Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:42:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 60
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko-Ruski odnosi  (Pročitano 89754 puta)
08. Feb 2008, 19:02:41
Poznata licnost


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3324
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung 
Rampa za Kosovo


MISIJA Evropske unije može da dođe na Kosovo i Metohiju samo u okviru opšteg rešavanja kosovskog pitanja i samo po odluci Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija. Dolazak na bilo koji drugi način bio bi nezakonit - kaže, u razgovoru za „Novosti“, ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Aleksejev.
* Da li bi Rusija bila spremna da kroz Savet bezbednosti da „zeleno svetlo“ za dolazak ove misije?
- Poznato nam je da oni koji žele da misija dođe, velike nade polažu u generalnog sekretara Ujedinjenih nacija, ali smo ubeđeni da te nade neće biti opravdane. Mislim da bi bila velika greška ako bi generalni sekretar dao neki znak koji bi mogao da se protumači kao „zeleno svetlo“ za slanje misije na Kosovo.
* Ako, ipak, Brisel pošalje misiju, šta Rusija može da uradi?
- Pre svega, hteo bih da pitam: šta će Srbija da uradi u vezi sa tim?
* Iz Moskve smo i ranije čuli da „Rusi ne mogu biti veći Srbi od Srba“...
- Znate šta, to je prirodno. Ne treba tražiti nikakve protivrečnosti, niti nedorečenosti. Imamo veoma prisne kontakte sa Srbijom i jako cenimo saradnju koju smo uspostavili u vezi sa Kosovom. Naše dve zemlje već su prešle put od „koordinisane“ do zajedničke politike. Možete da budete apsolutno sigurni da ćemo, u zajedničkom kontaktu, pronaći odgovor kako da odgovorimo na ovaj izazov.
* Iz Moskve se čulo i da je namera EU da uputi misiju „znak neuvažavanja Rusije“?
- Meni se čini da bi to bio jedan šamar međunarodnom pravu. Pre svega, ipak je to nepoštovanje onoga ko ga krši, prema samom sebi.
* Više puta, ruski zvaničnici su rekli da spremaju mere za slučaj jednostranog proglašenja nezavisnosti?
- Verujem da odlično razumete da te mere nisu tema za javno razmatranje. Jedna od njih je, međutim, očigledna: bude li jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, odmah treba da bude sazvan Savet bezbednosti, a on je obavezan da donese odluku kojom bi to proglašenje proglasio pravno ništavnim. Verovatno ste pročitali u novinama da se sada razmišlja kako proglasiti nezavisnost. Pojavila se, tako, i „originalna“ ideja da je to bolje uraditi tokom vikenda, da bi se sprečilo hitno zasedanje Saveta bezbednosti. Mislim to govori da ljudi koji tako razmišljaju nisu baš sigurni u ispravnost svog dela. Akti koji se dešavaju noću, vikendom, kad niko ne zna, verovatno nisu opravdani i dobro promišljeni.
* Pretpostavimo da će Savet bezbednosti, ipak, uspeti da se sastane...
- U to možete biti sigurni!
* Neće li SAD, Britanija i Francuska tamo blokirati odluku da se poništi jednostrana nezavisnost Kosova?
- To bi bio opasan presedan. Blokirati poništavanje protivzakonite odluke, nije dobro. * Nije, ali može biti stvar političke volje?
- Čini mi se da ste dodirnuli suštinu kosovskog problema. To je suštinski izbor između međunarodnog prava i političke svrsishodnosti. Zato smo i mi toliko zabrinuti zbog situacije na Kosovu. Ako ćemo krenuti putem političke svrsishodnosti, a ne prava, očekuje nas veliki broj oštrih i komplikovanih konflikata.
* Ambasador Rusije pri Evropskoj uniji Vladimir Čižov poručuje da bi, ako neke zemlje priznaju nezavisnost Kosova, to bio „trn u oku“ u njihovim odnosima s Rusijom?
- Naravno, to neće poboljšati našu saradnju s Evropskom unijom. Gospodin Čižov zna o čemu govori, tim pre što on ima veliko iskustvo rada na Balkanu.
* Znači li to da će se pokvariti odnosi Rusije sa zemljama koje priznaju Kosovo?
- Reč je o onom fundamentalnom izboru. Ako dođemo do zakljuka o primatu političke svrsishodnosti nad pravom - mislite li da to može povoljno da utiče na bilo kakve odnose? Može li da bude korisno za bilo koga odricanje od važenja univerzalnog prava?
* Zaključak je da Rusija nikada neće priznati nezavisnost Kosova?
- Možete da budete sigurni da je tako.
* To znači da ono nikada neće biti prava nezavisna država, članica Ujedinjenih nacija?
- O tome upravo i govorimo, da ubrzana, ishitrena rešenja mogu samo da iskomplikuju situaciju, a ne da je reše. To nije nikakav slogan, već zaključak iz opširne analize do čega bi sve moglo da dođe na Balkanu u slučaju nezavisnosti Kosova.
* Namerava li Rusija da blokira ulazak Kosova i u druge međunarodne organizacije u kojima je član, pa i u internacionalna strukovna udruženja, sportske saveze?
- Stvorena je neka država, Rusija je nije priznala, može li, onda, da bude moguć njen prijem u bilo koju organizaciju? Odgovor je očigledan. To je, jednostavno, azbuka.
* U Rusiju, znači, ne bi moglo da se putuje s kosovskim pasošem?
- Mislite li da u Rusiju može da se uđe s pasošem zemlje koju ona ne priznaje? Stalno govorimo o primatu prava. To važi i u ovom slučaju.

KRIZA NE UTIČE NA MOSKVU
* UTIČE li kriza vlasti u Srbiji na odnose sa Rusijom?
- Polazimo od stava da ne utiče, da su odnosi Rusije i Srbije od principijelne važnosti za obe zemlje. Zato teškoće koje se pojavljuju unutar zemlje nikako neće uticati na naše odnose - barem ćemo mi uraditi sve da tako bude. Od razvoja naših odnosa, dobiće Srbija u celini.
* Da li su povučeni neki konkretni potezi u vezi sa realizacijom energetskog sporazuma Srbije i Rusije?
- Dogovorili smo se da će do kraja ove godine sva pitanja iz tog sporazuma biti rešena, i to na osnovu dogovora. Možete da budete sigurni da će rezultati sporazuma potpisanog u Moskvi 25. januara biti veoma pozitivni za Srbiju. Ne sme da bude ni trunke sumnje u to.

VERUJEM DA SAM POMOGAO
* USKORO odlazite na visoku funkciju u ruskoj diplomatiji?
- Da, mislim da ću za mesec, mesec i po, otići za Moskvu.
* Kako Vam je bilo u Beogradu?
- Bilo je veoma interesantno. Prvi put sam radio u jednoj zemlji jugoistočne Evrope, i za mene je to bilo otkriće. Hteo bih da istaknem visok kvalitet odnosa sa kolegama s kojima sam sarađivao, koji su odlično poznavali Srbiju, i iskreno su želeli da doprinesu razvoju naših odnosa.
* Smatrate li da su srpsko-ruski odnosi napredovali od Vašeg dolaska?
- Veoma bih želeo da u to verujem, mada ne bi bilo skromno da to tvrdim.



............................................................................................................................................................................................................

Postoji jedno zanimljivo pitanje...ili konstatacija...

Mogu li Rusi , biti veci Srbi od Srba? Smile

U ovom trenutku smatram..... da su i danas Srbi Srbima...najveci neprijatelji

Ta Srpska nesloga... koja nas prati kroz vekove....manifestuje se i danas

Postojalo je naizgled " Nacionalno jedinstvo " ...oko pitanja Kosova i Metohije...

Do danasnjih dana.... kada se priblizava ...finis u resavanju Kosmetskog pitanja... a podele unutar Srpskog drustva...nisu bile nikada vece

Mogu li nas Rusi podrzavati....ukoliko ...mi radimo sami protiv sebe?

U svakom slucaju...hvala Rusima...sa moje strane...za dosadasnje drzanje!  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2008, 19:03:32 od Maks 78 »
IP sačuvana
social share
Citat
Po sopstvenom priznanju,Tomislav Nikolić svoj politički život duguje Vojislavu Šešelju. Na njegovim delima vaspitavao se osamdesetih godina. Oduševljeno je čitao sve što je napisao.

Citat
Kad je Tomislav, član Narodne radikalne stranke, čuo Šešelja iz Četničkog pokreta uživo, uverio se da je to „najveći srpski intelektualac”.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1252
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson z1010
nemoraš da im se zahvaljuješ, naplatiće oni to.
IP sačuvana
social share
Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Zoran Djindjic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N95
brate ti rusi su nas milion puta sjebali,tako da ja u njih neverujem bas puno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
А када су нас то сјебали?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 166
Zastava stockholm
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nisu nas bombardovali u svakom slucaju,kao nasi prijatelji USA i pojedine zemlje iz nama prijateljske EU Smile
IP sačuvana
social share
CaneLane Supermoderator 2007 11 11 Citiram autora: Srpska vojska na ovim prostorima je bila okupatorska vojska i nista vise
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
nas jedini konstruktivan izlaz iz ove situacije je bliska veza sa rusijom... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Kad su nas sjebali... pa... neko nije ucio istoriju Prvog i Drugog srpskog ustanka... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Kad su nas sjebali... pa... neko nije ucio istoriju Prvog i Drugog srpskog ustanka... Smile
A i šire, recimo puča 27. marta kad su nas opet iskoristili kao toalet papir.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Ako budemo redovne platiše imaćemo njihovu pomoć  Smile

IP sačuvana
social share
"Cogito, ergo sum"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 288
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
mob
SonyEricsson 
Zato su tu Nemci, Italijani i šiptari, naši dugogodišnji saveznici... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 60
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:42:49
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.