Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:10:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski masoni u politici  (Pročitano 66195 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Napomena - Autoru teksta koji je @Anea prenela se potkrala greska:

U grupi masona Titovih budzovana se spominje ime Petra Stambolica. Pouzdano tvrdim da Petar Stambolic nije bio mason, kao ni niko iz porodice Stambolic. Za ostale koji se spominju u tekstu ne znam, jer se nikad za te ljude nisam ni interesivao niti proveravao, ali za porodicu Stambolic pouzdano znam. Ni znanje autora teksta nije savrseno, niti su mu izvori informacija sasvim pouzdani. Mnogi vole da se lazno pretstavljaju kao masoni, pa su to verovatno radili i Stambolici.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Nisam SRBIN ja sam SRBIJANAC!!!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 225
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
SonyEricsson K608i
@Sandurz
Pa prema Ridliju masoni, tj. slobodni zidari su nastali negde oko 14. i 15. veka, ali to nije bilo to. Pravi masoni (gospoda i plemici) stvorili su Veliku lozu 1717. god. ujedinivsi cetiri londonske loze. A prema nekim tvrdnjama neki kralj je oformio jednu lozu u 10. veku u Jorku, te je ona najstarija. To je, prema Ridliju, to.
Inace hvala za odgovor na moje pitanje  Smile
IP sačuvana
social share

                                    The Italian Soul!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 159
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
@Glaukije
No frks  Smile

U onoj knjizi od Johna Robinsona sto sam naveo, pisac pretpostvalja da su oni mozda postojali vec uveliko u 14. veku, gde ih je on povezao sa organizovanjem seljackog ustanka u Engleskoj 1381..On takodje misli da su oni ili nastali iz prognanih, optuzenih Templara ili su se Templari sakrili u vec postojecoj masonskoj organizaciji (od progona)...
« Poslednja izmena: 11. Jul 2006, 16:25:46 od Sandurz »
IP sačuvana
social share
"Courage is not the absense of fear, but rather the judgement that something else is more important than fear" - Ambrose Redmoon
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Nepoznat
Browser
Nokia3220 2.0
Za mishanbg:
generalno me buni citirano u nekim postovima da su masoni protiv hriscanstva, kako su onda 'svi vidjeniji Srbi' bili masoni?Zvuci apsurdno.Napominjem da sam totalni laik a da mi je tematika jako zanimljiva. Takodje bih voljela da znam da li ima izvora o masonima u C.Gori i koji su njihovi ciljevi .hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Sta je sa zgradom ETF? Koliko sam ja upucen u masonske aktivnosti u Srbiji upravo je zgrada ETF puna obelezja masona. Da li to znaci da se masoni vrbuju dok su studenti? kako je jedan od profesora na etf mason (informaciju sam pronasa upravo u tekstovima koji su ovde postovani) onda mi na pamet pada i ta mogucnost. verujem da je nesto tako moguce. Inace vec duze vreme se interesujem za masone. Voleo bih da o njima saznam sto vise mogu...  Smile mada plasim se da iz razloga ko sve prica o toj temi ne pokupim neki "bad information"... Stoga ako mozete da sve sto pricate o ovoj temi pricate sa bar nekim argumentom.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Pa gomila zgrada je puna masonskih simbola, meni to nista nije cudno. Ako stvarno hoces da se udbish u istrazivenje saznaj sledece
1.ko je napravio
2.sta je bila pre i zasto je napravljena
eto to za pocetak

sigurno im nije glavni cilj vrbovanje stundeta etf-a, dzaba se nadas.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Za mishanbg:
 generalno me buni citirano u nekim postovima da su masoni protiv hriscanstva, kako su onda 'svi vidjeniji Srbi' bili masoni?Zvuci apsurdno.Napominjem da sam totalni laik a da mi je tematika jako zanimljiva. Takodje bih voljela da znam da li ima izvora o masonima u C.Gori i koji su njihovi ciljevi .hvala

Evo me posle duzeg vremena prvo sve da vas pozdravim i da pokusam odgovoriti na tvoja pitanja, dakle Slobodni Zidari naravno da nisu protiv Hriscanstva niti protiv bilo koje druge religije tako da je tvoja konstatacija (ili interpretacija) pogresna. Masoni jesu za ISTINU ,PRAVDU I PRAVICNOST...
Sama cinjenica ,kako kazes "svi vidjeniji Srbi", koji su pripadali (pripadaju) bratstvu SZ govore u prilog cinjenici da SZ nije apsolutno protiv Hriscanstva... Veoma veliki broj pok. Masona kao i postojecih nisu poznati siroj javnosti sto ne znaci da nisu vidjeni ljudi kako kazes...
Trenutna masonska scena u Srbiji odnosno CG je malo zakukuljena, da ne kazem komplikovana, jer kod nas uvek moraju da postoje problemi koji su vodjeni iz nekih niskih pobuda odredjenih ljudi, sta cete takav smo narod-mentalitet ,da, postoje loze u Crnoj Gori mada ta tema je opet za diskusiju i iziskuje malo vise vremena kako bi se pojasnilo.
Da skratim, na trenutnoj masonskoj sceni u Srbiji deluju evo vec sada tri VL a u najavi je i cetvrta pod okriljem VO Francuske. Ono sto treba podvuci a to je da u jednoj suverenoj drzavi moze delovati samo jedna VL koja je kao takva priznata u regularnom sistemu masonerije, a kod nas deluje tri, samo je jedna regularna i priznata...

Pozdrav LVX
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Zgrada ETF-a je samo jedna u nizu mnogobronjih zgrada koja ima masonska obelezja...
Lepo je rekao jedan od sagovornika ove teme, prvo saznaj ko ih je gradio (arhitekta), zaista postoje mnogi simboli kako gradjevine tako i neki drugi belezi pored kojih "obican" svet prolazi a pojma nema sta znace, ima jako interesantnih podataka i to ne samo u Beogradu vec i u nekim drugim gradovima, ko ume da slusa neka cuje, ko ume da vidi neka gleda...

MASONI NE VRBUJU... svako ko ti ponudi ili te "vrbuje" nudeci ti prijem u bratstvo jeste prevara... tako da ne brini niko te nece pitati za tako nesto...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


prvo hopni pa reci skoc

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 81
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Jeste li citali Dr.Ratibora Djurdjevica
 http://www.dr-jurjevic.org/pages02/moj_zivot.htm
i njegova izdanja
http://www.dr-jurjevic.org/nova_izdanja.html

О МАСОНЕРИЈИ УКРАТКО И СУШТИНСКИ

Сатана, врховни предузимач

Да није Сатане, не би било зла и греха у свету, па ни у људима, у друштву и историји.

Да би појачали дејство ђавола у људским душама, у народима и историји, првоборци Сатане су, у 18. и 19. веку, проширили јерес рационализма: убедили су расхристовљено човечанство на Западу да Сатана не постоји, да су га измислили "попови", да нема натприродног света, ни духовних бића. У Светом Писму та се јерес зове – садукејском.

Сатана је, тако, лакше могао да унесе своје замисли у умове погрешно обавештених људи. То је основа јудејског успеха како у евро-америчкој свести, тако и у друштву, култури и историји.

Јудејци, главни сарадници Злог Духа

Мржња према Христу није се угасила с прво свештеницима, Аном и Кајафом, законицима и фарисејима у Јерусалиму, пре 2000 година. Сатана је наставио да подгрева ту мржњу у срцима талмудиста-рабина и мистика-кабалиста. У њиховој свести, развиле су се материјалистичке "философије", које поричу постојање Духа Божијег и духа (душе) у човеку – деизам, пантеизам, атеизам, нихилизам, агностицизам, безбожни егзистенцијализам, и друге јудеомасонске јереси, које се крију под плаштом философије и "нових" идеја.

Политичка деловања јудео-масонерије

Јудејци нису сејали мржњу само путем својих мисли и философских теорија. Као људи од овог света – грамзиви, кад је у питању углед, новац и моћ – они су се увукли и у политику. Занети злом, а уз сагласност хришћана – отпадника, постигли су велике, али уклете успехе. Они су, у 20.-ом веку, некрунисани, али скривени, владари највећих евро-америчких земаља: Сједињених Држава, Британије, Француске, Немачке, држава Скандинавије и Средоземља.

Поробљавање Британије

Почело је све с Енглеском, у 17.-ом веку . "Купили" су нихилисту – "пуританца", Кромвела који је толико мрзео Цркву, да је од катедрале Св. Павла, у Лондону направио коњушницу за своју коњицу. За мање од 50 година, од своје јеврејске банке, богати Јудејци су направили Енглеску "Народну" банку, с којом је Круна изградила Британско колонијално Царство. Успоставили су свој стари трик: народ је слао посланике у парламент, а банкари су их ту зауларили, нагнавши их да воде народ онако како Јудејци налазе да је тим уљезима корисно. То је највећа тајна савремених демократија.

Поробљавање Француске

Онда су се латили подривања Француске "католичке" Краљевине. Револуцију је идејно припремио набеђени философ, Волтер, и његови "слободни мислиоци", тј. масони. Милион хришћана изгубило је животе под џелатовом секиром и гиљотином, у затворима и стратиштима. Краљу и краљици одсекли су главе. Хришћанска Француска је разорена, а њом до данас – 200 година касније – још увек владају јудео-масони. Хришћанска, национално оријентисана Француска, практично, и не постоји.

Роварење по Европи

Из Француске се либерално-атеистичка култура и политичко левичарство проширило и на Европу, током 19.-ог века. Радило се, под видом демократије, на успостављању јудео-масонских, атеистичких, световњачких држава. То је био трећи талас напада на квази-хришћански поредак Европе, а у име јудејског "либерализма" и "демократије".

Техника освајања већ је била успостављена. Као у Енглеској, од 17.-ог века, држава је само споља личила на хришћанску, а њоме су, скривено, управљали анти-теисти или атеисти, по упутствима јудејских банкара и њихових слугу, либерала. То су биле видљиве полуге власти земаља Запада, слободно изабраних, демократски настројених политичара, а њима су, иза сцене, вукли конце јудео-банкари. То је била "репрезентативна" демократија, којом су, путем зајмова, лобија и штампе, управљали Ротшилди и њихови јудејски чауши – Варбурзи, Лазари, Шифови, и слични лихвари. Те, наводно демократске, системе описао сам (на основу личног искуства, стеченог животом у Америци, у другој половини 20. века) у двема књигама: Ругобе и лажи америчке демократије и Америка опет колонија: Уљези и њихови поданици Американци, свеска А, Нечујна окупација Америке, свеска Б, Вашингтон под тоталитарним уљезима.

Ратови и револуције: млин за мрвљење хришћанства

Врхунац јудејске освете хришћанима достигнут је у двадесетом веку, који сам назвао најкрвавијим у историји човечанства. Јудео-банкари су режирали и финансирали два светска рата, с најмање 50 милиона војних и цивилних жртава. Они су били покровитељи бољшевичке револуције, у којој је, у првих 40 година, уништено 100 милиона живота, и то под свирепим условима. У режији истих христомрзаца, комунисти су (после "ослобођења"!) убили више милиона хришћана у Јужној и Источној Европи. (Само у Србији, 300-500.000.)

Нови светски поредак: најновији јудео-банкарски злочинанки подухват

Јудео-банкари су најгора врста људи: они уништавају целе државе и народе. Крајем 20.-ог века, осетили су се тако сигурним у седлу, да су расточили Британско, и друга колонијална царства, која су им, раније, послужила за експлоатацију света. Расточили су и свој други центар експлоатације – комунистичку државу СССР – и оставили, као своје главно седиште силе – Јудео-Америку. Започели су рат против Ирака – да покажу своју моћ и испробају механизме светске контроле, као и да осигурају свој духовни и стратешки центар, државу Израел. Припремајући се да покоре руски, и нарочито сибирски простор, направили су од Југославије своју базу: порекли су суверенитет и међународно признање државе, подстакли сецесију њених република, разбили СФРЈ на државице, изазвали грађански рат, бомбардовањем Србију принудили да им допусти окупацију Косова и на њему успоставили своје базе. Све у име људских права и слобода! "Адолф Клинтон" – стајало је на протестним плакатима.

Пре тога, сузбили су независност европских народа, потчињавајући их Европској Унији. Када су се Срби успротивили јудеобанкарској контроли, сатрли су – у грађанском рату у Босни, Хрватској, Србији и на српском Косову – преко 200.000 Срба и уништили привреду санкцијама. (Не потсећа ли то на најезде Хуна, Татара, комуниста или нациста, који су, за собом, остављали крвави траг од уништених живота и људских заједница? На жалост, у случају јудео-банкарске најезде, ради се о још горој, прикривеној сатанској завери.)

Подривање и рушење хришћанских душа

Најгору штету јудео-масони су проузроковали удаљавањем душа од спасоносне вере у Христа. По виђењу и разумевању православних духовника, као што је Владика Николај, душе оних, који су погинули у рату или од руку јудео-комунистичких џелата, бивају спасене – као мученичке – у животу на другом свету.

Током више од три века тровања људских душа и њиховог одвајања од Христа Спаситеља, само у Евро-Америци, милиони хришћана су били заведени на путеве: безбожја, материјалистичког слепила, атеизма, сумње у Христово Откровење, разних култова, неморала, огорчености на Цркву, секуларистичког погледа на евет, мржње, мрзовоље, недуховности, дрогирања, алкохолизма, сексуалне преокупације, хомосексуализма, лезбејства.

Све су то кривице пред Христом, на Страшном суду, и знак су промашаја вечног блаженства, ако се грешници нису покајали.

Више милијарди душа јудеомасони су гурнули у Пакао путем рђавог утицаја на друштвени морал, путем духовно посрнуле просвете и културе, озакоњеног неморала, неверничког погледа на свет. Као обичан хришћанин, немам ауторитета да говорим о тим стварима. Али Христос, оваплоћени Бог који је васкрсао, и који ће опет доћи да суди живима и мртвима – Он је ауторитет, тумач Божијих закона и Божије воље. Јудео-банкари су, својим утицајем кроз јудео-масонерију, завели човечанство и учинили да оно пренебрегне велико Спасење. Не само да су се лично приклонили Сатани и његовом царству, него су и друге саблазнили. Према Христовом Откровењу, њихово место је у паклу. Предвиђајући грозну судбину саблазнитеља човечанства, Христос вели:

"Није могуће да не дођу саблазни, али тешко ономе преко кога долазе. Боље би му било да му се воденички камен обеси о врат и да га баце у море, него да саблазни једнога од ових малих" (Лука 17:1:2).

Можда ће се, у идућем веку, наћи неки геније, као што је био Данте, који ће, опет, проћи кроз Пакао, и представити муке јудејских банкара, који починише толика зла евро-америчким и осталим народима.
   
 
http://www.dr-jurjevic.org/clanci/o_masoneriji.html
IP sačuvana
social share
n1c7
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1557
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ebem mater masonskom pokretu! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Zeruiani (the Serbs), whose kingdom is so great, that from them all the Slav peoples came into being and are said to originate from them
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:10:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.