Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:59:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski piloti probali "F-16"  (Pročitano 21887 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 684
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
ma ljudi,nema pojma da mi kupimo te f-16,to je samo reklama pred izbore,a ako budemo nesto kupovali od aviona skorije bolje da uradimo kao cesi i madjari i kupimo svedske gripene nego da kupujemo ili jos gore iznajmimo polovne americke krseve!
« Poslednja izmena: 13. Dec 2006, 16:53:30 od Pevtschik »
IP sačuvana
social share
My dream is to fly over the rainbow so high...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 122
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K508i
Sramota.Mozda je bas neki od tih aviona ucestvovao u bombardovanju Srbije.Bruka Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
ta i red je bio  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
f-14 naravno nisu imali viruse ,to je glupa pricha,jer se radi o analognim rachunarskim sistemima sa kraja 70-ih. medjutim,istina je da iranci nisu imali tehnologiju da ih odrzavaju (narochito zato shto su mnogi struchnjaci pobegli iz zemlje sa padom shaha) . motori na f-14 a/b su bili relativno "nezni" (stalno su morali da budu remontovani) pa su otkazivali. takodje su imali problem shto iranci nisu imali struchnjaka koji bi znao da promeni iff kodove ,pa su irachki avioni (kojima su ameri ustupili te podatke),chesto na radarima f-14 bili identifikovani kao "prijateljski" .
shto se tiche "virusa" ,tek je u kasnijim verzijama hardvera ubacheno u same v-v rakete (npr aim-120) da one same prepoznaju prijateljske ciljeve (opet pomocu iff) .npr ameri su prodali arapima (egipat,emirati) rakete koje nece da zahvate izraelske avione (dok ovi nisu provalili kako da iskljuche iff sisteme na raketi). ja verujem da bi se i nasha avijacija "snashla" da crackuje softver raketa ,medjutim problem je u nechem drugom - zashto bi kupovali inferiorne avione kojima su resursi pri kraju po ceni novih ,a necemo da za mnogo manje pare remontujemo iste takve ili bolje avione. ochigledno je da se tu radi o josh jednoj prevari borisa tadica i ljudi iz njegove stranke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung SGH E250
Druze slazem se da obichan rus smatra nas bracom a amer i ne zna gdje smo i sta smo (mozda misli i da smo zivotinje), ali vidi jednu stvar. Ruska politika ne ide do te mjere da se zbog nas srba kachi sa Amerima niti ruskom politikom i drzavom upravljaju obichni rusi. Ima rusija mnogo vise problema i briga u svojoj kuci. Najbolji ti je dokaz u bliskoj proslosti, kada smo bili bombardovani 1995. (mi u R.Srpskoj) i 1999. godine Srbija. Rusi su nas jednostavno zrtvovali da bi mogli da rade sta hoce u Ceceniji. E ako mislis da je Cecenija teroristichka zemlja pa je zasluzila da bude sravnjena sa zemljom ja se s tim ne slazem. Sad mi reci da li su Ameri ikad prigovorili rusima da ono sto rade u Ceceniji nije u redu? NIsu normalno niti si to gdje mogao da cujes. A jesi li vidio sta su uradili od sela i gradova u toj zemlji. Ja jesam i nije nimalo lijepo. Ono sto ja hocu da kazem bez obzira na osjecaje koje mi Srbi gajimo za te iste ruse ja bas ne mogu da sjetim koja su nas to tri puta Rusi spasili od unistenja. Cova, Rusi nam nikad nisu konkretno pomogli a kamoli nas spasili od unistenja. Sjeti se Bukurestanskog mira kada su ti isti rusi samo tako dali 6 osvojenih i srpskom krvlju placenih nahija vratili trucima. Ja samo ovdje zelim da kazem da su osjecaji jedna stvar a realnost i okruzenje druga stvar. Uostalom da su ti isti rusi nama na vrijeme isporucili placene sisteme S300 ameri nas nikad ne bi napali. Pa ti vidi.
A sto se tice radara na F14 ne znam da li si imao prilike da vidis uzivo jedan radar sa takvog tipa aviona. Istina nema tonu jer nema potrebe za to ali nije ni velicine grafichke karte GForce. Ako virusom zoves kvar koji se moze daljinski izazvati slazem se s tobom ali ipak ostajem pri stavu da to nije virus u danasnjem obliku.
Inace tokom operacije "Sprijeciti let" tokom rata u Bosni avaksom su vrsenja ometanja srpskih telekomunikacionih sredstava i sistema VOJIN, tehnicari koji su bili operateri na tim sistemima koje ja znam ti mogu ispricati da su neki od uredjaja tokom tog ometanja prestali da rade. Sta hocu da kazem avaks mozda nije poslao virus vec je ometao rad radara na avionu u toj mjeri da je ovaj riknuo. Uredjaj tipa RUP12 koji su Srbi koristili u komunikaciji i sistemu veza je znao da otkaze uslijed ometanja tokom rata, sigurno nije poslan virus pa je sjebo.
A sto se rata tice nismo nikad mislili da cemo ratovati protiv Iraka koji nam je tolike pare placao za oruzje i usluge i ciji su nas ljudi smatrali bracom, a danas se nas obichan covjek dobrovoljno prijavljuje da ide tamo da im staje na muku i da ih ako treba ubija.
Politika je kurva bracika to je poenta onoga sto ja zelim da kazem. A sto se mene tice i ja volim Rusiju i zovem je majchicom ali ona se bas nesto ne ponasa tako na moju veliku zalost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung SGH E250
Zaboravih da kazem da se ova replika odnosi na colossusa.
Inache chisto sumnjam da su ameri nekim virusom sjebali radar na avionima. Kao prvo radi se o staroj radaraskoj tehnici koja ne koristi softver u obliku kakvog ga mi znamo i kojeg mozes da zarazis virusom kao neki personalni racunar. Prije ce biti da je prodata falsh verzija (kao sto se obichno i radi) koja je jednostavno otkazala.


gresis, virus je nadjen- a ako mislis da i ostali koriste radare od tonu sa gomilom katodnih cevi gresis jos vise. procesljaj na netu, bila je velika afera povodom toga.


Sto se tice sukoba sa bilo kim mislim da nam je danas ista sansa da zaratujemo sa rusima kao i sa amerima. U svijetu vlada interes a ne prijateljstvo. Tako da od rusa nema nista po tom pitanju. Niti je ikad ista i bilo.
Ma koliko mi to zeljeli da priznamo ili ne priznamo.

kako ovo komentarisati? da li si ikad bio u rusiji? ja sam se nedavno vratio i tamo sam proveo nekoliko nedelja i to ne prvi put. a studirao sam i u SAD. e pa sad..... ako treba da ti objasnim sta rus oseca prema srbima, a sta amerikanac.... Smile  rusi su nas spasili od nestanka barem 3 puta. a ko ce od rusa ici da ratuje protiv srba? a sa amerikancima smo vec ratovali. svet je veoma polarizovan, a mi imamo tu srecu da jedna od supersila nas smatra bratskim narodom. druga prijateljskim, a ova treca nas je napala i deklarisani je saveznik svih nasih neprijatelja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7
@bojcistv

Svaka cast  Smile


F16......je za nas dobra investicija.Sad sto se to kosi sa nasim osecanjima to je druga stvar.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
E ako mislis da je Cecenija teroristichka zemlja pa je zasluzila da bude sravnjena sa zemljom ja se s tim ne slazem. Sad mi reci da li su Ameri ikad prigovorili rusima da ono sto rade u Ceceniji nije u redu? NIsu normalno niti si to gdje mogao da cujes. A jesi li vidio sta su uradili od sela i gradova u toj zemlji. Ja jesam i nije nimalo lijepo

gde si video? na televiziji? dok sam bio u rusiji, kolega me je pozvao u goste u jedan gradic sasvim blizu granice. elem, cuo sam sta ceceni rade- predju granicu, opljackaju, siluju, otimaju zene- siptari. oni su najobicniji teroristi, islamski fundamentalisti. a kako onda objasniti proruske cecene. jednog sam upoznao u Sankt  Petersburgu i mrzi teroriste vise nego bilo ko. cuo sam od ruskih kolega da je za cecena bolje da se preda rusu nego da ih cecenska milicija uhvati. to su ljudi, koji su verujuci- muslimani, postuju svoje komsije, postuju red i zakon drzave u kojoj zive i spremni su da to brane od narko dilera i terorista koji bi hteli da nametnu rigidni islam.
mnogo je takvih i albanaca, samo nasa drzava nije znala da pomogne onima koji su bili lojalni. sad su vecina izbegli zajedno sa srbima.
a sto su srusene zgrade? da znas kako su vodjene operacije za oslobodjenje groznog ne bi tako pricao- dat je ultimatum teroristima da puste civile da izadju, i da se predaju. odbili su. ponudili su onda barem evakuaciju civila. i to je odbijeno. trebao im je zivi stit, i dobra prica za zapad. ja nikad ne bih poslao svoje momke da ciste grad za koji znam da je miniran, pun tunela, snajperista- nego bih civilizovano dao ponudu da se predaju- a posle toga ih izbombardovao do besvesti- ti vidim imas rezon komunistickih generala koji su vodili vojsku u prvom cecenskom ratu kad ih je izginulo hiljade vojnika, ili nase ratiste i glupo opsedanje gradova i jurisanje na utvrdjene polozaje kao da su partizani.


Ono sto ja hocu da kazem bez obzira na osjecaje koje mi Srbi gajimo za te iste ruse ja bas ne mogu da sjetim koja su nas to tri puta Rusi spasili od unistenja. Cova, Rusi nam nikad nisu konkretno pomogli a kamoli nas spasili od unistenja. Sjeti se Bukurestanskog mira kada su ti isti rusi samo tako dali 6 osvojenih i srpskom krvlju placenih nahija vratili trucima. Ja samo ovdje zelim da kazem da su osjecaji jedna stvar a realnost i okruzenje druga stvar.

pa evo malo istorije- sta se desilo u 1 sv ratu? sile antante nisu zelele da pruze pomoc srpskoj vojsci u povlacenju. sve dok car nije zapretio da ce potpisati separatni mir sa nemackom. pomogli su onda kad je bilo najpotrebnije i kad su i oni mogli. komunizam u rusiji je unistio sve i bio je najgori za same ruse. do putina nisu imali predsednika- imali su americke ljude- pa covece Pacoli je placao kreditne kartice jeljcinovoj cerki!!! glavni finansijer terorista na kosmetu!!! pa kako onda da nam pomognu? a halabukao je jer se plasio reakcije obicnih rusa. a da znas koliko je samo rusa, ukrajinaca, belorusa i kozaka bilo 1999. kod nas ne bi tako olako otpisivao neciju pomoc. ko je srbima posle siptarskog divljanja prvi poslao pomoc u montaznim kucicama, hrani, agregatima, nafti- ministarstvo za vanredne situacije RF.  a ono sto ja znam a videcete da li sam pogresio- Rusija sigurno stavlja veto na odluku o samostalnosti kosmeta, a kina proglasava podrsku ruskoj odluci.

Uostalom da su ti isti rusi nama na vrijeme isporucili placene sisteme S300 ameri nas nikad ne bi napali. Pa ti vidi.


nisi dobro informisan- 1998. Vojska jugoslavije je dobila ponudu od Rosvooruzenije da "prebijemo" dug, i kupimo PVO sisteme. tadasnji nacelnik generalstaba to odbija uz obrazlozenje da mi necemo ni sa kim da ratujemo, pa sta ce nam. taj isti je kasnije uhapsen kao americki agent. to svi znate. ponudili su da nam remontuju i modernizuju migove, i to je odbijeno. valjda je neko signalizirao sta taj idiot radi, pa je smenjen- ali kasno. e sad drustvance- u toku rata predsednik lukasenko nudi nekoliko savremenih PVO baterija, sve sto je imao raspolozivo za transport- to je neko odbio, valjda je vise odgovaralo da izigravamo zrtve. belorusi su bili zabezeknuti.
a ako ne znate uoci pretnji  da ce beograd biti bombardovan 1998. suhojevi iz odbrane minska su bili stacionirani na batajnici.


A sto se tice radara na F14 ne znam da li si imao prilike da vidis uzivo jedan radar sa takvog tipa aviona. Istina nema tonu jer nema potrebe za to ali nije ni velicine grafichke karte GForce. Ako virusom zoves kvar koji se moze daljinski izazvati slazem se s tobom ali ipak ostajem pri stavu da to nije virus u danasnjem obliku.


nisam uzivo video radar sa F-14, ti jesi?
kad sam rekao virus, mislio sam na ugradjene protokole u sistemu svoj-tudj i radarima, koji su aktivirani sa avaksa u datom trenutku. to sto si me ti, i bf 109 g 6 pogresno razumeli- e sad. nisam sigurno mislio da su im uvalili trojanca Smile ili, leti tako iranac, kad on board comp kaze- you have new mail! subject: naked photos of ana kurnikova Smile ma daaaaaaj


A sto se rata tice nismo nikad mislili da cemo ratovati protiv Iraka koji nam je tolike pare placao za oruzje i usluge i ciji su nas ljudi smatrali bracom, a danas se nas obichan covjek dobrovoljno prijavljuje da ide tamo da im staje na muku i da ih ako treba ubija.
Politika je kurva bracika to je poenta onoga sto ja zelim da kazem. A sto se mene tice i ja volim Rusiju i zovem je majchicom ali ona se bas nesto ne ponasa tako na moju veliku zalost.

a to sto smo laki da prihvatimo da budemo topovsko meso za amerikance zahvali pro zapadnim politicarima i kod tebe i kod nas.  ko hoce da ide da ubija iracane za racun amera neka ide. posle neka ne traze milost kad ih uhvate. ja sigurno necu. jedno je otici u mirovnu misiju, da iskreno pomognes narodu koji te smatra prijateljem, kao sto je jna isla u egipat.



F16......je za nas dobra investicija.Sad sto se to kosi sa nasim osecanjima to je druga stvar.

to je jako losa investicija- da dajemo vise para, drzavi koja je deklarisano protiv nas, potencijalno bez delova u slucaju njihovog hira, i to jos single engine avion!!!  o tome ima dosta polemika kolika je inferiornost jednomotoraca u odnosu na dvomotorce.

slazem se da je onda bolje uzeti i gripen, ili rafal, nego americko smece- i to verovatno polovno.
ako smo vec gadjivi na ruse.
ne dao nam Bog da zavisimo od milosti amerikanaca ili nemaca.
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Citat
slazem se da je onda bolje uzeti i gripen, ili rafal, nego americko smece- i to verovatno polovno.

Да, стиме што се ови ложе да купе америчко.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7
@colossus1167

Citat
nisam uzivo video radar sa F-14, ti jesi?
kad sam rekao virus, mislio sam na ugradjene protokole u sistemu svoj-tudj i radarima, koji su aktivirani sa avaksa u datom trenutku. to sto si me ti, i bf 109 g 6 pogresno razumeli- e sad.

Jedini ugradjeni protokoli koji su bili na F-14 je otkazivanje MFD-ja.To nije tajna.Medjutim radar kao radar ,i da hoces ne mozes nista da mu radis sem ometanja.....ko god da ga je pravio i proizvodio.To aktiviranje na daljinski i slicno ostavite za tehnologiju posle 90-ih godina.Protokoli?Covece sta su po tebi protokoli?Znam da je bio problem jer USA radari imaju mogucnost prepoznavanja aviona sa "NATO" zracenjem kao i ostalih,pa se na primer desio problem sto nosac aviona nije hteo da gadja Nemackog miga29 iz tih razloga...prepoznavanja ili sta ti ja znam.A to bacanja cini na suparnicki avion ......daj mi jedan primer koriscenja i sve povlacim.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:59:38
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.