Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:08:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 918 919 921 922 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko-hrvatski i hrvatsko-srpski odnosi!  (Pročitano 1028909 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
To je mapa koja možda pokazuje najveće dimenzije te države.... bez proširenja na Travuniju i tome slično. Komplikovano je to pitanje, uglavnom zato što imamo malo izvora. Porfirogenit Bosnu spominje kao nešto posebno u Srbiji. Travuniju, Zahumlje i Paganiju izričito spominje kao zamlje naseljene Srbima. Duklju ne. Pop Dukljanin blesavi govori o Srbiji koja se deli na Bosnu i Rašku ali je za njega sve od Bojane do cetine Crvena Hrvatska.

Neka vrsta konsenzusa je da je središte Srbije Raška.. Čak je Ras pogranični grad, dakle jugozapadna Srbija, severna Crna Gora, susedni deo BiH... ali to je u dobroj meri nagadjanje. Mi zapravo ne znamo kako su to primorake kneževine Srpske a nisu Srbija. Ne znamo tačne granice.....


Srbi i Hrvati su kao pojava zapravo dosta neuobičajeni u slovenskom svetu. Zato je možda opravdana primedba da originalna plemena nisu slovenska
« Poslednja izmena: 09. Maj 2020, 18:40:02 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Да ли је Косово било тада у саставу те државе?
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Zavisi kada... to je više vekova. Ali najverovatnije nije. U kasnijim periodima znamo da je bilo u Bugarskoj pa u Vizantiji.
Kosovo je osvojio Nemanja
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Што му дође да је Рашка била крајни исток те државе. Запад је била Босна. Практично је држава настала око реке Дрине.
« Poslednja izmena: 09. Maj 2020, 18:44:40 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Možda. Ja mogu da zamislim i alternativne scenarije. Prvi spomen Srba je sa početka devetog veka, kad se za njih već tvrdi da drže veliki deo provincije Dalmacije. U značenju iz vremena Rima. Kasnije se Srbija pomerila na istok na nekadašnje bugarake teritorije. Tu je manje više i danas uz pomeranje na sever zbog Turaka
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Има и да држе и западну Босну... Smile

according to Einhard's Royal Frankish Annals, written in 822, Ljudevit went from his seat at Sisak to the Serbs (believed to have been somewhere in western Bosnia),[20] with Einhard mentioning "the Serbs, who control the greater part of Dalmatia" (ad Sorabos, quae natio magnam Dalmatiae partem obtinere dicitur).
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
To u zagradi ne piše u izvoru i moderno je tumačenje. Uglavnom se smatra da je Vrbas bio istočna granica hrvatske kasnije.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava

Isti Protić koji kaže ostavimo Kosovo borimo se da uzmemo Republiku Srpsku.

Ako je rekao da Velike sile nece dozvoliti to prekrajanje granica, ne znam kako se onda ta izjava uklapa u tu tvoju.

Ja Protica iskreno cenim, volim da ga slusam i veci je srbenda od jedno devedest devet posto ovih nasih forumskih mahaca peskira. Dvesta puta. Ne znam jedino sta je Filip video u njegovim intervjuima, a da ide na njegovu vodenicu osim stava o Kosovu.
Mladić, Karadžić, Srebrenica, genocid to je otprilike to što bi s eoni složili

Stav prema devedesetim, Sloba, odnos Zapada prema njemu, Kostunica, Peti oktobar... Ne znam kako se vi uopste slazete sa njim, ako ste ga citali.


Smatra da ukoliko važi princip samoopredeljenja u jednom slučaju i očekuje se od nas da to uvažimo i priznamo, mora da važi isti princip za Republiku Srpsku, kako bi region zatvorio to svoje poglavlje i nastavio dalje...

Ako pitaš mene i kako je moguće da se ja slažem sa njim, vrlo je jednostavno, spoljna politika i istorijski procesi u Srbiji i njegova gledišta na to su meni veoma bliska jer o tome govori Milan Protić istoričar sa svojim životnim, porodičnim iskustvom i znanjem. Milan Protić je prozapadni nacionalista, mislim da je tu glavni zbun kod ljudi vezano za njega jer im se tu ne uklapa u kalup, on nije prozapadni liberal i on nije nacionalista rusofil, kao što su većina u te dve grupe.

Od devedesete pa nadalje ja i Milan Protić se razilazimo logično jer se radi o Protiću političaru sa kojim ja ne delim političke stavove, mogu da ih donekle razumem, svakako ih ne delim.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Filipe, kazem ti pogledao sam deset sati njegovih intervjua. Ne znam sta si ti citao i koliko. Hocu reci, to tako puko nabrajanje nekih stavova potpuno je van konteksta.

Kad cujes sa koliko zara prica o srpskom pitanju, koliko je truda ulozio u bar pokretanje pitanja o trgovini organa na Kosovu, i mali milion nekih stvari vezanih za njegovo iskustvo u diplomatiji neces imati tako jednobrazan stav.

Ovo sto serhio kaze, ne moram ja da se slozim sa svim stvarima o kojima on prica ali mogu da shvatim kontekst kako je do njih dosao. Pre svega kao istoricar, pa diplomata i tek na kraju kao politicar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Република Српска треба да буде одвојена од БиХ. Амин!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 918 919 921 922 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:08:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.