Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko državljanstvo za 250.000 Crnogoraca-a u Crnoj gori Srbima ?!?!?!?!  (Pročitano 17119 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
A,da li vam smeta kad i Srbi iz Republike Srpske i Hrvatske imaju isto pravo.
Zasto da diskriminisemo Srbe iz Crne Gore?

Srbi iz BiH i Hrvatske se nalaze na dobrom drugom mestu liste unutrasnjih neprijatelja Srbije....

Nesto nisam primetio da je to bas tako kako ti kazes, ali ako si se ti opekla -izvini neka bude da si u pravu.
nervira me to sto je bez obzira na ratne stahote 90-tih dosta Srba pordalo imovinu hrvjima, balijama, sipcima na Kosovu i onda se kao oni stvarno prterani javili da us izbeglice.
E taj sljam Srpskog roda je mnogo za*rao da obican narod mrzi izbeglice.
Ti "prognanici" koji su uzeli dobranu lovu od imanja - su se vozikali skupim autima po Srbiji, kupovali imanja bez da se cenjakju, otvarali firme i sl.
Ne verujem da iko normalan moze mrzeti Srbina pa odakle bio.
Ako se dobro secas- otvarao sam i temu, Srbi, Srbijanci, precanii,... - pa smo i tamo raspravljali slicnim o stvarima.
Normalan covek kaze -Srbin je Srbin pa odakle god da su mu koreni - iz Sumadije, Pomoravlja, juga Srbije, Vojvodine, Like, Korduna, Bosne, Kninske krajine, Hrvatske,......-odakle god Srbin je Srbin.
Samo budala moze drugo pricati. A onda nije ni cudo pored takvih budaletina i kretencina da nas mrze kada se medjusobno pod*ebavamo -zbog mesta rodjenja nas samih ili nasih roditelja.


Smeta mi sto je Crna gora zauzela ovakav stav prema Srbima. hoce da postanu gori nego sipci na Kosovu. pa valjda su i drugi narodi ziveli u Crnoj gori osima crnogoraca i siptara( njima zbog zasluga daju vise prava a oni ce im uzeti deo teritorije -ako se ne resi pozitivno pitanje Kosova ).
Definitivno hoce postati veci katolici nego i sam papa sto je.
A zauzvrat dobar broj crnogoraca je ziveo u Srbiji9- nema probelema - dobice dvojno i ???
Mora nasa spoljna politika da funkcionise onda po principu reciprotiteta. ne moze samo daj nekada moramo se izboriti i za naj ( ali ne za lose naj--------(-naj u smislu uzmite).
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Da sam se samo ja opekla...  Smile

Npr. Zasto pare za izbeglice idu na zbrinjavanje domace socijale? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1029
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3X
Da sam se samo ja opekla... Smile

Npr. Zasto pare za izbeglice idu na zbrinjavanje domace socijale? Smiley
Došli divlji da oteraju pitome!!!
IP sačuvana
social share
Misli svojom glavom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Da sam se samo ja opekla... Smile

Npr. Zasto pare za izbeglice idu na zbrinjavanje domace socijale? Smiley
Došli divlji da oteraju pitome!!!

Ima jedan problem u toj teoriji...
Dosli divlji i poboljsali obrazovnu strukturu...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Da sam se samo ja opekla... Smile

Npr. Zasto pare za izbeglice idu na zbrinjavanje domace socijale? Smiley
Došli divlji da oteraju pitome!!!
I poslije se cudimo sto smo postali sinonim za neprosvijecenost. To je jos i blaga ocjena, s obzirom na ovakve izjave.
"Pitomi" ispadose "divljiji" od "divljih"...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Da sam se samo ja opekla... Smile

Npr. Zasto pare za izbeglice idu na zbrinjavanje domace socijale? Smiley
Zasto sto je SPS a kada je dosao navlast i DOS uvideo da moze da tako najlakse opre svu lovu dobijenu za socijalu a prava lova je isla za - npr. penzije i ostale rupe u budzetu.
Surovo ali istinito.
Nazlost Crveni krst je postao socijalna institucija u nas i polako gubi pravi smisao svog postojanja. Tu sede neki ljudi koji kao pomazu, organizuju se narodne kuhinje i neko ima stalno lovu-jer ko ce da odbije crveni krst.
Svuda ima zloupotreba i to je tacno.
Ako se ovako nastavi sa paralelnim udruzenjima pandanima crvenom krstu-Jazasu, narodne kuhinje pri CK,... gubi se smisao postojanja i onda bi trebalo napraviti rez-dubok i       sprati tu prljavstinu. No nazalost grebanje samo po povrsini bi otvorili bure bez dna i nikle bi silen afere zbog raznoraznih mahinacija.
NAzalost i odeca koja je deljena preko CK je zavrsavala na buvljacima ili su je delili    svojim rodjacima -koordinatori CK po opstinama.
Medjutim treba pogledati i drugi deo mog posta o "izbeglicama" a u stvari su se dobrooparili u nesrecnom vremenu.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1029
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3X
A šta reći  za vreme hiper inflacije  kada su masovno izbeglice na pijacama prodavali robu iz humanitarne pomoći. Na pitanje zašto to rade odgovarali su rečima:''šta zar ja to da jedem''. Znači da su izbeglice prodavali humanitarnu pomoć po pijacama.
Anea, stobom nevredi polemisati, ti si kontradiktorna.
IP sačuvana
social share
Misli svojom glavom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Samo su izbeglice prodavale robu na pijaci?
Koliko znam... mnogo je srpskih socijalnih ustanova zivela na toj pomoci, a bogami... i mnogi Srbijanci su se obogatili na istoj... Wink
BTW. Ono o obrazovnoj strukturi je izjava srbijanskog ministra za rad i socijalna pitanja, koji je cini mi se iz srca Sumadije... Wink
Takodje... da nije bilo izbeglica... Vojvodina bi odavno bila madjarska... Wink

BTW. Koji deo izbeglica se dobro opario:
a) onaj koji i posle 16 godina zivi u kolektivnim centrima;
b) onaj koji i dalje zivi u podstanarskim stanovima i radi na crno;
c) onaj koji je sutnut na Kosmet da bude topovsko meso;
d) onaj koji je pokusao da ode svojoj kuci, ali je uz pretnje morao ili da proda po ceni od 10.000e za kucu koja vredi bar 60.000e...
e) onaj koji je skupio neke pare i kupio plac u beogradskom naselju u kome nema struje, vode, kanalizacije
f) onaj koji iako sa visokim kvalifikacijam zivi na selu i prezivljava... i ne buni se...Smiley

Koji deo od ovih se tacno opario? Smiley

Problem je sto su izbeglice jedina grupa u ovoj drzavi koja je zaista ponizena i zbog toga se ne buni... Jer ih je previse sramota na sta su spali...
Zato vi mislite da oni zive na mleku i medu... Wink




Crna Gora traži od Srbije da odloži izmene Zakona o državljanstvu
Autor: Beta | 19.09.2007 - 21:11

Ambasadorka Crne Gore u Beogradu Anka Vojvodić ocenila je danas da bi Skupština Srbije trebalo da odloži odluku o izmenama Zakona o državljanstvu do donošenja novog crnogorskog ustava.

Vojvodićeva je nikšićkom radiju "Montena" kazala da bi bilo "korektno" da Srbija sačeka donošenje novog crnogorskog ustava i zakona o državljanstvu i da se pitanje dvojnog državljanstva reši dogovorom dve države, ako, kako je rekla, "za to postoji potreba ili politički interes".
Skupština Srbije trebalo bi krajem septrembra da se izjasni o predloženim izmenama Zakona o državljanstvu kojim se Srbima sa prebivalištem van Srbije omogućava dobijanje državljanstva te države.
Ta rešenja podržava Srpska lista koja je tokom leta tražila od partija u Srbiji da podrze njenu inicijativu da se Srbima iz Crne Gore, Republike Srpske i dijaspore unilateralno omogući prijem u državljanstvo Srbije.
Crnogorske vladajuće partije su najavile da će svi građani koji zatraže državljanstvo druge države ostati bez crnogorskog i navele da Srbija "ne može odlučivati o pitanjima koja su u isključivoj nadležnosti Crne Gore".
Rešenja iz Zakona o državljanstvu Srbije kritikovali su i pravni stručnjaci iz Crne Gore koji smatraju da nijedna država, prilikom potpisivanja uslova za sticanje državljanstva ne sme "zadirati" u nadležnosti druge države.
Oni su poručili se pitanje dvojnog državljanstva može rešiti jedino međudržavnim ugovorom.
Prema nacrtu novog zakona o crnogorskom državljanstvu ostavljena je mogućnost dobijanja dvojnog državljanstva ali na osnovu međudržavnog ugovora i pod uslovom reciprociteta.




Zakon vezuje Srbe za državu maticu
Policija odlučuje ko dobija državljanstvo
Autor: D.B.Vukajlović | 20.09.2007 - 09:19

Ministar Jočić kaže da samo kriminalci
neće dobiti državljanstvo
Jovan Pejić, hemičar, već deset godina živi u Ridžajni, Saskačevan, Kanada. Rodnu Krajinu morao je sa porodicom da napusti samo zato što je Srbin. Kao i njegov kum Živko Bursać, naturalizovani Norvežanin, građanin Trondhajma. Nekad je đake uvodio u svet molekula i atoma, danas Jovan popravlja vodovodne i grejne instalacije. I dobro zarađuje. Kumu Živku teže je na naftnoj platformi, ali je i zarada daleko viša. Ovih dana obradovala ih je vest iz Srbije. Kao i većinu njihovih sunarodnika od Argentine do Australije. Vest da će po članu 23 novog Zakona o državljanstvu moći da bez problema dobije „srpske papire“.

- Kad sam čuo da ću dobiti državljanstvo Srbije, ko da me je sunce ogrijalo. Čovek mora biti srećan kad zna da ga matica nije zaboravila... Ma ne treba meni ništa iz Srbije, al’ nek se na papiru zna da smo Srbi. Da mi ćeri ne zaborave korijene - priča Jovan. I do sada je mogao da aplicira za srpsko državljanstvo, ali su problem bili uslovi.
- Ma najgore je što su nam u konzulatu tražili uvjerenje o državljanstvu BiH i to ne starije od šest mjeseci! Pa ja da sam hteo da u Bosni vadim papire, ne bi otuda ni odlazio - ogorčen je Jovan. Strahuje jedino da mu, ukoliko uzme srpsko, Kanada ne oduzme njihovo državljanstvo koje je u međuvremenu stekao.
Međutim, ovaj strah je bezrazložan. Naime, novi zakon, koji bi poslanici trebalo da usvoje do kraja nedelje, predviđa i tajnost podataka o državljanstvu. Tako, Srbija neće obaveštavati druge zemlje da je njihov državljanin dobio i državljanstvo Srbije. U obrazloženju ove odluke se navodi da je „državljanstvo važno statusno pitanje svakog pojedinca i predstavlja lični podatak za čije korišćenje i pribavljanje važe pravila o zaštiti ličnih podataka“.
Član 23 stav 1 Zakona o državljanstvu Republike Srbije menja se i glasi: „Pripadnik srpskog naroda koji nema prebivalište na teritoriji Republike Srbije ima pravo da bude primljen u državljanstvo Republike Srbije bez otpusta iz stranog državljanstva ako je navršio 18 godina života i nije mu oduzeta poslovna sposobnost i ako podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra svojom državom“. Ovakva formulacija otvara i pitanje kako će, onaj ko traži državljanstvo, dokazivati da je „pripadnik srpskog naroda“.
Kako saznajemo, tek će se podzakonskim aktima odrediti koje će konkretne dokumente zainteresovani građanin morati da priloži, ali verovatno će u pitanju biti krštenice, venčani listovi, i „druga dokumenta iz kojih se može zaključiti da je neko Srbin“. MUP će, međutim, imati tzv. diskreciono pravo da odluči kome će dati državljanstvo što praktično znači da neće biti u obavezi da podnosiocu zahteva obrazlaže odluku o odbacivanju zahteva. Dragan Jočić delom je to pojasnio u toku jučerašnje skupštinske rasprave rekavši da „kriminalci neće moći da dobiju državljanstvo Srbije, jer MUP ima diskreciono pravo da oceni šta je dobro za državu a šta ne“.
Pravo na državljanstvo Srbije, bez otpusta iz drugog državljanstva, imaće i punoletni i poslovno sposobni pripadnici „naroda i narodnosti bivše SFRJ“ koji se izjasne da prihvataju Srbiju kao svoju državu. Međutim, za razliku od Srba, koji će ovo pravo moći da ostvaruju bez vremenskog ograničenja, manjine će državljanstvo Srbije po povlašćenim uslovima moći da dobiju samo u naredne dve godine od dana stupanja zakona na snagu.

Biračko pravo samo uz prebivalište

Državljanstvo Srbije neće automatski značiti i pravo glasa na izborima u Srbiji. Naime, da bi se steklo biračko pravo nije dovoljno imati samo državljanstvo, već je potreban i dokaz o prebivalištu. Dakle, prema važećim zakonima, pravo glasa će imati samo oni Srbi u dijaspori koji imaju prijavljeno prebivalište u Srbiji, a trenutno borave u inostranstvu.

Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 20. Sep 2007, 14:04:48 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Samo su izbeglice prodavale robu na pijaci?
Koliko znam... mnogo je srpskih socijalnih ustanova zivela na toj pomoci, a bogami... i mnogi Srbijanci su se obogatili na istoj...
BTW. Ono o obrazovnoj strukturi je izjava srbijanskog ministra za rad i socijalna pitanja, koji je cini mi se iz srca Sumadije...
Takodje... da nije bilo izbeglica... Vojvodina bi odavno bila madjarska...

BTW. Koji deo izbeglica se dobro opario:
a) onaj koji i posle 16 godina zivi u kolektivnim centrima;
b) onaj koji i dalje zivi u podstanarskim stanovima i radi na crno;
c) onaj koji je sutnut na Kosmet da bude topovsko meso;
d) onaj koji je pokusao da ode svojoj kuci, ali je uz pretnje morao ili da proda po ceni od 10.000e za kucu koja vredi bar 60.000e...
e) onaj koji je skupio neke pare i kupio plac u beogradskom naselju u kome nema struje, vode, kanalizacije
f) onaj koji iako sa visokim kvalifikacijam zivi na selu i prezivljava... i ne buni se...

Koji deo od ovih se tacno opario?

Problem je sto su izbeglice jedina grupa u ovoj drzavi koja je zaista ponizena i zbog toga se ne buni... Jer ih je previse sramota na sta su spali...
Zato vi mislite da oni zive na mleku i medu...

svaka čast ovde si sto posto u pravu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.