Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:08:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SS obuka  (Pročitano 19516 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
SF, ne razumem zašto toliko podcenjuješ snagu razuma??? Argument sile treba uvek da bude poslednje sredstvo. Uostalom to što ova polemika i nije off-topic. Uzmi za primer pomenute esesovce. Šta misliš, da li bi Hitler i nacistička idelogija uopšte mogli doći u poziciju da uspostave takav sistem obuke i indoktrinacije, da je u Nemačkoj bila bolja ekonomska situacija, da nije bilo inflacije, da su istrajali na reformama posle I sv. rata??? Esesovci su tipičan primer indoktrinacije na najperverzniji mogući način, to je tačno. Ali, to ne znači da za te ljudi nije moglo biti i drugog izlaza. Moglo je, samo se malo ko trudio da istraje u dokazivanju da su Hitlerove ideje zlo. Da je npr. u Holanbrunu, Vajsthambadenu, ili bilo kom drugom SS centru za obuku uspela infiltracija anti-fašističkih elemenata(a bilo je nekoliko pokušaja pre početka rata), ko zna... Ti pokušaji su u Wermahtu(vojska) bili uspešniji, što je rezultiralo čak i pokušajem atentata na Hitlera 22.juna 1944. Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
SF, ne razumem zašto toliko podcenjuješ snagu razuma?

Zato sto znam jednog sto je probao da objasni da nije iz te price kad su ga napali... bio je dobar covek.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Ja isto tako znam i primere suprotnog. Samo treba biti strpljiv i uporan. Naravno, za neke ipak je jedino prosvetlenje batina, tu se slažem. Smiley Ipak, ne treba odustajati od razuma. Smiley  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ti i dalje ne kontas.. kad si glineni golub niti koga zanima sta imas reci niti te ikad misli saslusati.. ti si samo pogresan covek u pogresno vreme... imas pistolj u ustima ili noz pod grlom, i ti bi se raspravljao i objasnjavao, a pritom znas da su ti vise hiljada sunarodnika ubili na samu pomisao usmerenu ka tvom jeziku i poreklu i da su stotine hiljada proterane...
Mnogo je kasno za fine metode... nazalost.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
ko je ikad rekao da se ne treba braniti Smile:

samo necu da razmisljam na isti nacin,necu sebi da dozvolim nacionalnu netrpeljivost...mogu da mrzim glupost i ogranicenost i zlo u ljudima uopste,mrzela bih onog pred kim sam bespomocna...ali to je jedan covek ili gripa ljudi...mogla bih da imam pocetnu pretpostavku ako mi se cini da su svi ljudi iz jedne grupe takvi,ali uvek bih gledala coveka pojedinacno....necu sebi da dozvolim netrpeljivost i blacenje svih pripadnika nekog naroda
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Blacenje? Ko koga blati?
Ja samo kazem, dok je on bio ziv niko od njih nije smeo da pisne. I to je cinjenica, bojali su ga se ko da je sam djavo.
Ne mogu samo nikako da shvatim vase logike, ko da ne zivite u realnom svetu nego ono idealistickom.. covek te ubije snajperom dok se setas po kosovu.. i sta tu ima da se objasnjava i kome dok lezis i polako odumires u lokvi sopstvene krvi?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
ja sam bila napisala nabrzaka a priznajem da je to nesto o cemu ne treba ofrlje da se pise...htela sam da se vratim kad imam vremena da napisem bolje

Citat: SerbianFighter
Blacenje? Ko koga blati?


ne kazem da ti blatis,sto si se tu odmah nasao prozvan Smile
to rade ekstremisti i radili su zlocinci o kojima pricam

Citat
Ja samo kazem, dok je on bio ziv niko od njih nije smeo da pisne. I to je cinjenica, bojali su ga se ko da je sam djavo.


pa naravno,ko je smeo da pisne na 'kuma'.
jos jedan razlog:drzava je toliko oslabila da su pojedinci bili jaci od nje.

Citat
Ne mogu samo nikako da shvatim vase logike, ko da ne zivite u realnom svetu nego ono idealistickom.. covek te ubije snajperom dok se setas po kosovu.. i sta tu ima da se objasnjava i kome dok lezis i polako odumires u lokvi sopstvene krvi?


ko je rekao da treba da se objasnjava dok lezis u lokvi sopstvene krvi Smile dijalog moze da se vodi samo u odredjenoj situaciji.ja kazem da ne treba sebi dozvoliti spadanje na nacionalnu  mrznju i iskljucivost zbog zlocina koje cine pripadnici neke nacije...da se sprovodi individualna odgovornost.
ne treba sebi dozvoliti osvetu nad celim narodom,kako su radili "ljudi" o kojima govorim,tacnije zlocinci o kojima govorim.i za te zlocine su oni sada pozvani da odgovaraju
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Deco moja- znate me ovde kao pilota a mnogi me znaju i drugacije. Sad vam se obracam kao instruktor jedne bivse drzavne policijske jedinice sa kojom sam bio na Kosovu. Namenu jedinice necu da pominjem ali s obzirom da smo uvezbavali masovna dejstva mozete onda pretpostaviti. Bili smo okosnica ocuvanja zemlje, borbena ostrica prvog reda. Secam se kad smo pratili transport i negde na polju stane voz i vidim malog siptara. Otac ga poslao da cuva bivoljice. jedva obucen, cistina vater pirka. Mali nema hrane a ceo dan treba da bude tu. Ja ga zovem i dam mu moje dnevno sledovanje hrane. U ocima sam mu video zahvalnost ali po pokretu me je ipak pozdravio sa onim njihovim "V". Sta sad mislite da sam divan... ha ha ha... ja sam prvi prelomio.. i moje odelenje je dobilo nadimak "Babaroga" a meni je bila posvecena cela stranica u "Rilindiji".
Nikad nisam bio surov i moje ponasanje je bilo primereno casnoj uniformi koju sam nosio. Jedan lik iz jedinice je probao da pokrade neko zlato... i nestao! Moral na prvom mestu.
Samo moralno i nacionalno svesne osobe mogu dostojno da brane otadzbinu. Ja se ponosim mojim delom i rame uz rame sam sa svojim predacima. Kako nisam politicki bio podoban vec petnaest godina sam u cinu starijeg vodnika... al ajd sad.
Svoju moralnu spremnost su Nemci gradili na svoj nacim, meni jeziv. Ali samo takve osobe su mogle da budu krajnje odane zemlji. SS su bile najopasnije jedinice i na zalost najsvirepije.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat: pilot

Svoju moralnu spremnost su Nemci gradili na svoj nacim, meni jeziv. Ali samo takve osobe su mogle da budu krajnje odane zemlji. SS su bile najopasnije jedinice i na zalost najsvirepije.



pa po onom makijavelijevom"cilj opravdava sredstva"...a na to postoji  protivodgovor "sredstva najbolje govore o cilju",ako se mene pita mislim da bih se tako izjasnila


ako smem sad ja nesto da pitam,a zasto "babaroga"?
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To sto je Nikolo Makijaveli rekao ne vazi uvek, ali.. u odredjenim situacijama to jeste velika istina.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:08:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.