Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Naši internacionalci širom Evrope

Golgeter PSV najzaslužniji za pobedu u Alkmaru. Pogodio i Sulejmani, Ljuboja debitovao za Volfsburg

Nisu se proslavili naši asovi u evropskim ligama proteklog vikenda. Par zapaženih partija uz jedva nekoliko golova - mršav učinak za neku bolju ocenu. Po pravilu, na visini zadatka bili su golgeteri u holandskom šampionatu, Danko Lazović i Miralem Sulejmani. Reprezentativni špic za utakmicu sa Makedonijom pogodio je mreže ovog vikenda. Lazović je dao za slavlje na gostovanju AZ u Alkmaru, što je drugi zaredom derbi koji su "filispovci" dobili u gostima u poslednjih sedam dana. Sada PSV ima osam bodova više od drugoplasiranog Ajaksa i sve je bliži odbrani titule.

Kada je Sulejmani u pitanju, mladi napadač Herenvena prosto je eksplodirao i bio je strelac na tri poslednje utakmice. Herenven je u ovom kolu pregazio Vitese (7:0) i nalazi se na trećem mestu sa ambicijom da se do kraja bori za drugu poziciju i mesto u Ligi šampiona.

Nemanja Vidić je po običaju bio standardan u ekipi Mančester Junajteda, ali ostaje utisak da je kao i Ferdinand mogao mnogo bolje da reaguje kod pogotka Berbatova. "Đavoli" su remizirali u Londonu i sada zaostaju dva boda za Arsnalom, što im svakako nije bilo u planu.

Na terene su se vratili i Bundesligaši. Vredi zabeležiti povratak Danijela Ljuboje fudbalu, sada u dresu Volfsburga, pošto je dojučerašnji napadač Štutgarta prošle sezone uglavnom statirao i bio van svih planova trenera Armina Veha. Tandem iz Herte Pantelić-Kačar imao je neslavan početak protiv Ajntrahta, baš kao i Tošić, čiji je Verder neplanirano izgubio kod kuće od Bohuma, ali se zato radovao Krstajić sa Šalkeom.

Vukčević pauzira mesec dana

- Napadač lisabonskog Sportinga i crnogorski reprezentativac Simon Vukčević neće igrati narednih mesec dana zbog povrede desnog ramena, prenose portugalski mediji.

Sporting je prvobitno saopštio da će bivši fudbaler Partizan pauzirati tri nedelje, ali je kasnijim pregledima utvrđeno da će Crnogorac odsustvovati sa terena mesec dana.

Vukčević se povredio na prvoj utakmici 1/16 finala Kupa UEFA protiv Bazela, koja je odigrana pre dva dana. Sporting je pobedio rezultatom 2:0, a bivši igrač Partizana postigao je oba gola.

On će zbog ove povrede propustiti revanš sa Bazelom, kao i veliki gradski derbi meč sa Benfikom, koji je zakazan za drugi mart.

Vukčević (22) je u karijeri igrao za Budućnost, Partizan, Saturn i Sporting.

Да додамо два гола Јовановића за победу Стандарда над Брижом  Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2008, 16:21:58 od trstra »

mob
Bio je u Partizanu ali nije igrao, decko ima tek 19 godina.

Deset strelaca iz Srbije, Kežman i Lane po dva

Srpski fudbaleri su imali veoma uspešan golgeterski vikend u Evropi - 12 golova. Na listama strelaca širom kontinenta se našlo deset igrača iz Srbije, od kojih su se dvojica upisali po dva puta.

Svoju seriju u Turskoj je nastavio Mateja Kežman, koji je fantastičnom partijom i golovima u 32. i 44. minutu gostovanja Rizesporu kompletirao preokret na 3:1 i obezbedio pobedu Fenerbahčeu (kraj 4:2). Fener sada ima utakmicu i dva boda više od Galatasaraja, čija je utakmica sa Konjasporom odložena zbog hladnoće, pa Damir Kahriman nije izlazio na teren.

Milan Jovanović je rešio derbi i doneo veliku pobedu od 2:1 na gostovanju Brižu, posle koje se Standard izjednačio sa velikim rivalima na prvom mestu na tabeli. Golom glavom u 48. i pokupljenim "otpatkom" u 66. minutu popularni Lane je stigao do svog 12. pogotka u šampionatu. Čovek odluke u Belgiji bio je i Miloš Marić, čiji je gol u 90. minutu doneo pobedu Gentu nad Serkl Brižom od 3:2.

Odličnu partiju pružio je i Saša Ilić tokom demoliranja Matersburga u Salcburgu - 4:0. Bivši kapiten Partizana je u 33. minutu karakterističnim duplim pasom otvorio prostor Karboniju posle čega je Cikler zatresao mrežu, a u 65. minutu je postigao četvrti gol na utakmici čime su "crveni bikovi" upisali najubedljiviju pobedu ove sezone i ostali na prvom mestu ispred bečkog Rapida. Trapatoni, budući selektor Irske, izveo je Ilića u 72. minutu utakmice.

Tradicionalno, strelac je bio i Predrag Đorđević. Kapiten Olimpijakosa je na jednoj od malobrojnih odigranih utakmica u Grčkoj postigao jedini gol u 27. minutu i doneo ekipi pobedu nad "fenjerašem" Ergotelisom. Olimpijakos je ostao na čelu grčke Superlige, a Đorđević i Darko Kovačević su u Pireju odigrali svih 90 minuta. Veliki broj utakmica u Grčkoj, kao i u Turskoj, odložen je zbog hladnoće. Ipak, na teren je izašao PAOK koji je sa 2:0 savladao Apolon, a drugi gol na utakmici postigao je Ivica Iliev. Iliev je mrežu pogodio u 85. minutu, posle 20-ak minuta provedenih na terenu. Goran Gavrančić nije igrao za "crno-bele". U strelce se upisao i Aleksandar Simić, igrač OFI Krita.

I igrač kog je nedavno Miroslav Đukić promovisao iz mlade u A selekciju "orlova" nastavlja sa dobrim igrama. Miralem Sulejmani je doneo Herenvenu prednost od 2:1 na gostovanju Heraklesu, ali je njegov tim na kraju ipak morao da se zadovolji remijem - 2:2. Ovaj kiks protiv tima iz donjeg dela tabele koštao je Herenven ispadanja iz grupe timova koji jure prednost od devet bodova PSV Ajndhovena. Aktuelni prvaci su zadržali ovu prednost prilično traljavim minimalcem i golom u 84. minutu sa bele tačke protiv Viljema II u Tilburgu. Danko Lazović je nekoliko puta namučio golmana domaćih, a zamenjen je u 63. minutu. Nekoliko minuta kasnije na teren je izašao mladi Slobodan Rajković.

U Seriji A golove su postigli Zdravko Kuzmanović i Boško Janković. Igrač Fiorentine je odigrao svih 90 minuta i prvi je zatresao mrežu u pobedi ekipe iz Firence nad Katanijom rezultatom 2:1. Boško Janković je golom u 45. minutu obezbedio pobedu Palerma (2:1 na kraju) nad Kaljarijem, a zamenjen je u 63. minutu. Dobra partija i gol Kuzmanovića nisu toliko neuobičajeni, ali je svakako interesantan ulazak Vlade Avramova među stative domaćih. Mladi golman iz Srbije je u 55. minutu zamenio povređenog Freja.
Dejan Stanković je igrao prvih 68 minuta rutinske pobede Intera nad Livornom rezultatom 2:0. Aleksandar Luković je odigrao svih 90 u pobedi Udenezea na gostovanju Ređini, Nikola Lazetić je odigrao poslednjih desetak minuta u remiju bez golova Torina i Sijene, dok Aleksandra Kolarova nije bilo u sastavu odličnog Lacija (pobeda nad Atalantom od 3:0.

U Nemačkoj su na teren izlazili Tošić, Kačar, Pantelić i Krstajić, dok je Danijel Ljuboja ponovo ostao na klupi Volfsburga. Ljuboji je sigurno bilo prijatnije u Gelzenkirhenu, jer je barem mogao da proslavi tri boda svoje ekipe, dok je Krstajić posle svih 90 minuta sa terena morao pognute glave zbog poraza Šalkea od 2:1. Duško Tošić je odigrao svih 90 u rutinskoj pobedi Verdera nad Nirnbergom (2:0), kao i Pantelić u minimalnom trijumfu Herte nad Arminijom. Gojko Kačar je za tim iz Berlina odigrao prvih 65. minuta. Antonio Rukavina nije igrao za Borusiju zbog gripa, ali je sa tribina gledao trijumf protiv Kotbusa.

U Španiji su igrali Ivica Dragutinović i golman Vladan Kujović. Drago je bio standardan u pobedi Sevilje rezultatom 4:2 protiv Espanjola. Na Monžuiku je na klupi ostao Lola Smiljanić, kao i Nikola Žigić, čija je Valensija bacila u zaborav dobru igru iz prošlog kola i priredila novu uspavanku, ovog puta na gostovanju Hetafeu (0:0). Levante, druga ekipa iz grada čiji je zaštitni znak šišmiš uspela je da trijumfuje posle preokreta protiv Osasune, tako da gol koji je Kujović primio u 20. minutu nije predstavljao problem za "fenjeraše" Primere.

Duo iz Lansa Milan Biševac i Nenad Kovačević su igrali svih 90 u dosadnom remiju bez golova Lensa kod kuće sa Nicom. Marko Baša je zbog povrede propustio veliku pobedu Le Mana protiv Liona rezultatom 1:0. U Švajcarskoj je Bazel odigrao 1:1 protiv konkurenta za titulu Ciriha i održao prednost od šest bodova. Ivan Ergić je odigrao ceo meč, a Marko Perović je ušao u 53. minutu. U Portugalu nije bilo ni Stojkovića ni Stepanova na terenu.