili. Možeš ti misliti i pričati šta god želiš, ali žrtve nacističkih konc-logora, kao i svi oni koji su na svojoj koži osetili II sv. rat u Evropi, oni znaju istinu, koju nikakvi neonacistički falsifikati ne mogu izbrisati. Toliko od mene. Pozdrav. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
PS: dr. Alfred Rozenberg je bio začetnik teorije o rasnoj čistoći(za koju ti kažeš da nije postojala). Bio je veoma blizak sa dr. Jozefom Mengeleom, koji je u Aušvicu sprovodio mnoge nehumane eksperimente(pre svega na blizancima). Da li si čuo za "Zakon o rasnoj higijeni", donet u Ninbergu 1936 god.? Da li znaš da su je po ovom Zakonu sterilisano 40.000 Nemaca, koji su imali bilo kakav psiho-fizički defekt(čak i najmanji!)? A da ne govorim o "eutanaziji"(ja kažem ubistvu) oko 90.000 Sve na osnovu nacističke doktrine o "zdravom nacionalnom elementu". Pa zar je takva selekcija, ta divljačka selekcija normalna, po tvom mišljenju? Nećeš valjda da mi kažeš da je i to "prirodna selekcija"? Ne mogu da verujem...  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Za sve zainteresovane na ovoj temi, koji žele da se istinito informišu o SS i njihovim stravičnim zločinim u II sv. ratu:

http://cghs.dade.k12.fl.us/holocaust/ss_state.htm    Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
nisam ja rekao da nije postojala teorija o rasnoj cistoci vec da sama primena rasne cistoce se nikad nije pokazala u stvarnosti. Samim tim tone knjiga mogu samo da nagadjaju sta bi se tu desavalo. Ako se secas pocetkom ovog veka naucnici su ubedjivali ljude da ne mogu da se voze automobilima jer se ljudska koza kida na brzinama vecim od 30km/h
Kako objasnjavam teoriju o visoj rasi? Pa recimo vidim da u mojoj kuci nema mesta za mene i tebe koji jebes 5 ciganchica u isto vreme i pravis svinjac gde stignes. Zapitam se sta ce biti samnom... a imam mogucnosti da te odstranim bez ikakvih posledica. Sto da ne. Da su pobedili to bi bila prirodna selekcija, kao sto je prirodna selekcija kad lisica pojede zeca ili vuk pojede lisicu
Eto objasnjenja. Samo to sterilisanje u ratno vreme mi nije bas logicno, al ajde ako su ti tako rekli... sto su onda kasapili svoje, a skupljali rumune, i sve ostale zarobljenike da ratuju sa moralom -1 za Nemacku?
Hahahaha Nemacka kriva za sve? Hahaha kakav si ti licemer... hahahahahah kriva i za Francuze i Japance i Kineze i Vijetnamci su krivi, ma daj u picku materinu i mi smo krivi sto nas bombarduju, ali nasa je sreca sto su amerikanci toliko dobri i nisu pobili sve koji su krivi. Nego jel ti znas koja je razlika izmedju zgazene bubasvabe i opelovog novog dizel motora? Ne znam ni ja, ali verujem da ces smisliti skoro neku. Nisi citao "Smrt bubasvabe u dizel motoru" od cerke Adama Opela?
Ne znam zasto i dan danas na primer za godisnjicu lepo proslavmo kraj rata i streljamo 1000 Nemaca kao opomenu jer oni su krivi. Ja ne verujem da je jedan covek mogao da natera citavu populaciju da razmislja bolesno kao on... mora da je to nemcima u genima... bolje da ih istrebimo.  Smile
 Strasno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Na osnovu premisa koje upotrebljavaš i zaključaka koje iz njih izvodiš i na osnovu ironične neverice koju iskazuješ...  Smile imam utisak da: ili nisi čitao Hitlerov "Mein Kampf" ili ga nisi čitao pažljivo. Pa čoveče, taj bolesnik je vrlo jasno i nedvosmisleno pisao o "potrebi da se nacionalni element očisti od svih rasno inferiornih elemenata, kao i onih nacionalnih elemenata koji su defektni, jer samo čistoća rase jača nacionalnu borbenost"(ovo sam otprilike parafrazirao... mrzi me da u knjizi tražim precizan citat Hitlerove misli...). I to je kao "prirodno" i "normalno"? Ma daj...
Ko je on da određuje ko je defektan a ko nije?! Zar on, koji je i sam bio seksualno i polno nesposoban, neugledan, vrlo ograničenih intelektualnih kapaciteta? Zar takav "čovek" da stvara teorije o nekakvoj "višoj rasi"? Ili jedan Gebels, koji je i sam bio hendikepiran? Ma najobičniji foliranti, bolesnici i ubice. BY the way.. "Zakon o rasnoj higijeni" je donet pre rata, u paketu tzv. "Ninberških Zakona"(1935/36).  Osim toga, da li je istorijska činjenica da je nacistička Nemačka započela rat napadom na Poljsku 1 septembra 1939. godine, ili nije? Da li je činjenica da je postojao plan "Lebensraum", zacrtan još u Mein Kampfu, ili i to smatraš anglosaksonskom izmišljotinom? Šta ćemo sa Minhenskim sporazumom iz 1938 i sudbinom Čehoslovačke(nacističke pretenzije prema Sudetu)? Sa paktom "Ribentrop-Molotov" iz 1939. godine? Ma da... Hitler sa tim nije "jadan" imao nikakve veze... Smile Kao i to što je 1940 naredio da se specijalni ogranak SS, tzv. "Mrtvačke glave" stave pod njegovu direktnu komandu, a da se 1942 objedine sa Glavnom Upravom za Bezbednost Rajha(RSHA), koji su bili nadležni za sistem konc-logora. Dakle, Hitler je u okviru znao šta se događa. Uostalom Rajnhard Hajnrih je direktno podnosio izveštaje Hitleru, po ovim pitanjima, zaobilazeći Himlera.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
Totenkompf nije bila ogranak vec divizija koja je bila ucesnik svih vecih okrsaja.
Da li je priodno samo ono sto je po tvojim kriterijumima prirodno?
Da li je prirodno da otac poubija svoju mladuncad ukoliko ga smaraju? A recimo lavovi to cesto rade. Da li je prirodno pojesti partnera posle sexa? Za komarce sigurno jeste Smiley
Da li je prirodno odlagati invaziju na Francusko samo da bi se Nemci i Rusi sto vise pobili tj oslabili medjusobno? Ma Hitler je bolid po mnogim pitanjima, ali kazu da je mala granica izmedju ludosti i genijalnosti.
Opet, lako je nama sad ovde mlatiti praznu slamu sta bi ja uradio pametnije od njega... sve je to trenutak vremena i trebalo je odreagovati pod pritiskom bez sanse za popravni
Nije tema Hitler vec SS
Radili su sve sto im se govorilo i u tome su bili fantasticni.


jel ovde kolicina postova iskazana glavic'ima???
OMG
« Poslednja izmena: 16. Jul 2005, 21:35:14 od Wele »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
1939. godine, SS su bile organizovane u 5 ogranka(branches-na engleskom):

1. General SS

2. Security Police SS

3. Waffen SS (Military SS)

4.Death Head s Unit s(1942 objedinjeni sa RSHA)

5. Ajnzac grupe

Toliko o tome. A to što se ti diviš SS i njihovoj umobolnoj fantastičnosti, to najviše govori o tebi.
Smile  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
i ovo sam pre neki dan naucila:

slovo S koje su koristili(duplo) je ujedno i simbol pobede
al nije im bas mnogo koristilo
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:27:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.