Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:11:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 772 773 775 776 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko-hrvatski i hrvatsko-srpski odnosi!  (Pročitano 1028688 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa da. Nista
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
mob
SonyEricsson xperia m2
Citat
И све тако, ова тема је небитна али зато он дође и постави овај клип. Smile

Ne ova tema nego tema vezana za onog ,,povjesnicara''.  Smile
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Треба баш пасти на ниске гране и купити жену која је класична брђанка и која може волу реп да ишчупа, и са којом ће ти деца имати шиптарске крви што значи да ће врло вероватно бар мало личити на кера, и све то зарад тога што је као добра домаћица и што је послушна... Одвратно! Smiley 1

А те ниске гране су у домену шиптара.

Citat
И све тако, ова тема је небитна али зато он дође и постави овај клип. Smile

Ne ova tema nego tema vezana za onog ,,povjesnicara''.  Smile

С тим што је "повјесничар" везан за српско-хрватске односе. Smile Немој више да се испаљујеш молим те, боље не пиши ништа...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Gde su ovi drugosrbijanci da objasne njihovu tezu da je Miloševićev nacionalizam pomogao Tuđmanu da dođe na vlast, jer je radikalizovao Hrvate. Sloba odavno odmara pod lipom. Imali smo u jednom dugom periodu posle 5. oktobra totalno preuzimanje krivice za sve što se desilo u exyu 90ih i posipanje pepelom po glavi, a Hrvati sve gore i gore ustaše kako vreme prolazi.  Ne shvatam mehanizam ovog fenomena pa bi molio da mi neko objasni o čemu se radi Smile
Ja ovako glup kontam da je današnja Hrvatska NDH part 2, pa je i  nekako logično da glorifikuje ustaše i peru im krvavu i zločinačku prošlost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
PA zasto se trudis da mislis ako si, kako kazes glup.

Inace novo mi je to tumacenje da je Sloba radikalizovao hrvate koji bi bez toga bili nevinasca.

Srbi I hrvati su se uzajamno radikalizovali Ali I bez toga bi u prevelikom procentu bili nacionalisticki majmuni
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Bolje nacionalista nego izdajnicka pizda kao ti.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Hrvati su pre nacisti nego što su nacionalisti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Hrvati su pre nacisti nego što su nacionalisti.
Pa kod njih je nacionalizam nacizam, tako da ti je to manje vise isto Wink
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
to je sad isto slazem se...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
ДW: Господине Гласновићу, јесте ли Ви неонациста? ВИДЕО
Хрватски посланик и генерал Жељко Гласновић казао за ДW да је током рата под својом командом имао и чланове немачке НПД, странке која окупља неонацисте.

ИЗВОР: ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОНЕДЕЉАК, 19.11.2018. | 10:20

Недавно је, како наводи Дојче веле, Гласновић био њихов почасни гост.

"А сада наш главни говорник данас – хрватски генерал Жељко Гласновић", тако је на конгресу немачке екстремне деснице најављен саборски посланик и члан клуба Неовисних за Хрватску.

Гласновић је у свом говору (на енглеском језику) нагласио да је "патриота" који с Националдемократском партијом Немачке (НПД) дели бригу за Европом, и да би "био смеће да није дошао да се захвали својим старим саборцима".

Наиме, Гласновић који је искуство стицао у канадској војсци и Легији странаца, током рата је заповедао бригади у Оквиру Хрватског вијећа обране на територији такозване Херцег-Босне. У разговору за ДW је потврдио да је међу добровољцима имао и чланове НПД из Немачке. Према подацима немачке Владе, на хрватској страни се у рату борило стотинак немачких држављана, "плаћеника са десноекстремном позадином".

"Ја сам првенствено војник. И у мојој бригади, имао сам људе из НПД-а који су се борили против Исламске државе – садашње Исламске државе – и против великосрпског империјализма. Неки су погинули, неки су рањени. Моја је морална обавеза да ја дођем овде", рекао је Гласновић за ДW. "Ја да не дођем овде, да разговарам са људима које сам водио у рату, ја бих био ништарија."

"Код мене не пале провокативна питања"

Гласновић је наступио на "европском страначком конгресу" НПД у градићу Бидингену код Франкфурта на Мајни, једном од бастиона те странке. На конгресу су изабрани кандидати за европске изборе у пролеће 2019. НПД је тиме практично отворио предизборну кампању – чији је циљ одбрана јединог мандата који та странка има у парламенту ЕУ.

А мандат држи Удо Фоигт, бивши челник екстремних десничара, који је за ДW рекао да "јако цени политички рад господина Гласновића", те да се нада да ће убудуће у Европском парламенту "с хрватским колегиницама и колегама наставити да брани хришћанску Европу".

Гласновић је пак рекао да са НПД дели "светоназора“ што подразумева "патриотизам, нацију, веру и заједничке европске вредности".

На више пута постављено питање да ли је и сам неонациста, Гласновић није дао одговор. "Ви сте, ја бих рекао, млади господин, а да нисте баш просветљени, питате нека провокативна питања, а то код мене не пали", одговорио је репортеру ДW уместо тога. "Ја сам хрватски патриота, три пута сам рањаван, борио сам се за хрватску државу, а не за некакву комунистичку сатрапију која ће постати сатрапија Европске уније или Еврославије."


Додао је да су му далеко ближи људи из НПД него "комунисти" из Хрватске "који су под маском космополитизма и демократије".

НПД је на конгресу иначе представио и свој нови пројект такозваних "заштитних зона" – грађанима Немачке поручују да се сами организују и заштите "јер су безбедносне власти капитулирале пред криминалним мигрантима", чиме сугеришу да је Немачка постала несигурна земља.

Званичне немачке статистике пак кажу да је прошле године регистрована најмања стопа криминала од 1992. Из НПД поручују да је то само "трик" савезног министра полиције "јер у статистици нису наведени странци који имају немачки пасош". А њих НПД не сматра правим Немцима.

Паралелно с одржавањем конгреса, испред дворане у којој су већали немачки и европски радикали, неколико стотина грађана Бидингена, антифашистичких активиста те симпатизера странака леве оријентације протестовали су узвикујући пароле попут "никад више рат, никад више фашизам".

"Логично за Гласновића"

Националдемократска партија Немачке утемељена је 1964. од стране бивших нациста и национално-конзервативних политичара. Никада није успела да пређе изборни праг од пет одсто за улазак у Бундестаг. Највише успеха су НПД-овци имали на истоку Немачке, где су у више наврата освајали мандате у покрајинским парламентима.

Политиколози у Немачкој сагласни су у ми[љењу да је идеологија НПД инспирисана националсоцијализмом, бројни су чланови били преду судом или су осуђени због ксенофобије или расизма.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=11&dd=19&nav_category=167&nav_id=1471301


Та иста ненацистичка НПД на српској википедији

Citat
НДП је једина у Немачкој подигла глас против нелегалне независности Косова и Метохије, па је организовала марш и митинг у знак подршке Србима. На скупу у Берлину на којем је присуствовало око три хиљаде људи махом младих, окупљенима су се обратили лидери НДП, а посебну беседу је припремио члан председништва НДП доктор Фрингс, који је више пута боравио у Србији и на Косову и Метохији обилазећи православне манастире.

Доктор Фрингс је између осталог на том скупу изјавио: Само да кажем Албанцима, којих сигурно има овде на скупу, који су се цивилно/неупадљиво преобукли: зар ви стварно озбиљно мислите, да сте ви кроз проглашење сад стварно независни? Смешно. Погледајте само заставу, Албанци погледајте. Да ли је то можда албанска застава? Није. Каква је то застава? Плава позадина, подручје Косова и звездице. Шест звездица, зар то не познајемо? Шта је то? То су слободнозидарски симболи, пентаграми. Срамота. Ко још има ове звездице? ЕУ, они имају 12 звездица. Где их још има? На америчкој застави. И погледајте контекст, ко планира то отцепљење. То је концепт како се народи завађају. И за то бих вас молио, не упадајте у ту замку. Будите мирни, они који све то планирају, имају постављене провокаторе међу вама. Они хоће да ви нападате Албанце. Никако то не радите, то је замка. Они само хоћеју да наступе као спасиоци, тамо неки са стране, који се само смешкају: „видите овде, ми смо једини, који могу ситуцију да среде“ и онда успут ћете и сопствену независност изгубити. И то је моја главна порука вама с моје стране као Немац. Због тога још једном укратко: план је да се народи заваде, онда Европу као јавну кућу за једну свестку диктатуру успоставити, да би нације нестале и тиме пут био слободан за светску диктатуру. То је дуготрајан план и то морате да разумете.

НДП је подржала Русију у рату са Грузијом у Јужној Осетији 2008. године.



https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D  1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1  %98%D0%B0_%D0%9D%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%  B5


[video=youtube;YOeFjN9weMo]https://www.youtube.com/watch?v=YOeFjN9weMo[/video]

Dr. Frings spricht auf einer serbischen Demo in Köln

Др. Фрингс (НПД) на српском скупу у Келну.


Толико о немачким борцима који су се борили на хрватској страни ... још једна подметачина суседа и домаћих комуњара. Wink
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 772 773 775 776 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:11:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.