Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:38:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko makedonski odnosi  (Pročitano 51239 puta)
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Βεστήτωρ

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 95
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Pošto mi nikog ne poštujemo ni nas niko ne poštuje. Možda su to radili njihovi političari i generali ali ceo narod trpati u isti koš je glupo. Svi Makedonci koje poznajem (običan narod) su divni ljudi. I veoma prosrpski nastrojeni.

Skroz se slazem samo bih jos dodao par recenica:
Jel znate zasto sa skoro svima imamo lose odnose ?
Zato sto samo kod nas postoji prica o tome kako je nas narod nebeski, najjaci, najbolji, uvek pobednik i pravednik u istoriji... zato sto Srbi pola Balkana vide kao Srbiju a zato sto to nije tako svi su nam krivi a samo smo mi ostali jadni bez nase teritorije Srbije do Tokija...  Smile
Zasto se stalno vracamo u istoriju i pricamo o onome sta je bilo i koje su teritorije nekada bile nase ?
Zasto ne pocnemo vec jednom da razmisljamo o onome sto je sada nase i onome sto od sada mozemo da izmenimo ali ne po sistemu "puske u ruke pa juris" nego realnim sagledavanjem cinjenica koje su oko nas.
I na kraju, najveci stepen srpstva i nase casti je pravoslavlje, zar ne ?   A zar nas ti isto pravoslavlje ne vezuje makar sa svim ostalim pravoslavcima Balkana ? 
Zasto samo Srbi u svemu oko nas vide neprijatelja a ujedno zele da svi ti "neprijatelji" postanu nasi saveznici, kako to mislite da uradite ako nastavite da razmisljate na taj nacin ?
Srbija, Makedonija, Grcka, Bugarska, Rumunija, Crna Gora, sve bi te drzave mogle da se udruze u savez pravoslavlja koji je ionako pod velikim napadima islama i koji (kao sto se vidi) podeljen na vise drzava...  zasto bi svi musliman bilii ujedinjeni i pomagali se medjusobno a mi da ovako postepeno propadamo i na kraju nestanemo kao pravoslavlje (u nekoj daljoj buducnosti ako se ovako nastavi).
Moramo da pocnemo da gledamo na pomenute drzave sa prijateljstvom i verom jer samo tako moze doci do poboljsanja.
Npr. mogli bismo da budemo poseban ogranak EU (kada u nju udjemo s' obzirom da su sve ostale usle ili su vec kandidati) koji ce imati posebne medjusobne povlastice...  i zapamtite: kako mi gledamo druge, tako ce i oni nas gledati, razmislito o tome i krenite napred...   Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi koji mrze, to su najpre glupaci, a zatim i kukavice, ali nikad heroji.
I udarac u dupe je korak napred
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 187
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat: Vestetor link=topic=304693. msg5733893#msg5733893 date=1216654612

Skroz se slazem samo bih jos dodao par recenica:
Jel znate zasto sa skoro svima imamo lose odnose ?
Zato sto samo kod nas postoji prica o tome kako je nas narod nebeski, najjaci, najbolji, uvek pobednik i pravednik u istoriji. . .  zato sto Srbi pola Balkana vide kao Srbiju a zato sto to nije tako svi su nam krivi a samo smo mi ostali jadni bez nase teritorije Srbije do Tokija. . .  :?
Zasto se stalno vracamo u istoriju i pricamo o onome sta je bilo i koje su teritorije nekada bile nase ?
Zasto ne pocnemo vec jednom da razmisljamo o onome sto je sada nase i onome sto od sada mozemo da izmenimo ali ne po sistemu "puske u ruke pa juris" nego realnim sagledavanjem cinjenica koje su oko nas.
I na kraju, najveci stepen srpstva i nase casti je pravoslavlje, zar ne ? A zar nas ti isto pravoslavlje ne vezuje makar sa svim ostalim pravoslavcima Balkana ?
Zasto samo Srbi u svemu oko nas vide neprijatelja a ujedno zele da svi ti "neprijatelji" postanu nasi saveznici, kako to mislite da uradite ako nastavite da razmisljate na taj nacin ?
Srbija, Makedonija, Grcka, Bugarska, Rumunija, Crna Gora, sve bi te drzave mogle da se udruze u savez pravoslavlja koji je ionako pod velikim napadima islama i koji (kao sto se vidi) podeljen na vise drzava. . .  zasto bi svi musliman bilii ujedinjeni i pomagali se medjusobno a mi da ovako postepeno propadamo i na kraju nestanemo kao pravoslavlje (u nekoj daljoj buducnosti ako se ovako nastavi).
Moramo da pocnemo da gledamo na pomenute drzave sa prijateljstvom i verom jer samo tako moze doci do poboljsanja.
Npr.  mogli bismo da budemo poseban ogranak EU (kada u nju udjemo s' obzirom da su sve ostale usle ili su vec kandidati) koji ce imati posebne medjusobne povlastice. . .  i zapamtite: kako mi gledamo druge, tako ce i oni nas gledati, razmislito o tome i krenite napred. . .  :[115]:
Citat

Прича да је наш народ небески, није прича о супериорности српске расе, нације и што год слично, већ је то прича о народу који је често и у већини, бирао царство небеско уместо овоземаљског.  Дакле, Срби су радије гинули, него служили.  Већина.  Зато се говорило, а и даље понеко говори да су Срби небески народ.  

Срби не виде пола Балкана као Србију, већ много мањи део тог Балкана виде као своју територију и то зато што су на тим територијама живели, стварали и крварили, вековима.  Никада Срби нису имали претензије према територијама Грчке, Бугарске, Словеније, а зашто? Зато што за то није било никаквих историјских и етничких права.  Нажалост, неки намерно, а неки из незнања изврћу изразе и речи, а самим тим и њихова значења.  То се види и у оном негативном извртању када је реч о небеском народу, а види се и овде када се иронично каже да смо ми остали без наше територије Србије до Токија.  Иначе, за оне који не знају, израз Србија до Токија су лансирали навијачи Црвене Звезде када су ишли у Токијо да бодре свој тим у утакмици против чилеанског Коло-Кола, а за наслов клупског првака света.

Не размишљамо о ономе што је наше, јер ми више и не знамо шта је наше.  Од 45' је кренуло испирање мозга, брисање и преправљање историје, а по мери ЦК и наравно са погледом у будућност.  Све исто као и данас, а све са циљем да се Србија и Срби, као потенцијални лидер Балкана (географским положајем, бројношћу и другим потенцијалима) сведу на што мању меру, како би се смањио наш утицај на регион а у корист осталих народа на Балкану.  На тај начин, све велике силе лакше могу да контролишу цео Балкан, јер ни једна држава и нација на Балкану не може да им направи озбиљан проблем сама.

Срби у свему око себе виде непријатеља, јер се сви око нас отимају за оно што је било или још увек јесте наше.  Осим територија, отимају и историју, креирају се нове нације, а неки чак иду и до тога да негирају постојање српског народа уопште.  Срби су само у двадесетом веку били изложени геноциду, и то у више наврата, од стране свих суседних народа изузев Грчког и донекле Румунског (нису физички вршили чишћење, већ је Чаушеску силом асимиловао хиљаде и хиљаде Срба из румунског дела Баната).  И не бих се сложио са тврдњом да Срби желе да им остали постану савезници.  Мени лично, а верујем и већини Срба, се гади и помисао на то да нам Хрвати, Шиптари и Турци могу бити савезници.  Те сам ја заговорник хладних односа према тим народима.  (Сарадња само на бази реципроцитета и без лицемерних и љигавих изјава о брадству, заједничкој историји итд. )

А ову причу о православљу не бих да коментаришем, јер сувише је смешна.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Βεστήτωρ

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 95
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Tacno je sve sto si napisao, slazem se. Kad bi prica ostala na tome sve bi bilo jasno ali stvari se dosta komplikuju u realnom svetu, nazalost...  Smile
A sto se tice pravoslavlje, samo me zanima da li bi pristali na ekonomsku saradnju sa Grckom i eventualno Makedonijom kad je vec pomenuta u naslovu ?  Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi koji mrze, to su najpre glupaci, a zatim i kukavice, ali nikad heroji.
I udarac u dupe je korak napred
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 80
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007.1)
Pošto mi nikog ne poštujemo ni nas niko ne poštuje. Možda su to radili njihovi političari i generali ali ceo narod trpati u isti koš je glupo. Svi Makedonci koje poznajem (običan narod) su divni ljudi. I veoma prosrpski nastrojeni.

Skroz se slazem samo bih jos dodao par recenica:
Jel znate zasto sa skoro svima imamo lose odnose ?
Zato sto samo kod nas postoji prica o tome kako je nas narod nebeski, najjaci, najbolji, uvek pobednik i pravednik u istoriji... zato sto Srbi pola Balkana vide kao Srbiju a zato sto to nije tako svi su nam krivi a samo smo mi ostali jadni bez nase teritorije Srbije do Tokija...  Smile
Zasto se stalno vracamo u istoriju i pricamo o onome sta je bilo i koje su teritorije nekada bile nase ?
Zasto ne pocnemo vec jednom da razmisljamo o onome sto je sada nase i onome sto od sada mozemo da izmenimo ali ne po sistemu "puske u ruke pa juris" nego realnim sagledavanjem cinjenica koje su oko nas.
I na kraju, najveci stepen srpstva i nase casti je pravoslavlje, zar ne ?   A zar nas ti isto pravoslavlje ne vezuje makar sa svim ostalim pravoslavcima Balkana ? 
Zasto samo Srbi u svemu oko nas vide neprijatelja a ujedno zele da svi ti "neprijatelji" postanu nasi saveznici, kako to mislite da uradite ako nastavite da razmisljate na taj nacin ?
Srbija, Makedonija, Grcka, Bugarska, Rumunija, Crna Gora, sve bi te drzave mogle da se udruze u savez pravoslavlja koji je ionako pod velikim napadima islama i koji (kao sto se vidi) podeljen na vise drzava...  zasto bi svi musliman bilii ujedinjeni i pomagali se medjusobno a mi da ovako postepeno propadamo i na kraju nestanemo kao pravoslavlje (u nekoj daljoj buducnosti ako se ovako nastavi).
Moramo da pocnemo da gledamo na pomenute drzave sa prijateljstvom i verom jer samo tako moze doci do poboljsanja.
Npr. mogli bismo da budemo poseban ogranak EU (kada u nju udjemo s' obzirom da su sve ostale usle ili su vec kandidati) koji ce imati posebne medjusobne povlastice...  i zapamtite: kako mi gledamo druge, tako ce i oni nas gledati, razmislito o tome i krenite napred...   Smile

Ne znam dokle da se više posipamo pepelom po glavi i da izigravamo krivce. Ako malo pogledaš narode u našem okruženju, reci mi da li možeš da mi navedeš bar jedan koji se odreko svojih težnji za našim teritorijama ili uopšte za težnjom da osnuje veliku državu na ovim prostorima. Nemoj samo da mi govoriš kako treba da gledamo sebe a ne druge....taj komunistički pogled na situaciju nas je i doveo dovde. Nemoj mi reći da je mržnja Hrvata i Muslimana okrenuta prema nama proizvod zločina u predhodnim ratovima. Čak i da jeste , šta je sa njihiovim zločinima prema našem narodu (mislim na Srbe), dali u cilju prijateljstva trebamo zaboraviti sve žrtve ovih zadnjih ratova kao i onih ranijih. Medjutim, srpski narod ima kratko pamćenje i zato je pristao na priču bratstva i jedinstva pa je zato ponovo i nagrabusio. Mislim nema problema.....u cilju pomirenja treba zaboraviti loše i ići napred ali neka isto urade i ostali. Znam da će na osnovu mog izlaganja mnogi pomisliti da sam neki nacionalista ili nedaj Bože fašista ali samo onako usput da dodam, imam prijatelje i medju Hrvatima i Muslimanima i Makedoncima, sve ih cenim i poštujem kao i njihovu kulturu, možda islamsku po najviše.
Ja samo želim da odgovornost snose svi  podjednako i obostrano.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Samsung 
Српско-БЈРМ односи зависе од српско-грчког односа.

Мислим да у сваком случају није паметно губити пријатељство Грка, због наших јужних суседа. Грци су већи, јачи и утицајнији. Свакако да ћемо имати више користи од њих. Грци такође немају територијалних претензија према Србији. Није да се плашим ових, али не волим кад неко гледа на моју земљу с жељом да одузме нешто.

И пошто већ видим да је неко помињао цркву раније, да додам нешто.

"МПЦ" није старија од српске цркве, јер та "МПЦ" постоји свега пар деценије. Позивање на Охридску архиепископију је смешно, јер је О.А. била бугарска црква. Наравно да Скопјанци имају као и за све остало своју верзију историје коју нико нормалан на свету не признаје. Исти случај као и са Александром и глупостима о вези с античким Македонцима.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2008, 04:04:22 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Βεστήτωρ

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 95
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ukratko- slazem se sa oba prethodna posta  Smile
Ali ivdza, na tvoja pitanja bi vecina muslimana imala odgovor i to negativan, nije sve to bas tako jednostavno...
Ja sam za potpisivanje ekonomske saradnje sa Grckom, ali ne toliko zbog toga sto su razvijeniji nego i zbog toga sto imamo dosta zajednicke istorije (i bliske i daleke) a cak smo se vremenom pomalo i mesali (evo ja sam jedan od dokaza) tako da su nam oni najbliskiji, ne racunajuci na ostale srpske drzave.
U vezi Makedonije mi samo nije jasno zasta ce im samostalna crkva ?
(bilo bi zanimljivo kada bi nam odgovorio neki makedonac ako ih ima ovde, i ne samo na pitanje makedonske crkve nego i na celu ovu temu, nikada nisam cuo njihovo misljenje)
IP sačuvana
social share
Ljudi koji mrze, to su najpre glupaci, a zatim i kukavice, ali nikad heroji.
I udarac u dupe je korak napred
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ne predaj se nikad, osim kad moras!

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3385
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia N73 ME
Ne znam... Meni se nekako cini da svi zele da se distanciraju od Srbije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia N95
Ko su Makedonci, ja odavno nisam cuo za njih!

Oh ti pricas o vardarskim srbima hehe  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 30710
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Ne znam... Meni se nekako cini da svi zele da se distanciraju od Srbije  Smile

Сасвим нормално, и то само радих паметњаковича који мисле да знају све.

Погледај постове Дукија и Молца па че ти све бити јасно  Smile


А на крају опет че се завршити кукањем како постоји светски заговор против Срба и како их мрзи цео свет.

IP sačuvana
social share
Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар помеѓу народите - Гоце Делчев, Македонски револуционер

Свеста и чувството дека сум Македонец треба да стојат повисоко од се друго на светов - Крсте Петков Мисирков, Македонски просветител

 


Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia N95
"Makedonija" ima stranku pod imenom VMRO. VMRO je bila teroristicka organizacija protiv srbije i koja je uspela da ubije i jednog srpskog kralja. Dovoljno receno...
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:38:23
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.